RitarikunnatOrganisaatioKunniamerkitKantaminenKeskinäinen järjestysHakeminenMyöntäminen
Muut viralliset kunniamerkitMuut kunnia- ja ansiomerkitYhteystiedotPå svenskaEtusivu


LuetteloHaku

Tasavallan Presidentti, Suomen Valkoisen Ruusun ja Suomen Leijonan ritarikuntien suurmestari on päättänyt myöntää 6.12.2013 ansioituneille Suomen kansalaisille seuraavat kunniamerkit.

Suomen Valkoisen Ruusun suurristi / Storkorset av Finlands Vita Ros orden

               Katainen, Jyrki, pääministeri, Espoo
               Yhteensä: 1

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan komentajamerkki / Kommendörstecknet av I klass av Finlands Vita Ros orden

               Alahuhta, Matti Juhani, toimitusjohtaja, Kauniainen
               Johansson, Ole Henrik, hallituksen puheenjohtaja, Kauniainen
               Store, Jan Birger, ambassadör, Lahtis
               Yhteensä: 3

Suomen Leijonan I luokan komentajamerkki / Kommendörstecknet av I klass av Finlands Lejons orden

               Astola, Tiina Maija-Sisko, kansliapäällikkö, Helsinki
               Yhteensä: 1

Suomen Valkoisen Ruusun komentajamerkki / Kommendörstecknet av Finlands Vita Ros orden

               Lappi-Seppälä, Sampo Tapio, ylijohtaja, Helsinki
               Mustajoki, Arto Samuel, professori, Orivesi
               Pellonpää, Matti Paavo, hallintoneuvos, Espoo
               Rautio, Ilkka Jussi, oikeusneuvos, Kerava
               Telivuo, Irma Liisa Kristiina, hallintoneuvos, Helsinki
               Urpilainen, Jutta Pauliina, valtiovarainministeri, Kokkola
               Vartiainen, Perttu Tapio, yliopiston rehtori, Joensuu
               Yhteensä: 7

Suomen Leijonan komentajamerkki / Kommendörstecknet av Finlands Lejons orden

               Ahlström, Trygve Robin, hallituksen puheenjohtaja, Helsinki
               Anttonen, Matti Kalervo, alivaltiosihteeri, Helsinki
               Donner, Jörn Johan, professor, Helsingfors
               Hakala, Terhi Katriina, suurlähettiläs, Espoo
               Hautamäki, Jarkko Juhana, professori, Helsinki
               Hernesniemi, Juha Antero, ylilääkäri, Kuopio
               Hirvonen, Tauno Juhani, käräjäoikeuden laamanni, Yläne
               Holli, Kaija Anneli, rehtori, Kangasala
               Hollmén, Harri Juhani, toimitusjohtaja, Helsinki
               Huiskonen, Jukka Veikko Ilmari, varatuomari, Mikkeli
               Hyvönen, Pekka Juhani, suurlähettiläs, Helsinki Strasbourg
               Ihamäki, Timo Heikki Juhani, lääketieteen ja kirurgian tohtori, Heinola
               Ikonen, Raimo Olavi, osastopäällikkö, Helsinki
               Jalava, Ritva Maarit Kristiina, suurlähettiläs, Espoo
               Jokinen, Juhani, pääjohtaja, Helsinki
               Kaivosoja, Riitta Liisa, ylijohtaja, Helsinki
               Kangas, Jyrki Juhani, pääjohtaja, Hämeenlinna
               Kartimo, Leena Marketta, käräjäoikeuden laamanni, Espoo
               Kavonius, Veijo Kalervo, aluekehitysjohtaja, Helsinki
               Keltikangas-Järvinen, Anna Liisa, professori, Espoo
               Kivikoski, Markku Antero, rehtori, Pirkkala
               Kosonen, Mikko Heikki Michael, yliasiamies, Espoo
               Krause, Anna Outi Inkeri, dekaani, Espoo
               Kuhlefelt, Maj-Len Monika, hovioikeudenlaamanni, Karjaa
               Laakkonen, Yrjö Ilmari, hallituksen puheenjohtaja, Joensuu
               Lappalainen, Timo Antero, toimitusjohtaja, Kauniainen
               Lehmuskallio, Väinö Sakari, pääsihteeri, Imatra
               Leppiniemi, Jarmo Tapani Albert, hallituksen puheenjohtaja, Helsinki
               Lindqvist, Lars-Johan, professor, Vasa
               Mahlamäki, Rainer, professori, Helsinki
               Mattila, Veli-Matti Johannes, toimitusjohtaja, Helsinki
               Mattinen, Jorma Kalervo, rektor, Åbo
               Nenonen, Erkki Olavi, hovioikeudenlaamanni, Rovaniemi
               Niinioja, Markku Hugo Tapani, suurlähettiläs, Helsinki
               Pekkala, Yrjö Juhani, toimitusjohtaja, Helsinki
               Ravi, Pekka Tapani, kaupunkineuvos, Joensuu
               Resch, Riitta Hannele, suurlähettiläs, Helsinki
               Rönnholm, Mikko Armas, toimitusjohtaja, Naantali
               Sakslin, Maija Kaarina, apulaisoikeusasiamies, Sipoo
               Somma, Kaarlo Ossian, kuvanveistäjä, Nokia
               Tiuraniemi, Riitta, toimitusjohtaja, Helsinki
               Tuominen, Hilkka Liisa Anneli, Finanssivalvonnan johtaja, Espoo
               Westphalen, Berit Kirsti Kaarina, suurlähettiläs, Helsinki Bangkok
               Yhteensä: 43

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan ritarimerkki / Riddartecknet av I klass av Finlands Vita Ros orden

               Aarnio, Pertti Toivo Tapani, kirurgian professori, Pori
               Aho, Lasse Tom Sakari, toimitusjohtaja, Iisalmi
               Ahonen, Guy Stefan, toiminta-alueen johtaja, Espoo
               Alaluusua, Airi Satu Kaarina, professori, Helsinki
               Arpiainen, Kaija Elina, johtava hallintovouti, Helsinki
               Damski, Pekka Juhani, johtaja, Vantaa
               Erkkola, Kari Julius, kirkkoherra, Pori
               Fjäder, Sture Roger, Akava ry:n puheenjohtaja, Helsinki
               Franck, Thomas Gustaf, toimitusjohtaja, Helsinki
               Frisk, Jarl Mikael, Senior Vice President, Kauniainen
               Frände, Dan Gustaf, professor, Helsingfors
               Gärdström, Keijo Erik, kirkkoherra, Kouvola
               Haapajoki, Väinö Ilmari, varatuomari, Espoo
               Hakkila, Marjo Hannele, valiokuntaneuvos, Helsinki
               Halijoki, Juha Ilari, hovioikeudenneuvos, Nurmes
               Halttunen, Jouko Elias, professori, Tampere
               Harisalo, Risto Väinö, professori, Kangasala
               Helynen, Satu Anneli, teknologiajohtaja, Kangasniemi
               Hirvi, Timo Kalle Tapani, ylijohtaja, Helsinki
               Hirvonen, Jouni Tapio, professori, Helsinki
               Honkanen-Buzalski, Tuula Kristiina, osastonjohtaja, Helsinki
               Hämäläinen, Jorma Kalervo, Senior Business Manager, Vantaa
               Hänninen, Osmo Juhani, hovioikeudenneuvos, Vaasa
               Härkönen, Pirkko Liisa, solubiologian professori, Turku
               Ilveskero, Mika Kostinpoika, asianajaja, Espoo
               Janhunen, Kari Paavo Juhani, hovioikeudenneuvos, Kouvola
               Janka, Päivi Sisko Tellervo, hallitusneuvos, Helsinki
               Jantunen, Heli Maarit, ts. professori, Oulu
               Jokela, Timo Sakari, professori, Rovaniemi
               Juutilainen, Jukka Paavo, professori, Kuopio
               Järvinen, Jorma Antero, hallintojohtaja, Espoo
               Jääskeläinen, Atte Sakari, johtaja, Helsinki
               Kaila, Panu, arkkitehti, Helsinki
               Kaltakari, Jaakko Kari Kullervo, kirkkoherra, Oulu
               Kauppila, Outi Mirjami, vanhempi oikeuskanslerinsihteeri, Helsinki
               Kellokumpu, Pentti Juhani, toimitusjohtaja, Inari
               Keskinen, Soili Rauni Hannele, kasvatustieteen professori, Turku
               Kinnunen, Pentti Ensio, palvelualuejohtaja, Pudasjärvi
               Kokkila, Tuomo Juhani, myyntijohtaja, Helsinki
               Kontola, Kimmo, Executive Vice President and President, Espoo
               Koponen, Markku Seppo Juhani, lakiasiainjohtaja, Vantaa
               Koskela, Pekka Johannes, akatemiaprofessori, Jyväskylä
               Koskipirtti, Jukka Kalevi, toimitusjohtaja, Helsinki
               Kuisma, Eero Markku Sakari, Suomen ja Pohj.maiden hist. professori, Helsinki
               Kumpula, Anne Marie, ympäristöoikeuden professori, Turku
               Kurtén, Tage Alvarson, professor, Åbo
               Kyllästinen, Raimo Veikko, hovioikeudenneuvos, Yläne
               Könönen, Eija Inkeri, professori, Turku
               Laakso, Liisa Riitta Kristiina, dekaani, Helsinki
               Lahti, Reijo Juhani, biokemian professori, Turku
               Lattunen, Pertti Ensio, hovioikeudenneuvos, Helsinki
               Lehto, Matti Urho Kalevi, professori, Tampere
               Leinonen, Antti Tuomas, lainsäädäntöjohtaja, Mäntsälä
               Luukkainen, Olli Jarmo Taneli, Opetusalan ammattijärjestö OAJ ry, puheenjohtaja
               Maijala, Riitta Liisa, johtaja, Helsinki
               Martikainen, Petri Henrik, esittelijäneuvos, Kirkkonummi
               Mitts, Lena Maria, advokat, Helsingfors
               Mitts, Ralf Bjarne, hallituksen puheenjohtaja, Helsinki
               Myrsky, Matti Juhani, professori, Joensuu
               Mäkelä, Juha Kalevi, esittelijäneuvos, Espoo
               Mäntysaari, Mikko Juhani, professori, Laukaa
               Möller, Irma Marjatta Katariina, hovioikeudenneuvos, Helsinki
               Niemi, Jyrki Sakari, professori, Vantaa
               Nikunen, Harri Lasse Juhani, talous- ja rahoitusjohtaja, Lahti
               Nylund, Nils-Olof, tutkimusprofessori, Espoo
               Oivo, Markku Tapani, ts. professori, Oulu
               Pakkanen, Tuula Tellervo, professori, Joensuu
               Paloheimo, Eero Kalervo, professori, Tuusula
               Pekola, Jukka Pekka, professori, Helsinki
               Peltonen-Sainio, Pirjo Hannele, professori, Nurmijärvi
               Pietarinen, Päivi Annikki, kansliapäällikkö, Helsinki
               Poutiainen, Yrjö Tapani, turvallisuusjohtaja, Kerava
               Raitakari, Olli Tuomas, Akatemiaprofessori, Turku
               Rantala, Kari Ilmari, päällikkö, Vantaa
               Rautiainen, Juha Aarne, hallinto-oikeustuomari, Helsinki
               Riitahuhta, Asko Olavi, professori, Tampere
               Ritschkoff, Anne-Christine, tieteellinen johtaja, Helsinki
               Roni-Poranen, Salla Pirjo Anitta, tuotantopäällikkö, Porvoo
               Saari, Heikki Juhani, liiton puheenjohtaja, Helsinki
               Saarinen, Rainer Ari Uolevi, korkeakouluneuvos, Vantaa
               Sahlberg, Pasi Jyrki Einari, johtaja, Helsinki
               Skog-Södersved, Britta Inger Mariann, professor, Korsholm
               Sorvari, Laura Katariina, esittelijäneuvos, Lieto
               Tanninen-Mattila, Tarja Maija, museonjohtaja, Helsinki
               Tasa, Jyrki, professori, Lapinkylä
               Toivola, Matti Pellervo, virastopäällikkö, Helsinki
               Tornberg, Ilkka Juhani, kirkkoherra, Liminka
               Träskbacka, Bror Erik, koordinator för kyrkans turistarbete, Esbo
               Uotila, Minna Ireene, muotoilun tutkimuksen professori, Rovaniemi
               Vahtera, Ilkka Jussi, tutkimusprofessori, Raisio
               Vainio, Olli Antero, ts professori, Oulu
               Varis, Olli Antero, professori, Espoo
               Venäläinen, Kerttu Tellervo, kirkkoherra, Kittilä
               Vihinen, Hilkka Irene, professori, Helsinki
               Vilkamo, Sirkka Aini Marjaana, teollisuusneuvos, Espoo
               Yhteensä: 95

Suomen Leijonan Pro Finlandia -mitali / Pro Finlandia -medaljen av Finlands Lejons orden

               Aaltokoski, Alpo Tapio, tanssitaiteilija, Helsinki
               Franzén, Peter Vilhelm, näyttelijä kirjailija ohjaaja, USA
               Hotakainen, Kari Matti, kirjailija, Helsinki
               Kajander, Ismo, taiteilija, Helsinki
               Kanervo, Marja Helena, kuvataiteilija, Helsinki
               Karjalainen, Jukka Tapio, muusikko, Helsinki
               Konttinen, Markus Juhani, taidemaalari, Helsinki
               Nylund-Saris, Camilla Johanna, operasångerskan, Dresden
               Peltokangas, Matti Kalevi, kuvanveistäjä, Helsinki
               Rantala, Iiro Emil, muusikko, Helsinki
               Saaritsa, Pentti Juhani, kirjailija, Helsinki
               Suhonen, Paola Anneli Ivana, muotisuunnittelija, Helsinki
               Vormala, Timo, arkkitehti, Helsinki
               Ylävaara, Anni, kirjailija, Helsinki
               Yhteensä: 14

Suomen Leijonan I luokan ritarimerkki / Riddartecknet av I klass av Finlands Lejons orden

               Aaltonen, Timo Unto Kalervo, henkilöstöjohtaja, Helsinki
               Ahonen, Hanna-Leena, sosiaalineuvos, Helsinki
               Alalauri, Hannu Eerik, johtaja, Helsinki
               Alitalo, Riitta Leena, osastonylilääkäri, Helsinki
               Antikainen, Mika Petteri, aluejohtaja, Kuopio
               Anttila, Terhi Päivi Tuulia, käräjätuomari, Lappeenranta
               Benson, Yrjö Juha Valdemar, erityisasiantuntija, Kerava
               Castrén, Krister Sakari Henrikinpoika, kunniakonsuli, Klaipeda
               Eela, Riikka Marjatta, lähetystöneuvos, Helsinki Rooma
               Ehrnrooth, Thomas, direktör, Helsinki
               Erkinaro, Jaakko Eino, tutkimusprofessori, Oulu
               Frankenhaeuser, Carl Thomas, företagare, Borgå
               Gärdström, Hans Johan, johtava ylilääkäri, Mäntyharju
               Haanpää-Holappa, Mirjam Hannele, päällikkö, alueet
               Haapakoski, Väinö Juha Antero, ylitarkastaja, Oulu
               Hakala, Anssi Ilmari, apulaisylilääkäri, Kuusamo
               Hakala, Ari Ensio, johtaja, Raasepori
               Harju, Ilkka Sakari, lainsäädäntöneuvos, Helsinki
               Hautala, Lasse Tapani, kansanedustaja, Kauhajoki
               Heikkilä, Olli Markus, kihlakunnanvouti, Kuusamo
               Heinimaa, Petri Tapani, yksikönjohtaja, Laukaa
               Heino, Terhi Birgitta, koulutuspäällikkö, Espoo
               Hellsten, Kaj Krister, lakiasiainjohtaja, Rovaniemi
               Hintsanen, Timo, arkkitehti, Turku
               Hirvonen, Päivi Helena, maakunta-arkiston johtaja, Jyväskylä
               Honka, Petri Ismo Kullervo, käräjätuomari, Lahti
               Husu, Marja Johanna, osastonjohtaja, Helsinki
               Härkönen, Raimo Antero, hallinto-oikeustuomari, Kuopio
               Jeskanen, Reijo Vilho Juhani, isännöitsijä, Joensuu
               Jokinen, Janne Juhani, lähetystöneuvos, Jorvas Washington
               Jokioinen, Riitta Maija, hallinto-oikeustuomari, Hämeenlinna
               Juvonen, Harri Antero, palvelujohtaja, Espoo
               Jämsén, Jatta Maaria, lähetystöneuvos, Helsinki
               Järvi, Timo Juhani, tuottaja, Tampere
               Kaikkonen, Kaarina Sisko, kuvanveistäjä, Helsinki
               Kairamo, Maija, arkkitehti, Helsinki
               Kairisalo, Anja Irmeli, johtaja, Helsinki
               Kalland, Mirjam Johanna, pääsihteeri, Espoo
               Kallio, Pekka Juhani, tutkimusjohtaja, Turku
               Kallioinen, Matti Väinö Pellervo, rovasti, Joutsa
               Kamppari, Merja Kristiina, henkilöstöjohtaja, Espoo
               Kankaanpää, Kalle Johannes, lähetystöneuvos, Espoo
               Kankare, Pasi Nikolai, johtaja, Salo
               Karhula, Anneli, henkilöstöjohtaja, Helsinki
               Karkkonen, Erja Sisko Sinikka, kaupallinen- ja lehdistöneuvos, Oslo
               Katajamäki, Liisa Maria, hallitusneuvos, Espoo
               Katajamäki, Tapio Juhani, käräjätuomari, Rusko
               Keränen, Petri Tuomas, tieinsinööri, Kuopio
               Kettunen, Pentti Herman, kansanedustaja, Kajaani
               Kettunen, Seija Katariina, hallintojohtaja, Vantaa
               Kiira, Timo Juhani, kihlakunnanvouti, Espoo
               Kirjavainen, Riitta Helena, neuvotteleva virkamies, Helsinki
               Kivelä, Sampo Pellervo, Baletin taiteellinen suunnittelupäällikkö, Helsinki
               Kivikoski, Mikko Kalevi, lähetystöneuvos, Helsinki New York
               Kohonen, Ilpo Sakari, kihlakunnansyyttäjä, Lappeenranta
               Kokko, Teemu, vararehtori, Helsinki
               Komulainen, Anne Helena, johtajahammaslääkäri, Vantaa
               Konstari, Riku Tapio, Local BU Manager, Mustasaari
               Koponen, Olli Pertti, Executive Vice President, Hämeenlinna
               Koski, Martti Juhani, ylilääkäri, Mikkeli
               Kouri, Timo Tapani, osastonylilääkäri, Helsinki
               Kouvonen, Keijo Kullervo, varatoimitusjohtaja, Helsinki
               Kuisma, Jarmo, toimitusjohtaja, Espoo
               Kurkela, Olli Kalervo, hallinto-oikeustuomari, Espoo
               Kurri, Tuomo-Juhani, maahanmuuttojohtaja, Helsinki
               Kuttila, Kari Tapani, sydän- ja rintaelinkirurgian ylilääkäri, Turku
               Kyykkä, Rilla, oopperan taiteellinen suunnittelupäällikkö, Hyvinkää
               Kämäräinen, Jorma Juhani, johtava asiantuntija, Vantaa
               Känkänen, Janne Heikki Topias, teollisuusneuvos, Helsinki
               Laakko, Riitta Inkeri, kuntayhtymän johtaja, Lappeenranta
               Laakso, Hanna Kristiina, tieinsinööri, Helsinki
               Lampinen, Pertti Taito Tapio, päällikkö, Harviala
               Larjomaa, Eeva Helena, viestintäjohtaja, Helsinki
               Lehtonen, Timo Juhani, johtaja, Mikkeli
               Lehtovirta, Jaakko Ilkka, lähetystöneuvos, Helsinki Tokio
               Leinonen, Esko Kaleva, osastonjohtaja, Kirkkonummi
               Leisti, Risto Kalevi, toimitusjohtaja, Espoo
               Leppänen, Raija Anneli, osaamiskeskuksen johtaja, Helsinki
               Lindell, Christina Carita, osastopäällikkö, Helsinki
               Lindén, Jarmo Mikael, valtiosihteeri, Helsinki
               Lindqvist-Virtanen, Carin Elisabeth, apulaisosastopäällikkö, Helsinki
               Linko, Solveig, ylikemisti, Helsinki
               Martikainen, Ahti Tapio, johtaja, Helsinki
               Mattila, Timo Juhani, ylijohtaja, Espoo
               Mellais, Erkki Tapio, vakuutusoikeustuomari, Helsinki
               Merisalo, Tiina-Sisko, museonjohtaja, Helsinki
               Mickwitz, Per Aleksander, tutkimusjohtaja, Helsinki
               Molkentin-Matilainen, Pirkko Katriina, toimitusjohtaja, Espoo
               Murto, Risto Olavi, liikenneneuvos, Helsinki
               Mustonen, Jyri Timo Olavi, tieinsinööri, Riihimäki
               Myllynen, Ilkka Antero, käräjätuomari, Joensuu
               Mäenmaa, Arto Kalevi, Jenny ja Antti Wihurin rahaston asiamies, Helsinki
               Mäkinen, Heikki Tapani, kansanedustaja, Vantaa
               Mäkinen, Jaakko Isto Sakari, tutkimusprofessori, Helsinki
               Mäkinen, Juha Antero, johtaja, Nurmijärvi
               Niemelä, Arja Aulikki, esittelijäneuvos, Helsinki
               Niemi, Juha Kalevi, lähetystöneuvos, Helsinki Geneve
               Niemi, Merja Helinä, neuvotteleva virkamies, Hyvinkää
               Nieminen, Marko Tapio, johtaja, Nokia
               Nieminen, Terhi Katariina, henkilöstöjohtaja, Tampere
               Nohynek, Hanna Maria, ylilääkäri, Vantaa
               Nokso-Koivisto, Outi Kaarina, käräjätuomari, Espoo
               Nuolioja, Vesa Antero, johtaja, Oulu
               Nurmi, Antti Sakari, läänineläinlääkäri, Kouvola
               Nyberg, Clara Margaretha Elisabeth, överläkare, Mariehamn
               Ojala, Juha Pekka, varatoimitusjohtaja, Kerava
               Ojala-Walker, Liisa Päivikki, johtaja, Helsinki
               Orjala, Helvi Hannele, tilastojohtaja, Nurmijärvi
               Ottela, Jukka Tapio, toimitusjohtaja, Lahti
               Paanila, Juha Matti Sakari, hallinto- ja talousjohtaja, Mikkeli
               Paatero, Sirpa Hannele, kansanedustaja, Kotka
               Palo, Sanna Maija, rikosylitarkastaja, Kirkkonummi
               Parkkonen, Leo Jaakko, lainsäädäntöneuvos, Espoo
               Paukkunen, Sini Pauliina, lähetystöneuvos, Vantaa
               Peltonen, Terttu Inkeri, jalostusjohtaja, Helsinki
               Perttunen, Eero Lennart, piiriagronomi, Pelkosenniemi
               Pipatti, Riitta Kristiina, kehittämispäällikkö, Espoo
               Pitkäranta, Ann-Mari Marjukka, kehittämispäällikkö, Tampere
               Pohjanheimo, Päivi Marianne, lähetystöneuvos, Helsinki
               Pullola, Kristian Erik, talousjohtaja, Helsinki
               Puotinen, Seppo Tapani, johtaja, Ruotsi
               Pylväs, Sirkka-Liisa, peruspalvelukeskuksen johtaja, Lahti
               Pöllänen, Riitta Sinikka, yksikön päällikkö, Rovaniemi
               Pöyhönen, Lea Inkeri, ympäristöjohtaja, Kuopio
               Pöysäri, Pasi Ilmari, lähetystöneuvos, Helsinki
               Rahkonen, Keijo Sakari, yliopistonlehtori, Helsinki
               Rajamäki, Juha Tapani, apulaisjohtaja, Helsinki
               Rajaniemi, Kaisa Sinikka, ylijohtaja, Espoo
               Rantala, Marja Elina, johtaja, Jyväskylä
               Rantalankila, Tarmo Kalevi, johtava lakimies, Porvoo
               Rautio, Sari Annika, Lähetystöneuvos, Helsinki Bryssel
               Resla, Jouko Juhani, ekonomi, Colleyville USA
               Rihkanen, Heikki Juhani, ylilääkäri, Helsinki
               Riippa, Heikki Emanuel, Poliisin tekniikkakeskuksen johtaja, Kouvola
               Ritari, Teppo Ari Tapani, kirkkoherra, Leppävirta
               Rytilä, Tuula Kyllikki, markkinointijohtaja, Espoo
               Räsänen, Reijo Juhani, toimitusjohtaja, Jyväskylä
               Rönkä, Matti, uutisjuontaja, Helsinki
               Rönneikkö, Matti Petri Juhani, tieinsinööri, Espoo
               Rönnholm, Ragna Helena, forskningskoordinator, Helsinki
               Saarinen, Asko Juhani, aluejohtaja, Jyväskylä
               Sadeoja, Tapio Sakari, päätoimittaja, Helsinki
               Sahi, Petri, käräjätuomari, Kuopio
               Salminen, Timo Juhani, käräjätuomari, Helsinki
               Salo, Heikki Martti Julius, ylilääkäri, Rovaniemi
               Salonen, Heikki Olavi, järjestöpäällikkö, Tampere
               Savela, Antti Sakari, käräjätuomari, Ii
               Savolainen, Sauli Eljas, ylifyysikko, Helsinki
               Siissalo, Ilkka Tapio, tietohallintojohtaja, Tuusula
               Simberg, Susanna, professor, Åbo
               Sipilä, Eero Olavi, Senior Advisor, Uusikaupunki
               Stenbäck, Aulikki Eeva-Liisa, käräjätuomari, Tampere
               Suutarla, Timo, General Manager, Kuusankoski
               Tamminen, Timo Pentti, tutkimusprofessori, Espoo
               Tomi, Eero Ensio, toimitusjohtaja, Sastamala
               Tuominen, Ismo Tapio, hallitusneuvos, Helsinki
               Tuovila, Timo Lauri, tekninen johtaja, Tuusula
               Turunen, Merja Maritta, ympäristöneuvos, Helsinki
               Turunen, Teemu Tahvana, lähetystöneuvos, Helsinki
               Törmä, Taina Hannele, johtava rehtori, Helsinki
               Törmänen, Pentti Antero, taloushallintopäällikkö, Reisjärvi
               Usoskin, Ilya Germanovitch, ts professori, Oulu
               Uusitalo, Jori Juhani, aluejohtaja, Tampere
               Valjakka, Jouni Aaro Mikael, henkilöstöjohtaja, Jyväskylä
               Vanamo, Sannamaaria, lähetystöneuvos, Helsinki Washington
               Vauraste, Tero Henrik Johannes, toimitusjohtaja, Espoo
               Veijalainen, Seppo Juhani, Support Centerin päällikkö, Espoo
               Verkkoranta, Rae Anna-Helena, lähetystöneuvos, Helsinki Bryssel
               Vesanen-Nikitin, Irja Vappu Helena, hallitusneuvos, Helsinki
               Wickström, Anita, ylijohtaja, Hämeenlinna
               Vihma, Timo Pekka, tutkimusprofessori, Helsinki
               Viitanen, Marko Heikki Juhani, lainsäädäntöjohtaja, Rajamäki
               Viitanen, Päivi Sinikka, ylilääkäri, Hattula
               Vinkvist, Jarmo, toimitusjohtaja, Espoo
               Voipio-Pulkki, Liisa-Maria, johtaja, Helsinki
               Vuopio, Jaana Kaisa, tutkimusprofessori, Espoo
               Vuorinen, Ilppo Olli Ilmari, tutkimusjohtaja, Parainen
               Yhteensä: 177

Suomen Valkoisen Ruusun ritarimerkki / Riddartecknet av Finlands Vita Ros orden

               Aho, Jari Kaarle, hallinto- ja talousjohtaja, Joensuu
               Ahola, Arja Hannele, henkilöstöpäällikkö, Joensuu
               Ala-Houhala, Ilpo Olavi, apulaisylilääkäri, Tampere
               Alanen, Heli Aulikki, ympäristöneuvos, Helsinki
               Anhava, Elsa Ilona, galleristi, Helsinki
               Antikainen, Ari Veikko, kuljetusyrittäjä, Juankoski
               Antikainen, Raimo Olavi, asiakkuuspäällikkö, Veteli
               Anttila, Seppo Juhani, vastaava asiakkuusjohtaja, Espoo
               Aro, Erkki Johannes, ympäristöagrologi, Vinkkilä
               Aronen, Ilmo Pellervo, johtaja, Eura
               Bergholm, Tapio Hannu Antero, erikoistutkija, Järvenpää
               Cantell-Forsbom, Anna Margareta, palvelupäällikkö, Vantaa
               Ebeling, Pertti Einar Johannes, kliininen opettaja, Espoo
               Eerola, Saara Lilja Aulikki, lehtori, Helsinki
               Erämaa, Antti Hannu, kansliapäällikkö, Savonlinna
               Fortelius, Carl Gustaf Emil, tutkimuspäällikkö, Helsinki
               Gerkman, Stefan Öyvind, polisöverinspektör, Esbo
               Grönroos, Kaj Jarl, johtaja, Helsinki
               Haapalainen, Petri Ilari, neuvotteleva virkamies, Helsinki
               Hakala, Hannu Juhani Tapio, tutkija, Helsinki
               Hakkarainen, Juha Kalevi, metsäjohtaja, Espoo
               Hautamäki, Veli-Pekka, pelastusylitarkastaja, Porvoo
               Heinonen, Ville Petteri, neuvotteleva virkamies, Espoo
               Hellgren, Raimo Johannes, yli-insinööri, Espoo
               Helminen, Kari Ensio, strategiapäällikkö, Helsinki
               Hentinen, Aimo Kullervo, toiminnanjohtaja, Hollola
               Holm, Yvonne Marianne, universitetslektor, Helsingfors
               Hurtta, Heikki Juhani, tutkija, Helsinki
               Huusela-Veistola, Erja Hanna Kristiina, vanhempi tutkija, Jokioinen
               Hyvönen, Reijo Kalevi, johtava lakimies, Helsinki
               Häll, Ari, johtaja, Helsinki
               Hämäläinen, Hannu Juhani, ylilääkäri, Kinnula
               Häyrinen, Vesa Pekka, neuvotteleva virkamies, Helsinki
               Immanen-Pöyry, Jutta Päivi Elina, kansainvälisten asioiden johtaja, Espoo
               Isotalo, Pertti Erkki, ylitarkastaja, Vantaa
               Itkonen, Ahti Olavi, ympäristöneuvos, Kuopio
               Jalkanen, Esko Johannes, psykiatri, Oulu
               Jauhiainen, Jyrki Antero, lainsäädäntöneuvos, Helsinki
               Joensuu-Sarkio, Tarja Suvi Tuulikki, pankinjohtaja, Espoo
               Joiniemi, Harri Juhani, neuvotteleva virkamies, Helsinki
               Jokela, Reima Veli, liiketoimintajohtaja, Kauniainen
               Jokelainen, Reijo Alvari, toiminnonjohtaja, Tuusula
               Joki-Tokola, Erkki Antero, vanhempi tutkija, Ruukki
               Junttila, Tauno Kaarlo, maatalousylitarkastaja, Porvoo
               Kaarna, Antti Juhani, maanviljelijä, Lappeenranta
               Kaijanen, Seija Kaarina, hallinto-oikeussihteeri, Turku
               Kaikkonen, Kari Kullervo, medialiiketoiminnan kehitysjohtaja, Lahti
               Kairistola, Tiina Marjatta, viestintäpäällikkö, Jyväskylä
               Kaleva, Tapio Väinö Paavo, ylitarkastaja, Helsinki
               Kamppi, Nina Anneli, tutkija, Helsinki
               Kangas, Reijo Markku Johannes, johtaja, Espoo
               Kangaspunta, Seppo Ilmari, neuvotteleva virkamies, Helsinki
               Karhunen, Minna Helena, kehitysjohtaja, Hyvinkää
               Kasanen, Jyrki Ensio, apulaispoliisipäällikkö, Liperi
               Kataja, Jouko Jukka-Pekka, toiminnanjohtaja, Sysmä
               Kauhanen, Seppo Antero, erityisasiantuntija, Helsinki
               Kauppinen, Maija Kaarina, toimittaja, Hämeenlinna
               Kautiainen, Markku Mikael, geriatrian ylilääkäri, Pietarsaari
               Kecskeméti, Risto István, filosofian tohtori, Vihti
               Kerola, Erkki Kalevi, apulaispoliisipäällikkö, Kokkola
               Keskitalo, Marjo Kristiina, erikoistutkija, Lieto
               Ketonen, Armas Seet Matti, erityisasiantuntija, Tampere
               Kivi, Ritva Liisa, rakennusneuvos, Espoo
               Kohijoki, Eino Juhani, erityisasiantuntija, Espoo
               Koivula, Reijo Antero, apulaispoliisipäällikkö, Kuortane
               Koivumäki, Jukka Tapio, toimitusjohtaja, Jyväskylä
               Kokko, Voitto Ilkka Juhani, erikoisasiantuntija, Muhos
               Koskela, Tapio Tauno Heikki, vakuutusalueen ylilääkäri, Seinäjoki
               Koski, Kirsti Kyllikki, lukion rehtori, Jyväskylä
               Koski-Ahonen, Liisa Margareta, ympäristölakimies, Oulu
               Koskinen, Antti Sipi Johannes, tietohallintojohtaja, Espoo
               Koskinen-Ollonqvist, Pirjo Susanna, erityisasiantuntija, Helsinki
               Kotilainen, Esa Markku, neurologian ylilääkäri, Turku
               Kraft, Markku Olavi, erityisasiantuntija, Veikkola
               Kronqvist, Bror Matts Folke, biträdande polischef, Vasa
               Kuisma, Kimmo Kullervo, avohoidon ylilääkäri, Pietarsaari
               Kukkamäki, Päivi Kyllikki, johtaja, Vantaa
               Kupari, Ulla Kaarina, ravintolaryhmäpäällikkö, Helsinki
               Kurkela, Esa Paavali, johtaja, Oulu
               Kylämä, Marja, yksikön johtaja, Helsinki
               Kärkkäinen, Riitta Kaarina, oikomishoidon erikoishammaslääkäri, Kuopio
               Käyhkö, Esa Matti, neuvotteleva virkamies, Tampere
               Kääriäinen, Heikki Tapani, asiakkuusjohtaja, Jyväskylä
               Ladau-Harjulin, Ulla, lektor, Esbo
               Laesterä, Eero Juhani, toimitusjohtaja, Pälkäne
               Laherto, Antti Juhani, kehittämisjohtaja, Kouvola
               Laihonen, Pasi Eerikki, yksikönpäällikkö, Turku
               Laine, Markus Pentti Ensio, apulaisylilääkäri, Loimaa
               Lampela, Martti Kalevi, toimitusjohtaja, Rovaniemi
               Lampinen, Seija Marketta, verojohtaja, Iisalmi
               Lappalainen, Ukko Jyri, Vice President, Helsinki
               Lario-Vuorinen, Irmeli Sisko, kehityspäällikkö, Espoo
               Lattunen, Merja Päivikki, osastonjohtaja, Helsinki
               Lehman, Anneli Birgitta, peruskoulun yläasteen rehtori, Helsinki
               Lehtonen, Jouko Sakari, puhelin- ja verkkopalvelujohtaja, Hämeenlinna
               Lehtonen, Kari Olavi, yksikönpäällikkö, Vaasa
               Lehtovuori, Timo Pauli, toimitusjohtaja, Lahti
               Leinonen, Eeva Kristiina, yksikön päällikkö, Helsinki
               Leivuori, Mirja Sisko Marjatta, yksikönpäällikkö, Espoo
               Lempiäinen, Orvokki Helka, Sourcing Manager, Turku
               Leppälä, Raija Anneli, lehtori, Ylöjärvi
               Liimatainen, Riitta Irene, rehtori, Helsinki
               Lindholm, Mauri Antero, asessori, Vihti
               Lindqvist, Kristian Vilhelm, erikoistutkija, Siuntio
               Lindström, Jan Juhani, myyntijohtaja, Naantali
               Luttinen, Aila Marjaana, ympäristöjohtaja, Oulu
               Lähde, Markku Kalevi, tonttipäällikkö, Kouvola
               Lähteelä, Pirjo Margit, apulaisjohtaja, Helsinki
               Lönnström, Raul Jan, kehitysjohtaja, Helsinki
               Manninen, Outi Marjatta, kasvinjalostaja, Jokioinen
               Mannola, Esa Veikko, johtaja, Rauma
               Marjamäki, Märta Margareta, samkommunsdirektör, Nådendal
               Marjosola, Juha Matti, toimitusjohtaja, Helsinki
               Martiskainen, Kaija Anneli, järjestelmäpäällikkö, Helsinki
               Mattsson, Hilding Alfred, bildningsdirektör, Borgå
               Merilahti-Palo, Riitta Mirjam, osastonlääkäri, Turku
               Mikkonen, Jarmo Olavi, toimitusjohtaja, Mäntsälä
               Mikkonen, Seppo Antero, pääasiantuntija, Porvoo
               Mikola, Jorma Juhani, lehtori, Oulu
               Mustaparta, Anna-Kaisa, opetusneuvos, Helsinki
               Mustonen, Tapani, arkkitehti, Helsinki
               Mäkelä, Jarmo Antero, toimittaja, Espoo
               Mäkijärvi, Liisa Aulikki, toiminnanjohtaja, Helsinki
               Nelimarkka, Eero Toivo Tapio, ylitarkastaja, Vaasa
               Niemelä, Juha Sakari, ylijohtaja, Jyväskylä
               Nieminen, Kirsti Marjatta, tutkija, Lieto
               Niiranen, Ari Henrik, ylijohtaja, Ylämylly
               Nikander, Otto Robert, maanviljelijä, Janakkala
               Nivala, Jukka, johtaja, Espoo
               Nizovsky, Nina, viestintäjohtaja, Helsinki
               Norrgård, Karl-Erik Antero, myyntijohtaja, Lieto
               Nummela, Arto Kalevi, myyntijohtaja, Helsinki
               Numminen, Mika, Group Account Manager, Espoo
               Nupponen, Tarja Hannele, neuvotteleva virkamies, Tampere
               Nurminen, Pentti Juhani, apulaispoliisipäällikkö, Lieksa
               Nygren, Satu-Marja, esimies, Helsinki
               Närhi, Mauri Tapani, Savoy-teatterin johtaja, Helsinki
               Oivanen, Leena-Marja, ylitarkastaja, Vantaa
               Ojala, Esa Heikki Ilmari, ostojohtaja, Kuopio
               Ojanperä, Eero Johannes, toimittaja, Tampere
               Oksanen, Eero Unto Ilmari, ylitarkastaja, Helsinki
               Ollonen, Paula Sinikka, aluehallintoylilääkäri, Kuopio
               Ovaskainen, Kai Olavi, yhteiskuntasuhdejohtaja, Helsinki
               Paajanen, Tuula Irmeli, Senior Manager, Espoo
               Paasi, Juha Tapani, Johtaja, Espoo
               Palsio, Markku, materiaalihallintopäällikkö, Helsinki
               Paranko, Jorma Ilmari, lääketieteellisen biologian lehtori, Sauvo
               Pasanen, Pentti Kullervo, kalatalouspäällikkö, Rovaniemi
               Pastuhov, Kari Juhani, hätäkeskuksen johtaja, Vaasa
               Pellinen, Kerttu Maria, puheenjohtaja, Helsinki
               Peltokangas, Maija-Liisa, pelastusylitarkastaja, Helsinki
               Peltola, Mika Kalervo, liikennepoliisitarkastaja, Mynämäki
               Peuranto, Kimmo Jarmo Juhani, toimitusjohtaja, Kokkola
               Pietarila, Harri Kalevi, kehittämispäällikkö, Vantaa
               Pikkarainen, Leo Kalevi, toimitusjohtaja, Oulu
               Postinen, Pertti Tatu Sakari, ylitarkastaja, Turku
               Puntanen, Sini Iiris, ylitarkastaja, Helsinki
               Puolitaival, Kari Olavi, apulaispoliisipäällikkö, Turku
               Pyy, Markku, yli-insinööri, Järvenpää
               Pärssinen, Pertti Juhani, kasvinjalostaja, Jokioinen
               Rajakko, Jaana Jenny, yli-insinööri, Espoo
               Raunio, Jaakko Juhani, toimitusjohtaja, Jyväskylä
               Rautiola, Risto Kalevi, aluejohtaja, Oulu
               Reunanen, Markku Pekka, hallituksen puheenjohtaja, Turku
               Riihimäki, Vesa Tapio, president, Vaasa
               Riikonen, Jorma Kalevi, kasvatus- ja opetustoimenjohtaja, Valkeakoski
               Rouhuvirta, Heikki Johan Paavo, kehittämispäällikkö, Helsinki
               Ruippo, Juha Tapio, johtaja, Espoo
               Rummukainen, Arto Juha Kullervo, vanhempi tutkija, Helsinki
               Runsten, Mika Tapio, aluelennonjohdon apulaispäällikkö, Tampere
               Rusanen, Mari Annika, vanhempi tutkija, Sipoo
               Ruuska, Rami Mikael, pelastusylitarkastaja, Lahti
               Ruuskanen, Ritva Elina, hallitusneuvos, Helsinki
               Saari, Leena Tuulikki, tutkija, Vantaa
               Saaripuu, Tuire Marjut, rekisteröintipäällikkö, Helsinki
               Saarnisto, Sirkka Maija, talouspäällikkö, Jyväskylä
               Saikko, Maija Leena, maatilamatkailuyrittäjä, Taipalsaari
               Sairanen, Risto Tapani, toimistopäällikkö, Helsinki
               Salonen, Harri Kalervo, erikoislääkäri, Jalasjärvi
               Sandelin-Kivisalo, Liisa Marita, toiminnanjohtaja, Helsinki
               Saukkonen, Veikko Tapio, laboratorioinsinööri, Helsinki
               Saunamäki, Arja Sirpa Hannele, yliopettaja, Vantaa
               Savonen, Risto Jorma, yksikön johtaja, Helsinki
               Sederholm, Seppo, yksikönjohtaja, Espoo
               Seppänen, Anne-Marie, lakimies, -
               Sihvola, Oili Marja, johtaja, Helsinki
               Snicker, Jukka Aslak, johtaja, Lahela
               Soismaa, Margareta, toimistopäällikkö, Espoo
               Suihkonen, Hannu Matias, diakoniajohtaja, Turku
               Sundell, Reijo Olavi, toimitusjohtaja, Rauma
               Sundqvist, Risto Juha, toimitusjohtaja, Iisalmi
               Suortti, Pertti Sakari, johtava asiantuntija, Espoo
               Svanberg, Tuomo Antero, toimitusjohtaja, Kemi
               Sved, Jarl Henrik, direktör, Helsingfors
               Säkkinen, Harri Tapio, lavastamon päällikkö, Helsinki
               Söderman, Tarja Hannele, yksikönpäällikkö, Helsinki
               Tammilehto, Eeva-Riitta, johtaja, Espoo
               Tarjamo, Sirkka-Liisa, rehtori, Vantaa
               Tarvainen, Markku, palvelukeskuksen johtaja, Tornio
               Taurio, Ritva Marit, johtava tiedeasiantuntija, Vantaa
               Teperi, Esa Petri, kasvinjalostaja, Tammela
               Tirkkonen, Juhani Asbjörn, neuvotteleva virkamies, Lempäälä
               Toivonen, Tuomas Tapio, tieinsinööri, Nurmijärvi
               Tuominen, Olli Jussi, asiantuntija, Helsinki
               Tuppurainen, Matti Olavi, erikoislääkäri, Espoo
               Tähtinen, Timo Oskari, rahoitusylitarkastaja, Helsinki
               Törnroos, Tea Susanna, yksikönpäällikkö, Helsinki
               Uhinki, Ailo Urho, psykologi, Turku
               Urvanta, Tapani Kalervo, talouspäällikkö, Tampere
               Vainionpää, Seppo Tauno Eljas, asiantuntijalääkäri, Helsinki
               Vaiste, Heikki Tapani, kiinteistöneuvos, Kaarina
               Valjus, Jorma Ensio, johtava lääkäri, Kärkölä
               Valkokallio, Jaana Hannele, neuvotteleva virkamies, Helsinki
               Vasikainen, Soili Kyllikki, rahoitusjohtaja, Nurmijärvi
               Vekka, Matti Tapio, toimitusjohtaja, Hämeenlinna
               West-Ståhl, Siv Gunilla Marianne, johtaja, Vaasa
               Viitamäki, Heikki Uolevi, projektipäällikkö, Helsinki
               Vik, Gun-Viol Maria, akademilektor, Vasa
               Willberg, Juha Matti, kaupunginsihteeri, Lappeenranta
               Virnes, Ruth Päivi Elise, opetusneuvos, Helsinki
               Virtanen, Henri Kalervo, Development Manager, Pori
               Virtanen, Matti Juhani, toimitusjohtaja, Joutsa
               Visakorpi, Marika Anneli, johtava kihlakunnan syyttäjä, Jyväskylä
               Vogt-Airaksinen, Tiina Elisabeth, erityisasiantuntija, Helsinki
               Woodward, Charles Denis, Research Professor, Helsinki
               Voutilainen, Matti Juhani, järjestöjohtaja, Espoo
               Vuolanne, Antti Johannes, koulutusuunnittelija, Pori
               Vuorelma, Riitta Johanna, osastonjohtaja, Helsinki
               Vuorinen, Arja Hellevi, ylitarkastaja, Riihimäki
               Vähähyyppä, Hannu Sakari, toimitusjohtaja, Huittinen
               Vähäsalo, Piia Riikka, pelastusjohtaja, Kalajoki
               Väyrynen, Kari Antero, yliopistonlehtori, Oulu
               Yhteensä: 232

Suomen Leijonan ritarimerkki / Riddartecknet av Finlands Lejons orden

               Aalto, Esko Antero, talousneuvoja, Somero
               Aalto, Pekka Henrik, toimitusjohtaja, Tampere
               Aaltonen-Laakso, Marjatta Anneli, apulaisjohtaja, Kankaanpää
               Agopov, Vladimir Mihailovic, lehtori, Helsinki
               Ahlgren, Harri Olavi, ylitarkastaja, Helsinki
               Ahonen, Ulla Marketta, viestintäasiantuntija, Helsinki
               Ahtee, Tero Tuure, lehtori, Tampere
               Airikkala, Pertti Sakari, toimitusjohtaja, Riihimäki
               Alho, Olli Tapani, erityisasiantuntija, Sipoo
               Anderson, Mikael Erik, hankintapäällikkö, Vaasa
               Anttila, Anna Elina, hankejohtaja, Helsinki
               Anttila, Katja Päivikki, henkilöstöpäällikkö, Helsinki
               Anttila, Suvi Marjo-Helinä, markkinointi- ja viestintäjohtaja, Hämeenlinna
               Arnkil, Jarl Harald Fritjof, lehtori, Helsinki
               Aunola, Ulla Saimi Maria, opetusneuvos, Espoo
               Baarman, Maija Katariina, apulaisosastopäällikkö, Helsinki
               Blankett, Penina Hascha, neuvotteleva virkamies, Espoo
               Blomster, Tapani Veli, lukion rehtori, Muhos
               Brusila, Eija Hannele, lakimies, Järvenpää
               Colliander, Tuula Kristiina, toimistopäällikkö, Helsinki
               Dahlbo, Tarja Helena, erikoistutkija, Helsinki
               Eerola, Pekka Juhani, järjestelmäasiantuntija, Helsinki
               Ek, Heli Kyllikki, ylitarkastaja, Kuopio
               Eklund, Tina Elisabeth, talousjohtaja, Helsinki
               Ekroos, Eine Regina, kehityspäällikkö, Vihti
               Erikslund, Greger Ossian, ledande föredragande, Korsholm
               Erkkilä, Veli-Matti, kehitysjohtaja, Tampere
               Fager-Pintilä, Veli Antti, kartoittaja, Paimio
               Fant, Stefan Wilhelm, Vice President, Vasa
               Forsberg, Hannu Tapio, oopperalaulaja, Vantaa
               Geiger, Klaus Juhani, ylitarkastaja, Espoo
               Gröhn, Kari Sakari, kuljetusyrittäjä, Juuka
               Grönlund, Arto Martti, johtaja, Helsinki
               Grönroos, Juha Tuomas, erikoistutkija, Salo
               Haatainen, Katri Elina, tiedottaja, Helsinki
               Haikonen, Pia Irene Birgitta, palvelujohtaja, Siilinjärvi
               Hakanen, Hannu Juhani, konttorinjohtaja, Uusikaupunki
               Halonen, Kalle Niilo Ponteva, voimistelunopettaja, Helsinki
               Hannikainen, Eero Pekka, palvelu- ja tuotekouluttaja, Lahti
               Hannuksela, Tomi-Ville, lennonjohdon apulaispäällikkö, Järvenpää
               Hanslin, Kim Emil, toimitusjohtaja, Espoo
               Harjula, Asko Erik, hallintojohtaja, Helsinki
               Hasu, Esa Johan Rafael, talousjohtaja, Kouvola
               Havukainen, Seija Helena, rikostarkastaja, Helsinki
               Heikinheimo, Pirkko Sisko, ylitarkastaja, Vantaa
               Heikkilä, Elli Kaarina, tutkimusjohtaja, Turku
               Heikkinen, Eljas Antero, johtava metsänhoidon asiantuntija, Oulu
               Heikkinen, Päivi Satu Kristiina, kulttuuriasiainneuvos, Helsinki
               Heiskanen, Veli-Pekka, hallintopäällikkö, Vantaa
               Helanterä, Olli Otto Immanuel, talousjohtaja, Jyväskylä
               Helinko, Hanna Maria, tulosalueen johtaja, Tuusula
               Herberts, Kjell Erik Martin, forskare, Korsholm
               Hietanen, Eeva Annamari, viestintäpäällikkö, Helsinki
               Himmanen, Paavo, erityisasiantuntija, Vantaa
               Hindsberg, Rainer Bror Mikael, biträdande informationschef, Helsingfors
               Holm, Pia Johanna, poliisitarkastaja, Sauvo
               Holmström, Osmo Daniel, projektipäällikkö, Mäntsälä
               Holopainen, Matti, maankäyttöinsinööri, Lahti
               Holopainen, Matti Tuomo, tieinsinööri, Vantaa
               Hostikka, Aki Tapani, rahoitus- ja tarkastustoiminnan päällikkö, Kotka
               Huhta, Kari Juhani, toimittaja, Espoo
               Huhtala, Liisa Maija, neuvotteleva virkamies, Helsinki
               Huhtaniska, Pirkko Annikki, opintopäällikkö, Rovaniemi
               Hurmeranta, Ulla-Maija Irene, johtava lakimies, Helsinki
               Huuskonen, Oiva Antero, kehittämispäällikkö, Siilinjärvi
               Huuskonen, Pauli Antero, rikosylikomisario, Jyväskylä
               Hämäläinen, Martti Kalevi, insinööri, Joensuu
               Hämäläinen, Raimo Juhani, projektipäällikkö, Kuopio
               Höysti, Ilkka Pekka, ylikomisario, Kouvola
               Ihamäki, Saara Mirjami, kirjastotoimen apulaisjohtaja, Espoo
               Ilonen, Juha, arkkitehti, Helsinki
               Immonen, Aino Helena, erikoissuunnittelija, Vantaa
               Irjala, Antti Olli, ympäristöneuvos, Kauniainen
               Isohookana, Matti Aleksanteri, projektipäällikkö, Oulu
               Jaalivaara, Jorma Olavi, varatuomari, Vantaa
               Jakkula, Eino Jaakko, rakennustarkastaja, Lumijoki
               James, Ulla Maaret, johtaja, Espoo
               Jantunen, Eija Marisa, johtaja, Nummi
               Joki, Risto Juhani, erikoissuunnittelija, Helsinki
               Jonsson, Mona Kristina, toimitusjohtaja, Sipoo
               Jussila, Pasi Pentti, kenttämestari, Padasjoki
               Jyrkkänen, Hannu Mauno Tapani, maaseutuasiamies, Rautalampi
               Järvinen, Janne Petteri, rikostarkastaja, Espoo
               Järvinen, Marko Uolevi, erikoistutkija, Lahti
               Kaakkola, Jaana Annamari, tietokanta-asiantuntija, Helsinki
               Kahlos, Mirva Johanna, pelastusylitarkastaja, Tuusula
               Kainulainen, Kari Juhani, ylitarkastaja, Vantaa
               Kallio, Kalle Tapani, katalyytti- ja prosessitek. asiantuntija, Porvoo
               Kallio, Kari Yrjö Olavi, erikoistutkija, Helsinki
               Kallio-Sainio, Maija-Liisa, tietopalvelupäällikkö, Espoo
               Kankkunen, Simo Pekka Santeri, kieliteknologia-asiantuntija, Vantaa
               Kariluoma, Eija Kaarina, henkilöstöpäällikkö, Viiala
               Karimäki-Suvanto, Päivi Helena, hallintopäällikkö, Espoo
               Karjalainen, Jouko Juhani, tutkija, Vantaa
               Karstu, Juha Pekka Sakari, IT-päällikkö, Vantaa
               Katainen, Elsi Kaarina, kansanedustaja, Pielavesi
               Katila, Tiina Kaarina, ryhmän päällikkö, Mynämäki
               Katravuori, Keijo, projektipäällikkö, Vihti
               Kautiala, Christel Maria, johtava konsultti, Tampere
               Kesäläinen, Ari Uolevi, toimitusjohtaja, Masku
               Kiuru, Atso Kalevi, johtava veroasiantuntija, Hämeenlinna
               Kivimäki, Jarmo Kalervo, kuntayhtymän johtaja, Nivala
               Kivirinta, Arto Kullervo, asiantuntija, Hyvinkää
               Knape, Visa Markus Kristian, tiimipäällikkö, Helsinki
               Koistinen, Kari Pekka, lennonjohtaja, Korkeakoski
               Koivisto, Heikki Kaappo, ylikonstaapeli, Seinäjoki
               Koivuniemi, Päivi Helena, henkilöstösuunnittelija, Kerava
               Kokkonen, Tuula Orvokki, verojohtaja, Kuopio
               Koljonen, Tuomas Kristian, ylitarkastaja, Espoo
               Kopperoinen, Leena Elise, vanhempi tutkija, Vantaa
               Korhonen, Kari Tapani, kehittämispäällikkö, Vantaa
               Korpela, Markku Ilmari, yrittäjä, Miehikkälä
               Koski, Seppo Juhani, vanhempi asiantuntija, Rauma
               Koskimäki, Ilkka Edvin, rikostarkastaja, Helsinki
               Koskinen, Jukka Antero, ylitarkastaja, Vihti
               Kostiainen, Ritva Emma Hannele, lehtori, Jyväskylä
               Koukku, Aapo Olavi, opetusneuvos, Järvenpää
               Krivetz, Heimo Tapio Antero, kuljetusyrittäjä, Mikkeli
               Kuisma, Eero Frans Kalervo, toimitusjohtaja, Laitila
               Kukko, Pentti Juhani, tarkastaja, Sastamala
               Kuosa, Jari Ensio, kuitulinjan ylimestari, Kotka
               Kuusela, Jari Juhani, toimitusjohtaja, Turku
               Kyrö, Marja-Leena, talousjohtaja, Raahe
               Kyyrönen, Pirjo Virva Anneli, johtava lakimies, Kauniainen
               Kärki, Harri Antti Juhani, lehtori, Turku
               Kärkkäinen, Markku Tapio, erityisasiantuntija, Espoo
               Kärkkäinen, Sirpa Hannele, yhteyspäällikkö, Kirkkonummi
               Laakso, Jaakko Johannes, erikoisuunnittelija, Hyvinkää
               Laaksonen, Juha Armas, rikosylikomisario, Helsinki
               Laaksonen, Kari Antero, johtaja, Pornainen
               Lahti, Kari Vilhelm, johtaja, Kirkkonummi
               Lahti, Leena Annikki, markkinointijohtaja, Nurmijärvi
               Lahti, Urho Tapani August, maanviljelijä, Karstula
               Lamminen, Jarmo Tapio, maaseutukoordinaattori, Turku
               Larkela, Pekka Pentti Tapio, toiminnanjohtaja, Turku
               Larnimaa, Kai Tapani, Manager, Kerava
               Latvala, Eila Annikki, yksikönjohtaja, Jyväskylä
               Launne, Jyrki Juhani, aluelennonjohdon apulaispäällikkö, Kangasala
               Laurila, Ossi Juhani, pääsihteeri, Lontoo
               Lavonen, Antti Olavi, kasvinviljelyasiamies, Nurmijärvi
               Lehtonen, Jari Jaakko, toimitusjohtaja, Kotka
               Lehtonen, Markku Tapani, rikostarkastaja, Kaarina
               Lehtonen, Riitta Maija Elisabeth, lehtori, Lieto
               Leino, Tiina Johanna, Head of In vivo Operations, Piikkiö
               Leinonen, Kari Antti, insinööri, Iisalmi
               Lepaus, Terttu Marja-Leena, johtava puheenjohtaja, Tampere
               Leppäniemi, Riitta Kaarina, rahoituspäällikkö, Espoo
               Lindbäck, Ralf Peter, Vice President, Vasa
               Lindell, Torbjörn Per Anders, ylikomisario, Korsholm
               Lindqvist, Markku Yrjö Tapio, erikoistutkija, Helsinki
               Lindström-Seppä, Pirjo Anneli, opintoasiainpäällikkö, Kuopio
               Lintunen, Kai Juhani, viestintäpäällikkö, Helsinki
               Lonka, Riitta Annikki, rehtori, Parikkala
               Lumiaro, Riku Juhana, viestintäasiantuntija, Espoo
               Luukkonen, Reijo Aulis, lennonjohtaja, Eurajoki
               Lång, Kari Juhani, Director, Espoo
               Länsipuro, Joni Tauno Tapani, rikoskomisario, Tampere
               Länsivuori, Joni Tapio, poliisitarkastaja, Vantaa
               Löfgren, Håkan Lars, försäljningschef, Helsinki
               Löytökorpi, Sari Helena, erityisasiantuntija, Vantaa
               Maijala, Olli Sakari, erityisasiantuntija, Espoo
               Maijala, Timo Ilmari, diplomi-insinööri, Helsinki
               Malkki, Pertti Tapani, henkilöstöjohtaja, Hankasalmi
               Malmelin, Britt Elise, kvalitetsförsäkringschef, Helsinki
               Malmivirta, Leena Marja-Liisa, talouspäällikkö, Helsinki
               Malvasto, Leo Tapani, Director, Vantaa
               Manelius, Matti Aulis, johtava konsultti, Tampere
               Mannonen, Tapani Ilmari, myynti- ja markkinointijohtaja, Tampere
               Marjakangas, Lauri Kalevi, riskipäällikkö, Kangasala
               Marjamaa, Petri Tapio, poliisitarkastaja, Mikkeli
               Matikka, Maija Marjatta, intendentti, Vantaa
               Matintupa, Rauno Olavi, joukkoliikenneasiantuntija, Maalahti
               Mikkola, Anu-Varpu, erikoissuunnittelija, Espoo
               Mikkola, Matti Tapio, Senior Vice President, Porvoo
               Mikkola, Tero Heikki, ylitarkastaja, Nokia
               Moilanen, Heikki Juhani, erityisluokan opettaja, Merikarvia
               Murto-Orava, Lea Tuulikki, viestintäpäällikkö, Helsinki
               Muukkonen, Jukka Kalevi, yliaktuaari, Helsinki
               Mykkänen, Mirkka Maaria, ylitarkastaja, Espoo
               Mykkänen, Tarmo Herman, ylitarkastaja, Vantaa
               Myrskog, Markku Johannes, Vice President, Helsinki
               Mäkelä, Juha Ensio, konsernin lakiasianjohtaja, Helsinki
               Mäkinen, Reijo Kalevi, osastonjohtaja, Espoo
               Männikkö, Anita, Head of Product Issuing, Vantaa
               Mäntysaari, Päivi Elina, erikoistutkija, Jokioinen
               Määttä, Jari Matti, ylitarkastaja, Oulu
               Niemi, Eero Kalervo, opetusneuvos, Nurmijärvi
               Niemi, Tuija Anneli, tutkija, Vantaa
               Nikander, Tomi Aarre, käyttöpäällikkö, Kirkkonummi
               Nikula, Kim Juhani, puheenjohtaja, Kempele
               Norri, Kimmo Kullervo, julkinen oikeusavustaja, Pori
               Nummi, Kari Juhani, hallintopäällikkö, Pori
               Nurmikari, Markku Tapani, tilaajaylilääkäri, Janakkala
               Nurminen, Juha Tapani, toimitusjohtaja, Helsinki
               Nyberg, Diana Anita, informationsexpert, Raseborg
               Nylén, Satu Margit, Director, Kirkkonummi
               Näreharju, Erkki Juhani, lehtori, Helsinki
               Näränen, Kari Toivo Tapani, projektivastaava, Kouvola
               Oinas-Soudunsaari, Eine Elisabeth, ylitarkastaja, Rovaniemi
               Ojakoski, Jussi Ilmari, liikkeenharjoittaja, Piippola
               Ojamo, Tuuli Leila Tuulikki, ylitarkastaja, Nurmijärvi
               Olli, Pasi Sakari, lennonjohdon apulaispäällikkö, Tuusula
               Ollikainen, Seppo Viljami, projektipäällikkö, Imatra
               Ollila, Raimo Juhani, tietojärjestelmäpäällikkö, Turku
               Ovaskainen, Viljo Tapani, erikoistutkija, Helsinki
               Palmén, Mirja Helena, ylitarkastaja, Nurmijärvi
               Paloposki, Hanna-Leena, filosofian tohtori, Helsinki
               Parmala, Veli-Matti, päälakimies, Espoo
               Parviainen, Ulla Mari, kaupunginvaltuutettu, Kuusamo
               Pasanen, Kari Pekka, General Manager, Rauma
               Pastila-Eklund, Mari Kaisa Anneli, opetusneuvos, Helsinki
               Pernu, Veikko Olavi, toimitusjohtaja, Kuopio
               Peronius, Päivi Susanna, resurssijohtaja, Jyväskylä
               Pesonen, Kari Olavi, ylikomisario, Helsinki
               Pesonen, Martti Ilmari, vastuullinen aktuaari, Helsinki
               Peuranen, Else Maarit, neuvotteleva virkamies, Sipoo
               Piirainen, Asko Olavi, toimitusjohtaja, Sotkamo
               Piironen, Eila Marjatta, Principal Scientist, Oulu
               Pollari, Riitta Mari, kustantaja, Helsinki
               Polvinen, Minna Marika, opetusneuvos, Espoo
               Postila, Markku Juhani, laboratorioinsinööri, Sodankylä
               Poutiainen, Kirsti Liisa Hannele, hiippakuntasihteeri, Helsinki
               Pyykönen, Mauno Vilho, perustoimituspäällikkö, Joensuu
               Pönkkö, Maija-Leena, terveystieteiden tohtori, Oulu
               Pöyhönen, Jukka Tapio, kehitysjohtaja, Helsinki
               Raitanen, Esa Juhani, johtaja, Helsinki
               Ranta, Harri, prosessipäällikkö, Naantali
               Ranta, Jaakko Tauno Kalevi, tietopalvelupäällikkö, Tuusula
               Rantala, Hannu Henrik, myyntijohtaja, Janakkala
               Rantanen, Riikka Johanna, oopperalaulaja, Helsinki
               Rantatupa, Teijo Tapani, tarjoomajohtaja, Lohja
               Rantio, Markku Juhani, myyntijohtaja, Hämeenlinna
               Rastas, Perttu Tapio, erikoissuunnittelija, Helsinki
               Rautavirta, Pirkko Kaarina, yksikön päällikkö, Hämeenlinna
               Riikonen, Simo Antero, tietoasiantuntija, Espoo
               Riippi, Merja Helinä, Business Manager, Espoo
               Rinne, Harri Jarkko Olavi, suunnittelupäällikkö, Vantaa
               Rintala, Matti Mikael, lehtori, Tampere
               Rissanen, Margareta Maria, rektor, Kristinestad
               Romppanen, Jyri Joonas, päätoimittaja, Tuusula
               Ronkainen, Vesa Johannes, myyntipäällikkö, Kuusamo
               Röminger-Czako, Ritva, taidekuraattori, Bonn
               Saari, Maarit Hannele, suunnittelupäällikkö, Helsinki
               Saarikoski, Heli Virpi, erikoistutkija, Helsinki
               Saarinen, Kalle-Juhani, työterveyshuollon erikoislääkäri, Eura
               Saarinen, Raimo Kalevi, kaupungininsinööri, Vantaa
               Saastamoinen, Markku Risto Olavi, diplomi-insinööri, Kotka
               Sadeharju, Seppo Sakari, arviointipäällikkö, Vaskio
               Salin, Anne Helena, ylitarkastaja, Kerava
               Saloheimo, Meeri Orvokki, toimistopäällikkö, Helsinki
               Salomaa-Jago, Eeva Riitta, opettaja, St. Albans
               Salonen, Erkki Tapio, toimitusjohtaja, Ylöjärvi
               Sammallahti, Juha Pekka, johtaja, Tampere
               Santala, Lasse Sulevi, toimialajohtaja, Turku
               Santala, Pekka Sakari, Vice President, Espoo
               Savela, Olli Juhani, suunnittelija, Hyvinkää
               Savolainen, Ahti Keijo Aleksanteri, maanviljelijä, Konnevesi
               Savolainen, Erkki, arkkitehti, Helsinki
               Saxén, Timo Juhani, Communications Director, Helsinki
               Schultz, Eija Kaarina, erikoistutkija, Helsinki
               Seppälä, Matti Erkki, metsänhoitaja, Seinäjoki
               Seppänen, Jukka Antero, riskienhallintapäällikkö, Helsinki
               Seppänen, Tuomas Antero, tuotepäällikkö, Sääksjärvi
               Sievers, Jarmo Niilo Antero, rehtori, Porvoo
               Sihvonen, Seppo Tapani, riskienhallintayksikön päällikkö, Espoo
               Silander, Petri Tapani, erikoissuunnittelija, Helsinki
               Sinemus-Ammermann, Marianne, varakonsuli, Ahrensburg
               Sippola, Sirkka Liisa, koulutuspäällikkö, Tampere
               Solala, Mauno Mikael, toimistopäällikkö, Kirkkonummi
               Sonninen-Korhonen, Raili Orvokki, tullausjohtaja, Espoo
               Sorsa, Ilkka Olavi, Director, Pekola
               Sorsimo, Kalle Sakari, Manager, Espoo
               Stenbäck, Dan Håkan, ylitarkastaja, Porvoo
               Suikkanen, Juha Kalervo, tehtaanjohtaja, Nummela
               Sulkava, Raili Terttu Marita, rikoskemisti, Helsinki
               Suomisto, Jarmo Tapio, IT-päällikkö, Espoo
               Suursalmi, Pentti Kalervo, rehtori, Iitti
               Svensk, Ari Sakari, henkilöstöjohtaja, Vantaa
               Säilä, Antro Mikael, johtaja, Lahti
               Säpyskä-Slotte, Liisa Marianne, hankintajohtaja, Turku
               Säynätkari, Timo Kalervo, päällikkö, Kuopio
               Säämänen, Tuula Kaarina, ylitarkastaja, Tampere
               Söderlund, Barbro Inge-Maj, informator, Borgå
               Tahvola, Arja Leena Maritta, opintopäällikkö, Tampere
               Taipale, Anu Maaret, tietoturvapäällikkö, Rovaniemi
               Takkinen, Liisa Marja Kristiina, tutkimusprofessori, Espoo
               Takkinen, Ossi Kalervo, toiminnajohtaja, Rovaniemi
               Talvilahti, Arja Hannele, palvelupäällikkö, Kauhava
               Tamminen, Seija-Maija Siiri, vakuutuspiirin johtaja, Turku
               Taulavuori, Terhi Pauliina, kehityspäällikkö, Vantaa
               Terho, Markus Juhani Matinpoika, kestävän kehityksen johtaja, Helsinki
               Tervonen, Jarmo Antero, sivistystoimen johtaja lukion rehtori, Oulu
               Tikkanen, Jarmo Kalevi, rehtori, Lapinlahti
               Toijala, Ilkka Juhani, voimalaitosjohtaja, Hamm
               Toikka, Ari Juha, erikoissuunnittelija, Helsinki
               Toivanen, Päivi Kristiina, tiedottaja, Helsinki
               Toivonen, Jarmo Eino Sakari, maanmittausinsinööri, Kokkola
               Tornberg, Iiris Helena, maatalousyrittäjä, Kuusamo
               Toropainen, Kalle, suunnittelupäällikkö, Kouvola
               Tukiainen, Ossi Tapio, ympäristönsuojelun erikoisasiantuntija, Lapinlahti
               Tulonen, Ulla Katariina, verkkotiedottaja, Helsinki
               Tuohinen, Titta Riitta Tuulikki, ylitarkastaja, Helsinki
               Tuominen, Rauno Ilmari, tulosyksikön päällikkö, Ulvila
               Tuomisto, Jaakko Hannu Henrik, toimistopäällikkö, Rauma
               Tuomisto, Olli Matti Juhani, tulliylitarkastaja, Helsinki
               Turunen, Jukka Tapani, yrityskonttorinjohtaja, Toijala
               Tyrväinen, Paavo Veikko Olavi, kaupunginjohtaja, Kurikka
               Työläjärvi, Riitta Kaarina, asiantuntija, Helsinki
               Ulmanen, Pekka Vilho Rikhard, yksikön päällikkö, Kerava
               Uusi-Kämppä, Jaana Maija, vanhempi tutkija, Humppila
               Vahva, Merja Helena, neuvotteleva virkamies, Espoo
               Vaittinen, Arvo Ensio, lehtori, Joensuu
               Valio, Eero Tapio, Vice President, Pori
               Vanhassel-Strömberg, Anna-Greta, diplomkorrespondent, Merchtem
               Varstala, Lars Ilmari, rektor, Malax
               Vartiainen, Jaana Liisa, Senior Advisor, Espoo
               Vasara, Pekka Eino Tuomas, rikostarkastaja, Hyvinkää
               Vaskikari, Vesa Kalervo, toimitusjohtaja, Turku
               Vastamaa, Ilkka Viljami, pelastuspäällikkö, Pori
               Velin, Helena Eila Hannele, järjestöpäällikkö, Helsinki
               Veltheim, Erkki Olavi, asemakaavapäällikkö, Helsinki
               Wideskog, Mirva Synnöve, överinspektör, Åbo
               Wigrén, Kalle Pekka, aluemyyntipäällikkö, Kerava
               Viinikainen, Seppo Tapani, hallintojohtaja, Jyväskylä
               Viitanen, Mikko Juhani, projektipäällikkö, Oulu
               Vikman, Mauno Teuvo Juhani, rehtori, Luumäki
               Wilen, Paula Anita, verojohtaja, Kerava
               Virkkunen, Eero Juhani, vakuutuspiirin johtaja, Oulu
               Wirta, Pia Susanna, neuvontalakimies, Espoo
               Virtanen, Ilkka Tapio, yli-insinööri, Oulu
               Virtanen, Jari Juhani, rikosylikomisario, Naantali
               Virtanen, Olli Risto, logistiikkajohtaja, Vihti
               Voutilainen, Janne Pekka, palvelujohtaja, Riihimäki
               Vähäsalo, Kauko Matti, projekti-insinööri, Oulu
               Väisänen, Kalevi, Manager, Helsinki
               Väätäinen, Anne-Mari, johtaja, Ähtäri
               Ylikangas, Mikko Tapani, ohjelmapäällikkö, Helsinki
               Ylönen, Urpo Yrjö Juhani, ylipalomies, Turku
               Österberg, Esa Lauri, erikoistutkija, Vantaa
               Yhteensä: 339

Suomen Valkoisen Ruusun ansioristi / Förtjänstkorset av Finlands Vita Ros orden

               Aaltonen, Jarmo Allan, rikastamon kehityspäällikkö, Siilinjärvi
               Ahlqvist, Esa Johannes, lakimies, Kullaa
               Ahlstedt, Vesa Torsten, toimitusjohtaja, Espoo
               Ahola, Eija Tarja-Leena, nuorisopalveluiden johtaja, Vantaa
               Ahola, Erkki Sakari, Senior Tax Adviser, Vantaa
               Aikio, Tapio Esko Johannes, kunnossapitopäällikkö, Rovaniemi
               Alakiuttu, Tapio Johannes, paikkatietoasiantuntija, Oulu
               Alamehtä, Arja Anneli, suunnittelija, Karkkila
               Alanen, Hannu Juhani, kehittämispäällikkö, Kurikka
               Alanen, Sanna Orvokki, tarkastaja, Vantaa
               Alhonen-Raatesalmi, Ritva Anneli, Outsourcing Manager, Espoo
               Autere, Eero Tapio, kehittämisasiantuntija, Vantaa
               Backman, Birgitta Louise, erikoistutkija, Kirkkonummi
               Braskén, Håkan Stig-Erik, intern revisor, Nykarleby
               Englund, Leif Gustaf Adolf, arkkitehti, Helsinki
               Enne, Heli Maarit Hannele, veroasiamies, Helsinki
               Eriksson, Juha Petri Tapani, turvallisuuspäällikkö, Hämeenlinna
               Erma, Marja-Leena, lakiasiainpäällikkö, Vantaa
               Eronen, Yrjö Pentti, kunnanjohtaja, Rääkkylä
               Ervasti, Aarne Johannes, tutkija, Kempele
               Etelä, Kari Aarne, kehityspäällikkö, Helsinki
               Frisk, Riitta-Liisa, sihteeri, Tuusula
               Granström, Carola Anita, perheneuvoja, Turku
               Grip, Markku Sakari, valmiuspäällikkö, Oulu
               Grotenfelt, Arn-Johan, johtaja, Helsingfors
               Haarala, Lassi-Antti, maanviljelijä, Humppila
               Haarala, Niilo Antero, henkilöstöpäällikkö, Äänekoski
               Hakanpää-Laitinen, Pirjo Sinikka Hannele, erikoisasiantuntija, Helsinki
               Hallikainen, Aaro Antero, tietohallinnon erikoisasiantuntija, Helsinki
               Hampus, Stig Göran, inspektör, Pyhtää
               Hansson, Mika Tapio, hankepäällikkö, Riihimäki
               Harjula, Kauko Jarmo, ylikomisario, Vaasa
               Harttunen, Erkki Ensio, teleasentaja, Rovaniemi
               Hashi, Abdulkadir Mohamud, verkostokoordinaattori, Tampere
               Hautala, Arto Heimo, yrittäjä, Lestijärvi
               Havuaho, Osmo Kaleva, kunnanjohtaja, Virolahti
               Heikkilä, Heli Marjukka, Business Manager, Kerava
               Heikkilä, Jukka Kalevi, pankinjohtaja, Jokioinen
               Heikkilä, Kaisa Johanna, asiantuntija, Jyväskylä
               Heikkilä, Pekka Sakari, myynti- ja markkinointipäällikkö, Loviisa
               Heino, Timo Pellervo, putkityönjohtaja, Porvoo
               Hellgren, Ari Erkki Tapani, myyntijohtaja, Oulu
               Henttu, Markku Arto Juhani, tuotepäällikkö, Tampere
               Hietanen, Risto Tapani, päätoimittaja, Vantaa
               Hievanen, Tuula Anneli, apulaisjohtaja, Huittinen
               Hiidenhovi, Jaakko Aleksanteri, tutkija, Forssa
               Hiltunen, Ritva Anneli, intendentti, Oulu
               Hirvikoski, Tuija Hannele, johtaja, Kerava
               Hoikkala, Ari Jorma, johtava tuloksellisuustarkastaja, Vantaa
               Honkanen, Tiina, taloussuunnittelija, Vantaa
               Huttunen, Esko Tapio, opistoupseeri EVP, Vesanto
               Huttunen, Maarit Marita, suunnittelija, Helsinki
               Huttunen, Vesna-Laine, toiminnanjohtaja, Helsinki
               Huusko, Ari Antero, toimistopäällikkö, Oulu
               Hyödynmaa, Jaakko Kalevi, maaseutusihteeri, Mänttä-Vilppula
               Hälvä, Heikki Tapani, liikenneinsinööri, Helsinki
               Hämäläinen, Risto Veikko Juhani, hallintojohtaja, Seinäjoki
               Hämäläinen, Vuokko Inkeri, vuodeosaston esimies, Kuopio
               Hänninen, Väinö Ilmari, laboratorioinsinööri, Laukaa
               Ilonen, Hannu Antero, tilitoimistoyrittäjä, Varkaus
               Isotalo, Jorma Tapani, teknologiapäällikkö, Espoo
               Jaakkola, Pirjo Annikki, kulttuurisihteeri, Eurajoki
               Jantunen, Veli Matti, tietopalvelusuunnittelija, Järvenpää
               Jauri, Ilpo Erkki Olavi, asiakasvastuullinen pankinjohtaja, Espoo
               Johansson, Hans Axel, ylitarkastaja, Porvoo
               Jokela, Matti Juhani, Controller, Espoo
               Jokilahti, Kimmo Erik, Development Manager, Helsinki
               Jokinen, Raimo Juhani, kirjastotoimenjohtaja, Punkalaidun
               Juhamaa-Tuutti, Marjatta Hannele, johtava psykologi, Espoo
               Juvonen, Matti Antero, Director, Tubular products
               Jänkälä, Raimo Juhani, kehittämispäällikkö, Rovaniemi
               Jääskeläinen, Arja Liisa, opetusneuvos, Vantaa
               Jääskeläinen, Risto Olavi, ylikomisario, Lapinlahti
               Kaartinen, Seppo Kalervo, kehityspäällikkö, Helsinki
               Kailio, Antti Jukka, tekninen johtaja, Heinola
               Kaipila, Jukka Tapani, tuotepäällikkö, Tampere
               Kakkuri, Anja Hannele, talouspäällikkö, Mänttä-Vilppula
               Kanervo, Päivi Katriina, laskentajohtaja, Turku
               Karell, Peter Mikael, kaupallinen johtaja, Saksa
               Karinen, Pirkko Elina, vanhempi tutkijainsinööri, Nurmijärvi
               Karjala, Seppo Juhani, kaupunginsihteeri, Ähtäri
               Karjalainen, Ilkka Ilpo, ylitarkastaja, Helsinki
               Karsikas, Hanna Heleena, opettaja, Kärsämäki
               Karstunen, Hannu Tapani, talous- ja hallintopäällikkö, Haapavesi
               Kataja, Oili Hellevi, tarkastaja, Nurmijärvi
               Kaukanen, Mervi Helene, psykologi, Kuopio
               Kauppi, Anneli, esimies, Espoo
               Keränen, Pekka Mikael, rahoituspäällikkö, Kauniainen
               Keränen, Soila Marketta, ylitarkastaja, Kuhmo
               Keskimölö, Reijo Antero, työsuhdepäällikkö, Kemi
               Kilpeläinen, Heikki Juhani, pankinjohtaja, Hämeenlinna
               Kiuru, Petri Tapani, apulaisjohtaja, Masku
               Kivelä, Pirjo Hannele, toimistopäällikkö, Jyväskylä
               Kivirasi, Pirjo Annikki Hannele, kirjanpitäjä, Vihti
               Knuuttila, Jyri Aulis, tuotantopäällikkö, Isokyrö
               Koivisto, Anna Katriina, lakimies, Helsinki
               Koivisto, Jarmo Toivo, ylikomisario, Tampere
               Koivisto, Veli Teppo Väinämö, lehtori, Vantaa
               Koivukoski, Riitta Elisa, metsäluontoneuvoja, Vimpeli
               Kononen, Aarno Viljo Olavi, kehitysjohtaja, Nurmijärvi
               Koponen, Tuula Annikki, koulutussuunnittelija, Espoo
               Korhonen, Päivi Helena, viestintäjohtaja, Nummi
               Korhonen, Tarja Annikki, tutkija, Vantaa
               Korhonen, Tuula Kristiina, sijoituspäällikkö, Helsinki
               Korkalainen, Veijo Ilmari, asiakaspalvelujohtaja, Espoo
               Korpela, Markku Uolevi, työnsuunnittelija, Jämsä
               Kortelainen, Jarmo Heikki, työpäällikkö, Savonlinna
               Koskela, Antti Samuli, komisario, Pori
               Koskenkorva, Mauno Toivo, Service Manager, Jyväskylä
               Kuivas, Jorma Olavi, suunnittelupäällikkö, Helsinki
               Kukkonen, Timo Lassi, kehittämispäällikkö, Lahti
               Kulmala, Esko Tapio, tekninen päällikkö, Tampere
               Kulmanen, Juha Heikki, tuottaja, Helsinki
               Kuosa, Harri Juhani, Business manager, Järvenpää
               Kuparinen, Hannu Ensio, toimittaja, Hämeenlinna
               Kursi, Juha Olavi, Project Manager, Sastamala
               Kurten, Solveig Margareta, Leader for employees-Nordic, Helsinki
               Kyytsönen, Jouko Tapani, uutispäällikkö, Järvenpää
               Kärkkäinen, Raimo Kalevi, aluemyyntipäällikkö, Tyrnävä
               Laajalahti, Pertti Heikki Kalervo, maksuliikennepäällikkö, Iisalmi
               Laaksonen, Pekka Oskari, hallintopäällikkö, Helsinki
               Lallukka, Yrjö Tapani, valmennuspäällikkö, Nastola
               Lankinen, Jukka Petri, ylikomisario, Kouvola
               Launiainen, Toivo Olavi, koulunjohtaja, Ruokolahti
               Laurila, Antti Lauri Mikael, hankepäällikkö, Vantaa
               Lavikainen, Sirpa Helena, maksatuspäällikkö, Kajaani
               Lehtinen, Hannu Olavi, myyntijohtaja, Järvenpää
               Lehto, Lumia Irmeli, erikoistutkija, Helsinki
               Lehtonen, Rita, ylitarkastaja, Espoo
               Leinonen, Pekka Tapio, rehtori, Tyrnävä
               Lentinen, Sirpa Anna-Liisa, sisäinen tarkastaja, Turku
               Levula, Ari Markku, aluepäällikkö, Jyväskylä
               Liesmäki, Terttu Marita, kehitysjohtaja, Alavus
               Lindstedt, Tarja Tuula Marjatta, komisario, Hattula
               Lindström, Henrik, jordbrukare, Sibbo
               Luhtasela, Juho Pekka Mikael, tuotekehityspäällikkö, Espoo
               Luukkanen, Jari Heikki Uolevi, varatoimitusjohtaja, Kokemäki
               Maasilta, Jukka Pekka, tekninen johtaja, Juupajoki
               Majamaa, Aune Terhi Kyllikki, projektipäällikkö, Iisalmi
               Malms-Tepponen, Annika Marianne, verkställande direktör, Loviisa
               Mannila, Rauni Marketta, kehityspäällikkö, Helsinki
               Manninen, Arvo Kalevi, hankintapäällikkö, Espoo
               Mannonen, Ari Lennart, IT-palveluvastaava, Espoo
               Marnila, Pertti Juhani, immunologi, Turku
               Mattila, Merja Helena, ryhmän päällikkö, Iitti
               Mattsson, Tarja Anneli, ylikomisario, Helsinki
               Meriläinen, Seija Orvokki, talousjohtaja, Veikkola
               Metsola, Liisa Marjatta, kehitysjohtaja, Helsinki
               Mikkonen-Hirvonen, Satu Sinikka, erikoissuunnittelija, Turku
               Molander, Mauri Erkki Gösta, toimitusjohtaja, Porvoo
               Mononen, Ritvaliisa Maria, rahoituspäällikkö, Jyväskylä
               Mustonen, Riitta Helena, toimittaja, Porvoo
               Musturi, Timo Nikolai, kulttuurisihteeri, Juupajoki
               Mutikainen, Auno Holger, tuotantojohtaja, Espoo
               Mäkelä, Jukka Olavi, kenttämyyntipäällikkö, Nastola
               Mäkelä, Marjo Kaarina, projektipäällikkö, Helsinki
               Mäkynen, Jyrki Veli Matti, toimitusjohtaja, Seinäjoki
               Mänttäri, Leena Terttu Tuulikki, johtava ylihoitaja, Kouvola
               Mäntylä, Päivi Anne Marketta, palvelevan puhelimen toiminnanjoh, Kaarina
               Naumanen, Jarmo Jouni Juhani, projektipäällikkö, Espoo
               Naumanen, Seppo Sulho Tapio, IT-päällikkö, Helsinki
               Nenonen, Petri Johannes, koulutuspäällikkö, Kaarina
               Niemelä, Erkki Juhani, johtava tilintarkastaja, Oulu
               Niemi, Heikki Juhani, palomestari, Naantali
               Nieminen, Antti Evert, rakennusarkkitehti, Orivesi
               Niinimaa, Elsi Anneli, liikunnanopettaja, Oulu
               Nikkinen, Ari Juhani, hallintojohtaja, Espoo
               Nippala, Jouko Juhani, VP Sales & Marketing, Tampere
               Nokelainen, Eila Marjatta, erikoistutkija, Helsinki
               Nordblad, Karl-Henrik, Senior Advisor, Inkoo
               Norvasuo, Anne Kristiina, vanhainkotien sielunhoitaja, Raisio
               Nousiainen, Hannu Uolevi, Senior Associate, Porvoo
               Nuotio, Heikki Tapani, merenmittauspäällikkö, Nurmijärvi
               Nupponen, Risto Pekka, erikoissuunnittelija, Tampere
               Nurmela, Risto Antero, ostopäällikkö, Kuopio
               Nurmi, Janne Pekka, rehtori, Pornainen
               Nurmi, Leena-Kaarina, tutkimuspäällikkö, Rauma
               Nuutinen, Aki Petri Kalervo, toimitusjohtaja, Savonlinna
               Nyholm, Rolf Michael, automaatioasentaja, Äänekoski
               Ohlson, Leena Irmeli, kirjanpitopäällikkö, Tampere
               Oikarainen, Ari Uolevi, ylitarkastaja, Oulu
               Ojala, Seppo Ilmari, vanhempi tutkijainsinööri, Nummela
               Ojanen, Jaakko Tapani, Sales Manager, Tampere
               Oksa, Erja, luokanopettaja, Hämeenlinna
               Oksa, Jarmo Hannu, genretuottaja, Tampere
               Oksanen, Ilmi Helena, johtava kuntoutussuunnittelija, Kauniainen
               Oksanen, Raila Eriika, koulun rehtori, Nastola
               Ollila, Ari Pekka, myyntipäällikkö, Helsinki
               Ollila, Ulla Marjatta, henkilöstökehittäjä, Vantaa
               Paananen, Aimo Antero, palvelujohtaja, Turku
               Paatero, Kaarlo Aarne, meklaritoiminnon johtaja, Raisio
               Palonen, Erkki Antero, projektijohtaja, Laitila
               Parviainen, Eino Eemeli, ylitarkastaja, Mikkeli
               Pellikka, Tuula Helena, koulutuspäällikkö, Espoo
               Peltola, Osmo Tapio, yliaktuaari, Helsinki
               Perälampi, Unto Juhani, suunnittelija, Vantaa
               Pesonen, Mika Eerik, käyttöpäällikkö, Rovaniemi
               Piirainen, Jouko Matti Olavi, vastaava päätoimittaja, Kajaani
               Pirhonen, Sirpa Hannele, talousasiantuntija, Kuopio
               Pitsinki, Leila Iris, erikoissuunnittelija, Helsinki
               Pohjavirta, Markku Matti, IT-päällikkö, Parainen
               Poimula, Matti Juhani, esimies, Helsinki
               Porthan, Kyösti Johannes, ostopäällikkö, Nurmijärvi
               Posti, Seppo Ilmari, projektipäällikkö, Hamina
               Pölönen, Aino Elina, järjestelmäpäällikkö, Helsinki
               Raitanen, Eeva-Liisa Kaarina, markkinavalvoja, Helsinki
               Raivio, Suvi Maarit, luontoasiantuntija, Espoo
               Rajala, Pirjo Helena, tuotepäällikkö, Espoo
               Ranta-Saarela, Riitta Helena, lehtori, Oulu
               Rauhamaa, Airi Elisa, eläkehallintopäällikkö, Helsinki
               Raunio, Salme Irja Maarit, pääkirjoitustoimittaja, Helsinki
               Rautanen, Marja Pirkko Hannele, viestintäpäällikkö, Tampere
               Reinboth, Susanna Helena, toimittaja, Helsinki
               Rekola, Heidi Irene, vapaaehtoistoiminnan vastaava, Nokia
               Riekkinen, Ulla Marita, maatalousyrittäjä, Rautavaara
               Rinne-Nirva, Sirpa Kaarina, ylitarkastaja, Mäntsälä
               Rintala, Kaisu Alina, osastonhoitaja, Seinäjoki
               Rissanen, Hanna Kristiina, ylitarkastaja, Helsinki
               Ritvanen, Hannamari, viestiliikennesuunnittelija, Turku
               Ronkainen, Tiina Sirpa Kristiina, tiimiesimies, Rovaniemi
               Rosendahl, Kirsti Marjukka, ylitarkastaja, Porvoo
               Roti, Martti Ilmari, toimistopäällikkö, Espoo
               Ruokolainen, Tapio Juha Petteri, opintoasiainpäällikkö, Jyväskylä
               Råholm, Gösta Mikael, regiondirektör, Åbo
               Räisänen, Senja Riitta, ylitarkastaja, Kajaani
               Rättö, Hannu Antero, lennonjohtaja, Siilinjärvi
               Räty, Kati Johanna, ylitarkastaja, Kerava
               Rönnberg, Ulla Riitta, opetusneuvos, Helsinki
               Rönnlund, Stig Christer, speciallärare, Kristinestad
               Saarela, Esa Jaakko, laskentapäällikkö, Kokkola
               Saari, Ilkka, alueen varajohtaja, Raisio
               Saario, Ismo Juhani, henkilöstön kehittämispäällikkö, Turku
               Saarto, Tove Maria, överinspektör för bildningsväsendet, St Karins
               Sahlström, Maarit Inkeri, pankinjohtaja, Turku
               Sairanen, Jussi, piiripäällikkö, Mikkeli
               Sairanen, Risto Tapio, laadunvalvonnan päällikkö, Vantaa
               Salmikangas, Paula-Anneli, koordinoiva erikoistutkija, Nurmijärvi
               Salminen, Hilkka Eeva Anneli, päätoimittaja, Tuusula
               Salminen, Jarmo Ilmari, kehitysjohtaja, Kerava
               Salminen, Jyrki Sakari, laboratoriopäällikkö, Porvoo
               Salmivaara, Timo Sakari, terveyskeskushammaslääkäri, Rauma
               Salo, Irja, suunnittelija, Sipoo
               Salo, Marita Hannele, toimistopäällikkö, Vaasa
               Salo, Riitta Elina, tietopalvelupäällikkö, Helsinki
               Salonen, Toivo Matti, yliopisto-opettaja, Rovaniemi
               Samaletdin, Emin, Controller, Espoo
               Santero, Matti Tapani, johtava tutkijainsinööri, Vantaa
               Satamo, Kari Tapio, rehtori sivistystoimenjohtaja, Oulunsalo
               Savolainen, Varpu Anita, kehityspäällikkö, Imatra
               Selander, Annikka Helena, skogsvårdsexpert, Salo
               Seppälä, Ulla Marjatta, johtaja, Helsinki
               Setälä, Harri Antti Tapani, vt pelastusjohtaja, Kauhava
               Siitonen, Paula Marjatta, koulutusjohtaja, Mikkeli
               Siitonen, Tero Juhani, toimitusjohtaja, Kaarina
               Siljamäki-Ojansuu, Ulla Tellervo, johtava ravitsemusterapeutti, Tampere
               Sillanpää, Outi Inkeri, maatalousyrittäjä, Jalasjärvi
               Silpola, Heikki Simo, ylitarkastaja, Vantaa
               Simola, Lauri Antero, toimitusjohtaja, Raisio
               Simonen, Eino Tapani, koulutuspäällikkö, Kerava
               Sipponen-Kaapro, Marja Sinikka, insinööri, Lappeenranta
               Siurua, Eeva Mirjam, rahoituspäällikkö, Oulu
               Snickars, Nils Roger, entreprenör, Lappfjärd
               Soikkeli, Markku Juhani, tarkastaja, Helsinki
               Soramäki, Anu Jenni Pauliina, ylitarkastaja, Vantaa
               Soramäki, Arja Helena, pankinjohtaja, Kuopio
               Sorjonen, Kirsi Maria, laboraattori, Mikkeli
               Sormunen, Risto Yrjänä, teknologiapäällikkö, Helsinki
               Sovijärvi, Sirkka Sini Maarit, toimittaja, Luhtajoki
               Sundqvist, Stephan Mikael, kommissarie, Turku
               Suominen, Eija Maria, johtaja, Helsinki
               Suppi, Merja Helena, yrittäjä, Nastola
               Särkkä, Jussi Pekka Tapani, lehtori, Vantaa
               Söderström, Annica, Manager, Helsinki
               Söderström, Stig Gustav, CFS Risk Officer, Helsingfors
               Tallberg, Kjell Håkan, Controller, Porvoo
               Tallila, Petri Aleksi, yritystutkija, Valkeakoski
               Tapio, Oili Sirkka, palveluesimies, Kittilä
               Tapprest, Sirpa Anneli, Manager, Helsinki
               Tiensuu, Hannu Olavi, opinto-ohjaaja, Lempäälä
               Torikka, Kirsi Maarit, päihdetyön johtaja, Savonlinna
               Tulento, Paula Maritta, johtava veroasiantuntija, Turku
               Tuominen, Kirsti Helena, hammashoitaja, Rusko
               Tuominen, Seija Annikki, Senior Adviser, Naantali
               Tuovinen, Merja Kristiina, kirjastonhoitaja, Turku
               Turunen, Rauno Tapio, käyttöpäällikkö, Helsinki
               Turunen, Varpu Riitta Sinikka, suunnittelija, Nurmijärvi
               Tuuttila, Pirkko Heleena, tekninen johtaja, Pyhäjoki
               Törmänen, Marko Aatos, ylikomisario, Oulu
               Törnroos, Benny Olof, redaktör, Esbo
               Uola, Jukka Aatos, toiminnanjohtaja, Hämeenlinna
               Uusnäkki, Harri Juhani, tarkastaja, Hyvinkää
               Vacker, Riikka Maria, opetusneuvos, Espoo
               Vainio, Osmo Olavi, tulosyksikön päällikkö, Helsinki
               Vainio, Ulla Margareta, kehityspäällikkö, Helsinki
               Vainonen, Joel Markus, toimittaja, Lahti
               Wall, Lahja Marketta, museonjohtaja, Hanko
               Vanhanen, Riitta Kyllikki, perusturvajohtaja, Keuruu
               Vanhatalo, Jouko Jaakko Olavi, käyttöpäällikkö, Hämeenkyrö
               Vartiainen, Aune Onerva, yritystalouden lehtori, Lahti
               Vatjus, Ritva Annikki, hammaslääkäri, Haapavesi
               Vento, Olli Antti, neuvontalakimies, Helsinki
               Venäläinen, Jorma Kalevi, myyntipäällikkö, Juva
               Vesa, Jukka Raimo, osastopäällikkö, Tampere
               Vesanto, Outi Hannele, konttorinjohtaja, Helsinki
               Wessman, Gunder Harald, brandmästare, Sipoo
               Wikberg, Kaj Roger, luotsi, Turku
               Vikman, Kimmo Juhani, ylitarkastaja, Turku
               Virtanen, Matti Juhani, vesivoimapäällikkö, Kausala
               Virtanen, Tuuli Hanna-Riitta, laboratoriopäällikkö, Raisio
               Voipio, Päivi Tuulikki, myyntilupakoordinaattori, Helsinki
               Volmari, Eva Kristiina, opetusneuvos, Helsinki
               Vähäkuopus, Anna Maria, Risk Engineer, Espoo
               Vähäkuopus, Sirpa Marketta, tarkastaja, Kuhmo
               Väisänen, Jarkko Samuli, ohjaamonhoitaja, Oulu
               Ylitalo, Tarja Hannele, toimistopäällikkö, Kempele
               Ylkänen, Yrjö Martti, projektipäällikkö yritysneuvoja, Seinäjoki
               Östman, Matts Erik Michael, ylitarkastaja, Tammisaari
               Yhteensä: 317

Suomen Leijonan ansioristi / Förtjänstkorset av Finlands Lejons orden

               Aalto, Pirjo Helena, hallintosihteeri, Espoo
               Aaltonen, Heli Katariina, komisario, Nurmijärvi
               Aaltonen, Mervi Hannele, tuotantopäällikkö, Helsinki
               Ahokas, Marjut Sinikka, sivistysjohtaja, Ilomantsi
               Ahola, Juhani Kalervo, Department Manager, Laukaa
               Ahola, Manu Jaakko, pankinjohtaja, Jyväskylä
               Aholainen, Pauli Sakari, vihannesviljelijä, Joroinen
               Alanen, Aila Kaarina, hallintopäällikkö, Lempäälä
               Alanko, Veikko Antero, palomestari, Kannus
               Ampiala, Riitta Anneli, osastonhoitaja, Lapua
               Andersson, Camilla Maria, chef för åldringshemmen, Porvoo
               Antikainen, Pirkko Liisa, suunnittelija, Helsinki
               Anttila, Kai Tapani, maanviljelijä, Lohja
               Anttonen, Juha Pekka, maanviljelijä, Parikkala
               Anttonen, Kari Matti-Juhani, tehtaanjohtaja, Mikkeli
               Aro, Lasse Juhani, varttunut tutkija, Kankaanpää
               Arvassalo, Jukka Sakari, toimittaja, Espoo
               Asikainen, Tuomo Oskari, työmaapäällikkö, Tuusula
               Aslamaa, Kari Kalervo, veroasiantuntija, Turku
               Backman, Bo Göran, arbetschef, Vanda
               Berndtsson, Gunilla Christine, daghemsföreståndare, Finström
               Dufva, Timo Olavi, johtaja, projektipalvelut
               Eilavaara, Erkki Juhani, toimitusjohtaja, Espoo
               Ekman, Esa-Jussi, lentokapteeni, Vantaa
               Ekström, Jaana Eija Kaarina, yliasiamiehen assistentti, Helsinki
               Ellonen, Valto Henrik, toimitusjohtaja, Kitee
               Ervasti, Pertti Aadolf, koulutusjohtaja, Kuusamo
               Eräkare, Jorma Tapani, Portfolio Manager, Espoo
               Europaeus, Jari Petri, Business Manager, Helsinki
               Fabritius, Markku Toivo Antero, maa- ja metsätalousyrittäjä, Myrskylä
               Fehrmann, Roman, taksiyrittäjä, Järvenpää
               Finne, Annica Helen, lektor i yrkesämnen, Jakobstad
               Fransman, Ole Erik, taksiyrittäjä, Helsinki
               Frilander, Helena Katrina, viestintä- ja vastuullisuuspäällikkö, Kauniainen
               Friman, Jari Veikko, komisario, Helsinki
               Goumache, Pirjo Anneli, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Helsinki
               Grundström, Pertti Lauri Juhani, taksiyrittäjä, Helsinki
               Grönholm, Thomas Carl Michael, bildningsdirektör, Lovisa
               Grönroos, Mari Annika, tuotantopäällikkö, Salo
               Gunell, Carola Merete, erikoissuunnittelija, Masku
               Haapala, Kari Pekka, kunnossapitopäällikkö, Pori
               Haapaniemi, Kari Tapani, maksuliikepäällikkö, Perttula
               Hagqvist, Risto Kalevi, jalostusmetsänhoitaja, Vihti
               Hallisto, Reijo Olavi, tullitarkastaja, Paimio
               Halonen, Markku Juhani, yritysrahoituspäällikkö, Savonlinna
               Halonen, Martti Johannes, mittauspäällikkö, Muurame
               Halonen, Päivi Kristiina, pääkirjanpitäjä, Joensuu
               Hampf, Berit Ingegerd, sjukskötare, Saltvik
               Hand, Timo Olavi, ylirajavartija, Ii
               Hankimo, Heikki Johannes, tuottaja, Porvoo
               Hannula, Eira Hannele, hallintojohtaja, Soini
               Harjula, Heikki Arvi Gabriel, maanviljelijä, Lapua
               Harjunen, Juha Paavo, systeemipäällikkö, Porvoo
               Hartikainen, Ilpo Tapio, palopäällikkö, Leppävirta
               Havukainen, Heikki Sakari, yrittäjä, Leppävirta
               Havukainen, Pirjo Lilja Aulikki, sosiaalityöntekijä, Kangasala
               Heikkilä, Pertti Tapani, prosessiasiantuntija, Raisio
               Heikkonen, Hannu Tapio, kehityspäällikkö, Vantaa
               Heinikangas, Armi Aulikki, osastosihteeri, Pori
               Heir, Kjell-Erik, förvaltningschef, Vörå
               Heiskanen, Pirjo Hannele, kuluttajaoikeusneuvoja, Kontiolahti
               Hellgren, Tapio, kuljetusyrittäjä, Helsinki
               Hellsten, Lasse Olavi, järjestelmäsuunnittelija, Naantali
               Helveranta, Kai Juhani, vanhempi opettaja, Kuopio
               Hietala, Tapio Antero, hammaslääkäri, Sodankylä
               Hietikko-Hämäläinen, Raija, vanhuspalvelujohtaja, Kerava
               Hiitelä, Erja Annikki, lehtori, Jyväskylä
               Hintsala, Raimo Rafael, tarkastaja, turvallisuuspäällikkö
               Hinttala, Marja-Leena, johtaja, Helsinki
               Hirvonen, Hannu Kari Tapio, atk-erikoistutkija, Vaasa
               Holmberg, Raija Helena, palvelupäällikkö, Helsinki
               Holmberg, Veikko Aukusti, kielenkääntäjä, Utsjoki
               Honkanen, Matti Juhani, yliopettaja, Kuopio
               Honkaniemi, Hanna Reija, 4H- toiminnanjohtaja, Lappajärvi
               Honkavaara, Timo, rakennuttajainsinööri, Espoo
               Huhtala, Ahto Kaleva, maatalousyrittäjä, Kannus
               Huhtala, Pia Kristiina, Executive Assistant, Espoo
               Huppunen, Kari Matti, järjestelmävastaava, Vantaa
               Hurri, Aila Irmeli, vanhempi verotarkastaja, Lappeenranta
               Huumarkangas, Jouko Juhani, maanviljelijä, Kyyjärvi
               Huusko, Sisko Tuulikki, hankepäällikkö, Kuhmo
               Hyvönen, Jari Tapio Artturi, komisario, Järvenpää
               Häikiö, Erkki Ilmari, henkilöstövalmentaja, Turku
               Hällbacka, Leif Peter, rektor, Närpes
               Hämäläinen, Anita Mariitta, tuotantokoordinaattori, Tampere
               Hämäläinen, Kari Juhani, luotsivanhin, Kerava
               Högström, Guy Peter Ingvald, johtava suunnittelija, Porvoo
               Hölli, Juha-Pekka, alueohjaaja, Nokia
               Höykinpuro, Tapio Ensio, toimistosihteeri, Alajärvi
               Iivari, Ilkka Tapani, komisario, Hämeenlinna
               Ijäs, Lauri Olavi, luvittaja, Petäjävesi
               Ikonen, Jari Juhani, myyntipäällikkö, Helsinki
               Ikonen, Jouko Kalevi, rikoskomisario, Tuusula
               Illikainen, Jouko Olavi, kiinteistöalueen päällikkö, Sodankylä
               Isotalus, Anna-Liisa, hallintojohtaja, Alavieska
               Jaakkola, Anne Irene, konseptinohjauspäällikkö, Vantaa
               Jaakkola, Anssi Ilkka Kalervo, maanviljelijä, Tammela
               Jaatinen, Seppo Antero, ryhmäesimies, Hausjärvi
               Jaatinen, Urpo Seppo Olavi, kehittämispäällikkö, Jyväskylä
               Joas, Arja-Inkeri, talouspäällikkö, Pyhtäälä
               Johansson, Tom Erik Mikael, stadsgeodet, Jakobstad
               Jokinen, Esa Matias, toimitusjohtaja, Pälkäne
               Julin, Lea Irmeli, osastosihteeri, Jyväskylä
               Julkunen, Kaija, terveystyönjohtaja, Kaavi
               Jurvakainen, Merja Sylvia, yrittäjä, Muhos
               Jusslin, Gunilla Margareta, sjukvårdsledare, Vörå
               Juutilainen, Sari Hellevi, fysioterapeutti, Joroinen
               Jylhä, Mika Mats Jorma, kommissarie, Korsholm
               Jyrinki, Hilkka Helinä, kuluttajaoikeusneuvoja, Ylivieska
               Jämsen, Heikki Juhani, kehittämispäällikkö, Kerava
               Jänönen, Väinö Sakari, aluetoimitsija, Nurmes
               Järnefelt, Heljä Mariitta, erityisasiantuntija, Helsinki
               Järveläinen, Aila Elisabet, ylitarkastaja, Lohja
               Järvinen, Juha Jalmari, ylitarkastaja, Vantaa
               Järvinen, Tauno Valtteri, taksiyrittäjä, Luvia
               Jäske, Heli Sisko Hanneli, jalostusneuvoja, Savitaipale
               Jäärni, Kalervo Matias, urakointipäällikkö, Simo
               Kaartinen, Hannu Olavi, kaupunginkamreeri, Oulainen
               Kainulainen, Taisto Juhani, koulutoimenjohtaja, Leppävirta
               Kaitala, Esa Juhani, insinööri, Kittilä
               Kakko, Merja Anneli, lehtori, Jyväskylä
               Kalin, Jari Juhani, ensihoitopäällikkö, Savonlinna
               Kallio, Arja Tuulikki, osastoryhmän päällikkö, Lohja
               Kallio, Pekka Marko, komisario, Espoo
               Kanarva, Kari Taisto Valdemar, talousjohtaja, Lempäälä
               Kangasaho, Jari Antero, kuljetusyrittäjä, Virrat
               Kankaanmäki, Arto Ilmari, maatalousyrittäjä, Hämeenlinna
               Kankaanpää, Reijo Kalevi, suunnittelija, Tampere
               Kannisto, Timo Tapani, rakennusmestari, Tampere
               Kariskoski, Riitta Marja Kristiina, henkilöstönkäytön ohjaaja, Pirkkala
               Karjalainen, Markku Juhani, kenttäpäällikkö, Kajaani
               Karlsson, Aliisa Marketta, lehtori, Hyvinkää
               Karlsson, Peter Ingvar, fastighetsdirektör, Kirjala
               Karlsson, Päivi Elina, toimistopäällikkö, Porvoo
               Karppinen, Kari Mikael, rikoskomisario, Sotkamo
               Karvinen, Erja Kristiina, kansalaisopiston rehtori, Loppi
               Karvinen, Rauno Pentti Johannes, tukitoimintojen päällikkö, Kouvola
               Karvonen, Hannu Ilmari, taksiyrittäjä, Haapavesi
               Karvonen, Maija-Kaarina, vanhempi verotarkastaja, Hollola
               Kaskivuori-Puustinen, Seija Helinä Tellervo, myyntijohtaja, Kuopio
               Kataja, Tapio Kalervo, hallintojohtaja, Rautalampi
               Kauppila, Liisa Kaarina, vanhempi verotarkastaja, Simo
               Kauppinen, Kari Juhani, konttorinjohtaja, Joensuu
               Kauppinen, Risto Heikki, yliopettaja, Iisalmi
               Kauppinen, Tuomo Kalervo, liikenteenharjoittaja, Oulu
               Kauppinen-Ketoja, Päivi-Maaria, toimialajohtaja, Mäntsälä
               Keisala, Aulis Mauri Tapio, liikkeenharjoittaja, Kuortane
               Kempas, Mila Maarit, tarkastaja, Tuusula
               Kemppainen, Eero Juhani, tarjouslaskija, Oulu
               Kemppainen, Maija-Leena, kansalaisopiston rehtori, Kiuruvesi
               Kemppainen, Rauno Matias, kuljetusyrittäjä, Kajaani
               Kemppi, Mia Sisko Marjatta, myyntijohtaja, Helsinki
               Kerbs, Peter, luotsinvanhin, Pedersöre
               Kettunen, Riitta Helena, lehtori, Tornio
               Kienokoski, Raine Sulo, myyntipäällikkö, Pori
               Kiiski, Marja Kristiina, rikoskomisario, Pori
               Kiiskinen, Jari Kalevi, rikoskomisario, Hollola
               Kiiskinen, Seppo Tapani, hankintaesimies, Lieksa
               Kilpeläinen, Hely Kirsi Tuulikki, johdon sihteeri, Helsinki
               Kilpeläinen, Voitto Sakari, kunnanrakennusmestari, Kaavi
               Kilpivaara, Arja Tellervo, koulunjohtaja luokanopettaja, Kuusamo
               Kinnunen, Markku Olavi, palomestari, Äänekoski
               Kinnunen, Raimo Olavi, apulaisrehtori, Outokumpu
               Kirjavainen, Jorma Hannu Olavi, kalastusbiologi, Hämeenlinna
               Kirveskallio, Jorma Pentti Kalervo, rakennusmestari, Vihti
               Kivelä, Juha Ilari, luottojohtaja, Oulu
               Kivikallio, Tuomo Olavi, lentokapteeni, Koski TI
               Kivikangas, Markku Allan, aluemyyntipäällikkö, Seinäjoki
               Kivipuro, Anna-Leena, apulaisrehtori, Nokia
               Kivistö, Liisa Helena, asiakasvastuullinen johtaja, Jalasjärvi
               Klaile, Henrik Ernst Kristian, Chartering Manager, Espoo
               Koistinen, Arja Hannele, Iimnologi, Jyväskylä
               Koistinen, Lahja Marjaana, asianhallintapäällikkö, Kiiminki
               Koivisto, Tuula Irmeli, arkistopäällikkö, Tampere
               Koivu, Matti Kaleva, materiaalipäällikkö, Tampere
               Koivula, Erkki Jorma Tapio, Development Manager, -
               Koivunen, Aki Olavi, senior manager, Helsinki
               Kojo, Pasi Kari Kalevi, pääsuunnittelija, Ylöjärvi
               Kokki, Esko Kalevi, järjestelmäsuunnittelija, Vantaa
               Kokko, Arja Hannele, sijoituspäällikkö, Pori
               Kokko, Virpi Kaarina, kustannusjohtaja, Kerava
               Kontturi, Riitta-Liisa, myyntipäällikkö, Helsinki
               Koponen, Pirkko Inkeri, asiantuntija, Oulu
               Koppinen-Lindström, Sirpa Marjatta, Tuotelinjajohtaja, Espoo
               Korhonen, Arja Anneli, markkinointijohtaja, Helsinki
               Korhonen, Pertti Armas, koulunjohtaja, Ylivieska
               Korhonen, Ulla, kouluttaja, Espoo
               Korpi, Tuula Kristiina, talouspäällikkö, Hämeenlinna
               Koskela, Kari Olavi, ylläpitopäällikkö, Helsinki
               Koskela, Tauno Armas, teknisen työn opettaja, Loppi
               Koskenniemi-Mäkinen, Tiina Johanna, rakennuttaja-arkkitehti, Helsinki
               Koskenranta, Maija Kyllikki, tarkastaja, Jalasjärvi
               Koskenranta, Oiva Ilmari, paloesimies, Seinäjoki
               Koskinen, Lasse Sakari, ryhmäpäällikkö, Helsinki
               Kosonen, Eija Tuula Hannele, myyntijohtaja, Savonlinna
               Kostilainen, Lasse Artturi, koulunjohtaja, Kaavi
               Kotala, Liisa Mirjami, 4H- toiminnanjohtaja, Lapua
               Kotamäki, Airi Hannele, maatalousyrittäjä, Vihti
               Kovalainen, Anne Susanna, asiantuntija, Kempele
               Kreutzer, Raija Marjatta, insinööri, Tampere
               Kronqvist-Sundström, Clara Barbro Margareta, regionchef, Pargas
               Kuivanen, Leena-Marja Helena, myymäläpäällikkö, Lahti
               Kujala, Pertti Taisto Johannes, toimitusjohtaja, Somero
               Kukkeenmäki, Jorma, maatalousyrittäjä, Ähtäri
               Kulha, Kristiina Marika, viestintäpäällikkö, Nurmijärvi
               Kummu, Eero Eelis, aluehuoltopäällikkö, Hyvinkää
               Kuosmanen, Kari Paavo Johannes, apulaispalopäällikkö, Pudasjärvi
               Kuosmanen, Meeri Maria Inari, johdon sihteeri, Helsinki
               Kupiainen, Heikki Pertti, lukion lehtori, Mikkeli
               Kuronen, Riitta Anita, osastonhoitaja, Polvijärvi
               Kurtti, Kimmo Tapio, rikostarkastaja, Kempele
               Kuukka, Esa Olavi, maanmittausinsinööri, Tampere
               Kuusijärvi, Pirjo Helena, esimies, -
               Kuusio, Aatos Iisakki, maanviljelijä, Kurikka
               Kytönen, Ulla Maija, tiedonhallintasuunnittelija, Helsinki
               Kärppä, Antti Olavi, apulaispalopäällikkö, Oulu
               Kääriäinen, Pentti Kullervo, sosiaalineuvos, Mikkeli
               Könönen, Reija Tuulikki, tuotekehityspäällikkö, Espoo
               Laakkonen, Pertti Ensio, Manager, Kuopio
               Laakso, Eeva Kristiina, ryhmäpäällikkö, Kerava
               Laasonen, Harri Tapio, kunnanhallituksen puheenjohtaja, Rääkkylä
               Lahdelma, Kristiina Elisabet, veroasiantuntija, Vantaa
               Lahnalampi, Veikko Tapani, valmistusprosessivastaava, Toholampi
               Lahtela, Raija Maria, palvelupäällikkö, Klaukkala
               Lahti, Jaakko Ilmari, tarkastaja, Jalasjärvi
               Lahtinen, Ari Uolevi, taksiyrittäjä, Kemijärvi
               Lahtinen, Ilpo Tapani, pääsuunnittelija, Helsinki
               Lahtinen, Pentti Mikael, lehtori, Sastamala
               Laikio, Kai Markus, kehittämispäällikkö, Lempäälä
               Laine, Eija Liisa, vastaava asiantuntija, Espoo
               Laine, Timo Juha Antero, Suorituskykyanalyytikko, Kouvola
               Laine, Usko Antero, pääsuunnittelija, Helsinki
               Laitinen, Matti Tapani, palvelupäällikkö, Kerava
               Laitinen, Risto Olavi, Technology Expert, Raahe
               Lammassaari, Jari Kullervo, päätoimittaja, Sipoo
               Lammi, Sirpa Hannele, johtaja, Kauhava
               Lamminmäki, Jarmo Johannes, vuoroesimies, Rovaniemi
               Lampinen, Senja Leena Anita, projektipäällikkö, Vantaa
               Lapinlampi, Toivo Paavali, suunnitteluinsinööri, Helsinki
               Lassila, Martti Olavi, talonmies, Vimpeli
               Latomäki, Eija Johanna, kenttäpäällikkö, Seinäjoki
               Latvala, Markku Juhani, rikoskomisario, Jyväskylä
               Laukkanen, Erkki Juhani, alueohjaaja, Tampere
               Laukkanen, Jukka Antero, lakimies, Espoo
               Laukkio, Iris Elisabeth, yliopettaja, Espoo
               Laukkola, Kuisma Kustaa, asentaja, Seinäjoki
               Lehtinen, Ismo, toimitusjohtaja, Tampere
               Lehtineva, Kaija Tuulia, talent Manager, Mustasaari
               Lehtiniemi, Tuomo Tapani, kunnanjohtaja, Lappajärvi
               Lehto, Pekka Jouko, toiminnanjohtaja, Rovaniemi
               Lehtopuu, Marja-Leena, perusturvajohtaja, Liminka
               Lehtoranta, Merja Kristiina, toimistosihteeri, Järvenpää
               Leikkari, Titta Anna-Maija, sosiaaliohjaaja, Helsinki
               Leikola, Raija Pirjo Marita, sivistystoimenjohtaja, Isokyrö
               Leino, Taina Elisa, ryhmäpäällikkö, Espoo
               Leiviskä, Kauko Johannes, käyttömestari, Rovaniemi
               Lemettilä, Laila Maria, pääkirjanpitäjä, Helsinki
               Lemola, Tapio Juhani, maatalousyrittäjä, Hämeenlinna
               Leppälä, Jaakko Aukusti, työnjohtaja, Seinäjoki
               Leppälä, Jouni Matti Antero, pelastuspäällikkö, Kokkola
               Liesinen, Päivi Anna-Liisa, tarkastaja, Helsinki
               Lievonen, Jari Tapio, työpäällikkö, Kangasniemi
               Lifländer, Jouko Kalevi, hankintapäällikkö, Oulu
               Lindfors, Roger Henrik Waldemar, Myyntipäällikkö, Esbå
               Lindholm, Päivi Birgitta Hannele, Kauppapaikkapäällikkö, Vantaa
               Linke, Jyrki Antero, laboratoriopäällikkö, Turku
               Linna, Jarmo Salomon, maatalousyrittäjä, Alavus
               Lisko, Leena Marika, kuluttajaoikeusneuvoja, Ylöjärvi
               Loimusalo, Arvi Ilmari, kuljetusasiantuntija, Tampere
               Lokinperä, Pirkko Hannele, luokanopettaja, Hattula
               Lounamo, Kari Lennart, kaupunginepidemiologi, Lahti
               Luhtasela, Jorma Johannes, korvausinsinööri, Vihti
               Lukkari, Hannu Pekka, luotsivanhin, Kotka
               Lummi, Raija Inkeri, lehtori, Tornio
               Luoto, Jyrki Veli Topias, alueohjaaja, Tampere
               Luukkonen, Ari Johannes, rakennusmestari, Kajaani
               Löytömäki, Elina Johanna, luokanopettaja, Lappajärvi
               Maanavilja, Olavi Antero, vice President, Helsinki
               Madekivi, Sirkka, terveydenhoitaja, Punkalaidun
               Majanmaa, Marja-Leena, yksikköjohtaja, Ylöjärvi
               Makkonen, Eeva Irmeli, controller, Helsinki
               Malassu, Ulla Kaisa, tuottaja, Helsinki
               Mannermaa, Raija Anitta, talouspäällikkö, Turku
               Mansikkamäki, Erkki Olavi, suunnittelija, Hämeenkyrö
               Mansner, Jorma Kalevi, taksiyrittäjä, Helsinki
               Martikainen, Esko Olavi, aluepäällikkö, Oulu
               Martikainen, Kari Tapio, rikoskomisario, Vantaa
               Marttila, Marita Sirkka Marjatta, johtava hoitaja, Huittinen
               Marttila, Marja-Liisa, Myyntipäällikkö, Vaasa
               Marttinen, Anna Kaarina, farmaseutti, Kuusamo
               Meri, Virpi Kaarina, koulutussuunnittelija, Pori
               Miettinen, Riitta Kaarina, vanhempi verotarkastaja, Joensuu
               Miettinen, Toivo Vilho Antero, maanviljelijä, Salla
               Miinin, Jarkko Pekka, kauppias, Joensuu
               Moilanen, Rauno Johannes, psykologi, Kuusamo
               Moisio, Marja-Riitta Anneli, verotarkastaja, Tampere
               Muotio, Sirpa Hannele, projektipäällikkö, Mustasaari
               Mustonen, Lea Kaarina, vanhustyönjohtaja, Tuusniemi
               Muurimäki, Jukka Jaakko, tuoteviestinnän suunnittelija, Helsinki
               Mähönen, Arto Matti Kalevi, tarkastaja, Ähtäri
               Mäkelä, Anitta, lehtori, Uusikaupunki
               Mäkelä, Kari Matti, peruskoulun rehtori, Lappajärvi
               Mäkelä, Pekka Olavi, rikoskomisario, Rovaniemi
               Mäkelä, Terttu Aulikki, psykologi, Haapavesi
               Mäki, Irma Annikki, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Helsinki
               Mäkinen, Jari Juhani, työliikkeenjohtaja, Kokemäki
               Mäkinen, Urpo Kalevi, taksiyrittäjä, Helsinki
               Mäkitalo, Seppo Matias, tulliylitarkastaja, Kokkola
               Mämmelä, Helena Kaarina, kunnaninsinööri, Siikalatva
               Mäntykoski, Heikki Olavi, asiantuntija, Seinäjoki
               Määttä, Salme Maritta, suunnittelija, Kuopio
               Naki, Tuula, rouva, Kuwait
               Napola, Marja-Leena, jalostusmetsänhoitaja, Loppi
               Nauma-Ilo, Merja Anneli, notaari, Masku
               Nettamo, Kari Antero, tuoteteknologianyksikön johtaja, Piikkiö
               Neva, Eeva Helena, lakimies, Lahti
               Nevala, Aino Maria, kansalaisopiston rehtori, Jalasjärvi
               Nevala, Valtteri Akseli, lehtori, Kuusamo
               Nevanperä, Paula Marjatta, sovellussuunnittelija, Helsinki
               Niemelä, Seppo Tapio, perheneuvolan sosiaalityöntekijä, Jämsä
               Niemi, Martti Juhani, rehtori tulosalueen johtaja, Kajaani
               Nieminen, Eeva-Liisa, lehtori, Tuusula
               Nieminen, Hannu Pauli, englannin kielen lehtori, Ranua
               Nieminen, Merja Inkeri, metsäpalvelupäällikkö, Mikkeli
               Nikander, Hannele Marketta, atk-suunnittelija, Jokioinen
               Nikkanen, Maria Katriina, ministerin sihteeri, Helsinki
               Nikku, Jukka Allan, satamavalvoja, Lappeenranta
               Nikula, Lea Maria, kehittämispäällikkö, Oulu
               Niskanen, Jorma Tapani, maanmittausteknikko, Mikkeli
               Nivala, Kirsti Marjaana, maatilan emäntä, Merijärvi
               Norlamo, Kristiina Laura, hallintosihteeri, Helsinki
               Nummela, Juha Per, palveluesimies, Vasa
               Nummelin, Berit Lisbet, terapiapsykologi, Turku
               Nuolivirta, Hannu Olavi, tekninen asiantuntija, Helsinki
               Nurmi, Jarmo Olavi, maanviljelijä, Porvoo
               Nurmi, Keijo Johannes, sähköteknikko, Pornainen
               Nurminen, Lea Maria, sivistystoimenjohtaja, Juupajoki
               Nurminen, Marja Inkeri, kirjaaja, Mäntsälä
               Nurminen, Markku Antero, yrityskonsultti, Hampuri
               Nykänen, Hannu Kullervo, myymäläpäällikkö, Mikkeli
               Nykänen, Jorma Juhani, erikoissuunnittelija, Vantaa
               Nyyssönen, Tarja Tellervo, tarkistusassistentti, Mäntsälä
               Ojala, Harri Hemminki, palvelujohtaja, Järvenpää
               Ojala, Jussi Erkki Olavi, rikoskomisario, Helsinki
               Ojaniemi, Eeva Riitta, emäntä, Seinäjoki
               Ojaniemi, Pirkko Liisa, konesihteeri, Seinäjoki
               Olenius, Ilse Harriet Maria, kielenkääntäjä, Sipoo
               Ollila, Anja Kaarina, maaseutuyrittäjä, Pirkkala
               Paajanen, Timo Heikki, erityisopettaja, Rautjärvi
               Paasio, Jukka Antero, rikoskomisario, Espoo
               Pajunen, Pirjo Riitta Helena, maahanmuutoasiain päällikkö, Ruovesi
               Pallamo, Arto Ensio, koneasentaja, Helsinki
               Palonen, Markku Rikhard, vastaava aluetoimitsija, Eurajoki
               Partanen, Pentti Olavi, energiainsinööri, Pudasjärvi
               Pasma, Taina Tuulikki, vanhempi verotarkastaja, Rovaniemi
               Paulamäki, Elli Siiri Sofia, vanhempi verotarkastaja, Vaasa
               Pehkonen, Osmo Johannes, tilapalvelujohtaja, Kotka
               Pehkonen, Reijo Tapani, työnjohtaja, Kouvola
               Pellikka, Sirkku-Liisa, HR Partner, Espoo
               Peltokukka, Kalevi, kehityspäällikkö, Vantaa
               Perttula, Lauri Samuli, valtuuston puheenjohtaja, Kannus
               Piekkala, Kirsi-Marja, kansalaisopiston rehtori, Kangasala
               Pihlaja, Marja Elina, palveluesimies, Kokkola
               Pihlajamaa, Leila Maritta, sivistysjohtaja, Toholampi
               Piik, Osmo Juhani, ylityönjohtaja, Pieksämäki
               Pippola, Markku Juhani, agrologi, Vimpeli
               Pohjola, Eero Tapani, ostojohtaja, Salo
               Poijula, Aki Hermanni, metsäpalvelu- ja energiaesimies, Pudasjärvi
               Poranen, Tapio Olavi, komisario, Seinäjoki
               Posti, Atso Ilmari, metsäpalvelu- ja energiaesimies, Oulu
               Potka, Martti Johannes, maanviljelijä, Kurikka
               Puharinen, Jarmo Pekka, rakennusmestari, Raasepori
               Purola, Veli-Matti, manager, Porvoo
               Puronvarsi, Martti Johannes, metsätalousinsinööri, Kauhava
               Pursiala, Timo Gunnar, business controller, Vantaa
               Putaansuu, Sirpa Marketta, konttorinjohtaja, Raahe
               Puuska, Heikki Veikko Sakari, ryhmäpäällikkö, Imatra
               Pylkkänen, Jussi Pekka, kehittämispäällikkö, Vantaa
               Pylkkänen, Terho Olavi, pelastuspäällikkö, Kokkola
               Pynninen, Ari-Pekka Ensio, Aluepäällikkö, Oulu
               Rahikkala, Heljä Elisabet, myyntineuvottelija, Kempele
               Rahkila, Ella, yksikönpäällikkö, Kauniainen
               Raippalinna, Päivi-Marjut Helena, museotoimen johtaja, Jyväskylä
               Raiskio, Osmo Juhani, rakennuttajainsinööri, Jämsä
               Raiskio, Sakari Kristian, tutkija, Jokioinen
               Rajaniemi, Tauno Juhani, lukion lehtori, Pyhäjoki
               Ranne, Paavo Antero, matemaatikko, Helsinki
               Ranta, Kari Tapani, Design Manager, Tuusula
               Rantala, Keijo Olavi, Supply Manager, Uusikaupunki
               Rantala, Pekka Erkki, kiinteistöpäällikkkö, Espoo
               Rantanen, Jukka Olavi, yhteyspäällikkö, Tampere
               Rantanen, Päivi Sisko Annikki, psykologi, Rovaniemi
               Rantanen, Simo Kalevi, lehtori, Helsinki
               Rantonen, Raimo Antero, vanhempi suunnittelija, Vantaa
               Rautalin, Outi Irja Johanna, luottamushenkilö, Masku
               Reiman, Tuula Orvokki, maahanmuuttajapalv päällikkö, Järvenpää
               Reini, Raili Marjatta, suunnitteluopettaja, Lempäälä
               Reinikainen, Olli Juhani, hankepäällikkö, Jyväskylä
               Reinikainen, Pertti Sakari, puheenjohtaja, Jyväskylä
               Repola, Riitta Kaarina, tilitoimistoyrittäjä, Valkeakoski
               Riihelä, Mikael, aluejohtaja, Kotka
               Riikonen, Maija-Riitta Kyllikki, myyjä, Lieksa
               Rintanen, Matti Erik, toimitusjohtaja, Luvia
               Rissanen, Ari Tapio, asiakkuusjohtaja, Helsinki
               Roisko, Pertti Sakari, liikenteenharjoittaja, Kerava
               Rosenberg, Jarmo Juhani, toimitusjohtaja, Helsinki
               Rouhiainen, Juha Eino Olavi, alueohjaaja, Tampere
               Rovanperä, Pasi Taisto Ensio, pääkirjanpitäjä, Helsinki
               Runeberg, Vivica Milena, henkilöstökoordinaattori, Helsinki
               Runola, Jari Yrjö Sakari, luottamushenkilö, Masku
               Ruoho, Ulla-Maija, konttorinjohtaja, Ulvila
               Ruoti, Marjut Hannele, valtiotieteiden maisteri, Nurmijärvi
               Rusi, Jukka Tapani, Myyntipäällikkö, Raisio
               Rusila, Päivi Helena, maanviljelijä, Pukkila
               Ruutiainen, Marko Torsti, kunnossapitopäällikkö, Vaasa
               Ruuttunen, Pentti Tapani, tutkija, Jokioinen
               Räsänen, Heikki Tapani, myyntipäällikkö, Juurikkamäki
               Räsänen, Lauri Juhani, talousjohtaja, Järvenpää
               Räsänen, Marja-Leena, korvauslakimies, Vantaa
               Saarinen, Eine-Liisa, lastenohjaaja, Seinäjoki
               Saarinen, Joanna Maaria, pääjohtajan assistentti, Vantaa
               Saarni, Mirja Tellervo, perusturvajohtaja, Tampere
               Saastamoinen, Pentti Matti Juhani, Senior Manager, Kuopio
               Saastamoinen, Yrjö Olavi, palomestari, Rautjärvi
               Sademies, Anja, johdon sihteeri, Espoo
               Sainio, Kenneth Harry, ledande rådgivare, Espoo
               Sairanen, Kari Pertti, alueohjaaja, Tampere
               Salmela, Nina Maaret, asianajaja, Tuusula
               Salminen, Birgitta Marja-Liisa, graafinen suunnittelija, Hämeenlinna
               Salminen, Reijo Teuvo Tapani, henkilöstöpäällikkö, Harjavalta
               Salo, Kari Hannu Kalevi, liikenneohjaaja, Orivesi
               Salo, Pekka Untamo, hankintaesimies, Pyhäsalmi
               Salomaa, Timo Matti Olavi, vakuutusmaksujen tarkastaja, Vantaa
               Salonen, Ari Erkki Evald, myyntijohtaja, Järvenpää
               Saloranta, Teemu Arto Juhani, yrityskonsultti, Dublin
               Salovaara, Jukka Pekka, myyntipäällikkö, Oulu
               Samppala, Matti, teknikko, Peräseinäjoki
               Sandler, Gunilla Heidi Helena, överinspektör för bildningsväsendet, Vasa
               Santa-aho, Anneli Marjatta, maanviljelijä, Lempäälä
               Sarsila, Ulla Marjatta, asiakashallintapäällikkö, Kouvola
               Savolainen, Barbara Corinne Ingegerd, redaktör, Helsingfors
               Savunen, Harri Olavi, taksiyrittäjä, Vantaa
               Seitsonen, Jorma, laatuasiantuntija, Kerava
               Seppänen, Kauko Tapio, yhdyskuntatekniikan päällikkö, Pudasjärvi
               Siik, Maarit Aunike, lääke-esittelijä, Seinäjoki
               Silvennoinen, Timo-Pekka, liikennepalveluesimies, Laukaa
               Simola, Päivi Satu Sinikka, tarkastaja, Orimattila
               Simula, Helena Marketta, yksikköjohtaja, Pirkkala
               Sipola, Riitta Johanna, avainasiakaspäällikkö, Hyvinkää
               Sippola, Eija Kaarina, KM, opettaja
               Sjöblom, Carola Margareta, lektor, Jakobstad
               Sjöblom, Eva Marjaana, yrittäjä, Vantaa
               Skinnari, Raija Sisko, hallintosuunnittelija, Turku
               Smeekes, Paulus, lujuuslaskentapäällikkö, Luvia
               Sohlman, Jaana Kirsi Helena, riskipäällikkö, Vihti
               Solkinen, Heikki Juhani, kehitysjohtaja, Kerava
               Sonninen, Olavi, rakennusmies, Helsinki
               Sonninen, Pekka Petteri, rikosylikonstaapeli, Kuopio
               Sopenperä, Veli-Jukka, tuotekoulutuspäällikkö, Helsinki
               Stén, Tapio Johannes, palotarkastusinsinööri, Akaa
               Streng, Rolf Olof Väinö, redaktör, Vanda
               Suhonen, Martti Tapio, kuluttajaoikeusneuvoja, Varkaus
               Sumen, Eija Inkeri, asiantuntija, Oulu
               Suna, Terho Pentti, turvallisuusasiantuntija, Kerava
               Sutinen, Jari Matti Antero, myyntipäällikkö, Vantaa
               Suvanto-Kerkelä, Riitta Elina, erikoisasiantuntija, Helsinki
               Svärd, Taina Katri Inkeri, kehittämispäällikkö, Helsinki
               Säilä, Jukka Sakari, kauppias, Kangasala
               Säre, Tuija Tellervo, toimistosihteeri, Turku
               Söderblom, Maija-Liisa, kirjastotoimen johtaja, Kaarina
               Söderström, Elisabet, lektor i religion och psykologi, Nykarleby
               Tahkola, Eira Tellervo, ruokapalvelupäällikkö, Kuusamo
               Talikainen, Pekka Kalevi, toimitusjohtaja, Kouvola
               Tasanko, Irja Annikki, ylitarkastaja, Tampere
               Taskinen, Marja Helena, vanhempi verotarkastaja, Savonlinna
               Taussi-Forsman, Päivi Irmeli, featuretoimittaja, Kotka
               Tella, Airi Inkeri, toiminnanjohtaja, Kerava
               Teppo, Timo Tapio, verotarkastaja, Järvenpää
               Tervonen, Paavo Juhani, rehtori, Joroinen
               Tiainen, Jouni Kalevi, toiminnanjohtaja, Savitaipale
               Tikkanen, Martti Antero, maanviljelijä, Kiuruvesi
               Tikkanen, Sari Marjut, lehtori, Kiuruvesi
               Tirkkonen-Hersio, Asta Helinä, fysioterapeutti, Tuusniemi
               Tirranen, Mirja Kaarina, henkilöstön käytönohjaaja, Hamina
               Toivonen, Markku Tapio, toimistopäällikkö, Vantaa
               Tolvanen, Hannu Tapio, erikoissuunnittelija, Helsinki
               Torkko, Heikki Juhani, aluepäällikkö, Teuva
               Torkkomäki, Juhani Jalmari, yrittäjä, Somero
               Tornberg, Antti Kalevi, tulosaluejohtaja, Pyhäjoki
               Tuikkanen, Tuija Aulikki, proviisori, Viitasaari
               Tulonen, Tarja Ria, lakimies, Hämeenkoski
               Tumelius, Teemu Aulis Juhani, ylipalomies, Raasepori
               Tunttunen, Anneli Alice, vastaava lastentarhanopettaja, Kaskinen
               Tuohimaa, Tuomo Heikki Juhani, komisario, Helsinki
               Tuomela, Juha Pekka, komisario, Vantaa
               Tuovinen, Pentti Juhani, maanviljelijä, Utajärvi
               Turpeinen, Vesa Voitto, ylirajavartija, Taivalkoski
               Turunen, Reijo Juhani, Senior Advisor, Valkeakoski
               Tyrkkö, Päivi Maritta, tarkastaja, Ylöjärvi
               Tyynelä, Jarmo Juhani, myyntipäällikkö, Espoo
               Tähtinen, Lasse, palvelupäällikkö, Vantaa
               Törmänen, Teppo Aatos, työsuojelu- ja riskienhallintapäällikkö, Kuusamo
               Töysä, Esko Olavi, kunnaneläinlääkäri, Viitasaari
               Uimonen, Isto Juhani, korvausratkaisija, Helsinki
               Ukkola, Esa Matti, kasvatus- ja sivistystoimen johtaja, Tuusula
               Uusitalo, Matti Juhani, radioverkkoasiantuntija, Kokkola
               Uusitalo, Pertti Tapio, fysioterapeutti, Pomarkku
               Waaramaa, Lasse, taksiyrittäjä, Kemi
               Vainio, Heikki Juhani, työnjohtaja, Tammela
               Vainionpää, Jarmo Matti Juhani, maanviljeljä, Kauhava
               Valkeapää, Nils-Henrik, lehtori, Enontekiö
               Vallin, Petri Antero, aluepalomestari, Pori
               Vasara, Heino Kullervo, toimialapäällikkö, Rovaniemi
               Vaskuu, Raija Inkeri, sosiaalijohtaja, Virrat
               Vedenpää-Luomi, Merja Annikki, asiantuntijapäällikkö, Järvenpää
               Vehkamäki, Vesa Olavi, lehtori, Järvenpää
               Veijola, Anna-Kaisa, kuluttajaoikeusneuvoja, Oulu
               Vessonen, Kari Juhani, asiakkuuspäällikkö, Helsinki
               Westerback, Jukka Ilmari, taksiyrittäjä, Helsinki
               Westerlund, Kari Rainer, taksiyrittäjä, Espoo
               Viherkanto, Kari Kalervo, paloesimies, Vihti
               Viikari, Seppo Kalevi, kenttäedustaja, Tammela
               Viinikka, Ulla Elisabet, vanhempi verotarkastaja, Seinäjoki
               Viippola, Risto Matias, rikoskomisario, Liminka
               Viiru, Esa Olavi, palopäällikkö, Savitaipale
               Viitala, Sirkka Amalia, erikoissairaanhoitaja, Oulu
               Viitanen, Seppo Oiva Juhani, asiakasvastuullinen johtaja, Tampere
               Winter, Jorma Antero, paikallisjohtaja, Tornio
               Virta, Marja Helena, notaari, Espoo
               Visakko, Ilppo Tuomo, kehityspäällikkö, Vantaa
               Wrede, Rabbe-Holger, lentokapteeni, Muhniemi
               Wuokko, Jukka Antero, huoltopäällikkö, Tuusula
               Vuorinen, Jari Pekka, ympäristö ja energiajohtaja, Porvoo
               Vuorinen, Pirkko Annikki, palvelujohtaja, Muurame
               Vuori-Niemi, Johanna Arja, toiminnanjohtaja, Vesilahti
               Vuorio, Erja Marianne, henkilöstöpäällikkö, Helsinki
               Vähäuski, Kari Juhani, liikenneohjaaja, Kouvola
               Väisälä, Raila Tuulikki, ylitarkastaja, Seinäjoki
               Väisänen, Ilkka Sakari, ryhmäpäällikkö, Tuusula
               Välimäki, Kari Juhani, taksiyrittäjä, Rovaniemi
               Välisuo, Eeva Maija, tietojärjestelmäpäällikkö, Helsinki
               Wärri, Pentti Kaarlo Tapio, maanviljelijä, Pöytyä
               Väänänen, Kaija Irene, emäntä, Siilinjärvi
               Yliniemi, Minna Marketta, lehtori, Mäntsälä
               Ylitörmänen, Virpi Anneli, erikoissairaanhoitaja, Nivala
               Zumbühl, Outi Anneli, filosofian maisteri, Basel
               Åbacka, Ove Hugo Andreas, byråchef, Kronoby
               Äijänen, Kaisa Elina, hallintoamanuenssi, Jyväskylä
               Äyväri, Aila Anneli, yliaktuaari, Vantaa
               Yhteensä: 549

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan mitali kultaristein / Medalj av I klass med guldkors av Finlands Vita Ros orden

               Aalto, Auli Hannele, Business Controller, Vantaa
               Aalto, Maija Irmeli, yrittäjä, Pirkkala
               Aaltonen, Maarit Hannele, osastosihteeri, Hämeenlinna
               Aaltonen, Rauno Armas, ylikonstaapeli, Nurmijärvi
               Ahlgren, Carola, sakkunnig, Jakobstad
               Aho, Maarit Susanna, osastosihteeri, Espoo
               Aho, Raili Elisabet, hallintosihteeri, Sodankylä
               Ahokas, Markku Aatos, ratapihatyönsuunnittelija, Hamina
               Ahokas, Tuija Tellervo, erityisluokanopettaja, Kemijärvi
               Ahola, Anne-Mari, tuoteassistentti, Nokia
               Ahola, Juha Antero Petteri, ylikonstaapeli, Tampere
               Ahola, Veikko Antero, työnjohtaja, Nivala
               Ahonen, Juha Pekka Tapani, hankintapäällikkö, Jyväskylä
               Ahtola, Mariita Aliisa, maaseutusihteeri, Ähtäri
               Ainasoja, Taito Usko Ilmari, veturinkuljettaja, Kempele
               Ala-Lipasti, Ritva, Assistant Controller, Kaskinen
               Alanen, Paula Kaarina, kirjanpitäjä, Kurikka
               Alanne, Sirkku, erityissosiaalityöntekijä, Lohja
               Alaranta, Juha-Matti, maanviljelijä, Kauhava
               Alasmaa, Ritva Annele, osastonsihteeri, Raisio
               Albrecht, Hugo Mikael Fredrik, byggnadsinspektör, Ulvila
               Alho, Asko Heikki, maanviljelijä, Kurikka
               And-Kähkönen, Tuija Kristiina, laskentasihteeri, Helsinki
               Antikainen, Veli Jukka, Manager, Jyväskylä
               Anttikoski, Juho Antti, maanviljelijä, Evijärvi
               Anttila, Sanna-Riitta, talouspalvelusihteeri, Pori
               Anttonen, Juha Antero, myyntipäällikkö, Helsinki
               Appel, Alf Mikael, rikosylikonstaapeli, Malax
               Aro, Saila Anita, tullitarkastaja, Tampere
               Arola, Seppo Antero, aluejohtaja, Mustasaari
               Asikainen, Ritva Marjatta, pääkirjanpitäjä, Helsinki
               Asunmaa, Mika Juhani, maanviljelijä, Alavus
               Asunta, Heikki Tapani, opettaja, Lempäälä
               Auno, Taimi Ester, henkilöstöassistentti, Oulu
               Autio, Eeva-Liisa Marjaana, rikosseuraamustyöntekijä, Iisalmi
               Autio, Markku Ilmari, myyntipäällikkö, Sievi
               Auvinen, Arja Maarit Siviä, veroasiantuntija, Jyväskylä
               Auvinen, Pekka Markku Antero, maanviljelijä, Juva
               Auvinen, Tapio Risto Johannes, tuoteryhmän päällikkö, Järvenpää
               Back, Eivor Anita, specialplanerare, Pedersöre
               Backman, Barbro Alice, management sekreterare, Helsinfors
               Bagge, Tor Johan, Varastovastaava, Vöyri
               Barck, Tom Ensio, rikosylikonstaapeli, Turku
               Barkman, Markus Juhani, ylikonstaapeli, Kouvola
               Berg, Bror Anders, Group Controller, Parainen
               Berg, Ronald, ingenjör, Espoo
               Bergström, Heidi Kristiina, suunnittelija, Helsinki
               Björk, Kjell-Ove Georg, regionförsäljningschef, Vasa
               Björkman, Ann-Britt Helene, inspektör, Eckerö
               Björkman, Roy Harold, församlingsmästare, Nykarleby
               Blinnikka, Juha Petri, rikosylikonstaapeli, Vantaa
               Borenius, Katriina Helena, työhyvinvointiasiantuntija, Helsinki
               Bredbacka, Folke Bernhard Matias, överbrandman, Larsmo
               Brinck, Ritva Helena, taloussihteeri, Vantaa
               Bärlund, Carola Dorotea, kihlakunnanulosottomies, Sipoo
               Böling, Irja Helena, byråchef, Närpes
               Casén, Anders, lektor, Mariehamn
               Creutziger, Birgitta, kosthållschef, Borgå
               Donner, Suzanne, bibliotekschef, Mariehamn
               Eerola, Timo Tapani, prosessinhoitaja, Kouvola
               Ek, Ingmar Kurt Ernfrid, byggmästare, Pedersöre
               Eklund, Mirja Kristiina, EU-suunnittelija, Helsinki
               Ekoluoma, Pirkko Tellervo, maatalouslomittaja, Seinäjoki
               Elfving-Little, Ulla Kristiina, osastonhoitaja, Espoo
               Elomaa, Karri Johannes, ketjupäällikkö, Ilmarinen
               Erkkilä, Irja Maarit, kaupunginvaltuutettu, Nivala
               Ervasti, Jouni Kalevi, rikosylikonstaapeli, Oulu
               Esala, Pekka Tapio Antero, ATK-asiantuntija, Helsinki
               Etelämaa, Tarja Tuulikki, johdon assistentti, Vantaa
               Felixsson, Benita Margareta, försäljningsassistent, Borgå
               Forsander, Mårten Dan Johan, controller, Kronoby
               Forsberg, Niklas Onni Anders, asentaja, Rusko
               Forsius, Jaakko Raimo Yrjänä, tutkimusavustaja, Helsinki
               Forsten, Arto Antero, ylikonstaapeli, Kiiminki
               Franssi, Aino Kristiina, veroasiantuntija, Laihia
               Grahn, Jaana Lemmikki, tutkimusmestari, Tammela
               Grönqvist, Anne-Maj Elisabeth, försäljningsassistent, Vanda
               Haakana, Heljä Marketta, arkistosihteeri, Orimattila
               Haapakangas, Markku Gunnar, maanviljelijä, Kauhajoki
               Haapala, Keijo Jouko, kehitysinsinööri, Pori
               Haapalainen, Salli Marja, veroasiantuntija, Vantaa
               Haapamäki, Eero Salmon Jussi, työnjohtaja, Seinäjoki
               Haapamäki, Maria Riitta, ryhmäpäällikkö, Helsinki
               Haapapuro, Tarja Sisko Hannele, hallintosihteeri, Utajärvi
               Haapasalo, Janne Sakari, ylikonstaapeli, Kotka
               Haapiainen, Pertti Antero, ylikonstaapeli, Järvenpää
               Haara, Jarkko Juhani, tutkija, Tampere
               Haatainen, Mika Petteri, rikosylikonstaapeli, Oulu
               Haataja, Markku Mikael, metsuri, Vieremä
               Hafström, Peter Johan, överkonstapel, Raseborg
               Haikonen, Helena Annikki, sairaanhoitaja, Pirkkala
               Hakala, Jari Matti, Ylikonstaapeli, Pirkkala
               Hakala, Marika Satu Kristiina, rikosylikonstaapeli, Akaa
               Hakala, Marja Anneli, pankkitoimihenkilö, Suomussalmi
               Hakala, Marjut Marianne, perushoitaja, Lahti
               Hakala-Gros, Tiina Maija, osastosihteeri, Kerava
               Hakamaa, Heli Marjatta, lypsykarjatilan emäntä, Kauhajoki
               Hakamäki, Reijo Kalervo, kaukolämpöasentaja, Turku
               Hakkarainen, Sisko Marjatta, palvelupäällikkö, Tennilä
               Hakoranta, Tarja Helena, HR -palvelupäällikkö, Vaasa
               Halonen, Riitta Margit, pääkassanhoitaja, Helsinki
               Halttu, Eija Aulikki, asiantuntija, Kittilä
               Hamari, Kauko Jaakko Ilmari, koneenkuljettaja, Simo
               Hamari, Veli Pekka Johannes, kiinteistönvälittäjä, Oulu
               Hanhikoski, Pauli Matti, kiinteistönhoitaja, Evijärvi
               Hanhiniemi, Aimo Juhani, kultaseppä, Seinäjoki
               Hannonen, Esa, myyntipäällikkö, Kuopio
               Hansson, Raymondi Beatrice, avdelningssekreterare, Mariehamn
               Harju, Asko Kalevi, tutkimusmestari, Loppi
               Harju, Esa Teuvo, rikosylikonstaapeli, Vihti
               Harju, Risto Rainer, Manager, Mustasaari
               Harju, Ulla-Riitta, sairaanhoitaja, Toholampi
               Hartikainen, Esko Matti Tapani, turvallisuuspäällikkö, Kuopio
               Hartikainen, Merja Anneli, sovellusasiantuntija, Helsinki
               Hartikka, Regina, vastaava sopimuskoordinaattori, Helsinki
               Hasanen, Arto Valdemar, kenttäpäällikkö, Masku
               Hassel, Minna Johanna, rikosylikonstaapeli, Rauma
               Hattukangas, Juha Antero, pääluottamusmies, Oulu
               Haukilehto, Tellervo Marianne, kihlakunnanulosottomies, Soini
               Hauta-Aho, Marja-Riitta, Kirjanpitäjä, Tampere
               Hautala, Heikki Juhani, luokanopettaja, Sievi
               Hautamäki, Jouko Ilmari, teknologia-asiantuntija, Pori
               Hautamäki-Huuki, Anne Katariina, hallinnollinen avustaja, Espoo
               Heideman, Torsten Wilhelm, Senior Engineer, Kauniainen
               Heija, Mervi Orvokki, talouspäällikkö, Askola
               Heikkeri, Kari Juhani, ylikonstaapeli, Lappeenranta
               Heikkilä, Lasse Kalervo Juhani, metsätalousyrittäjä, Alajärvi
               Heikkilä, Senni Heleena, maksatustarkastaja, Oulu
               Heikkinen, Raija Marja Tuulikki, hallintosihteeri, Kajaani
               Heikkonen, Timo Juhani, ylikonstaapeli, Helsinki
               Heikurainen, Erkki Juha Antero, tulliylitarkastaja, Enontekiö
               Heino, Satu Marketta, henkilöstöasiantuntija, Naantali
               Heinola, Jukka Mika, vuoromestari, Seinäjoki
               Heino-Laikku, Mirva Marketta, johtaja, Pori
               Heinonen, Hannu Juhani, tullitarkastaja, Rovaniemi
               Heinonen, Merja Birgitta, vierailupäällikkö, Rauma
               Heiskanen, Sinikka Tuulikki, järjestelmäasiantuntija, Vantaa
               Helanen, Jaana Vappu Marjatta, henkilöstöpäällikkö, Jyväskylä
               Helansuo, Marja Kristiina, kv-suunnittelija, Helsinki
               Helasvuo, Hannu Taneli, rehtori, Tuusula
               Helin, Leila Maria, osastosihteeri, Helsinki
               Helistenkangas, Hanna Helena, koneenhoitaja, Kirkkonummi
               Heljanne, Mirjam Tuulikki, laboratoriohoitaja, Helsinki
               Hellbom, Eva-Stina, specialsjukskötare, Kimitoön
               Helle, Jaana Kristiina, Johdon assistentti, Helsinki
               Hietala, Terttu Maria, rahoitusneuvoja, Kajaani
               Hilden, Karl Anders Jörgen, hankintaesimies, Sibbo
               Hildén, Harri Tapani, verkkopäällikkö, Espoo
               Hiljala, Rauha Marjatta, kirjaston johtaja, Lappajärvi
               Hiljanen, Taina Johanna, kihlakunnanulosottomies, Huittinen
               Hilli, Matti Henrikki, maanviljelijä, Siikalatva
               Hiltunen, Mikko Herman, hankintapäällikkö, Espoo
               Hiltunen, Tuula Helena, palvelupäällikkö, Tuusula
               Himanen, Aija Hille Helena, toimitusjohtaja, Mikkeli
               Hirvilahti, Arto Niilo, metsäneuvoja, Kuhmo
               Hirvonen, Paula Maarit, palvelujohtaja, Vihti
               Hirvonen, Tarja Annikki, markkinointikoordinaattori, Vantaa
               Hirvonen, Timo Mikael, tietojärjestelmäarkkitehti, Vaasa
               Hoffren, Eeva-Liisa, henkilöstöasiain hoitaja, Siilinjärvi
               Hohenthal, Siv Britt, avdelningsskötare, Mariehamn
               Hohti, Timo Antero, käyttöönottopäällikkö, Imatra
               Hoikkala, Teppo Tapani, sairaanhoitaja, Pirkkala
               Hokkanen, Anne, asiakkuusasiantuntija, Mikkeli
               Hokkanen, Päivi Irene, asiakaspalvelusihteeri, Kangasniemi
               Holappa, Ari Tapio, metsäneuvoja, Loppi
               Holmberg, Vilhelm Christoffer, överkonstapeln, Mariehamn
               Holmqvist-Nybacka, Karin Viola, avdelningsskötare, Pedersöre
               Holopainen, Kimmo Olavi, ylikonstaapeli, Lahti
               Holopainen, Nuutti Antrea, tiimiesimies, Rovaniemi
               Holopainen, Seppo Juhani, korjaamon esimies, Liperi
               Holttinen, Sirpa Liisa, palvelupäällikkö, Lahti
               Homanen, Arja Helena, palveluasiantuntija, Espoo
               Honkanen, Martti Olavi, aluepäällikkö, Lappeenranta
               Honkaniemi, Aune Eevaliisa, toimistonhoitaja, Lahti
               Honkaniemi, Jaakko Olavi, maanviljelijä, Urjala
               Hopia, Markku Juhani, pääluottamusmies, Raasepori
               Hortans, Bo-Leo, Lead Engineer, Vasa
               Huhtala, Jouni Päiviö Aaprami, talous- ja kasvinviljelyasiantuntija, Kokkola
               Huhtamäki, Helena Irene, toimistotarkastaja, Hyvinkää
               Huhtanen, Hannu Harri Kalevi, maanviljelijä, Rautjärvi
               Huhtinen, Anna-Maria, myyntineuvoja, Hämeenlinna
               Hujanen, Matti Sakari, terminaalipäällikkö, Lappeenranta
               Hulkkonen, Kari Markku Kauko, tuotantovastaava, Taipalsaari
               Huotari, Väinö Antero, metsätalousteknikko, Kuhmo
               Huovinen, Esko Kalevi, alkionsiirtoseminologi, Kuopio
               Hursti, Jari Johannes, vuoromestari, Sipoo
               Husa, Marja-Liisa, osastonsihteeri, Tornio
               Husman, Bo Martin, hankintaesimies, Inkoo
               Huusko, Riitta Hannele, arkistonhoitaja, Helsinki
               Huusko-Pelkkala, Tarja Hanna, asiakaspäällikkö, Espoo
               Hytönen, Tuula Iiris, päivähoidon aluevastaava, Keminmaa
               Hyyryläinen, Pasi Kalevi, ylikonstaapeli, Pornainen
               Hyytinen, Vesa Tapio, ylikonstaapeli, Saarijärvi
               Häggman, Kristina Gunilla, specialbarnträdgårdslärare, Jakobstad
               Hämäläinen, Airi Sinikka, erityisohjaaja, Riihimäki
               Hämäläinen, Jouni Juhani, ylipalomies, Puumala
               Hämäläinen, Raimo Matti, veturinkuljettaja, Iisalmi
               Hämäläinen, Seija Riitta, kunnanvaltuutettu, Askola
               Hänninen, Petri Jaakko Päiviö, poromies, Inari
               Härkin, Päivi Aino Maria, lastenhoitaja, Valtimo
               Härkönen, Outi Anneli, tarkastaja, Klaukkala
               Hörkkö, Jaana Kirsi Kristiina, talouspäällikkö, Paimio
               Ihalainen, Mikko Antti Juhani, toimistosihteeri, Oulu
               Ijäs, Hannu Petteri, ylikonstaapeli, Kouvola
               Ikonen, Mirja Maarit, Sosionomi, Jyväskylä
               Ikonen, Outi Kaarina, sihteeri, Vantaa
               Ikonen, Raili Elina, talousasiantuntija, Helsinki
               Ikonen, Raimo Kalevi, palomestari, Heinävesi
               Ikonen, Tero Matti, paloesimies, Savonlinna
               Immonen, Jukka, vastaava suuhygienisti, Helsinki
               Immonen, Tiina Elisabet, Personal Assistant, Turku
               Ingalsuo, Pasi Johannes, maanviljelijä, Kokkola
               Ingman, Ulla Anneli, projektiassistentti, Helsinki
               Inki, Arsi Ilmari, metsäneuvoja, Janakkala
               Isokoski, Juha Roobert, maatalousyrittäjä, Ylivieska
               Isokääntä, Marja Terttu, emäntä, Alavieska
               Isopahkala, Risto Juhani, isännöitsijä, Helsinki
               Itäniemi, Tarja Maarit, osastosihteeri, Paippinen
               Jaako, Lauri Pietari, Senior Development Engineer, Raahe
               Jaako, Paula Aini Anneli, asiakkuuspäällikkö, Rautjärvi
               Jalkanen, Heini Sinikka, filosofian maisteri, Naantali
               Jalonen, Sakari Armas, autoilija, Eurajoki
               Jansson, Kaj Torvald, regionförsäljningschef, Vaasa
               Jantunen, Pekka Olavi, järjestelmäpäällikkö, Helsinki
               Jarva, Marja-Helena, johdon sihteeri, Helsinki
               Jasu, Manu Petteri, ylikonstaapeli, Eurajoki
               Jauhiainen, Juha Martti, maanviljelijä, Janakkala
               Jauhiainen, Maija-Leena, lähetyssihteeri, Kiuruvesi
               Jaukkuri, Pirjo Liisa, koulutussihteeri, Kempele
               Javanainen, Jari Antti Juhani, rikosylikonstaapeli, Vantaa
               Johansson, Johan Bernhard, företagare, Kimitoön
               Johansson, Rabbe Edvard, rikosylikonstaapeli, Kotka
               Johansson, Riitta Helena, sijoitusasiantuntija, Oulu
               Jokela, Ilkka Juhani, eläkeratkaisija, Espoo
               Jokela, Inga Elisabeth, byråföreståndare, Raseborg
               Jokela, Sanna Leena, tuotantoneuvoja, Alavieska
               Jokila, Killi Kirsi Maria, paivähoidon perhetyöntekijä, Lempäälä
               Jokilaakso, Jouni Jalmari, luokanopettaja, Valkeakoski
               Jokimäki, Tarja Kaarina, palveluesimies, Oulu
               Jokinen, Kate Kristina, henkilöstöasiantuntija, Kirkkonummi
               Jokinen, Tiina Astrid, tarkastaja, Nurmijärvi
               Jokinen, Tuovi Helena Marketta, ohjaaja, Lahti
               Joutulainen, Juha Eerik, lastentarhanopettaja, Tervola
               Judén, Tarja, Specialist in Administration, Helsinki
               Jukola, Terttu, sihteeriassistentti, Helsinki
               Julin, Matti Juhani, työmaapäällikkö, Kerava
               Junnila, Martti Mikael, työnjohtaja, Siikajoki
               Juntunen, Sari Päivi Tuulikki, metsäneuvoja, Kuhmo
               Jussila, Jarmo Heikki Mikael, ylikonstaapeli, Raahe
               Jussila, Jouko Vilho, kouluttaja, Keminmaa
               Juvonen, Harri Jussi Taneli, tiimiesimies, Helsinki
               Juvonen, Jaana Anita, matkalippujen tarkastaja, Vihti
               Jylhä, Juha Antero, marketpäällikkö, Toholampi
               Jämsén, Heli Mirjami, ylikonstaapeli, Lappeenranta
               Jäntti, Vesa Tapani, rikosseuraamusesimies, Helsinki
               Järvinen, Kari Einari, toimistosihteeri, Urjala
               Jääskeläinen, Anu Anna-Liisa, osastosihteeri, Helsinki
               Jääskeläinen, Riitta Marjatta, opettaja, Tyrnävä
               Kahilainen, Ari Tapio, yhdyskuntatekniikan päällikkö, Pihtipudas
               Kahilampi, Merja Anneli, suunnittelupäällikkö, Helsinki
               Kahra, Eino, erikoislaboratoriomestari, Espoo
               Kainulainen, Seppo Ilkka Tapio, verkostomestari, Savonlinna
               Kaivorinne, Aimo Juhani, hankintaesimies, Pudasjärvi
               Kajama, Ritva Marjaana, nuorempi suunnittelija, Lahti
               Kalervo, Sari Anneli, ylikonstaapeli, Riihimäki
               Kallia, Riitta Sinikka, tulliylitarkastaja, Helsinki
               Kallinen, Aila Annikki, palvelupäällikkö, Juuka
               Kallio, Juhani Armas, työmaapäällikkö, Teuva
               Kallio, Päivi Helena, palveluesimies, Tammela
               Kallioinen, Jouko Juhani, osastopäällikkö, Tampere
               Kallioinen, Paula Marjatta, siistijöiden esimies, Pietarsaari
               Kallio-Kujala, Aino Edit, maatilan emäntä, Seinäjoki
               Kalliosaari, Kaisu Annikki, assistentti, Oulu
               Kallunki, Heikki Tapio, kaupunginvaltuutettu, Kuusamo
               Kananen, Unto Kalervo, metsätalousinsinööri, Haapajärvi
               Kananen, Vesa Samuli, ylikonstaapeli, Loviisa
               Kanerva, Harry Tapani, rikosylikonstaapeli, Hollola
               Kangas, Kaija Tuulikki, asuntosihteeri, Karvia
               Kangas, Pasi Matti, ylikonstaapeli, Kauhava
               Kankaala, Sirkka Liisa, kanslisti, Raahe
               Kankaanpää, Jouko Tapani, kaivinkoneyrittäjä, Ulvila
               Kankaristo, Reima Kalevi, työnjohtaja, Kaarina
               Kansanen, Matti Pekka, elinkeinoasiamies, Leppävirta
               Kansanoja, Anne Maaret, osastosihteeri, Lahti
               Kantelinen, Seppo Viljo Juhani, asemamestari, Sodankylä
               Kaplas, Risto Kalervo, rikosylikonstaapeli, Nastola
               Karhu, Seppo Kalevi, ylikonstaapeli, Imatra
               Kari, Sami Juhani Aapori, ylikonstaapeli, Lohja
               Kariluoma, Markku Ilmari, myyntipäällikkö, Alajärvi
               Karlsson, Maj-Len Kristina, hallintosihteeri, Vantaa
               Karru, Eero Antero, projektipäällikkö, Nokia
               Karttunen, Marja Tuulikki, hallintosihteeri, Lieto
               Karttunen, Pirjo Inkeri, suunnittelija, Helsinki
               Karttunen-Prieto, Mervi Sisko Päivikki, sihteeri, Madrid
               Karvinen, Hilkka Anneli, tarkastaja, Espoo
               Karvonen, Kaisu Hannele, ylimmän johdon sihteeri, Helsinki
               Karvonen, Markku Ilmari, yrittäjä, Rantasalmi
               Karvonen, Markku Kalevi, kiinteistöpäällikkö, Jyväskylä
               Kattelus, Ulla Regina, kuntoutussuunnittelija, Vantaa
               Kaukonen, Tuula Helena, palvelumyyjä, Heinola
               Kauppinen, Hannu Tapani, ylikonstaapeli, Kerava
               Kauria, Jouni Pekka Tapio, aluejohtaja, Lappeenranta
               Kedonperä, Auli Anneli, tutkimusmestari, Ypäjä
               Keistinen, Jouko Antero, tiimivalmentaja, Varkaus
               Kekäläinen, Kirsti Marjatta, osastonhoitaja, Rovaniemi
               Keloniemi-Hurttila, Elina Maria, sairaanhoitaja, Pöytyä
               Kemppainen, Harri Antero, metsäneuvoja, Kuhmo
               Kemppainen, Seppo Kalevi, rikosylikonstaapeli, Kotka
               Kemppainen, Tuula Marjatta, kihlakunnanulosottomies, Lahti
               Kenkkilä, Martti Kustaa, riskipäällikkö, Tampere
               Kenttälä, Mirja Annikki, Korvausasiantuntija, Espoo
               Kerko, Leena Johanna, maatilan emäntä, Somero
               Kero, Reetta-Maija, IT-palvelupäälikkö, Pietarsaari
               Keränen, Marja-Liisa Kristiina, sairaanhoitaja, Oulu
               Keskitalo, Arto Pietari, myynti-insinööri, Oulu
               Ketola, Anne Marjatta, operatiivinen johtaja, Pöytyä
               Ketonen, Tuija Katriina, palvelumyyjä, Kaarina
               Keto-Tokoi, Sirpa Helena, tuoteryhmäpäällikkö, Tampere
               Kettunen, Georg Olof Johannes, hankintapäällikkö, Oulu
               Kettunen, Iris Inkeri, veroasiantuntija, Jyväskylä
               Kettunen, Juha-Martti, ylikonstaapeli, Helsinki
               Kettunen, Väinö Ilmari, lehtori, Kontiolahti
               Kiesewetter, Sirkku Kaarina, sosiaalityöntekijä, Harjavalta
               Kiiala, Tommi Petteri, rikosseuraamusesimies, Hyvinkää
               Kiirama, Mika Juhani, rikosylikonstaapeli, Kotka
               Kiiski, Anne-Marie, taloussihteeri, Pori
               Kiiveri, Eino Antero, hankintaesimies, Viiala
               Kilpeläinen, Mauri Johannes, liikuntasihteeri, Vesanto
               Kilponen, Mikko Tapani, rikosylikonstaapeli, -
               Kinnari, Tiina Marjatta, rikosylikonstaapeli, Espoo
               Kinnunen, Aino Maria, vakuutussihteeri, Espoo
               Kinnunen, Ari Juhani, päivittäistavarapäällikkö, Siikajoki
               Kinnunen, Maire Anneli, yksikkösihteeri, Laukaa
               Kirves, Juha Olli Antero, aluemyyntipäällikkö, Lappeenranta
               Kiviaho, Mauno Juhani, käyttöpäällikkö, Jokioinen
               Kivimäki, Pekka Johannes, tuotepäällikkö, Oulu
               Kiviniemi, Ann-Kristin Birgitta, johdon assistentti, Turku
               Kivistö, Tuula Hannele, yksilö- ja työvalmentaja, Juuka
               Klemelä, Erja Inkeri, ympäristösihteeri, Jokioinen
               Kling, Juha Olavi, prosessivastaava, Helsinki
               Knaapila, Tommi Jalmari, rikosylikonstaapeli, Kouvola
               Knuutila, Asko Eerikki, pituusleikkurimies, Lavia
               Knuutila, Tuula Maija, erityisohjaaja, Turku
               Kohonen, Marita Irmeli, palkkapalvelusihteeri, Joensuu
               Kohtala, Jukka Kalervo, yrittäjä, Karijoki
               Kohtamäki, Timo Antero, ylivartija, Kerava
               Koikkalainen, Matti Tapio, kuntoutussosiaalityöntekijä, Helsinki
               Koivisto, Pauli Henrik, Senior Engineer, Tampere
               Koivisto, Veikko Juhani, rakennuspäällikkö, Seinäjoki
               Koivuaho-Purtsi, Eija Anneli, valvontasihteeri, Hämeenlinna
               Koivukoski, Seija Marjatta, perushoitaja, Kinnula
               Koivula, Erkki Johannes, hankintaesimies, Muhos
               Koivula, Heikki Albert, Senior Manager, Jyväskylä
               Koivumaa, Kari Kullervo, tiimiesimies, Pello
               Koivumaa, Vilho Jaakko, maanviljelijä, Siikajoki
               Koivuniemi, Kai Samuel Johannes, vuokraamonhoitaja, Kauhajoki
               Kokko, Marko Johannes, ylikonstaapeli, Turku
               Kokkonen, Panu-Petteri, rikosseuraamusesimies, Helsinki
               Kolari, Jari Eero Juhani, ylikonstaapeli, Kuopio
               Kolattu-Tolvi, Outi Maria, agrologi, Somero
               Kolehmainen, Riitta Anna Kaarina, koordinaattori, Helsinki
               Koljonen, Paula Mirjam, erityisasiantuntija, Helsinki
               Konki, Sirpa Helena, järjestelmävastaava, Rusko
               Kontila, Eija Tuula Marketta, vakuutussihteeri, Helsinki
               Koponen, Jouko Tapani, rakennustarkastaja, Leppävirta
               Koponen, Miia-Mari, toimistosihteeri-asiakaspalvelija, Outokumpu
               Korhonen, Anna Leena, tarkastaja, Tuusula
               Korhonen, Eeva-Liisa, tilastoaktuaari, Helsinki
               Korhonen, Eva Susanna, ylikonstaapeli, Helsinki
               Korhonen, Jarmo Juhani, metsäneuvoja, Siilinjärvi
               Korhonen, Teija Hannele, tutkimusanalyytikko, Tervo
               Korhonen, Terho Veli Tapio, ylikonstaapeli, Jyväskylä
               Korhonen, Tuija Hannele, kansliasihteeri, Mikkeli
               Korkiakoski, Raija Sinikka, palkkasihteeri, Pirkkala
               Korpela, Aliisa Ulla Maria, osastosihteeri, Ulvila
               Korpela, Eliisa Anneli, myyntiesimies, Seinäjoki
               Korpela, Matti Kalevi, ostopäällikkö, Turku
               Korpi, Jaakko Tauno, elintarviketyöntekijä, Lapua
               Korpimäki, Markku Tapani, veturinkuljettaja, Raasepori
               Kortelainen, Toivo Sakari, myyjä, Nurmes
               Kortström, Kari Pekka, ylivahtimestari, Launonen
               Koskela, Mike Olavi, rikosylikonstaapeli, Heinola
               Koskelin-Nurminen, Leena Kaarina, toimistopäällikkö, Salo
               Koski, Ilkka Johannes, palomestari, Pori
               Koski, Markku Tapani, ylikonstaapeli, Kouvola
               Koski, Riitta-Liisa, taloussihteeri, Helsinki
               Koskinen, Arja Kerttuli, osastosihteeri, Espoo
               Koskinen, Jaakko Veli, maanviljelijä, Hamina
               Koskinen, Marja-Leena, tarkastaja, Riihimäki
               Koskinen, Pekka Paavo Juhani, luottamushenkilö, Masku
               Koskinen, Pirjo Irma Anita, Senior Finance Development Officer, Espoo
               Koskinen, Sirpa Tuulikki, erikoissairaanhoitaja, Kustavi
               Koskinen, Timo Tapani, kartoittaja, Helsinki
               Koskinen, Veli Antero, tekninen sihteeri, Madrid
               Kosonen, Kirsti Katariina, osastohoitaja, Vantaa
               Kotilainen, Jukka Kalevi, rikosylikonstaapeli, Siilinjärvi
               Kotisaari, Mirja Helena, terveydenhoitaja, Pyhäntä
               Kouhia-Turklin, Pirkko Irmeli, suunnittelija, Kouvola
               Kraneis, Juhani Mikael, ylikonstaapeli, Tampere
               Kronqvist, Anna-Lena Maria, kanslist, Korsnäs
               Kuikka-Kiljunen, Paula Anneli, hankekoordinaattori, Lappeenranta
               Kuismin, Helvi Helena, kirjastotoimenjohtaja, Alavieska
               Kuittinen, Veijo Olavi, ylikonstaapeli, Kouvola
               Kuivalainen, Sirpa Marja-Terttu, ravitsemispäällikkö, Ikaalinen
               Kuivila, Leena Maria, sairaanhoitaja, Lapua
               Kukkonen, Eeva Katriina, tavaratalojohtaja, Espoo
               Kukkonen, Juha Petteri, rikosseuraamusesimies, Kerava
               Kukkonen, Mervi Hannele, kotitalousneuvoja, Juva
               Kukkula, Juho Kalervo, Service Desk Expert, Seinäjoki
               Kumpulainen, Pekka Tapani, ylikonstaapeli, Espoo
               Kuokka, Heimo Kalevi, huoltoasentaja, Lapinlahti
               Kuokka, Raimo Juhani, talouspäällikkö, Virolahti
               Kuokkanen, Rauno Juhani, rakennustarkastaja, Kangasniemi
               Kuosmanen, Nina Maria, osastosihteeri, Nokia
               Kurkinen, Marja-Leena, vakuutussihteeri, Lahti
               Kurth, Ritva Tuulikki, sosiaalityöntekijä, Pello
               Kurula, Eija Marjatta, asiantuntija, Kittilä
               Kutila, Reima Uolevi, hankinta-asiantuntija, Espoo
               Kuusi, Tuulikki Katariina, työsuhdepäällikkö, Tampere
               Kuusiaro, Marja Kristiina, tarkastaja, Helsinki
               Kuusikoski, Martti Juhani, kuljetussuunnittelija, Huittinen
               Kuusimaa, Kaija Inkeri, kehityspäällikkö, Espoo
               Kuusinen, Aila Kaarina, osastosihteeri, Seinäjoki
               Kuva, Pertti Veli Tapio, ylikonstaapeli, Mikkeli
               Kykkänen, Erja Riitta Hannele, tulliylitarkastaja, Helsinki
               Kytöharju, Matti Mikael, opettaja, Kankaanpää
               Kåll, Myrtel Gunnevi, laboratoriomestari, Espoo
               Kämäräinen, Timo Tapani, ylikonstaapeli, Espoo
               Kärki, Teija-Riitta, talousmestari, Vantaa
               Kärkkäinen, Pauli Ensio, ratapihatyönsuunnittelija, Pieksämäki
               Könönen, Kaisa Marjatta, tullitarkastaja, Tornio
               Laakkonen, Päivi Hannele, osastosihteeri, Tampere
               Laakso, Ritva Liisa Anneli, erityislastentarhanopettaja, Keminmaa
               Laakso, Seppo Kalevi, kihlakunnanulosottomies, Helsinki
               Laaksonen, Tommi Kalervo, rikosylikonstaapeli, Raisio
               Laasanen, Juha Matias, ylikonstaapeli, Kouvola
               Lahola, Irma Onerva Tellervo, johtava sosiaalityöntekijä, Kalajoki
               Lahtela, Leila Maria, asiakasvastuullinen johtaja, Espoo
               Lahti, Sinikka Johanna, luokanopettaja, Joutsa
               Laiho, Ritva Sinikka, kirjanpitäjä, Valkeakoski
               Laine, Mari Susanna, osastosihteeri, Tampere
               Laine, Maria Hannele, käsityön lehtori, Lahti
               Laitila, Janne Kalevi, maanviljelijä, Kuortane
               Laitinen, Hannu Juhani, luokanopettaja, Kangasniemi
               Lalli, Juha Kari, rikosylikonstaapeli, Pöytyä
               Lampén, Tarja Elise, sihteeri, Helsinki
               Landström, Tiina Hannele, johdon sihteeri, Helsinki
               Lankinen, Olli Pekka, rikosylikonstaapeli, Imatra
               Lantto, Ari Iisakki, ylikonstaapeli, Pori
               Lappi, Markku Antero, pyörökoneenkuljettaja, Multia
               Lapveteläinen, Sonja Marietta, pankkivirkailija, Kaskinen
               Larinen, Hannele Anita, osastosihteeri, Raasepori
               Larjava, Mika Petteri, rikosylikonstaapeli, -
               Larkovuo, Matti Olavi, rikosylikonstaapeli, Turku
               Lasarov, Harri Kaleva, laitosmies, Outokumpu
               Lasarov, Kerttu Reetta Elisabeth, palkkasihteeri, Outokumpu
               Laukkanen, Reetta Marjatta, osastosihteeri, Savonlinna
               Laukniemi, Esa Sakari, palomestari, Joroinen
               Laurikainen, Mauri Uolevi, Senior Manager, Tampere
               Laurila, Arja Hillevi, sosiaalityöntekijä, Nastola
               Lavi, Jukka Tapio, rikosylikonstaapeli, Kuopio
               Lehtinen, Ahti Juhani, logistiikkavastaava, Pertunmaa
               Lehtinen, Ella-Sirpa Irene, pääsuunnittelija, Jyväskylä
               Lehto, Leila Marjatta, terveydenhoitaja, Lempäälä
               Lehtola, Kirsti Annikki, Yo-merkonomi, Seinäjoki
               Lehtomaa, Marja Elina, vanhustyön johtaja, Siikajoki
               Lehtoväre, Minna Helena, terveydenhoitaja, Keminmaa
               Leino, Hannu Olavi, rehtori, Kustavi
               Lepistö, Kaisa Liisa, juustonkeittäjä, Toholampi
               Lepistö, Martta Annikki, Kunnanvaltuutettu, Juupajoki
               Lepojärvi, Sakari Heimo Aulis, erikoishammasteknikko, Keminmaa
               Leponiemi, Raili Elisabet, taksiautoilija, Sastamala
               Leppäkangas, Markku Tapio, rakennustarvikemyyjä, Alajärvi
               Leppänen, Anitta Maria Irmeli, johdon assistentti, Kangasala
               Leppäpohja, Tauno Oskari Johannes, mekaanisen kunnossapidon päällikkö, Pori
               Leväinen, Sirpa Maarit, maaseutupäällikkö, Joroinen
               Liikanen, Arto Juhani, metallimies, Muurame
               Liimatainen, Eeva-Elina, tullitarkastaja, Espoo
               Liimatainen, Matti Ensio, matkalippujen tarkastaja, Riihimäki
               Liimatainen, Riitta Hannele, palvelupäällikkö, Äänekoski
               Lilja, Maria, museoregistraattori, Espoo
               Liljamo, Carita Kristiina, osastonhoitaja, Lapua
               Lillmåns, Rolf Stefan Johannes, lektor i yrkesämnen, Nykarleby
               Lillqvist-Kosieradzki, Kristina Marian, johdon assistentti, Helsinki
               Linde, Ulla Marianne, asiakaspalvelutiimin esimies, Mustasaari
               Lindegren, Anne Katriina, myyntipäällikkö, Kaarina
               Lindfors, Leif, prosessiteknikko, Helsinki
               Lindfors, Nora Asta, Development Manager, Espoo
               Lindfors, Ralf Gösta Alexander, företagare, Pedersöre
               Lindholm, Jukka Antero, veturinkuljettaja, Hyvinkää
               Lindroos, Monica Annette, toimitusjohtajan assistentti, Sipoo
               Lindström-Dahl, Ulla Margareta, henkilöstöpäällikkö, Raasepori
               Linna, Marja-Leena, johdon assistentti, Askola
               Linnapuomi, Paula Maria, tilastonlaatija, Helsinki
               Lipsanen, Pekka Jouko, asiakkuuspäällikkö, Kouvola
               Liski, Tuire Anneli, ravintolapäällikkö, Tampere
               Liu, Päivi Anneli, diakoni, Pornainen
               Lohikoski, Kalevi Matias, kehitysteknikko, Raahe
               Lonka, Jari Pekka, ylikonstaapeli, Hamina
               Lotvonen, Juha Matti, verotarkastaja, Helsinki
               Louhivuori-Koljonen, Jaana Kristina, johdon assistentti, Helsinki
               Loukkola, Irja Inkeri, toimistosihteeri, Kempele
               Luikku, Jorma Heikki Vilhelmi, myyntipäällikkö, Helsinki
               Luisto, Tuija Irmeli, johdon assistentti, Helsinki
               Lukkarinen, Timo Johannes, vararehtori, Lahti
               Lukkarinen, Timo Juhani, ylikonstaapeli, Helsinki
               Lumme, Merja Leena Maria, assistentti, Helsinki
               Lundberg, Arja Aulikki, taloussuunnittelija, Vantaa
               Luostarinen, Merja Päivi Helena, hallinnollinen avustaja, Helsinki
               Luosto, Arto Kalevi, Design Engineer, Espoo
               Luukkonen, Merja Liisa Anita, arkistonhoitaja, Sonkajärvi
               Lähde, Tarja Helena, osastosihteeri, Vantaa
               Lähteenmäki, Veikko Olavi, suunnittelija, Oulu
               Läksy, Kirsi Kaarina, laskentapäällikkö, Masku
               Lämsä, Tuula Tellervo, johdon sihteeri, Oulu
               Löytty, Eila Anneli, luokanopettaja, Luvia
               Majapuro, Tuula Sinikka, johtaja, Helsinki
               Makkonen, Urho Vesa, maanviljelijä, Rääkkylä
               Malen, Harri Pekka Juha, tietohallintopäällikkö, Helsinki
               Malinen, Juha Matti Antero, rikosylikonstaapeli, Pori
               Malinen, Raija Liisa Inkeri, asiakasneuvoja, Joensuu
               Maltari, Suvi Hannele, henkilökohtainen pankkineuvoja, Hämeenlinna
               Malviniemi, Raija Ida, hallintosihteeri, Haapajärvi
               Mannila, Martti Arto Juhani, Controller, Seinäjoki
               Manninen, Helena Kristiina, perusopetuksen luokanopettaja, Oulu
               Manninen, Marjatta, suunnittelupäällikkö, Vantaa
               Manninen-Landin, Pirjo Anneli, asiantuntija, Espoo
               Marin-Halonen, Hellä Margit, asiantuntija, Kuopio
               Marjokorpi, Juha Matti, maanviljelijä, Heinola
               Markus, Marja-Leena, osastonhoitaja, Kurikka
               Marski, Kaarlo Antero, laskentaesimies, Rovaniemi
               Martikainen, Timo Kalevi, asiakasfaktori, Helsinki
               Marttila, Markku Tapio, valokuvakonservaattori, Sipoo
               Marttila, Petri Juhani, ylikonstaapeli, Helsinki
               Matilainen, Jouni Esko Antero, rikosylikonstaapeli, Savonlinna
               Matintupa, Sirpa Elina, rahoitusneuvoja, Alajärvi
               Matsinen, Jorma Johannes, tulliylitarkastaja, Loviisa
               Mattila, Minna Leena, ylitarkastaja, Tampere
               Mattsson, Kimmo Toivo Tapio, specialyrkeslärare, Lemland
               Mattsson, Sirpa Iiris Anneli, kihlakunnanulosottomies, Helsinki
               Meisalmi, Matti Einari, Sales Support Manager, Pirkkala
               Melkko, Sari Minna Kristiina, rikosylikonstaapeli, Kouvola
               Mella, Anne Kaarina, henkilöstösihteeri, Vantaa
               Memonen, Raimo Kalevi, yrittäjä, Joroinen
               Mertkoski, Jarmo Kalevi, Design Manager, Nurmijärvi
               Mertsalmi, Liisa Johanna, jäsenrekisterin hoitaja, Helsinki
               Metso, Jouni Kalevi, metsäasiantuntija, Keuruu
               Mikkonen, Päivi Sinikka, kirjanpitäjä, Savonlinna
               Minkkinen, Inga, osastosihteeri, Helsinki
               Moisanen, Jukka Antero, hallintopäällikkö, Vantaa
               Moisio, Tarja Helena, sopimushallintopäällikkö, Nurmijärvi
               Mononen, Timo Kalevi, suunnittelija, Kuopio
               Muittari, Keijo Juha Tapio, aluemyyntipäällikkö, Oulu
               Muroma, Markku Urho Tapio, henkilöstöpankin päällikkö, Hämeenlinna
               Mustonen, Tarja Helena, tekninen asiantuntija, Jyväskylä
               Mustonen, Tuula Helena, kaupunginvaltuutettu, Kuusamo
               Mustonen, Ulla Kristiina, osastosihteeri, Jyväskylä
               Muukkonen, Tuula Kaarina, palveluneuvoja, Raisio
               Mykkänen, Ari-Pekka, ylikonstaapeli, Tuusula
               Myllykangas, Kaija Anneli, palvelupäällikkö, Seinäjoki
               Myllymäki, Marianna, tutkimusmestari, Ypäjä
               Myllys, Eeva Kristiina, sairaanhoitaja, Jämsä
               Mylläri, Reija Helena, osastonhoitaja, Kotka
               Mäittälä, Päivi Eeva Liisa, kamreeri, Hämeenlinna
               Mäkelä, Arja Anneli, tietopalvelusihteeri, Nummela
               Mäkelä, Arja Annikki, osastonhoitaja, Helsinki
               Mäkelä, Mailis Annikki, osastonhoitaja, Ii
               Mäkelä, Raija Hannele, tiiminvetäjä, Helsinki
               Mäkeläinen, Pentti Olavi, voimapäällikkö, Joensuu
               Mäki, Olli Arto Antero, maanviljelijä, Lappajärvi
               Mäki, Satu Inkeri, lastentarhanopettaja, Rauma
               Mäki-Heikkilä, Ritva Anneli, maaseutusihteeri, Alavus
               Mäkilä, Outi Tuulikki, julkaisusuunnittelija, Jokioinen
               Mäkinen, Arto Tapani, veturinkuljettaja, Espoo
               Mäkinen, Jarmo Aapo Tapani, rikosylikonstaapeli, Kerava
               Mäkinen, Marja Kaarina, keskusrekisterin hoitaja, Turku
               Mäntyharju, Päivi Johanna, kotieläinasiantuntija, Seinäjoki
               Mäntylä, Teuvo Henrik, rikosylikonstaapeli, Pori
               Mäntyniemi, Keijo Juhani Aleksi, piiripäällikkö, Ylöjärvi
               Määttä, Janne Petteri, rikosylikonstaapeli, Rovaniemi
               Määttänen, Reino Tuomas, kuvankäsittelijä, Helsinki
               Mökkönen, Jarmo Kalevi, veturinkuljettaja, Pieksämäki
               Mölsä, Timo Tapio, maanviljelijä, Rääkkylä
               Möttönen, Jani Petri, ylikonstaapeli, Hyvinkää
               Nabb, Kaj Göran, Senior Designer, Vaasa
               Narits, Natalia, toimiston esimies, Mikkeli
               Natunen, Ritva Anneli, logistiikkapäällikkö, Kerava
               Nenonen, Anita Hannele, johdon assistentti, Helsinki
               Nenonen, Soili Anita, terveydenhoitaja, Mikkeli
               Neuvonen, Teija Marja, myyntipäällikkö, Oulu
               Nevanpää, Juha Henry, logistiikkapäällikkö, Tampere
               Niemi, Anne-Maarit, ylikonstaapeli, Pori
               Niemi, Anne-Marja, johtaja, Vimpeli
               Niemi, Heikki Olavi, työnjohtaja, Kemijärvi
               Niemi, Reima Juhani, myyntipäällikkö, Turku
               Nieminen, Arto Ilmari, ylikonstaapeli, Helsinki
               Nieminen, Leila Marita, palveluesimies, Vantaa
               Nieminen, Mikko Ensio, elektroniikka-asentaja, Uurainen
               Nieminen, Rauno Gunnar, materiaaliesimies, Jämsä
               Nieminen, Ritva Sinikka, asiakaspalvelupäällikkö, Valkeakoski
               Niiranen, Ismo Teppo, ylikonstaapeli, Kotka
               Niiranen, Kari Jalmari, perusopetuksen luokanopettaja, Luumäki
               Niittymäki, Jouko Kristian, rikosseuraamusesimies, Sammatti
               Nikander, Armi Hannele, terveydenhoitaja, Lempäälä
               Nikkarikoski, Marja-Leena, lakipalveluasiantuntija, Helsinki
               Nikula, Heimo Juhani, maanviljelijä, Eurajoki
               Nikulainen, Raimo Juhani, veturinkuljettaja, Pieksämäki
               Niskanen, Jarmo Antero, työnjohtaja, Uurainen
               Nissilä, Paula Tuulikki, osastonhoitaja, Espoo
               Nissinen, Sirkka Liisa, tietopalvelusihteeri, Lahti
               Nordlund, Mia Marita, osastosihteeri, Mäntsälä
               Nousiainen, Rauni Irene, toimistosihteeri, Kerava
               Nummela, Seppo Onni Juhani, laboratoriomestari, Forssa
               Nurmi, Jukka Olavi, koneistosuunnittelun päällikkö, Aura
               Nurmikumpu, Raija Anneli, lastentarhanopettaja, Keminmaa
               Nurmilaukas, Ilona Susanna, Ravitsemispäällikkö, Kouvola
               Nurminen, Laura Ilona, kirjastonhoitaja, Lapinlahti
               Nurminen, Riitta Marjaana, ruokapalvelupäällikkö, Kemijärvi
               Nurmio, Mårten Viking, skogsbruksingenjör, Kimitoön
               Nurttila, Eija-Riitta, sairaanhoitaja, Järvenpää
               Nyberg, Karl Fredrik, Produkt Specialist, Vaasa
               Nygård, Jukka Pekka, ryhmäesimies, Kokkola
               Nyholm, Bror Jarl Gustaf, luotsikutterinhoitaja, Porvoo
               Nykyri, Nancy-Irmeli, taloussihteeri, Oulu
               Nykänen, Jouni Olavi, veturinkuljettaja, Kotka
               Nykänen, Tapani, maatalousyrittäjä, Kangasniemi
               Nylund, Harriet Marlene, barnträdgårdslärare, Larsmo
               Nyman, Berit Margareta, avdelningssekreterare, Mariehamn
               Nyman, Kim Rainer, ylikonstaapeli, Närpes
               Nyman, Lilian Barbro Irene, bokförare, Pedersöre
               Näräkkä, Virpi Sävy Airikki, toimistonjohtaja, Lahti
               Nätkin, Heikki Kalervo, maaseutuyrittäjä, Tampere
               Ohinmaa, Jonna Margareta, rikosylikonstaapeli, Porvoo
               Oja, Reijo Tapani, konepäällikkö, Lieto
               Ojala, Aarni Ilkka, turvallisuusvalvoja, Tuusula
               Ojala, Markku Antti Tapani, käyttöpäällikkö, Sastamala
               Ojalehto, Ilkka Erkki, projektivastaava, Seinäjoki
               Ojaniemi, Hannu Lauri Tapio, rikosylikonstaapeli, Seinäjoki
               Ojanperä, Jyrki Uolevi, koneyrittäjä, Nousiainen
               Ojansuu, Juha, myyjä, Tammela
               Oksa, Pirjo Hannele, työsuojeluvaltuutettu, Uusikaupunki
               Oksman, Maija Johanna, suunnittelija, Pello
               Olli, Esa Evald, kauppias, Kauhava
               Ollikainen, Hilkka Hannele, metsätalousinsinööri, Vantaa
               Ollila, Irma Inkeri, tutkimussihteeri, Helsinki
               Ollila, Paula Tuulikki, HR-asiantuntija, Porvoo
               Omars, Nanny Christina, fru, Kronoby
               Ora, Mikko Sakari, projektivastaava, Parkano
               Orjala, Sirpa Tuulikki, myyjä, Kokkola
               Paalijärvi, Tiina Anna Liisa, tiedotus- ja lähetyssihteeri, Alajärvi
               Paananen, Mervi Kaarina, työtoiminnan johtaja, Viitasaari
               Paavola, Vesa Kalevi, agrologi, Kaustinen
               Pajala, Heikki Antero, Senior Design Engineer, Lieto
               Pajunen, Seppo Ilmari, ylikonstaapeli, Nastola
               Pakonen, Pirjo Liisa, osastosihteeri, Espoo
               Paksu, Harri Juhani, työnjohtaja, Pirkkala
               Palmunen, Päivi Hillevi, sovellusasiantuntija, Raisio
               Palojärvi, Leena Marja, toiminnanohjaaja, Enontekiö
               Palokangas, Esa Markku, sähköasentaja, Siikajoki
               Palonen, Osmo Untamo, projektipäällikkö, Joroinen
               Paloranta, Aune Annikki, sosiaalityöntekijä, Viitasaari
               Palovaara, Markku Olavi, ylikonstaapeli, Rovaniemi
               Palsanen, Paul Olof, tekninen neuvoja, Vantaa
               Partanen, Hanna Anneli, lehtori, Raahe
               Partanen, Hannu Juhani, tuoteasiantuntija, Jyväskylä
               Partanen, Marko Tapio, vetokaluston käytönohjaaja, Tyrnävä
               Partanen, Sanna Marja, ylikonstaapeli, Helsinki
               Parviainen, Kirsti Hanne Margareta, myyntiesimies, Lohja
               Parviainen, Mauri Olavi, tuotekehityksen projektipäällikkö, Inkoo
               Pasonen, Timo Juhani, yrittäjä, Juva
               Pehkonen, Harri Aatos, tuotantopäällikkö, Hämeenlinna
               Pekki, Ritva Annikki, johdon assistentti, Orivesi
               Pekkilä, Sirke Marjaana, erikoissuunnittelija, Helsinki
               Pekkonen, Jouni Matti Olavi, yrittäjä, Pertunmaa
               Pelkonen, Outi Tellervo, johdon sihteeri, Helsinki
               Pelkonen, Timo Eero Olavi, hankintaesimies, Lappeenranta
               Peltola, Sisko Tuija Sinikka, talousanalyytikko, Kouvola
               Peltoperä, Maija-Leena, laboratoriohoitaja, Helsinki
               Peni, Paul Juhani, maanviljelijä, Kristiinankaupunki
               Penttilä, Ilkka Eerik, kuljetussuunnittelija, Helsinki
               Penttilä, Martta Johanna, koulunjohtaja, Siikalatva
               Perovuo, Georg Mauritz, taksiyrittäjä, Helsinki
               Perttunen, Seppo Tapani, ylikonstaapeli, Lohja
               Perälä, Veli-Tapani, jakelukeskuspäällikkö, Klaukkala
               Pesonen, Tapio Antero, lakimies, Espoo
               Pesu, Mika Timo, erityispalvelujen suunnittelija, Kouvola
               Petäjäjärvi, Irma Anneli, toimistosihteeri, Rovaniemi
               Piekkola, Greetta Leena, hallintosihteeri, Oulu
               Pietarinen, Rauni Kaarina, yrittäjä, Kangasniemi
               Pihlajisto-Särkelä, Tarja Aulikki, vastaava ohjaaja, Oulu
               Piilonen, Riitta Liisa, laatupäällikkö, Espoo
               Piippo, Eila Elma Anneli, maaseutuyrittäjä, Ilomantsi
               Piiroinen, Matti Olavi, työpäällikkö, Espoo
               Piironen, Jyri Henrik, erityisluokanopettaja, Joensuu
               Piispa, Taina Mirjami, projektipäällikkö, Helsinki
               Piispa, Timo Alpo Ensio, kasvintuotanto- ja talousneuvoja, Juva
               Piispanen, Seppo Tapani, myyntipäällikkö, Tampere
               Piispanen, Tarja Kaarina, erikoislaboratoriomestari, Oulu
               Pikkarainen, Jorma Onni Einari, ylikonstaapeli, Joensuu
               Pinomäki, Kirsti Aulikki, osastosihteeri, Tampere
               Piri, Raakel Elisabet, vanhustyön vastaava hoitaja, Oulu
               Pirinen, Kaj Juhani, kaavoitusinsinööri, Juva
               Pirinen, Vesa Pekka Juhani, rikosylikonstaapeli, Lappeenranta
               Pirnes, Lauri Matias, käyttöpäällikkö, Simo
               Pirnes, Pekka Päiviö, hankintapäällikkö, Järvenpää
               Pisilä, Eino Juhani, Senior Designer, Oulu
               Pitkänen, Hannu Tapio, kuljetusesimies, Savonlinna
               Pohjanheimo, Sari Kaarina, palveluasiantuntija, Vantaa
               Poikajärvi, Ilkka Kristian, palveluesimies, Rovaniemi
               Poranen, Aino Helena, maanviljelijä, Perho
               Portaankorva, Jari Tapani, rikosylikonstaapeli, Oulu
               Poukka, Timo Paavo Juhani, suunnitteluteknikko, Eurajoki
               Pouttu, Anna Anelma, myyjä, Ylistaro
               Pulkkinen, Tarja Soilikki, Export Coordinator, Helsinki
               Punkari, Veikko Matias, kihlakunnanulosottomies, Seinäjoki
               Punkkinen, Kaisu Aulikki, psykiatrinen sairaanhoitaja, Virolahti
               Puro-Aho, Alpo Matias, maanviljelijä, Kauhava
               Purolinna, Mervi Hannele, osastosihteeri, Mäntsälä
               Pusa, Paula Helena, maanviljelijä, Keuruu
               Putkonen, Kirsi-Marja, asiantuntija, Helsinki
               Puttonen, Sisko Marjatta, hallintosihteeri, Saarijärvi
               Pyykkönen, Erja Anita, Specialist, Kuopio
               Päiviö, Aapo Hyvämies, assistentti, Riihimäki
               Pärnänen, Eero Aarre Olavi, liikenteenharjoittaja, Joroinen
               Pöllänen, Ari Jukka Antero, veturinkuljettaja, Kontiolahti
               Pörsti, Mikko Veli Juhani, vanhempi lehtori, Valtimo
               Pöykkö, Sirkku Päivi Marita, metsätalousinsinööri, Loppi
               Pöytälaakso, Marja-Liisa, aluepäällikkö, Seinäjoki
               Raatikainen, Anne Marja, osastosihteeri, Järvenpää
               Rahikainen, Matti Juhani, suoritusarvoinsinööri, Vantaa
               Raiha, Terhi Raija Kaarina, palveluvastaava, Valkeakoski
               Rajala, Ratna Pauliina, kielenkääntäjä, Elimäki
               Rajala, Tuula Kristiina, asiakkuuspäällikkö, Seinäjoki
               Rajamäki, Raimo Ari Mikael, ylitarkastaja, Rovaniemi
               Rajaniemi, Jyrki Jaakko Petter, rikosylikonstaapeli, Ylivieska
               Rajoo, Marja-Riitta Hannele, päiväkodin johtaja, Urjala
               Rakkolainen, Ritva Hannele, yrityksen pankkineuvoja, Eura
               Ramstedt, Sirpa Anita, taloussuunnittelija, Pori
               Rankkala, Jari Tapio, ylikonstaapeli, Joensuu
               Ranta, Heikki Erkki Tapani, osastopäällikkö, Muurla
               Ranta, Kari Tapani, yritys- ja talousneuvoja, Pyhäranta
               Ranta, Riitta Inkeri, palkkasihteeri, Enontekiö
               Rantala, Heino Kalevi, maanviljelijä, Liminka
               Rantala, Jari Risto Juhani, aluejohtaja, Kärkölä
               Rantala, Pirjo Mariitta, markkinointivastaava, Mäntsälä
               Rantanen, Aija Aliisa, henkilöstösuunnittelija, Helsinki
               Rantanen, Arja-Leena, palkka-asiainhoitaja, Helsinki
               Rantanen, Jyrki Sakari, vanhempi myyntipäällikkö, Vantaa
               Ranta-Porkka, Raija Hillevi, liikuntatoimenjohtaja, Janakkala
               Rantonen, Oili Sisko, osastosihteeri, Helsinki
               Rauha, Pirjo Hannele, terveydenhoitaja, Sipoo
               Rauhakoski, Martti Juhani, virastomestari, Helsinki
               Rauhala, Tapio Ahti Juhani, Senior Design Engineer, Espoo
               Rauhamäki, Harri Juhani, projektipäällikkö, Tampere
               Raunio, Juha Sakari, historian ja yhteiskuntaopin opettaja, Lempäälä
               Rautanen, Matti Antti Salomo, tuotekehityspäällikkö, Tampere
               Rautava, Pekka Juhani, kartastoteknikko, Rusko
               Rautavirta, Marja Riitta, sairaanhoitaja, Pori
               Rautiainen, Pirkko Tellervo, ruokapalvelutyöntekijä, Nurmes
               Rautiainen, Tuula Sinikka, kunnanvaltuutettu, Valtimo
               Rauva, Klaus Petteri, rikosylikonstaapeli, Sastamala
               Reiman, Jorma Aarne, työnjohtaja, Mynämäki
               Rekola, Aila Leena, maaseutuasiamies, Jyväskylä
               Rekola, Seppo Juhani, veturinkuljettaja, Lempäälä
               Remes, Sirkka Päivi Annikki, taloussihteeri, Heinola
               Remes, Tuure Pekka Mikael, maanviljelijä, Kiuruvesi
               Rentola, Jorma Tapani, yrittäjä, Kristiinankaupunki
               Repola, Pentti Tapio, Hankintaesimies, Pudasjärvi
               Reunanen, Outi Elisabet, henkilöstöasioiden hoitaja, Klaukkala
               Riehunkangas, Jarmo Antero, työnjohtaja, Oulu
               Riekki, Virpi Anneli, erityisohjaaja, Helsinki
               Riihijärvi, Kaija Annikki, järjestelmäsuunnittelija, Järvenpää
               Riikonen, Anssi Tapani, ylikonstaapeli, Kontiolahti
               Rikander, Esko Ensio, pääluottamusmies, Oulu
               Rikkilä, Kari Pekka, pääluottamusmies, Lappeenranta
               Rinne, Jarmo Alpo Juhani, kehitysjohtaja, Kouvola
               Rista, Visa Ilari, Product Manager, Helsinki
               Ristimäki, Margit Anneli, luokanopettaja, Ylistaro
               Ristola, Marja-Leena Elisabeth, kirjanpitäjä, Hattula
               Ritola-Pyykkö, Jaana Maarit, osastopäällikkö, Helsinki
               Ritvanen, Pekka Tapio, luokanopettaja, Naantali
               Roivainen, Hannele Merja, asiakkuusneuvoja, Tornio
               Roponen, Reima Kaarlo, palveluesimies, Espoo
               Rosbäck, Sonja Marjatta, tietopalvelusihteeri, Espoo
               Rosqvist, Berit Kristina, Translator, Helsingfors
               Rossi, Merja Hannele, Business Controller, Vantaa
               Rosti, Tomi Petteri, tietoasiantuntija, Joensuu
               Rosvall, Eija Kerttuli, toimistosihteeri, Tampere
               Rotola-Pukkila, Juha Kaarlo, ylikonstaapeli, Vantaa
               Ruda, Linnéa Mari, kamreeri, Vihti
               Ruokonen, Paavo Ilmari, luomuviljelijä, Ilmajoki
               Ruokonen, Rauno Yrjö Väinö, varastotyöntekijä, Lappeenranta
               Ruotsalainen, Raija Toini Anneli, sosiaalityöntekijä, Lapinlahti
               Rupponen, Terho Ilari, työnjohtaja, Akaa
               Ruuskanen, Anne Maria, terveydenhoitaja, Rantasalmi
               Ruusuvirta, Simo Antero, myyntipäällikkö, Jyväskylä
               Ruuttula-Vasari, Anne Kaarina, projektitutkija, Sievi
               Rytkönen, Seppo, yrittäjä, Sonkajärvi
               Ryynänen, Sari Johanna, ylikonstaapeli, Järvenpää
               Ryyppö, Seppo Tapio, rikosylikonstaapeli, Helsinki
               Räisälä, Asta Irmeli, palvelupäällikkö, Kokkola
               Räty, Tommi Albin, postityöntekijä, Riihimäki
               Räty, Virpi Kyllikki, erityisluokan opettaja, Nurmijärvi
               Rönkkö, Aarne, rikosseuraamusesimies, Pieksämäki
               Rönkkö, Seija Inkeri, osastonhoitaja, Rovaniemi
               Rönkä-Nieminen, Raija Hannele, hallintopäällikkö, Lohja
               Rönning, Carita Susanne, specialbarnträdgårdslärare, Jomala
               Rönnqvist, Sonja Elisabeth, häradsutmätningsman, Närpes
               Saarela, Markku Juhani, liikuntasuunnittelija, Oulu
               Saarelainen, Eeva Liisa, taloussihteeri, Lapinlahti
               Saarelainen, Eino, osastonhoitaja, Kuopio
               Saari, Jari Juhani, opettaja, Orivesi
               Saari, Raija Anneli, kodinhoitaja, Isokyrö
               Saari, Reijo Heikki Ilmari, kaupunginpuutarhuri, Sastamala
               Saari, Sari Marjut, tulosyksikön sihteeri, Liminka
               Saarikallio, Simo Tuomo, talous- ja kasvinviljelyneuvoja, Loimaa
               Saarinen, Juha Antero, metsäasiantuntija, Kouvola
               Saarinen, Kari Juhani, rikosylikonstaapeli, Lahti
               Saarinen, Reijo Kalevi, myynti-insinööri, Helsinki
               Saario, Jyrki Sakari, kihlakunnanulosottomies, Naantali
               Saastamoinen, Ahti Tapio, talonmies, Pihtipudas
               Saastamoinen, Arto Mikael, tullitarkastaja, Espoo
               Saastamoinen, Marja Elina, asiantuntija, Iisalmi
               Saastamoinen, Markku Juhani, työnjohtaja, Suomussalmi
               Saig, Pirjo Liisa, taloudenhoitaja, Netanya
               Saikko, Riitta Liisa, myymäläpäällikkö, Lappeenranta
               Saikkonen, Hannu Ensio, vanhempi myyntipäällikkö, Valkeakoski
               Sainio, Mika Tapio, Purchasing Manager, Kemi
               Sainio, Tuula Marjatta, tutkimusassistentti, Turku
               Sairanen, Esko Juhani, verosihteeri, Turku
               Salakka, Veikko Matti, vastaava työnjohtaja, Hyvinkää
               Sallmén, Raija-Liisa Kyllikki, tulliylitarkastaja, Espoo
               Salmela, Ilmo Juha Eerik, luokanopettaja, Oulainen
               Salmela, Lea Hannele, lehtori, Uusikaupunki
               Salmela, Riitta, henkilökohtainen pankkineuvoja, Jyväskylä
               Salmela-Sumanovski, Mari Karin, hallinnollinen avustaja, Espoo
               Salmi, Aaro Jaakko, maanviljelijä, Seinäjoki
               Salmi, Leila Irmeli, työterveyshoitaja, Sastamala
               Salmi, Pirkko Liisa, ohjaaja, Urjala
               Salo, Sonja Kaarina, aluejohtaja, Vaasa
               Salohonka, Marja Annika, projektipäällikkö, Lohja
               Salonen, Jari Pekka, rikosylikonstaapeli, Riihimäki
               Salonen, Merja Helena, tabletoija, Turku
               Salonen, Pentti Tapio, IT-suunnittelija, Vantaa
               Salonen, Pirjo Marja-Leena, palvelupäällikkö, Lahti
               Salonen, Pirjo Tuulikki, rahoitusasiantuntija, Janakkala
               Salonen, Tuija Päivikki, palvelumyyjä, Naantali
               Salovaara, Olli Tapani, ylikonstaapeli, Vantaa
               Sammalniemi, Juha Tapani, rikosylikonstaapeli, Kouvola
               Sandberg, Mirja Elisa, pääluottamusmies, Tampere
               Sandvik, Ossi Matias, puoluesihteeri, Jalasjärvi
               Santavuori, Petri Tapani, ylikonstaapeli, Naantali
               Sarvala, Jouni Ensio, järjestelmäasiantuntija, Tampere
               Saulamo, Jyrki Markus, ylivartija, Vantaa
               Savolainen, Heimo Jarmo Ensio, paikkatietoasiantuntija, Espoo
               Sellman, Topi Erik, rikosylikonstaapeli, Espoo
               Seppä, Maarit, osastopäällikkö, Turku
               Seppä, Tarmo Simo Kalervo, maanviljelijä, Sastamala
               Seppänen, Pasi Allan Sakari, resurssisuunnittelija, Muhos
               Seppänen, Soili Hanneli, terveydenhoitaja, Mikkeli
               Signell, Annika Maria, sjukskötare, Mariehamn
               Siitonen, Jarmo Juhani, ylikonstaapeli, Hollola
               Siltakorpi, Päivi Annikki, peruskoulun luokanopettaja, Pirkkala
               Silvennoinen, Erkki Ensio, ylikonstaapeli, Ikaalinen
               Sinerkari, Jan Peter Michael, rikosylikonstaapeli, Espoo
               Sipilä, Riitta-Liisa, sairaanhoitaja, Helsinki
               Sipola, Eila Elina, terveydenhoitaja, Sodankylä
               Sipola, Hannu Elias, työnjohtaja, Oulu
               Sippola, Jari Aleksi, maanviljelijä, Alavus
               Sippola, Juha Kullervo, Manager, Helsinki
               Sippola, Kai Johannes, ylikonstaapeli, Kuortane
               Sirén, Anne Anita, taloussihteeri, Vantaa
               Sissala, Tuula Kirsti Annikki, kehittämispäällikkö, Vaasa
               Sistonen, Tuula Sisko Irmeli, talouspäällikkö, Pielavesi
               Siurunmaa, Markku Tapani, työnjohtaja, Oulu
               Siusluoto, Anja Kaarina, hierontaterapeutti, Kustavi
               Sjösten, Marju Helena, opetushoitaja, Pori
               Snellman, Yrjö Leander, veturinkuljettaja, Pieksämäki
               Soikkeli, Aija Mirjami, sairaanhoitaja, Vihti
               Soinela, Tanja Hannele, tiimipäällikkö, Espoo
               Soinio, Martti Juhani, luotsi, Kirkkonummi
               Sokka, Veikko Juhani, sosiaalityöntekijä, Riihimäki
               Sommardahl, Thomas Rolf, projektipäällikkö, Helsingfors
               Stenbäck, Jorma Johan, hankintapäällikkö, Tampere
               Stenwall, Gerd Elisabeth, avdelningsskötare, Mariehamn
               Storgård, Rolf Göran, ADB-systemansvarige, Vasa
               Streng, Riitta Marja, ylivahtimestari, Helsinki
               Ståhle, Jyrki Petteri, kuljetuspäällikkö, Kangasala
               Ståhlstedt, Reijo Aarne, kiinteistönhoitaja, Vihti
               Summanen, Kaisa Tuulikki, kassa-tarjoilija, Helsinki
               Sunabacka, Sune Bertel Torvald, utvecklingskoordinator, Jakobstad
               Sundqvist, Aira Tuulikki, riskienhallinnan asiantuntija, Turku
               Suni, Heli Sisko, palkkasihteeri, Kalajoki
               Suni, Marketta Maire Kristiina, HR-koordinaattori, Espoo
               Suoknuuti, Kaisu Riitta Marjatta, kirjastovirkailija, Luumäki
               Suominen, Teuvo Juhani, rakennuspäällikkö, Loimaa
               Suoniemi, Jukka Olavi, marketpäällikkö, Tampere
               Suuronen, Arja Riitta Irmeli, ylikamreeri, Helsinki
               Suutari, Eevi Kaarina, osastosihteeri, Kouvola
               Suvanto, Juha Antero, ylikonstaapeli, Uusikaupunki
               Suvanto, Ulla Maria, avainasiakaspäällikkö, Turku
               Syrjänpää, Matti Kalevi, projektinhoitaja, Forssa
               Säily, Heikki Tapani, apulaisjohtaja, Oulu
               Sällinen-Pyykkö, Jaana Hannele, rikosylikonstaapeli, Kiihtelysvaara
               Säteri, Tuula Helena, vanhempi rikoskonstaapeli, Tampere
               Söderlund, Sonny Christian, Vanhempi konstaapeli, Raasepori
               Söderström, Hans Stefan, rikosylikonstaapeli, Sipoo
               Tahvanainen, Jouko Tapani, metsäneuvoja, Ilomantsi
               Taipale, Kerttu Helinä, toimistosihteeri, Jyväskylä
               Takala, Jaana Susanna, rikosylikonstaapeli, Evijärvi
               Takala, Kari Olavi, työnjohtaja, Helsinki
               Takayama, Mitsuo, operaattori, Porvoo
               Tallbacka, Tuomo Anton, yrittäjä, Alajärvi
               Talvitie, Kari Olavi, asiakkuuspäällikkö, Turku
               Tammela, Pasi Petri, ylikonstaapeli, Ylivieska
               Tammi, Eeva Kaarina, sairaanhoitaja, Lohja
               Taponen, Marja Helena, palkka-asiantuntija, Helsinki
               Tarkamo, Sisko Anneli, vakuutussihteeri, Espoo
               Tarvonen, Sirpa Maritta, terveydenhoitaja, Kangasniemi
               Taskila, Tarja Hannele, luokanopettaja, Pyhäjoki
               Taskinen, Juha Pekka, ylikonstaapeli, Kuopio
               Taskinen, Leena Marjatta, johdon sihteeri, Kerava
               Teittinen, Merja Riitta Hannele, huoltomestari, Porvoo
               Teppo, Kari Johannes, Manager, Kauhava
               Tervo, Seppo Elias, ylikonstaapeli, Kajaani
               Tiainen, Juho Albin, maatalousyrittäjä, Rantasalmi
               Tiihonen, Markku Eero Tapio, yrittäjä, Suonenjoki
               Tiippana, Risto Juhani, korvauskäsittelijä, Hausjärvi
               Tiirikainen, Soili Maria, vakuutussihteeri, Helsinki
               Tikka, Lea Alli Sinikka, palvelupäällikkö, Helsinki
               Tikkanen, Arvo Pellervo, maanviljelijä, Rääkkylä
               Tikkanen, Tuula Annikki, emäntä, Kiuruvesi
               Timonen, Pirjo Marja Terttu, henkilöstöasiantuntija, Espoo
               Timonen, Raili Anneli, asiakkuuspäällikkö, Lappeenranta
               Timonen, Tuula Marjatta, Logistics Manager, Helsinki
               Tirkkonen, Ari Tapio, laitosmies, Hamina
               Tirronen, Kari Einari, ylikonstaapeli, Helsinki
               Toivanen, Jouko Olavi, hitsaaja, Kaavi
               Toivettula, Maarit Hannele, taloustarkastaja, Hikiä
               Toivola, Marjo, tekninen assistentti, Ylöjärvi
               Toivonen, Matti Antero, erikoislaboratoriomestari, Turku
               Tolonen, Jouko Antero, tuotannonsuunnittelija, Lokalahti
               Tolonen, Niilo Juhani, tarhaaja, Kalajoki
               Tolonen, Pertti Eino Tapani, Specialist, Kuopio
               Torkkeli, Erkki Olavi, asiakasedustaja, Espoo
               Torssonen, Timo Emil, yrittäjä, Vieremä
               Torvinen, Pirjo Terttu Annikki, talonrakennuspäällikkö, Lieksa
               Toukonen, Seija Eliina, toimistotarkastaja, Helsinki
               Tuhkasaari, Timo Jaakko, maanviljelijä, Kauhava
               Tuisku, Arto Tapani, metsuri, Rovaniemi
               Tuomi, Risto Antero, kihlakunnanulosottomies, Pori
               Tuominen, Matti Arvo Armas, veturinkuljettaja, Tampere
               Tuovinen, Lauri Antero, ammattiopettaja, Lohja
               Tuovinen, Marja Sinikka, osastonhoitaja, Sodankylä
               Turkki, Kari-Pekka Mikael, ylietsivä, Helsinki
               Turpeinen, Taina Anita, arkistosuunnittelija, Helsinki
               Turunen, Maarit Hannele, talousmestari, Mäntsälä
               Tykkyläinen, Mikko Antero, rikosylikonstaapeli, Parikkala
               Tykkälä, Hannu Kalevi, tuotesuunnittelun esimies, Heinola
               Tynjälä, Risto Johannes, Commodity Manager, Vaasa
               Tynkkynen, Arto Mika Petteri, rikosylikonstaapeli, Siilinjärvi
               Tynkkynen, Juha Pekka, agrologi, Parikkala
               Tyynelä, Kari Allan, maanviljelijä, Veteli
               Ukonaho, Eino Kalervo, strateginen ostaja, Vantaa
               Ulvinen, Ilpo Antero, maatalousyrittäjä, Lapua
               Uosukainen, Terttu Anneli, toimistopäällikkö, Lahti
               Uski, Esa Erkki Mikael, opinto-ohjaaja, Tampere
               Uusi-Kilponen, Jaana Helena, asiakaspäällikkö, Espoo
               Uusitalo, Erkki Juhani, hallituksen jäsen, Tammela
               Uusitalo, Hannu Kauko Sakari, Development Manager, Hyvinkää
               Uusnäkki, Vesa Sakari, Asiakaspalveluvastaava, Kouvola
               Vaajasaari, Kirsi Maarit, suunnittelija, Masku
               Vaara, Saara Alina, sijoitusasiantuntija, Lapua
               Vahala, Juha Pekka, Senior Engineer, Espoo
               Vainio, Mikko Juhani, rikosylikonstaapeli, Tuusula
               Vainio, Rea Anja Annikki, valmistelija, Helsinki
               Walin, Satu Maarit, ylikonstaapeli, Helsinki
               Valkama, Esa Antero, ylikonstaapeli, Jämsä
               Valkonen, Marjaleena, luokanopettaja, Kaavi
               Wall, Eero Kauno Johannes, ketjumyyntipäällikkö, Tuusula
               Wallenius, Eila Astrid, kiinteistövastaava, Riihimäki
               Valtonen, Benita Kristiina, laboratoriomestari, Espoo
               Valtonen, Mirja Maritta, terveystarkastaja, Lappeenranta
               Vanha-aho, Raija Anneli, perushoitaja, Alavus
               Varis, Aila Inkeri, tiedotussihteeri, Helsinki
               Varmavuo, Jarmo Kyösti, johtava asiantuntija, Kotka
               Vasara, Erja Hannele, assistentti, Espoo
               Vatanen, Anna-Liisa, kirjastotoimenjohtaja, Siikalatva
               Vattulainen, Risto Tapani, työsuojeluvaltuutettu, Lieksa
               Veijonaho, Soili Helena, matkailu- ja kulttuuriohjaaja, Eurajoki
               Veistola, Raija Helena, rahoitusneuvoja, Vantaa
               Ventelä, Kai Markku Samuli, ylikonstaapeli, Jalasjärvi
               Venäläinen, Pertti Juhani, työnjohtaja, Laukaa
               Venäläinen, Pertti Kaarle Olavi, esimies, Vantaa
               Vertanen, Eero Sakari, työnjohtaja, Raisio
               Vesa, Anna-Liisa Kyllikki, talouspäällikkö, Lumijoki
               Vesanto, Anne Tuulikki, johdon assistentti, Vihti
               Vihervuori, Jouni Olavi, veturinkuljettaja, Pori
               Viinanen, Esko Aulis, metsäneuvoja, Kouvola
               Viitanen, Minna Anna Katriina, rikosylikonstaapeli, Vantaa
               Viitanen, Sirpa Annikki, myyjä pääluottamushenkilö, Rauma
               Viitasaari, Arja Annikki, johdon sihteeri, Hämeenkyrö
               Viitasaari, Liisa Susanna, luokanopettaja, Kuortane
               Wikman, Frej-Johan, dokumenterare, Jakobstad
               Viljakainen, Arja Heli Katriina, tullitarkastaja, Helsinki
               Viljanmaa, Pirkko Anna-Maija, liikkeenharjoittaja, Isokyrö
               Villikka, Hannu Kalevi, konemyyntipäällikkö, Lappeenranta
               Villikka, Raija Anitta, apulaistarkastaja, Helsinki
               Vinkki, Esko Antero, maatalousyrittäjä, Haapavesi
               Virmavaara, Pentti Kalervo, työsuhdeasiantuntija, Helsinki
               Virtanen, Airi Inkeri, sairaanhoitaja, Tammela
               Visti, Erja Kaisa, palveluohjaaja, Tuusula
               Vitikainen, Maija Sinikka, musiikkileikkikoulun opettaja, Järvenpää
               Vitikka, Riitta Hannele, hallintosihteeri, Oulu
               Volanto, Panu Matti Juhani, maaseutuasiamies, Luhanka
               Voutilainen, Jorma Kalevi, ratapihatyönsuunnittelija, Kärkölä
               Wretdal, Bjarne Anton, jordbrukare, Kimitoön
               Vuokko, Timo Samuli, Senior Manager, Piikkiö
               Vuolaste, Eija Mirjami, pankkitoimihenkilö, Hyvinkää
               Vuolle, Sanna Katriina, fysioterapeutti, Loimaa
               Vuorela, Harri Jouni Antero, trukinkuljettaja, Rautjärvi
               Vuorenmaa, Heino Erkki, metsätalousyrittäjä, Haapavesi
               Vuorenmaa, Jyrki Johannes, metsäneuvoja, Pori
               Vuorimies, Pirjo Anneli, pääjohtajan assistentti, Helsinki
               Vuorinen, Juha-Pekka, operaattori, Turku
               Vuoritsalo, Erja Outi Maria, purseri, Vantaa
               Vähäkangas, Markku Sakari, ylikonstaapeli, Oulu
               Vähäkuopus, Jorma Antero, erityisluokanopettaja, Kuhmo
               Vähänen, Sini-Päivi Pauliina, myyntipäällikkö, Hämeenlinna
               Vähätiitto, Esko Fredrik, toimitusjohtaja, Kärsämäki
               Väinölä, Jarmo Oskari, järjestelmäasiantuntija, Hyvinkää
               Väisänen, Maija Kaarina, Atk-tukihenkilö, Kuusamo
               Välimäki, Merja Hannele, rakennustarkastaja, Ulvila
               Värri, Satu Hannele, rikosylikonstaapeli, Pöytyä
               Wärri, Pirkko Helena, Manager, Pöytyä
               Väyrynen, Tauno Veikko Tapani, koulunjohtaja, Vaasa
               Väänänen, Hannu Heikki, Market Manager, Helsinki
               Väänänen, Heikki Kaleva, maatalousyrittäjä, Maaninka
               Väänänen, Kari Ilppo Juhani, rikosylikonstaapeli, Hollola
               Väänänen, Osmo Aulis, työnjohtaja, Siikajoki
               Ylimaula, Esko Kalervo, metsäneuvoja, Tornio
               Yli-Nisula, Veikko Johannes, maanviljeliä, Kuortane
               Ylitalo, Jorma Sakari, kihlakunnanulosottomies, Äänekoski
               Ylätalo, Veli Pekka, rikosylikonstaapeli, Kotka
               Ylönen, Maija Elina, tilastosihteeri, Helsinki
               Åberg, Lasse Gustav Rainer, Regionchef, Närpiö
               Åberg, Markku Juhani, ylikonstaapeli, Helsinki
               Äijö-Isohella, Pirjo Hannele, atk-suunnittelija, Espoo
               Österholm, Nina Elina, osastosihteeri, Helsinki
               Österlund, Tom Erik, Export Manager, Pargas
               Yhteensä: 1050

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan mitali / Medalj av I klass av Finlands Vita Ros orden

               Aaltonen, Anne Kaarina, lupavalmistelija, Vaasa
               Aaltonen, Irma Helena, myynti- ja palveluvastaava, Lohja
               Aavikko, Seija Irmeli, verosihteeri, Kouvola
               Ahlberg, Ronald Sigurd, säkerhetsinstruktör, Siuntio
               Ahonen, Risto Tapani, sähköasentaja, Valkeakoski
               Ahonperä, Kauko Olavi, maanviljelijä, Siikajoki
               Ahoranta, Raija Tuulikki, tutkimusavustaja, Mäntsälä
               Airisniemi, Reima Uolevi, asiantuntija, Kuusamo
               Aitala, Raija Anneli, verosihteeri, Imatra
               Ala, Saimi, emäntä, Kittilä
               Alajääski, Toivo Erkki, maanviljelijä, Kouvola
               Alakopsa, Päivi Sari Hannele, toimistosihteeri, Oulu
               Ala-Panula, Sirkka-Liisa, myyntineuvottelija, Kauhajoki
               Alatupa, Harri Seppo Juhani, vartija, Mikkeli
               Alavuokila, Eine Marjatta, pääkirjanpitäjä, Keminmaa
               Alenius, Sirkka Marita, hätäkeskuspäivystäjä, Oulu
               Alho, Jari Ossi, rakennusmestari, Jyväskylä
               Alinen, Jouko Tapani, laatupäällikkö, Pori
               Alinikula, Merja Inkeri, henkilöstösihteeri, Turku
               Allén, Päivi Hannele, laboratoriomestari, Forssa
               Alsio, Tuomo Paavo, postityöntekijä, Helsinki
               Andelmaa, Markku, mela-asiamies, Salo
               Andersin, Seija Inkeri, myyntipäällikkö, Varkaus
               Angeria, Anneli Elisabeth, verosihteeri, Pello
               Anttila, Jukka Tuomas, ruokinta-asiantuntija, Kokkola
               Arola, Timo Juhani, postityöntekijä, Helsinki
               Arousva, Juha Petteri, vanhempi konstaapeli, Pori
               Arvonen, Markku Antero, Quality Specialist, Jyväskylä
               Asikainen, Maire Anneli, lähihoitaja, Kuopio
               Aunela, Stella Helena, laboratoriomestari, Turku
               Auvinen, Markku Antero, vapaa-aikajohtaja, Äänekoski
               Avikainen, Raili Tellervo, palvelumyyjä, Pieksämäki
               Axelsen, Hilkka Irene, informaatikko, Kajaani
               Barsas, Christine Elisabeth, husmor, Lovisa
               Bart, Doris Claudia Elisabet, toimistosihteeri, Helsinki
               Bitter, Jari Antero, vartija, Riihimäki
               Borg, Björn Kim-Henrik, äldre konstapel, Korsholm
               Böhme, Mona Linnéa Elisabet, sysselsättningskoordinator, Raseborg
               Cavén, Pia Christina, toimistosihteeri, Helsinki
               Cumlander, Helena Kristiina, kartoittaja, Helsinki
               Dietrich, Jarkko Juhani, erityisammattimies, Naantali
               Eerikäinen, Sirpa Helena, sihteeri, Helsinki
               Eerola, Marjo, perushoitaja, Kotka
               Eerola, Raija Irja Kaarina, verosihteeri, Tuulos
               Eironen, Jouko Matias, metsäasiantuntija, Salo
               Ek, Jussi Kustaa Herman, vanhempi konstaapeli, Seinäjoki
               Elomaa, Juha Sakari, vanhempi konstaapeli, Porvoo
               Enebäck, Nina Linnéa, sändningsplanerare, Helsinki
               Erho, Tiina Anna-Liisa, taloussihteeri, Oulu
               Eskelinen, Nallu Hilkka Anneli, johdon sihteeri, Joensuu
               Eskola, Ilkka Martti Juhani, graafinen suunnittelija, Helsinki
               Finnberg, Eeva Hannele, palveluneuvoja, Lohja
               Flink, Eija Marketta, ruokapalvelutyöntekijä, Haapajärvi
               Flink, Raija-Liisa Helena, toimistosihteeri, Leppävirta
               Fofonoff, Aune Irene, kirjaaja, Helsinki
               Fogelberg, Krister Robert, palomestari, Vaasa
               Forstén, Harri Lennart, konserttimestari, Jyväskylä
               Fransman, Tommy Gunvald, laboratoriotekniker, Borgå
               Fredriksson, Maire Tuulikki, toimistosihteeri, Oulu
               Friman, Tuula Orvokki, toimistosihteeri, Lahti
               Furuholm, Outi Irmeli, viestityssihteeri, Espoo
               Grahn, Merja Susanna, tutkimussihteeri, Helsinki
               Granberg, Sonja, laskentasihteeri, Kokkola
               Grehn, Louise Elisabeth Helena, taloussuunnittelija, Vaasa
               Gröhn, Hannu Timo Juhani, puistotyöntekijä, Outokumpu
               Grönberg, Arja Hannele, henkilöstösihteeri, Lapinjärvi
               Gröndahl, Sirpa Kaarina, kokousemäntä, Loviisa
               Haapala, Marjo-Elisa, toimistosihteeri, Ikaalinen
               Haapasaari, Jarmo Yrjö Juhani, lämmityksen valvoja, Naantali
               Haatanen, Harri Kalevi, marketpäällikkö, Helsinki
               Haikarainen, Mika Petteri, viestityssihteeri, Helsinki
               Hakala, Veli-Matti, palomestari, Seinäjoki
               Hakala, Viola Hellevi, asiantuntija, Sievi
               Hallikainen, Liisa, verosihteeri, Kuopio
               Halonen, Aatu Juhani, autokirjastonhoitaja, Viitasaari
               Halonen, Juho Aleksanteri, liikkeenharjoittaja, Hamina
               Halonen, Pentti Ensio, projektipäällikkö, Helsinki
               Hamina, Ari Antti Tapio, meijeristi, Sipoo
               Hammarén, Mika Erik, osastosihteeri, Espoo
               Hannula, Outi Marjatta, verosihteeri, Säkylä
               Harjunen, Tiina Elina, toimistosihteeri, Kurikka
               Hartikainen, Hanna-Liisa, vanhempi konstaapeli, Vantaa
               Hautakorpi, Tuula Hannele, lähihoitaja, Kauhajoki
               Hautamäki, Ritva Leena, palveluneuvoja, Tuusula
               Hautaniemi, Tomi Veli, vanhempi konstaapeli, Seinäjoki
               Haverinen, Lauri Matti Olavi, tutkimustyöntekijä, Kuhmo
               Havia, Mikko Elias, virastomestari, Espoo
               Havulehto, Eeva Heleena, työsuojeluvaltuutettu, Nurmijärvi
               Havunen, Jari Matti, postityöntekijä, Järvenpää
               Heikkilä, Eija Irmeli, johdon sihteeri, Pori
               Heikkilä, Hannu Juhani, laitosmies, Valkeakoski
               Heikkilä, Helena Kaarina, opintosihteeri, Kemi
               Heikkilä, Irma Annikki, emäntä, Himanka
               Heikkilä, Marja-Leena, tienpidon assistentti, Ylivieska
               Heikkilä, Martti, yrittäjä, Tarvasjoki
               Heikkinen, Eero Johannes, vanhempi konstaapeli, Oulu
               Heikkinen, Mika Petri, vanhempi konstaapeli, Oulu
               Heikkinen, Raija Anneli, postityöntekijä, Vihti
               Heikkinen, Tuula Anneli, toimistosihteeri, Kuopio
               Heikkola, Harri Tapio, huoltoasentaja, Helsinki
               Heimberg, Lea Sisko Marjaana, erityisasiantuntija, Espoo
               Heimo, Reijo Pauli Kalervo, vanhempi konstaapeli, Vantaa
               Heimo, Riitta Annikki, vanhempi konstaapeli, Valkeakoski
               Heimola, Niko Perttu, osastosihteeri, Helsinki
               Heino, Jari Juhani, hotellipäällikkö, Riihimäki
               Heinola, Eija Inkeri, henkilöstösuunnittelija, Vantaa
               Heinonen, Esa Mikael, yrittäjä, Tarvasjoki
               Heiskanen, Eija Helena, vesivarojen assistentti, Kuopio
               Heiskanen, Raija Kyllikki, kanslisti, Rautalampi
               Helin, Heikki Ilmari, vaihtotyönjohtaja, Vantaa
               Helkala, Hannu Olavi, kunnossapitovastaava, Lappeenranta
               Hellsten, Riitta Raila Birgitta, henkilöstösihteeri, Rautjärvi
               Hellstén, Eila Annikki, virastomestari, Helsinki
               Helpiö, Riitta Irene, verosihteeri, Uusikaupunki
               Henriksson, Irmeli Aulikki, hoitaja, Säkylä
               Herlin, Rolf Evert, mentalvårdare, Sibbo
               Hietanen, Heikki Jalmari, autoilija, Loppi
               Hietanen, Kari Ensio, huoltomestari, Kerava
               Hiltunen, Irene Marjatta, projektisihteeri, Ii
               Hiltunen, Marja-Liisa, siivooja, Pyhäntä
               Hiltunen, Taisto Kalervo, vanhempi rikoskonstaapeli, Hamina
               Hirvelä, Mika Pellervo, vanhempi konstaapeli, Kempele
               Hirvensalo, Saila Heli Maritta, verosihteeri, Turku
               Hirvonen, Kati Eveliina, vartija, Lapinjärvi
               Hirvonen, Pirjo-Liisa, toimistonhoitaja, Savonlinna
               Hirvonen, Raija Annikki, palveluneuvoja, Joensuu
               Hirvonen, Riitta Liisa Maritta, hankesihteeri, Joensuu
               Hirvonen, Sirpa Iida Elina, tutkimusavustaja, Kotka
               Hobin, Satu-Marja, siivoustyönjohtaja, Helsinki
               Hohenthal, Leila Inkeri, tietopalvelusihteeri, Helsinki
               Holappa, Anita Hillevi, toimistosihteeri, Muhos
               Holopainen, Arja Kaarina, pääkirjanpitäjä, Masku
               Honkanen, Kalevi, konduktööri, Järvenpää
               Horppu, Kalevi, veturinkuljettaja, Kouvola
               Hotakainen, Timo Kalle Mikael, metsäasiantuntija, Saarijärvi
               Huhta, Ritva Liisa, vientihuolitsija, Mustasaari
               Huhtala, Anssi Uolevi, esimies, Paattinen
               Huhtala, Kauko Uolevi, opettaja tutkija, Sievi
               Huhtala, Sirkka Eila Tuulikki, siivooja, Köyliö
               Huhtala, Tiina Riitta, ylipäivystäjä, Jyväskylä
               Huhtanen, Helmi Laina, pääkirjanpitäjä, Tornio
               Huovinen, Airi Anneli, perushoitaja lähihoitaja, Lumijoki
               Hurula, Eija Katri Helena, vanhempi rikoskonstaapeli, Turku
               Huttunen, Aino Marketta, toimistosihteeri, Helsinki
               Huttunen, Pirjo Hannele, toimistosihteeri, Kerava
               Huttunen, Timo Heikki Juhani, koneenhoitaja, Helsinki
               Huuhtiainen, Tuula Anneli, ravintolapäällikkö, Kärkölä
               Huuki, Ari Mauno, palkkasihteeri, Kannus
               Huusko, Erkki Antti, paloesimies, Vaasa
               Huusko, Leo Tapio, kiinteistönhoitaja, Valtimo
               Hylli, Olli Jorma Tapani, maaseutuyrittäjä, Pälkäne
               Hynninen, Aili Annikki, myymäläapulainen, Kouvola
               Hynninen, Matti Juhani, suunnittelija, Lahti
               Hynynen, Arvo Olavi, maatalousmyyjä, Juuka
               Hynynen, Terttu Marita Kyllikki, tiedekunnan sihteeri, Lappeenranta
               Hämäläinen, Aune Irene, laitossiivooja, Outokumpu
               Hämäläinen, Janne Heikki, toimistosihteeri, Helsinki
               Hämäläinen, Jarmo Untamo, kokoonpanoasiantuntija, Petäjävesi
               Hämäläinen, Jukka Antero, toimittaja, Helsinki
               Hämäläinen, Pekka Juhani, autonkuljettaja, Helsinki
               Hämäläinen, Tarja Anneli, palveluneuvoja, Rautalampi
               Hämäläinen, Ulla Tiina, eläkeasiantuntija, Helsinki
               Hänninen, Mirja Anneli, maatalousyrittäjä, Vesanto
               Härmä, Erkki, sähköasentaja, Kouvola
               Ignatius, Väinö, maanviljelijä, Kitee
               Iivonen, Marja-Terttu, toimistosihteeri, Janakkala
               Ikonen, Airi Helena, lähihoitaja, Tyrnävä
               Ikonen, Sinikka Tuula Marjatta, kirjaamissihteeri, Saarijärvi
               Ilomäki, Hannu Tapani, valimotyöntekijä, Kangasala
               Ilvesaho, Päivi Sisko Matilda, hotellipäällikkö, Ylöjärvi
               Irmola, Mia-Riitta, suuhygienisti, Turku
               Ismala, Tarja Tellervo, kirjanpitäjä, Helsinki
               Isokangas, Raija Irmeli, postityöntekijä, Oulu
               Isokuortti, Leena Marjatta, vuoropäällikkö, Kouvola
               Isosaari, Sinikka Anita, toimistosihteeri, Evijärvi
               Issakainen, Tuomo Olavi, äänimies, Mäntsälä
               Itkonen, Pirkko Kristiina, palkkasihteeri, Mäntsälä
               Jaakkola, Esa Olli Juhani, tilasäiliöhuoltaja, Turku
               Jaakkola, Risto Ensio, vahtimestari, Helsinki
               Jaanus, Pirjo Aulikki, verosihteeri, Raahe
               Jaatinen, Aila Anneli, toimistosihteeri, Pertunmaa
               Jaatinen, Eeva Kaarina, vanhempi konstaapeli, Helsinki
               Jahnsson, Asko Juhani, malliviilaaja, Valkeakoski
               Jakobsson, Karl Henrik, vanhempi konstaapeli, Parainen
               Jalamaa, Merja Anneli, johdon assistentti, Tampere
               Jalava, Raili Sinikka, henkilöstösihteeri, Rusko
               Jerkku, Anne-Maj Elisabeth, huvudbokförare, Närpes
               Johansson, Jan-Erik Evald, Technician, Espoo
               Johansson, Teija Anita, johdon avustaja, Helsinki
               Jokela, Rauli Kalervo, vuoromestari, Lohja
               Joki, Pirjo Helena, kiinteistösihteeri, Mustasaari
               Jokinen, Seija Kaarina, toimistosihteeri, Koski TI
               Jokinen, Tuija, yrityksen pankkineuvoja, Janakkala
               Jokiniemi, Pentti Gunnar, kaivinkoneen kuljettaja, Loppi
               Jokisaari, Pirjo Mirjami, myymäläpäällikkö, Kestilä
               Junkala, Eero, metsäasiantuntija, Kannus
               Juojärvi, Tero Kalevi, vanhempi rikoskonstaapeli, Tampere
               Juslén, Pirkko Kyllikki, toimistosihteeri, Lohja
               Juuti, Juha Matti Pietari, yliteknikko, Virmutjoki
               Juutistenaho, Riitta-Liisa, kirjastonhoitaja, Oulu
               Juvonen, Merja Riitta, palveluvastaava, Savonlinna
               Jyräsalo, Marja-Liisa, verovalmistelija, Helsinki
               Jäkälä, Päiviö, nosturinkuljettaja, Kouvola
               Järvelä, Jari Heikki, operaattori, Seinäjoki
               Järvenpää, Pentti Aatos, hankintaesimies, Askola
               Järvinen, Pirkko-Liisa, toimistosihteeri, Forssa
               Kaalinpää, Merja Helena, verosihteeri, Kouvola
               Kaarre, Matti Juhani, prosessinhoitaja, Kemi
               Kainulainen, Arja Tuulikki, hankesihteeri, Kuopio
               Kajan, Kaija Sirpa Helena, osastosihteeri, Kuopio
               Kalaidzhiev, Mervi Hannele, kuljetussihteeri, Valkeakoski
               Kallio, Kari Juhani, postityöntekijä, Kuopio
               Kallunki, Taina Sisko, verosihteeri, Ii
               Kallunki, Tarja Anneli, hätäkeskuspäivystäjä, Oulu
               Kanerva, Olavi Elis, maanviljelijä, Loppi
               Kanerva, Taina Irene, verosihteeri, Nurmijärvi
               Kangas, Raili Orvokki, taloussihteeri, Siikalatva
               Kangas, Tuula Kaarina, toimistosihteeri, Vaasa
               Kankaanpää, Asko Kaleva, vuoromestari, Seinäjoki
               Kansanen, Leena Kaarina, vanhempi konstaapeli, Hyvinkää
               Kansikas, Kukka-Maaria, toimistosihteeri, Helsinki
               Kantanen, Päivi Sinikka, osastosihteeri, Savonlinna
               Kaprali, Birgitta Elise, markkinointiassistentti, Kangasala
               Karjala, Sirpa Hellevi, konduktööri, Helsinki
               Karjalainen, Anita Pirjo-Liisa, verosihteeri, Parikkala
               Karkkola, Lea Marja-Leena, henkilökohtainen pankkineuvoja, Kemijärvi
               Karonen, Petri Tapani, ylikonstaapeli, Kouvola
               Kaskinen, Tuula Maaret, oikeusapusihteeri, Ulvila
               Kataikko, Leena, kunnanhallituksen jäsen, Miehikkälä
               Katainen, Eila Helena, verosihteeri, Siilinjärvi
               Kauhanen, Leena Tuulikki, vanhempi rikoskonstaapeli, Kaarina
               Kaukonen, Tarja Katariina, toimituspalvelukoordinaattori, Hämeenkyrö
               Kaunisharju-Pulkka, Heidi Pirjo Marita, ravintolapäällikkö, Oulu
               Kaunismäki, Ari Juhani, vartija, Vaasa
               Kaunojärvi, Jorma Ismo Ensio, toimittaja, Heinola
               Kauppinen, Matti Voitto Ilmari, harjoitusmestari, Vantaa
               Kauppinen, Pirjo Kaarina, palveluneuvoja, Viitasaari
               Kaurola, Kari Juhani, ylipalomies, Lappeenranta
               Keinonen, Inge-Maj Viola, myyntisihteeri, Vantaa
               Kekkonen, Marja Katriina, asiakaspalvelusihteeri, Rovaniemi
               Kelahaara, Valma Annikki, tilineuvoja, Oulu
               Kemppi, Pirjo Anneli, postityöntekijä, Espoo
               Kerttula, Esko Olavi, verosihteeri, Hyvinkää
               Kerttula, Kari Olavi, käyttömestari, Tornio
               Keränen, Risto Tapio, maanmittausteknikko, Kuusamo
               Keskimaa, Päivi Kaarina, ravitsemistyönjohtaja, Urjala
               Keskitalo, Outi Kristiina, vanhempi rikoskonstaapeli, Raisio
               Keski-Vakkuri, Timo Juhani, maanviljelijä, Kauhajoki
               Kesti, Uno Jarl Johan, brandman, Vasa
               Kilpeläinen, Soili Sinikka, toimistosihteeri, Kajaani
               Kilpi, Marko Tapio, vanhempi konstaapeli, Kuopio
               Kinnunen, Juha Antero, vanhempi konstaapeli, Äänekoski
               Kinnunen, Pirjo Sinikka, tarkastaja, Joensuu
               Kiri, Päiviö, maanviljelijä, Hamina
               Kitinoja, Tiina Anneli, toimistosihteeri, Seinäjoki
               Kittilä, Eini Margit, palkkasihteeri, Tampere
               Kivelä, Marita Anneli, toimistosihteeri, Kauhajoki
               Kivi, Raimo Juhani, tehdaspalveluesimies, Valkeakoski
               Kiviaho, Aino Marja, taittokoneen hoitaja, Turku
               Kivikoski, Hannele Tellervo, vanhempi konstaapeli, Helsinki
               Kivimäki, Pertti Armas, henkilöstöassistentti, Pori
               Kivinen, Annikki Marjatta, taloussihteeri, Mänttä-Vilppula
               Kiviniemi, Hanna Kyllikki, tekninen koordinaattori, Raisio
               Kiviranta, Teija Hannele, palveluneuvoja, Kouvola
               Kivistö, Pertti Antero, laborantti, Kokkola
               Knuuti, Asko Kalervo, konduktööri, Loppi
               Kohtala, Heljä Marjut, perintäsihteeri, Järvenpää
               Kohtala, Sinikka Kaarina, lähihoitaja, Isokyrö
               Kohvakka, Sirpa Helena, asiakkuuskehittäjä, Mikkeli
               Koivu, Jari Antero, konduktööri, Seinäjoki
               Koivukoski, Olli Aleks, palotarkastaja, Perho
               Koivula, Raija Tuulikki, toimistosihteeri, Vantaa
               Koivunen, Mauri Ensio, taittomestari, Lahti
               Kokko, Ari Kalevi, suunnittelija, Oulu
               Kokko, Eeva-Liisa, päivittäistavarapäällikkö, Rovaniemi
               Kokkola, Harri Pekka, vanhempi rikoskonstaapeli, Naantali
               Kokkonen, Ossi Juhani, vanhempi konstaapeli, Nilsiä
               Kolehmainen, Ulla Pauliina, lähihoitaja, Mikkeli
               Kolhinen, Pasi Petteri, vanhempi konstaapeli, Lahti
               Kollin, Vuokko Kaarina, toimistosihteeri, Riihimäki
               Komulainen, Satu-Maria Sinikka, tutkintasihteeri, Tuusula
               Konttinen, Kirsi Kaarina, toimistosihteeri, Helsinki
               Korhonen, Arja Helena, suunnittelija, Kerava
               Korhonen, Auli Helena, maatalousyrittäjä, Vesanto
               Korhonen, Kirsti Hannele, toimistonhoitaja, Hämeenkyrö
               Korhonen, Marja Leena, myyntiassistentti, Kuopio
               Korhonen, Pentti Ensio, maatalousyrittäjä, Rautalampi
               Korhonen, Sirpa Annikki, verovalmistelija, Kuopio
               Korkeakivi, Leena Inkeri, markkinointipäällikkö, Oulu
               Korniloff, Mervi, assistentti, Porvoo
               Korpi, Marja-Liisa Helena, taloussihteeri, Forssa
               Korpua, Jaakko Ville, avainasiakaspäällikkö, Kiiminki
               Kortekuru, Toivo Tuomas, metsätyönjohtaja, Kokemäki
               Kortelainen, Tarja Margit, verosihteeri, Orimattila
               Koskela, Helena Anneli, päivähoitaja, Ypäjä
               Koskela, Päivi Johanna, toimistosihteeri, Kajaani
               Koskinen, Heikki, vartija, Joensuu
               Koskinen, Kristina Eva Irja, luotonvalvoja, Turku
               Kotila, Ismo Matias, virastomestari, Oulu
               Kouki, Risto Olavi, koneasentaja, Virolahti
               Kuittinen, Matti Juhani, maatalousyrittäjä, Nurmes
               Kuivamäki, Harri Juhani, huoltomestari, Kirkkonummi
               Kujala, Tapio, koneasentaja, Kiukainen
               Kujanpää, Leea Anneli, vanhempi konstaapeli, Kouvola
               Kulmala, Lauri Johannes, ylipalomies, Kauhajoki
               Kultala, Teuvo Antero, ostaja, Liminka
               Kuokkanen, Arja Kyllikki, verosihteeri, Kotka
               Kuoppamaa, Gerd Gunvor, placeringsrådgivare, Vasa
               Kuosma, Henry, operaattori, Porvoo
               Kuosmanen, Jouko Kalevi, kirvesmies, Iisalmi
               Kuosmanen, Tuula Helena, emäntä, Kuopio
               Kuronen, Arto Juhani, vanhempi konstaapeli, Joensuu
               Kurtti, Marja-Leena, myyntineuvottelija, Helsinki
               Kurvinen, Hannu Olavi, asiantuntija, Ii
               Kurvinen, Tapani Juho, maatalouslomittaja, Oulainen
               Kuunila, Harri Antero, hätäkeskuspäivystäjä, Tampere
               Kuusela, Liisa Hannele, palveluneuvoja, Kauhajoki
               Kuusinen, Pertti Kalle, vanhempi konstaapeli, Helsinki
               Kuusisto, Ritva Leena Kaarina, henkilöstösihteeri, Turku
               Kylkilahti, Marja Helena, toimistosihteeri, Tampere
               Kylliäinen, Ari Johannes, vanhempi rikoskonstaapeli, Lappeenranta
               Kylliäinen, Markku Tapio, tekninen myyjä, Juankoski
               Kylökäs, Hannu Antero, tutkimusmestari, Loppi
               Kähkölä, Erkki Markus, maanviljelijä, Siikajoki
               Kähö, Sirkka-Liisa, verosihteeri, Lappeenranta
               Kämäräinen, Jyrki Matti, apulaistarkastaja, Helsinki
               Käpyaho, Eija-Liisa Anneli, kaupunginjohtajan sihteeri, Mänttä-Vilppula
               Kärkkäinen, Eija Riitta, markkinointiassistentti, Helsinki
               Kärkkäinen, Seppo Ilmari, teknikko, Loviisa
               Kärkkäinen, Teija Kyllikki, sale-päällikkö, Nurmes
               Kääriäinen, Eila Heleena, lähihoitaja, Mikkeli
               Laakso, Jaana Hannele, palvelusihteeri, Riihimäki
               Laakso, Oili Marjatta, fysioterapeutti, Kotka
               Laakso, Veikko Juhani, laborantti, Saukkola
               Laaksomo, Margit Kaarina, toimistosihteeri, Lohja
               Laaksonen, Gun-Britt, hallintosihteeri, Eurajoki
               Laaksonen, Pirjo Anneli, palkkasihteeri, Kokemäki
               Laaksonen, Ulla-Maija, maksuliikevalmentaja, Pirkkala
               Laasonen, Saila Anita, johdon sihteeri, Tuusula
               Lagerkrantz, Eila Kyllikki, toimistosihteeri, Kirkkonummi
               Lahdenvesi, Kai Johannes, vanhempi rikoskonstaapeli, Vesilahti
               Lahtinen, Kauko Tapani, tuotepäällikkö, Hämeenlinna
               Lahtinen, Lenita Maria, vanhempi konstaapeli, Kristiinankaupunki
               Lahtinen, Toivo Otto, myyntipäällikkö, Mikkeli
               Laihorinne, Timo Tapani, vanhempi konstaapeli, Kirkkonummi
               Laine, Jaana Anitta, tarkastaja, Turku
               Laine, Taina Ilona, arkistonhoitaja, Hämeenlinna
               Laine, Teija Sisko Margit, kustannuslaskija, Hämeenlinna
               Laitala, Ossi Allan, palomestari, Kauhava
               Laitinen, Arvi Juhani, rakennusmestari, Leppävirta
               Laitinen, Visa Uolevi, metsäasiantuntija, Kangasniemi
               Lallukka, Jari Petri, vanhempi rikoskonstaapeli, Kotka
               Lappalainen, Jussi Tapio, maanviljelijä, Siilinjärvi
               Lappeteläinen, Seppo, tapahtumakoordinaattori, Helsinki
               Laraste, Marko Allan, vanhempi konstaapeli, Lahti
               Latva-Mantila, Janne Matti, vanhempi konstaapeli, Jalasjärvi
               Latva-Pietilä, Hannu Tapani, koestaja, Helsinki
               Laukkanen, Hannu Johannes, tuotantovastaava, Kiuruvesi
               Laulajainen, Liisa Kaarina, taloussihteeri, Helsinki
               Laurikainen, Minna Kristiina, vanhempi rikoskonstaapeli, Vantaa
               Laurikainen, Pirjo Riitta, verosihteeri, Mikkeli
               Laurila, Anja Tyynikki, palveluesimies, Nurmijärvi
               Laurila, Arja Inkeri, osastosihteeri, Helsinki
               Laurila, Raimo Uolevi, yritysmyyjä, Kaarina
               Lavander, Minna Saara Johanna, HR-asiantuntija, Lohja
               Lehmusvirta, Leena Linnea, henkilöstösihteeri, Turku
               Lehtimäki, Ritva Anneli, palveluneuvoja, Tampere
               Lehtinen, Mikko Johannes, kunnossapidon ammattimies, Rovaniemi
               Lehtisaari, Simo Sakari, konduktööri, Seinäjoki
               Lehto, Jyrki Kullervo, vanhempi konstaapeli, Porvoo
               Lehtonen, Jukka Tapani, rakennuttaja, Hämeenlinna
               Lehtonen, Kari Veli-Matti, projektipäällikkö, Hämeenlinna
               Lehtosalo, Mikko, sähköasentaja, Rovaniemi
               Leino, Leena Kaarina, osastosihteeri, Helsinki
               Leino, Sari Annika, toimistosihteeri, Naantali
               Leinonen, Pirjo Marja Tuulikki, rahoitusneuvoja, Jyväskylä
               Leivonen, Tuomas, Hedelmällisyysneuvontaseminologi, Varkaus
               Leminen, Eija Hannele, rahoitussihteeri, Helsinki
               Leppälä, Pentti, maanviljelijä, Seinäjoki
               Leppänen, Kaija Anneli, asiakassihteeri, Jyväskylä
               Leppänen, Marko Juhani, työnjohtaja, Lavia
               Leppänen, Paula Marita, kaavoitussihteeri, Helsinki
               Leppänen, Raimo Kalevi, operaattori, Liperi
               Leskinen, Hannu Tapio, mekaniikkasuunnittelija, Espoo
               Leskinen, Kalle-Heikki, rakennuttaja, Pieksämäki
               Lettojärvi, Ritva Helena, perushoitaja, Lumijoki
               Leuku, Helena Talvikki, laborantti, Porvoo
               Levander, Eero Veikko, projektisuunnittelija, Helsinki
               Liedes, Irma Anneli, asiantuntija, Kokkola
               Lievonen, Laura Inkeri, emäntä, Lapinjärvi
               Lind, Ronnie Kim Evald, äldre kriminalkonstapel, Vasa
               Lindberg, Birgitta Elisabet, kundansvarig, Ingå
               Lindberg, Maria Christina, asiantuntija, Vaasa
               Lindegren, Yrjö Pauli, suunnittelija, Helsinki
               Lindroos, Eva Elisabeth, palkanlaskija, Kemiö
               Linna, Ritva Kaarina, työnjohtaja, Espoo
               Lintukorpi, Pekka Juhani, vanhempi konstaapeli, Lempäälä
               Lintula, Jouni Veli-Matti, keittiömestari, Seinäjoki
               Lintula, Tuomo Kalervo, maaseutuasiamies, Kärsämäki
               Lipponen, Ismo Tapani, vanhempi konstaapeli, Porvoo
               Lipponen, Sirkku Lahja Helinä, toimistosihteeri, Valtimo
               Lundmark, Kitte Mari-Anne, verosihteeri, Espoo
               Luoma, Asko Yrjö Ensio, työnjohtaja, Turku
               Luostarinen, Jari-Petteri, postityöntekijä, Helsinki
               Luoto, Riitta Anneli, kanslisti, Oulainen
               Lyytikäinen, Valto Juhani, lihanleikkaaja, Jyväskylä
               Lång, Marja Helena Hannele, ilmoitusvalmistaja, Lappeenranta
               Lähteenmäki, Sinikka Salli, toimistosihteeri, Vantaa
               Lähteinen, Antti Antero, rakennusmestari, Helsinki
               Lämsä, Päivi Helena, siivouspäällikkö, Helsinki
               Länsimäki, Tommi Tapani, vanhempi konstaapeli, Nurmijärvi
               Maikku, Vilho Vilhelm, postityöntekijä, Kuusamo
               Majander, Tua Helena, kundansvarig, Sibbo
               Malo, Anne Jaana Maria, toimistosihteeri, Kajaani
               Mamia, Tarja Orvokki, asiakasneuvoja, Helsinki
               Manninen, Teija Anni, taloussihteeri, Sodankylä
               Mansikka, Jaska Ylermi, säteilyvalvoja, Rauma
               Mansikkamäki, Seppo Juhani, projekti-insinööri, Vaasa
               Mansikkasalo, Oili Inkeri, palveluneuvoja, Rovaniemi
               Marjamäki, Veli-Jukka, vanhempi konstaapeli, Kankaanpää
               Martikkala, Rauni Helinä, verosihteeri, Haukipudas
               Martin, Elisabeth Viola, projektassistent, Sibbo
               Martinkauppi, Anne Irene, verosihteeri, Hyvinkää
               Martiskainen, Anne Marjaana, osastosihteeri, Helsinki
               Marttila, Mika Marko Tapani, palomies, Vähäkyrö
               Masalin, Kirsti Irene Birgitta, puutarhuri, Helsinki
               Matikainen, Ilma Inkeri, emäntä, Kitee
               Matinniemi, Jarmo Väinö Kalevi, suunnittelija, Iisalmi
               Mattas, Auli Gunilla, nödcentralsoperatör, Vasa
               Mattila, Hilkka Helena, kirjanpitäjä, Mustasaari
               Mattila, Jari Erkki Juhani, vanhempi konstaapeli, Helsinki
               Mattila, Leila Orvokki, asiantuntija, Kuusamo
               Mattila, Markku Sakari, tuotantoteknikko, Heinola
               Maunuvaara, Riitta Annikki, tutkimusavustaja, Rovaniemi
               Melander, Laila Carola, kanslisekreterare, Mariehamn
               Merilä, Kirsti Anne Margetta, toimistosihteeri, Oulu
               Meriläinen, Jouko Antti Tapio, vanhempi konstaapeli, Jyväskylä
               Merjokari, Sari Susanna, toimistopäällikkö, Mustio
               Meuronen, Päivi Maarit, toimistosihteeri, Lappeenranta
               Miettinen, Merja Johanna, toimistosihteeri, Leppävirta
               Mikkanen, Reijo Tapani, sähköasentaja, Mikkeli
               Mikkola, Merja Marjatta, ravitsemistyöntekijä, Köyliö
               Mikkola, Raija Annikki, palkanlaskija, Lempäälä
               Mikkonen, Seija Maria, palveluneuvoja, Helsinki
               Moilanen, Kati Hannele, johdon sihteeri, Kuopio
               Moisander, Pirjo Helena, ylivirastomestari, Helsinki
               Moisio, Väinö Aapeli, linja-autonkuljettaja, Konnevesi
               Muhonen, Birgit Annele, kartoittaja, Vaasa
               Multanen, Tarja Tuulikki, osastosihteeri, Helsinki
               Mustjoki, Antti Olavi, vanhempi konstaapeli, Hämeenlinna
               Mustonen, Merja Kyllikki, tallentaja, Porvoo
               Muukkonen, Risto Juhani, ylipalomies, Savonlinna
               Muuronen, Eila Marjatta, rouva, Kouvola
               Myllykoski, Osmo Matias, maanviljelijä, Kauhava
               Myllymäki, Anne Irmeli, Senior Project Controller, Espoo
               Myyryläinen, Erja Liisa, Customer Service Representative, Helsinki
               Mähönen, Jouni Uolevi, saha-ja maatalousyrittäjä, Ii
               Mäkelä, Seija Inkeri, arkistosihteeri, Ylivieska
               Mäkelä, Tuula, asiantuntija, Laihia
               Mäki, Anna-Maija, tutkimusmestari, Jokioinen
               Mäkilä, Harri Tapio, vanhempi konstaapeli, Masku
               Mäkinen, Vesa Antero, verkkoteknikko, Rovaniemi
               Mäkipää, Terttu Marita, taloussihteeri, Tampere
               Mäkiranta, Marja Kaarina, toimistosihteeri, Pori
               Mäkivirta, Sari Anneli, tietopalvelusihteeri, Vantaa
               Männistö, Kaarlo Johannes, kultaseppä, Vantaa
               Mäntylä, Pirkko Maria, marketpäällikkö, Teuva
               Mäntyniemi, Päivi Helena, opintoasiainsihteeri, Oulu
               Mölläri, Sakari Johannes, maatalousyrittäjä, Rovaniemi
               Naukkarinen, Ulla Riitta Kaarina, verosihteeri, Imatra
               Nenonen, Tuomo Anssi Jukka, kuorma-autonkuljettaja, Kirkkonummi
               Niela, Heli Kristiina, toimistosihteeri, Laitila
               Niemelä, Juha Eino Kalervo, maatalouslomittaja, Siikalatva
               Niemelä, Kai Krister, toimistosihteeri, Karijoki
               Niemelä, Veli-Matti, linja-autonkuljettaja, Karijoki
               Niemi, Eine Helena, keittiömestari, Rovaniemi
               Niemi, Jaakko Sakari, vesilaitoksen vastaava hoitaja, Urjala
               Niemi, Miia Marika, osastosihteeri, Hajala
               Nieminen, Erja Aulikki, toimistosihteeri, Pertunmaa
               Nieminen, Hanna Irmeli, fysioterapeutti, Uusikaupunki
               Nieminen, Taisto Olavi, työsuojeluvaltuutettu, Mustio
               Niiranen, Merja Satu Kristiina, henkilökohtainen pankkineuvoja, Hyvinkää
               Nikkilä, Paula Tuulikki, verosihteeri, Keminmaa
               Nikkola, Irma Leena, kirjasto-kulttuurisihteeri, Lappeenranta
               Nilsson, Viveka Helen Marianne, kanslist, Nykarleby
               Niromaa, Päivi Birgitta, henkilöstösihteeri, Tampere
               Nissi, Jaana Marjatta, tutkimusmestari, Urjala
               Nivalainen, Ari, postityöntekijä, Vieremä
               Nordman, Harriet Helen, byggnadsinspektör, Vasa
               Nummelin, Ari Uolevi, yritysasiantuntija, Pori
               Nummenpää, Anne Maria, terveysliikunnan neuvoja, Lempäälä
               Nuolikoski, Pirjo Helene Birgitta, koulutussuunnittelija, Jyväskylä
               Nurminen, Hilve Iris Elise, assistentti, Espoo
               Nuutinen-Koittola, Anna Marjatta, kirkon lapsityönohjaaja, Seinäjoki
               Nykänen, Sanni, kielenkääntäjä, Kouvola
               Nyyssönen, Sisko Hellevi, toimistosihteeri, Leppävirta
               Näppä, Jorma Pauli Matias, tuotespesialisti, Oulu
               Näätänen, Teuvo Juhani, rtv-asentaja, Haapavesi
               Ohlis, Raija Wilhelmiina, ohjaaja diakoni, Mikkeli
               Oijusluoma, Sanni Maria, toimistosihteeri, Kiiminki
               Oinas, Armi Tellervo, palvelutyöntekijä, Lohja
               Ojala, Erkki, rakennusmestari, Hamina
               Ojala, Pekka Henteri, maanviljelijä, Kuusamo
               Ojala, Tarja Onerva, ostolaskunkäsittelijä, Vaasa
               Ojaluoma, Martti Samuel, sähkömestari, Seinäjoki
               Ojaluoto, Terttu Marjatta, toimistosihteeri, Kiuruvesi
               Ojansivu, Merja Hannele, taloushallintosihteeri, Valkeakoski
               Ojutkangas, Anne Birgitta, taloussihteeri, Helsinki
               Oksajoki, Anne Taina Kristiina, verosihteeri, Asikkala
               Ollila, Eila Sinikka, toimistosihteeri, Espoo
               Orava, Marita Anneli, vastaava yritysneuvoja, Mikkeli
               Oravainen, Leena Marjatta, verosihteeri, Pieksämäki
               Orjamo, Anne Maaret Kristiina, painopinnanvalmistaja, Mäntsälä
               Paajanen, Airi Maarit, asiakasneuvoja, Mikkeli
               Paakki, Aino Irja Inkeri, toimistosihteeri, Oulu
               Paakkinen, Simo Pekka, vanhempi konstaapeli, Hämeenkyrö
               Paasonen, Maija-Liisa, toimistosihteeri, Tampere
               Pajari, Arja Hellevi, henkilöstösihteeri, Oulu
               Pakarinen, Eija Hellevi, verosihteeri, Kouvola
               Pakarinen, Ismo, vartija, Helsinki
               Paljakka, Raija Helena, toimistoemäntä, Helsinki
               Palm, Ari Tapio, informaatiopisteen hoitaja, Helsinki
               Palmroth, Kaarlo Björn Erik, varastokirjanpitäjä, Espoo
               Palomäki, Anne Tuulikki, metsätietosihteeri, Kajaani
               Paloniemi, Kari Olavi, pääsuunnittelija, Jyväskylä
               Palovaara, Pertti Simeon, maanviljelijä, Kolari
               Palovaara, Sirkku Marjaana, toimistosihteeri, Rovaniemi
               Papula, Matti Tapio, prosessinhoitaja, Vaasa
               Parjo, Marja Irmeli, toimintaterapeutti, Helsinki
               Parkkonen, Eija Helena, asiantuntija, Leppävirta
               Parkkonen, Maija Reetta, taloussihteeri, Kontiolahti
               Partanen, Pertti Juhani, ratatyökoneenasentaja, Kuopio
               Parviainen, Eila Inkeri, taloussihteeri, Järvenpää
               Pasanen, Ari Armas Antero, vanhempi konstaapeli, Järvenpää
               Patronen, Marja-Leena, taloussihteeri, Kuopio
               Pekkanen, Heikki Olavi, vanhempi rikoskonstaapeli, Lemi
               Pekkola, Timo Juhani, vanhempi konstaapeli, Lahti
               Pelkonen, Arja Riitta, toimistosihteeri, Seinäjoki
               Peltonen, Anja Esteri, lupavalmistelija, Mänttä-Vilppula
               Peltonen, Merja-Terttu Kyllikki, markkinointipäällikkö, Helsinki
               Penttinen, Terttu Tellervo, hammashoitaja, Jyväskylä
               Perälä, Raija Anja Marjatta, operaattori, Tuusula
               Pesonen, Markku Uolevi, projektisihteeri, Kuhmo
               Pesu, Juha Paavo Tapani, vanhempi konstaapeli, Kerava
               Pietarila, Kalle Aukusti, maanviljelijä, Pudasjärvi
               Pietikäinen, Erja Anita, asiantuntija, Kuopio
               Pietiläinen, Ismo Antero, maaseutuyrittäjä, Pihtipudas
               Pietiläinen, Jari Hannu, toimittaja, Helsinki
               Pihlapuro-Österberg, Henna-Riikka, osastosihteeri, Kuala Lumpur
               Piipponen, Marko Antero, vuoromestari, Vantaa
               Piipponen, Raija Anneli, lähihoitaja, Pirkkala
               Piirainen, Anelma Maria, palvelukeskusvastaava, Jyväskylä
               Piitulainen, Marja-Leena, laskenta-asiantuntija, Vantaa
               Piponius, Taina Margareta, toimistosihteeri, Turku
               Piri, Taija Karola, kirjanpitäjä, Hyvinkää
               Pitkänen, Anna-Maija, meijerityöntekijä, Suonenjoki
               Pohjolainen, Risto Kalevi, tekninen asiakasvastaava, Kuopio
               Pohjonen, Eija Marjatta, terveyskeskusavustaja, Perho
               Poikolainen, Eira Synnöve, Osastosihteeri, Helsinki
               Porola, Janne Petri Sakari, vanhempi konstaapeli, Muhos
               Pudas, Ritva Marjatta, ohjaaja, Tyrnävä
               Pukema, Sirkka Liisa, toimistosihteeri, Rovaniemi
               Pulkkinen, Reino Kullervo, tonttipäällikkö, Tampere
               Pulliainen, Maija-Liisa, sadehavainnontekijä, Savukoski
               Puominen, Arja Helena, toimistosihteeri, Ranua
               Puontila, Paula, lakiasiainyksikön assistentti, Helsinki
               Puputti, Sirpa Anneli, toimistonhoitaja, Valkeakoski
               Purho, Arto Johannes, vuorotyönjohtaja, Kouvola
               Pussila, Liisa Marketta, hätäkeskuspäivystäjä, Oulu
               Putkinen, Jukka Tapio, esimies, Rantasalmi
               Putkonen, Pirkko Maria, palveluassistentti, Lappeenranta
               Puttonen, Arja Kaarina, ohjaaja, Järvenpää
               Puttonen, Arja Maritta, verosihteeri, Pieksämäki
               Puumalainen, Jari-Pekka, operaattori, Porvoo
               Puupponen, Marketta, toimistosihteeri, Tampere
               Puutio, Jari Antero, maanviljelijä, Kokkola
               Pylkkö, Tytti Pia, osastosihteeri, Helsinki
               Pylkäs, Petri Mikael, vanhempi konstaapeli, Espoo
               Pyykkö, Anu Maaria, graafinen suunnittelija, Helsinki
               Pääkkö, Heikki Sakari, tuotevalmistaja, Nivala
               Pöyhönen, Marjatta Marja, laboratoriomestari, Helsinki
               Rahikainen, Pirjo Sisko Helena, tekninen avustaja, Siuntio
               Railosvuo, Jaana Katriina, palveluneuvoja, Vantaa
               Raiskio, Kirsi Päivi Helena, tutkimusmestari, Jokioinen
               Raivonen, Aini Inkeri, koulusihteeri, Kuhmoinen
               Rajala, Riitta Kaarina, seminologi, Reisjärvi
               Rajasammal, Teuvo Ensio, postityöntekijä, Pori
               Rantamäki, Pertti Juhani, paloesimies, Helsinki
               Rantanen, Marlene Nora Kyllikki, sihteeri, Helsinki
               Rapp, Kari Jorma, tilanhallintasuunnittelija, Hyvinkää
               Rasi, Arja, toimistosihteeri, Vantaa
               Rastas, Ulla Katariina, laatutarkkailija, Kerava
               Ratamo, Nils Hjalmar, palomestari, Rauma
               Raudaskoski, Jarmo Juhani, maanviljelijä, Nivala
               Rauhakoski, Marja-Leena, vastuunvalintakäsittelijä, Helsinki
               Rauhala, Tapio Uolevi, liikuntapaikkojenhoitaja, Honkajoki
               Rauhavuori, Isko Tapio, IT-asiantuntija, Helsinki
               Rautala, Mikko Juhani, piirtäjä-kuvankäsittelijä, Espoo
               Rautiainen, Auli Ritva Tuulikki, myymälävastaava, Toholampi
               Rautiainen, Eija, palkanlaskija, Vantaa
               Rautiainen, Martti Kalevi, virastomestari, Kajaani
               Rautiainen, Riitta Liisa, prosessiasiantuntija, Lempäälä
               Rautio, Hannu Johannes, vanhempi konstaapeli, Rovaniemi
               Rautjärvi, Tarja Anneli, hotellipäällikkö, Iisalmi
               Rawlins, Maija Johanna, myyjä, Lieto
               Repo, Anja Annikki, ICT Service Manager, Simpele
               Riekki, Aino Anneli, verosihteeri, Oulu
               Riekki, Tuula Hannele, verosihteeri, Kuusamo
               Riikonen, Matti Antero, postityöntekijä, Kerava
               Riivari, Ritva Anneli, palkanlaskija, Hamina
               Rikkilä, Pia Helena, vanhempi rikoskonstaapeli, Helsinki
               Rinne, Helena Sohvi, verosihteeri, Parainen
               Rinta, Heli Sisko, diakonian vanhustyönohjaaja, Tampere
               Risku, Seija Marja Elina, Finance Specialista, Seinäjoki
               Rissanen, Marja-Terttu Kaarina, tarkastaja, Helsinki
               Rissanen, Nanna Kaarina, verovalmistelija, Helsinki
               Ristola, Eija Anneli, laboratorioteknikko, Joensuu
               Ritola, Ahti Juhani, maatalousyrittäjä, Jalasjärvi
               Ritvanen, Tauno Kalevi, laadunvalvoja, Pieksämäki
               Roiha, Jukka, prosessihenkilö, Taipalsaari
               Roitto, Jaana Marita, taloussihteeri, Valkeala
               Roivainen, Marja Terttu, toimistosihteeri, Vantaa
               Roponen, Aila Marjatta, kirjanpitäjä, Mikkeli
               Rossi, Hilkka Toini Suleima, elintarviketyöntekijä, Lapinjärvi
               Rostamo, Anna-Maija, erikoissairaanhoitaja, Seinäjoki
               Roth, Gunnar Wilhelm, johtamisjärjestelmäpäällikkö, Parainen
               Ruippo, Tomi Petri Markus, vanhempi konstaapeli, Vantaa
               Ruoho, Tuija Anita Elisabet, palveluneuvoja, Merikarvia
               Ruonakoski, Laura Irene, verosihteeri, Rovaniemi
               Rusi, Carita Kaija Orvokki, toimistosihteeri, Kerava
               Ruskeepää, Jukka Olavi, kirvesmies, Pornainen
               Rynkä-Pänkäläinen, Silja Birgitta, palkkakirjanpitäjä, Orivesi
               Rytkönen, Satu Kristina, toimistosihteeri, Pieksämäki
               Räihä, Esko Väinö Tapio, kuljetusmies, Valkeakoski
               Räsänen, Hannu Aarne Tapio, operaattori, Porvoo
               Räsänen, Jari Olavi, vanhempi rikoskonstaapeli, Liperi
               Räty, Sirkku Aulikki, luottoassistentti, Helsinki
               Saarento, Riitta Helena, laskentasihteeri, Leppävirta
               Saarijärvi, Sari Anneli, tutkintasihteeri, Tampere
               Saarinen, Jukka Tapio, vanhempi rikoskonstaapeli, Turku
               Saarinen, Sari-Helena, toimistosihteeri, Kristiinankaupunki
               Saarinen, Tuula Anneli, henkilöstöasiantuntija, Helsinki
               Saaristo, Eila Kaarina, arkistosihteeri, Turku
               Sahlsten, Marja Kaarina, rahoituspäällikkö, Turku
               Salakka-Launiala, Sirpa Helena, puhelinvaihteenhoitaja, Vantaa
               Sallinen, Kari Juhani, urheilutoimittaja, Lohja
               Sallinen, Raija Annikki, kirjanpitäjä, Ii
               Salmela, Sinikka Seija, hammashoitaja, Oulu
               Salmi, Jarmo Kalevi, vanhempi konstaapeli, Karstula
               Salmi, Kari Tapio, vanhempi konstaapeli, Kalajoki
               Salmi, Maija-Liisa, palkkasihteeri, Harjavalta
               Salminen, Anne Kristiina, kirjaamissihteeri, Akaa
               Salminen, Leena Irmeli, kirjanpitäjä, Helsinki
               Salminen, Maarit Sinikka, toimistosihteeri, Jokioinen
               Salminen, Seija Elina Orvokki, talousasiantuntija, Mikkeli
               Salokannel, Katja Maarit, vanhempi konstaapeli, Espoo
               Salovaara, Aulis Akseli, vuoromestari, Äänekoski
               Sammalisto, Marja Hannele, verosihteeri, Luvia
               Samula, Eetu Olavi, maanviljelijä, Viitasaari
               Sandell, Elisa Mirjami, työnjohtaja, Vantaa
               Sandgren, Anita Inkeri, henkilöstöasiantuntija, Kokkola
               Santala, Marjatta Pauliina, toimistosihteeri, Rauma
               Saravuoma, Petri Mauno Tapani, vartija, Vaala
               Sarias, Petra Riikka Kyllikki, osastosihteeri, Riika
               Sassi, Markku Juhani, vanhempi prosessimies, Lohja
               Sato, Markku Tapani, vanhempi konstaapeli, Suonenjoki
               Saunamäki, Yrjö Sakari, maanviljelijä, Kauhajoki
               Savela, Tuija Anneli, suunnitteluavustaja, Lohja
               Savinainen, Raimo Johannes, konservaattori, Helsinki
               Savolainen, Antti Sakari, verosihteeri, Kuopio
               Savolainen, Veli Viljo Kalevi, lääkintävahtimestari, Mikkeli
               Saxholm, Mirja Helena, palvelusihteeri, Hämeenlinna
               Seppä, Anja Heleena, luokanopettaja, Nivala
               Seppänen, Leena Kaarina, tutkimusmestari, Jokioinen
               Setälä, Raisa Marjatta, yksikön assistentti, Helsinki
               Sibenberg, Eila Kyllikki, keittäjä-emäntä, Heinola
               Sihtola, Helena Marjatta, vientihuolitsija, Laihia
               Siidorof, Aleksanteri, metsuri, Viitasaari
               Siikaluoma, Aini Kyllikki, erikoistyövoimaneuvoja, Kuusamo
               Siitari, Tuula, logistiikkakoordinaattori, Hollola
               Siitonen, Marjo Riitta, ostaja, Rautjärvi
               Silonsaari, Leila Irmeli, johdon assistentti, Espoo
               Siltasalmi, Eeva Kaarina, kiinteistönvälittäjä, Jyväskylä
               Silvan, Jari Klaus, vartija, Parainen
               Silventoinen, Veikko, vahtimestari, Vantaa
               Simonen, Erkki Antero, haastemies, Kiuruvesi
               Siponen, Martti Aulis, seminologi, Kiuruvesi
               Sjöblom, Josephine Charlotte, henkilöstösihteeri, Kerava
               Skogberg, Karl Anders Gustav, fiskhandlare, Föglö
               Smolander, Emma Annikki, projektiassistentti, Helsinki
               Snäll, Hilkka Tuulikki, verosihteeri, Orimattila
               Sohlberg, Kai Olavi, ATK-suunnittelija, Helsinki
               Soini, Marja Tuulikki, lehtori, Parainen
               Soini, Tuula Anneli, toimistosihteeri, Mänttä-Vilppula
               Solismaa, Eino Emil, maanviljelijä, Viitasaari
               Sonkamuotka, Pia-Susanna, suunnittelija, Helsinki
               Soon, Liisa Marjatta, kanslisti, Paimio
               Sopen-Luoma, Anna Kaarina, Customer Service Representative, Helsinki
               Soronen, Päivi Tellervo, tutkintasihteeri, Ii
               Soukola, Marjo Pia Hannele, toimistosihteeri, Helsinki
               Spring, Tarja Kristiina, toimistosihteeri, Porvoo
               Stenberg, Tomi Ilmari, vanhempi konstaapeli, Vantaa
               Stenholm, Mikko Heikki, vanhempi konstaapeli, Tampere
               Stenius, Eija Helena, työnjohtaja, Lohja
               Stephens, Eeva Helena Kristiina, koulutussihteeri, Kuopio
               Still, Vesa Matti Juhani, vanhempi konstaapeli, Kestilä
               Stolt, Helvi Kaarina, korvauskäsittelijä, Jyväskylä
               Strömmer, Eila Maria, verosihteeri, Oulu
               Stubbe, Anne-Maj, palvelumyyjä, Turku
               Ståhl, Anne Marita, lastenohjaaja, Rauma
               Suhonen, Jari Tapio, ravintolapäällikkö, Lempäälä
               Sulin, Soile Hellin, ryhmäpäällikkö, Kotka
               Sundfors, Peter Jan-Erik, järjestelmäasiantuntija, Jakobstad
               Sundman, Sven, lastbilschaufför, Sibbo
               Sundström, Satu Elise, henkilöstösihteeri, Vihti
               Suomi, Jukka Pekka, metsäasiantuntija, Kangasniemi
               Suomi, Sirkku Marketta, fysioterapeutti, Kotka
               Suominen, Lasse Untamo, ilmoitussuunnittelija, Salo
               Suominen, Timo Petteri, kalustotekninen tukihenkilö, Helsinki
               Suorsa, Jukka Eemil, liikennemyymäläpäällikkö, Sievi
               Suurnäkki, Marja Anneli, verosihteeri, Iitti
               Syrjä, Kirsti Marjatta, palveluassistentti, Helsinki
               Syrjäläinen, Tuula Merja, postityöntekijä, Vantaa
               Syvälahti, Raija Helena, siivoustyön etumies, Kuhmoinen
               Sällilä, Ilkka Rainer, vanhempi konstaapeli, Kotka
               Sännälä, Kimmo Kalervo, virastomestari, Helsinki
               Taavitsainen, Anita Hannele, palveluneuvoja, Helsinki
               Taavoniku, Riitta Elisabet, laskentasihteeri, Ylitornio
               Tahvanainen, Tuija Mirjami, maksatustarkastaja, Rovaniemi
               Taipale, Heikki Olavi, vanhempi konstaapeli, Pälkäne
               Taisto, Juha Erik, Service Engineer, Kangasala
               Takkunen, Heikki Juha, vanhempi konstaapeli, Helsinki
               Tammilehto, Eija Ilona, Yrittäjä, Tuusula
               Tamminen, Pekka Vesa, huoltomestari, Helsinki
               Tammisaari, Hanna Mari, henkilöstösihteeri, Porvoo
               Tanninen, Eini Margit, henkilöstöasiainhoitaja, Pori
               Tanskanen, Toivo Onni Ensio, maanviljelijä, Siikajoki
               Tapani, Ossi Uolevi, työnjohtaja, Rauma
               Tapiola, Pekka Sakari, vanhempi konstaapeli, Muurame
               Tasa, Veli-Matti, vanhempi konstaapeli, Virolahti
               Taskila, Olga, rouva, Muhos
               Teerisalo, Irene Marjatta, korvauskäsittelijä, Vantaa
               Teittinen, Lassi Heikki Tapani, vartija, Mäntsälä
               Teittinen, Tuomo Kalervo, asiantuntija, Saarijärvi
               Teppo, Anne Marjatta, koulutusasiantuntija, Espoo
               Termonen, Pentti, korjaamon esimies, Kouvola
               Tevali, Matti Juhani, reaktoriohjaaja, Rauma
               Tiimonen, Jouni Seppo Kalevi, vanhempi konstaapeli, Ruokolahti
               Tikka, Leena Tellervo, koulusihteeri, Harjavalta
               Tikkanen, Kari Matti, postityöntekijä, Iisalmi
               Timonen, Raili Marjatta, paikkatietojärjestelmän asiantuntija, Siilinjärvi
               Tinnilä-Mäkinen, Aila Sinikka, johdon assistentti, Helsinki
               Tiri, Inkeri Marjatta, asiantuntija, Ii
               Tirkkonen, Seija Anna Maria, palveluneuvoja, Pojanluoma
               Toikkanen, Mirja Marita, toimistosihteeri, Kurikka
               Toivanen, Leena Anneli, hammashoitaja, Tampere
               Toivanen, Ulla Kristiina, kahvilapäällikkö, Savonlinna
               Toivonen, Anja Sisko Anita, vakuutusratkaisija, Nurmijärvi
               Toivonen, Olli Juhani, vanhempi konstaapeli, Vantaa
               Toivonen, Tiina Marjaana, Food Legislation Officer, Turku
               Toivonen-Bremer, Pirjo Anneli, palveluneuvoja, Vantaa
               Toppila, Anne Helena, tuottaja, Espoo
               Torkko, Niina Johanna, vanhempi konstaapeli, Helsinki
               Tossavainen, Raija Maritta, myyntitoimihenkilö, Kirkkonummi
               Tuhkala, Eila Marketta, toimistosihteeri, Pyhäjoki
               Tuikkala, Helvi Hannele, HR-specialisti, Raahe
               Tuohino, Jukka Antero, työsuojeluvaltuutettu, Oulu
               Tuomenheimo, Sirkka Anna-Liisa, vakuutusvirkailija, Kouvola
               Tuomi, Pertti Ilmari, jälkikäsittelijä, Turku
               Tuominen, Senja Riitta Katariina, laborantti, Loimaa
               Tuominen, Trude Camilla, Byråsekreterare, Borgå
               Tuononen, Arja Hillevi, asiakassihteeri, Järvenpää
               Tuores, Liisa Anneli, taloussuunnittelija, Helsinki
               Turpeinen, Risto Kalevi, tuloskäsittelijä, Espoo
               Turunen, Eija Helena, taloussihteeri, Vantaa
               Turunen, Riitta Annikki, vanhempi laborantti, Espoo
               Tuuli, Eero Henrik, maanviljelijä, Lapinjärvi
               Tyystälä, Tarmo Tapio, logistiikka-asiantuntija, Seinäjoki
               Törrö, Ari Tapani, vanhempi konstaapeli, Asikkala
               Ukkola, Aake Ensio, kuljetusalan yrittäjä, Kouvola
               Ukkonen, Raimo Heikki Kalevi, projektipäällikkö, Ruovesi
               Ukonaho, Anssi Kristian, vanhempi konstaapeli, Vantaa
               Urmas, Heimo Olavi, materiaalitoimintojen valmentaja, Harjavalta
               Uschanoff, Anja Marita, laborantti, Siuntio
               Uusitalo, Ulla Kaisa Inkeri, HR Service Specialist, Uusikaupunki
               Vaahtera, Sirkka Inkeri, toimistosihteeri, Espoo
               Wahrman, Pentti Onni Juhani, huoltoteknikko, Espoo
               Vainikainen, Sisko Hilkka Helen, virastosihteeri, Kuopio
               Vainio, Erja Marjatta, myyjä, Huittinen
               Vainiokangas, Lea Marja-Liisa, toimistosihteeri, Kouvola
               Vaittinen, Matti Sakari, varastomestari, Nurmijärvi
               Valio, Petri Kalevi, vanhempi rikoskonstaapeli, Nastola
               Valta, Kaisa Tuulikki, vanhempi konstaapeli, Joensuu
               Valve, Risto Eerik Antero, myyntiedustaja, Rusko
               Vanhatalo, Esa Juha Kalervo, puutarhayrittäjä, Keminmaa
               Varis, Juha Matti, koneasentaja, Mänttä-Vilppula
               Varis, Raili Kyllikki, operaattori, Pernaja
               Varkoi, Seppo Juhani, vanhempi konstaapeli, Hattula
               Varonen, Milja Kristiina, toimistovirkailija, Keminmaa
               Weck, Riitta Anna Elisabet, keittiömestari, Vantaa
               Vehmassalo, Timo Matias, veturinasentaja, Riihimäki
               Welin, Tua Christina Olofsdotter, ympäristöpäällikkö, Lieto
               Ventomaa, Erja Anita, hallintoassistentti, Helsinki
               Vesala, Marjo Inkeri, yksikön sihteeri, Oulu
               Vesanen, Aino Kyllikki, vientimyyjä, Pori
               Vesterberg-Veikkari, Anita Hillevi, työjonojensuunnittelija, Vaasa
               Vesterinen, Pentti Juhani, sähköasentaja, Turku
               Veteläinen, Paavo Ilmari, kunnossapidon työnjohtaja, Raahe
               Wickstrand, Pia Marianne Elisabet, hoitaja, Valkeakoski
               Vidfält, Ulricha Irene Sophie, biträdande inspektör, Raseborg
               Vidnäs, Alpo Matias, maanviljelijä, Merijärvi
               Vihtola, Kari, vuoromestari, Pietarsaari
               Viiman, Raimo, tietohallintoneuvoja, Hämeenlinna
               Viinikka, Taina Helena, kirjaamissihteeri, Kuusamo
               Viita, Veikko, postityöntekijä, Lohja
               Viitala, Vuokko Tuulikki, markkinointiviestijä, Vaasa
               Viitanen, Jari Olavi, vanhempi konstaapeli, Ylivieska
               Viitanen, Veikko Kalevi, laboratoriomestari, Sipoo
               Viitaniemi, Antti Antero, hitsauskoordinaattori, Jämijärvi
               Vilen, Leena Kaarina, vanhempi konstaapeli, Lahnajärvi
               Viljanen, Esko Ensio, vesilaitoksen hoitaja, Urjala
               Viljanen, Ingrid Katarina, kanslisekreterare, Lemland
               Willberg, Jukka-Pekka, haastemies, Helsinki
               Virranniemi, Minna Elina, sihteeri, Kuusamo
               Virta, Eeva-Liisa, toimistosihteeri, Oulu
               Virta, Eva Marjatta, palkkasihteeri, Naantali
               Virta, Riitta Liisa, laborantti, Lapua
               Virta, Seija Mirjami, verosihteeri, Suonenjoki
               Virtakoivu, Maija-Liisa, asiakkuusasiantuntija, Hartola
               Virtanen, Kari Olavi, toimittaja, Hyvinkää
               Virtanen, Maija Riitta, toimistosihteeri, Oulu
               Virtanen, Pia Maarit, osastosihteeri, Mexico City
               Virtanen, Riitta Raija Eliina, kirjanpitäjä, Lohja
               Virtanen, Terttu, tuotantosihteeri, Hyvinkää
               Visuri, Jukka Uolevi, vartija, Turku
               Visuri, Matti, autonkuljettaja, Ylivieska
               Viuhko, Riitta Tuulikki, pääkirjanpitäjä, Imatra
               Vuori, Jukka Olavi, postityöntekijä, Helsinki
               Vuorilehto, Henri, ympäristöteknikko, Pori
               Vuoto, Raija Helena, ostolaskujen käsittelijä, Kurikka
               Wägg, Leila Orvokki, myyjä, Lohja
               Väisänen, Merja Helena, toimitusvalmistelija, Kokkola
               Väyrynen, Tarja Kaarina, myyntineuvottelija, Helsinki
               Vääntäjä, Mirja Kaarina, rouva, Kouvola
               Väänänen, Kim Bernhard, vanhempi konstaapeli, Vantaa
               Väänänen, Ritva Anneli, verosihteeri, Kiiminki
               Ylikorpi, Hanna Liisa Marjatta, asiantuntija, Ylivieska
               Ylikulppi, Sinikka Anneli, palveluneuvoja, Rovaniemi
               Ylioinas, Kauko Vilho, projektipäällikkö, Kemi
               Yli-Tolppa, Sari Kristiina, suunnitteluavustaja, Vantaa
               Ylä-Autio, Riitta Leena, talousyhdyshenkilö, Seinäjoki
               Ylä-Jussila, Erkki Antero Julius, vanhempi konstaapeli, Ähtäri
               Äijö, Seppo Juhani, vanhempi rikoskonstaapeli, Ruokolahti
               Öhman, Kalle Erkki, metsuri, Viitasaari
               Öhman, Patrik Henry, äldre konstapel, Raasepori
               Österman, Hannele Sylvia, vanhustyöntekijä, Turku
               Övermark, Hannu Tapani, ylipalomies, Lappajärvi
               Yhteensä: 857

Suomen Valkoisen Ruusun mitali / Medalj av Finlands Vita Ros orden

               Aaltonen, Timo Pekka, tarkastaja, Espoo
               Aaroni-Pousi, Anna Marjaana, tarjoilija, Kotka
               Ahlqvist, Arja Hannele, myyjä, Riihimäki
               Aho, Anne Maarit, toimistosihteeri, Pori
               Aho, Tapio Antero, kunnossapitoasentaja, Vaasa
               Ahola, Hilkka Helena, paketoija, Lappeenranta
               Ahola, Sulevi Jalo Aarre, muuntaja-asentaja, Vaasa
               Ahvenlampi, Sirpa Hannele, laadunvalvontalaborantti, Laihia
               Alho, Juha Kalervo, tietoliikenneasentaja, Rauma
               Andersson, Carola, sjukhusbiträde, Mariehamn
               Blom, Pia Margit, tutkintasihteeri, Helsinki
               Börg, Stig Håkan, koestaja, Vaasa
               Colliander, Merja Helmi Kyllikki, myyjä, Kirkkonummi
               Ekstam, Tapani Antero, kunnossapitäjä, Hämeenkyrö
               Engman, Héléne Kristiina, kenttäassistentti, Turku
               Eteläinen, Benita Marianne, produkthopsättare, Porvoo
               Fors, Lars Erik, produkthopsättare, Vaasa
               Forsberg, Marko Akseli, virastomestari, Hämeenlinna
               Forsen, Inge-Britt Regina, osastoapulainen, Espoo
               Fredman, Linéa Orvokki, vahtimestari-siivooja, Turku
               Gestranius, Kirsti Linnea, laborantti, Parainen
               Granvik-Nordling, Barbro Margareta, barnskötare, Nykarleby
               Granö, Katrina, toimistosihteeri, Kerava
               Grönroos, Rauno, konehioja, Nastola
               Gustafsson, Harriet Jeanette, Senior Project Assistant, Porvoo
               Haapala, Ritva Annikki, lähihoitaja, Humppila
               Hakala, Esa Matti, puuseppämestari yrittäjä kirjailija, Lahti
               Halme, Eija Irmeli, kassavirkailija, Lohja
               Halonen, Kerttu, havaitsija, Mikkeli
               Harju, Tauno Oskari, koneyrittäjä, Kokkola
               Harjula, Johanna Katri-Maria, osastosihteeri, Mäntsälä
               Hatanpää, Antti Matias, lihanleikkaaja, Seinäjoki
               Hausen, Arja Leena, tiimikoordinaattori, Espoo
               Havisto, Merja Tuulikki, myyjä, Alavieska
               Hedenberg, Margareta Linnea, närvårdare primärskötare, Finström
               Heikkinen, Markku Oiva, operaattori, Vantaa
               Heimonen, Irja, palveluneuvoja, Helsinki
               Heinikoski, Väinö Kalevi, koneistaja, Mäntsälä
               Heiskanen, Pirjo Tellervo, asumispalvelutyöntekijä, Kuopio
               Hirsilä, Kaija Orvokki, tekninen avustaja, Pirkkala
               Hirvimäki, Rauno Jaakko, liikuntatyöntekijä, Kahajoki
               Hirvonen, Raimo Antero, käynninvarmistaja, Äänekoski
               Holmberg, Alf Henrik, stanssikehilön valmistaja, Kristiinankaupunki
               Holmqvist, Eini Marjatta, varastotyöntekijä, Vantaa
               Honkanen, Lasse Tarmo Kalervo, vastaanottotarkastaja, Raahe
               Huikko, Riitta Anita, myyjä, Jyväskylä
               Huotari, Esko Juhani, laitosmies, Porvoo
               Huppunen, Matti Juhani, sähköverkostoasentaja, Kontiolahti
               Huttunen, Kerttu Irmeli, puhelinvaihteenhoitaja, Vesilahti
               Hyvärinen, Majlis Alisa, laitoshuoltaja, Kuopio
               Hyvönen, Vilho, asiakasvastuumyyjä, Vieremä
               Häkkinen, Paula Terttu Tellervo, asiakaspalvelusihteeri, Mikkeli
               Hämäläinen, Erkki Tapio, logistiikkatyöntekijä, Kerava
               Hämäläinen, Matti Veikko Ensio, sähköverkkoasentaja, Mikkeli
               Härkänen, Leo Kullervo, voimalaitoskäyttäjä, Sastamala
               Härkönen, Salli Hely Kaarina, toimistotyöntekijä, Mikkeli
               Hölttä, Niina Tuulikki, lähihoitaja, Tammela
               Ihalainen, Jouko Juhani, vaununkorjaaja, Pieksämäki
               Isoniemi, Hilkka Helinä, palveluneuvoja, Kurikka
               Isosaari, Heikki Mikael, perushoitaja, Seinäjoki
               Issakainen, Kari Hannu, asetusvalmentaja, Kontiolahti
               Itäluoma, Raimo Juhani, tarkastaja, Vaasa
               Jaakonaho, Satu Marjaliisa, sihteeri, Jyväskylä
               Jalasjoki, Tarja Helmi Hannele, lähihoitaja, Humppila
               Jalonen, Aune Mirjami, lastenohjaaja, Raisio
               Johansson, Gundis, lokalvårdare, Lemland
               Jokela, Sirkka Irene, laitoshuoltaja, Valkeakoski
               Jokinen, Eija Anita, laitoshuoltaja, Helsinki
               Jokiranta, Jarmo Juhani, työnjohtaja, Rauma
               Jokirinne, Hilkka, Supporting Assistant, Hyvinkää
               Joki-Suikko, Jorma Sakari, etumies, Kokkola
               Judin, Paula Marjatta, tuotepakkaaja, Hämeenlinna
               Juutilainen, Marja-Leena, tiiminvetäjä, Vantaa
               Juvonen, Tarja Kaarina, toimistosihteeri, Kärkölä
               Jylänki, Helena Irmeli, vyyhdenvalmistaja, Helsinki
               Jänönen, Tuula Inkeri, liikennemyymälätyöntekijä, Nurmes
               Järvinen, Antti Otto Olavi, huoltomies, Orivesi
               Järvinen, Martti Kalevi, erikoisammattimies-vahtimestari, Kouvola
               Järvinen, Olavi Antero, Pub-isäntä, Ylöjärvi
               Kallatsa, Erkki, havaitsija, Sodankylä
               Kallio, Pasi Sakari, palomies, Turku
               Kanala, Eeva-Maija Aulikki, talonmies-siivooja, Lestijärvi
               Kangas, Pauli, metsuri, Sodankylä
               Kangas, Tarja Liisa, tuotantotyöntekijä, Kangasala
               Kangasniemi, Tuula Elisa, palveluvastaava, Tampere
               Kanto, Ilkka Tapio, asentaja, Turku
               Kanto, Topi Matti, kiinteistönhoitaja, Turku
               Karjalainen, Pauli Kalevi, arkkipainaja, Porvoo
               Karlsson, Mirja-Liisa, erikoissiivooja, Helsinki
               Karppinen, Aili Hannele, kehitysvammahoitaja, Tyrnävä
               Karttunen, Kari Kaarlo Antero, ajoneuvojärjestelijä, Pornainen
               Karvonen, Jaana Maarit, tarjoilija, Hyvinkää
               Karvonen, Merja Annikki, koneenhoitaja, Porvoo
               Kaski, Kristiina Tanja Marketta, toimistosihteeri, Harjavalta
               Kauppila, Risto Erkki, kaasuturvallisuusmies, Raahe
               Kautiainen, Riitta Aulikki, EV-luotottaja, Jyväskylä
               Keljo, Seija-Liisa, tutkintasihteeri, Äänekoski
               Keskinen, Ritva Aliina, hautomotyöntekijä, Seinäjoki
               Keskitalo, Pirjo Kyllikki, sijoitusasiantuntija, Kokkola
               Kiilakoski, Risto Juhani, ennakkohuoltomies, Raahe
               Kilpi, Armi Elisabet, myyjä, Savitaipale
               Kivimäki, Maj-Len, toimistosihteeri, Porvoo
               Kivioja, Jorma Jaakko, käämijä, Vaasa
               Koivu, Ahti Tapio, työsuojeluvaltuutettu, Mänttä
               Koivuniemi, Arja Sirpa Tuulikki, siivooja, Sastamala
               Komulainen, Margit Soile Maria, päivähoitaja, Sonkajärvi
               Koppila, Leena Kaarina, perhepäivähoitaja, Pirkkala
               Korpela, Seija Annikki, valmistaja, Turku
               Korpiniemi, Keijo Johannes, laitosmies, Seinäjoki
               Kortesoja, Sisko Marjatta, teurastamotyöntekijä, Lapua
               Koskela, Hans Erik, kunnossapitoasentaja, Vaasa
               Koskela, Vesa Allan, materiaalimies, Jyväskylä
               Koskenranta, Kari Heikki, liikuntasihteeri, Kemijärvi
               Koskimäki, Markku Johannes, anodiuunimies, Harjavalta
               Koskinen, Kari Juhani, varaosatyöntekijä, Pieksämäki
               Koskinen, Sirpa Tuulikki, toimistosihteeri, Järvenpää
               Kosonen, Mona Irene, tutkintasihteeri, Vantaa
               Kotiniemi, Mikko Antero, prosessinhoitaja, Jämsä
               Krooks, Katri Tuulikki, toimitussihteeri, Vaasa
               Kuitunen, Hilkka Marjatta, terveyskeskusavustaja, Kangasniemi
               Kuivalainen, Risto Juhani, palokalustonhoitaja, Joensuu
               Kunnela, Tapio, koneistaja, Jyväskylä
               Kurkinen, Kaisa Marjatta, laitosapulainen, Ristijärvi
               Kuronen, Liisa Anneli, palveluvastaava, Kuopio
               Kähärä, Kaija Sinikka, siivooja, Helsinki
               Kämäräinen, Jari Ensio, operaattori, Porvoo
               Kärnä, Leo Antero, maaseutuyrittäjä, Kuhmo
               Lahti-Nuuttila, Sirkka-Liisa, maksuliikenneasiantuntija, Valkeakoski
               Laine, Jari Juhani, elementtiasentaja, Turku
               Laitakangas, Esa Aukusti, prosessityöntekijä, Kokkola
               Laitinen, Asko Adolf, laatuteknikko, Jyväskylä
               Laitinen, Markku Tapio, vaununkorjaaja, Pieksämäki
               Laitinen, Riitta Inkeri, myyjä, Orimattila
               Latvala, Riitta Irmeli, esikäsittelijä, Kurikka
               Lauri, Esa Matti, koneasentaja, Eurajoki
               Laurikainen, Ritva Helena, perhepäivähoitaja, Lemi
               Laurila, Arto Ensio, tarjoilija, Kouvola
               Laurila, Reino Kalervo, lääkintävahtimestari, Kemi
               Lautamäki, Ulla Maria, tuotteen loppukokoonpanija, Laihia
               Lavi, Pirkko Anneli, toimistosihteeri, Lemi
               Leermakers, Tiina Maija, toimistosihteeri, Lappeenranta
               Lehtinen, Reijo Tapani, valimotyöntekijä, Lempäälä
               Lehtinen, Toivo Sakari, kojeistoasentaja, Laihia
               Lehtiö, Hans Olavi Johannes, asentaja, Turku
               Lehtomäki, Heikki Tapani Antero, vesimies, Raahe
               Leinikka, Esko Tapio, automekaanikko, Lappeenranta
               Leisti, Pekka Juhani, ohjaaja, Espoo
               Leppä, Anne Kristiina, tilapalvelusihteeri, Ollila
               Levaniemi, Matti Tapio, kirjastoautonkuljettaja-virkailija, Jämsä
               Liesijärvi, Lea Inkeri, tekstiilityöntekijä, Tampere
               Liikkanen, Jaakko Tapani, sellukoneen hoitaja, Hamina
               Liimatainen, Pentti Johannes, kokki, Jyväskylä
               Liljendahl, Tuula Kyllikki, koneenhoitaja, Porvoo
               Lindfors, Iiris Else-Maj, myyjä, Jyväskylä
               Lindgren, Gun Inger Birgitta, närvårdare, Lumparland
               Lindqvist, Jorma Juhani, liikuntapaikkojen hoitaja, Alavus
               Lotsari, Maarit Hannele, myyjä, Turku
               Luukka, Seija Orvokki, koneenhoitaja, Monninkylä
               Lähdesmäki, Arto Tapio, kokoonpanija, Vaasa
               Mahlamäki, Raimo Eerik, vannesahaaja, Närpiö
               Makkonen, Esko Juhani, virastomestari, Oulu
               Malassu, Reijo Olavi, koestaja, Helsinki
               Malmi, Pekka Juhani, kunnossapitoasentaja, Nokia
               Malminen, Markku Ensio, prosessinhoitaja, Kouvola
               Mannermaa, Veikko, havaitsija, Vaala
               Manninen, Esa Pekka, vahtimestari, Helsinki
               Manninen, Kirsti Kaarina, laakerintarkastaja, Pieksämäki
               Mattsson, Britt, familjedagvårdare, Lemland
               Mertanen, Sinikka Elise, toimistosihteeri, Helsinki
               Mietola, Tarja Tyyne Helena, myyjä, Vaasa
               Mikkola, Teuvo Kalevi, kunnossapitoasentaja, Lemi
               Minttumäki, Marja-Leena, toimistosihteeri, Ulvila
               Murorinne, Markku, havaitsija, Virrat
               Muurikka, Ilkka Sakari, automyyjä, Hamina
               Myller, Heikki Pekka, tuotevalmistaja, Joensuu
               Myllykangas, Esko Tapani, sähkökoneenasentaja, Espoo
               Myllymäki, Veli-Matti, trukinkuljettaja, Toholampi
               Myllynen, Risto Allan, koneasentaja, Tampere
               Myyry-Sorsa, Jaana Maarit, tutkintasihteeri, Tuusula
               Mäenpää, Jarkko Sakari, asentaja, Tarvasjoki
               Mäki, Eero Kalervo, puhelinasentaja, Hämeenlinna
               Mäkinen, Tarja Taru Tuulikki, perhepäivähoitaja, Valkeakoski
               Männistö, Mauno Johannes, käynnissäpitäjä, Pori
               Mäntytörmä, Outi Elina, perhepäivähoitaja, Urjala
               Nakari, Raila Marketta, parturi-kampaaja, Hamina
               Niemi, Pirjo Liisa, myyjä, Vaasa
               Nieminen, Kari Paavali, vesilaitoksen vastaava hoitaja, Punkalaidun
               Nieminen, Teija Tuulikki, siivooja, Kotka
               Niiranen, Tarja Anita, varastotyöntekijä, Lempäälä
               Niittymäki, Heikki Olavi, operaattori, Naantali
               Nikkinen, Kari Juhani, trukinkuljettaja, Vaasa
               Nikunen, Päivi Hannele, tuotepakkaaja, Riihimäki
               Nokkanen, Leena Inkeri, liikennemyymälätyöntekijä, Hamina
               Norrlund, Christina Alice, löneredovisare, Finström
               Nousiainen, Harri Olavi, palokalustonhoitaja, Kouvola
               Nurmisto, Jari, tulliesimies, Tampere
               Nyström-Salmi, Tiina Elisabet, myyjä, Helsinki
               Ojala, Esa Juhani, sulattaja, Vaasa
               Ojala, Pentti Johannes, laitosmies osalla, Tampere
               Ojanen, Eila Marita, ruokapalveluvastaava, Mäntsälä
               Orassaari, Tuula Irmeli, apulaistarkastaja, Klaukkala
               Paakkari, Kauko Matias, käyttömies, Raahe
               Paalanen, Juha Markus, vartija, Kauhava
               Pajanen, Markku Sauli Johannes, koestaja, Laihia
               Pajunen, Tuulikki Mirjami, toimistoapulainen, Eurajoki
               Pakarinen, Eija Sinikka Anneli, palkanlaskija, Lahti
               Palviainen, Jaakko Aarne Aleksanteri, vartija, Joensuu
               Parkkonen, Matti Pekka, logistiikkatyöntekijä, Helsinki
               Parta, Hannele Kaarina, staattorinvalmistaja, Helsinki
               Pasanen, Jouni Tapani, käsikaavaaja, Jyväskylä
               Pekkala, Tarja Kristiina, varastotyöntekijä, Espoo
               Pentti, Pirjo Hannele, myyjä, Naantali
               Pesonen, Irmeli Elli Marjatta, konttoritoimihenkilö, Kangasala
               Piekkari, Marko Aukusti, maatalousyrittäjä, Kittilä
               Pietiläinen, Asta Elisabet, elintarviketyöntekijä, Kylmänkoski
               Piipari, Jaana Tuulia, rekisterisihteeri, Vaasa
               Piltti, Timo Juhani, vuoroesimies, Rauma
               Pirttijärvi, Markku Antti, ratatekninen työntekijä, Kemijärvi
               Pohja, Seppo Timo Tapani, elintarviketyöntekijä, Kangasala
               Pollari, Kalervo Ilmari, korjausesimies, Kauhajoki
               Poutala, Ari Kauko Juhani, maatalousyrittäjä, Punkalaidun
               Pulkkinen, Kari Pentti Tapani, prosessinhoitaja, Kemi
               Pulkkinen, Seppo Ilmari, NDT-tarkastaja, Vantaa
               Punkari, Antti Antero, koneenkäyttäjä, Vaasa
               Puolakka, Arto Olavi, sähköuunioperaattori, Harjavalta
               Puotsaari, Tarja Tellervo, myyjä, Aura
               Pylkkänen, Ulla Kaarina, kokki ateriapalveluvastaava, Mikkeli
               Pynnönen, Satu Sinikka, perushoitaja, Keuruu
               Pyykkönen, Urpo Allan, vartija, Lahti
               Päivelin, Heli Anneli, myyjä, Kouvola
               Rahikainen, Anu Katariina, yksikön sihteeri, Mikkeli
               Rahikainen, Harri Veikko, arkkipainaja, Porvoo
               Rahikainen, Terttu Annikki, myyjä, Mikkeli
               Raikonen, Pekka Juhani, makkaratyöntekijä, Kuopio
               Raitamo, Jarkko Tapio, vahtimestari, Helsinki
               Rajamäki, Raili Kaarina, lastenohjaaja, Seinäjoki
               Rakkolainen, Martti, automaatioasiantuntija, Naantali
               Rantanen, Sirpa Hannele, puhelinvaihteen hoitaja, Tampere
               Raumanni, Martti Ilmari, logistiikkatyöntekijä, Seinäjoki
               Rautio, Jorma Juhani, kunnossapitoasentaja, Oulu
               Remes, Veli Aulis Edvard, vaununkorjaaja, Iisalmi
               Remonen, Heikki Olavi, vaununkorjaaja, Pieksämäki
               Repo, Jouko Kalevi, automekaanikko, Imatra
               Ripatti, Timo Tapani, metsuri, Mäntyharju
               Ritola, Lisbeth Annika, tutkintasihteeri, Porvoo
               Roininen, Tuula Hannele, tilastohaastattelija, Inari
               Rossi, Leena Katariina, toimistosihteeri, Saarijärvi
               Ruoho, Tiina Tuulikki, suunnitteluavustaja, Vantaa
               Russe, Inge, myyjä, Vantaa
               Rutanen, Timo Matti Juhani, koneasentaja, Helsinki
               Räty, Ritva Unelma, valmistuksen ohjaaja, Joensuu
               Saahkari, Tuomo Antero, maatalousyrittäjä, Sodankylä
               Saari, Erja Anneli, tuotepakkaaja, Riihimäki
               Saarinen, Sari Anneli, toimistosihteeri, Keuruu
               Saarinen, Veikko Ilmari, hitsaaja, Helsinki
               Saastamoinen, Kari Jukka, kenttämestari, Haapavesi
               Salmi, Marketta Kristina, palveluneuvoja, Kerava
               Salminen, Pekka Juhani, korjausmies, Kuhmoinen
               Salminen, Petri Juhani, työsuojeluvaltuutettu, Eura
               Salokaski, Jorma Juhani, kalustaja, Isokyrö
               Salokoski, Paula Annikki, luotonvalvoja, Helsinki
               Salomaa, Tarja Hannele, lastenhoitaja, Hämeenlinna
               Salonen, Maarit Helena, toimistosihteeri, Espoo
               Salonen, Rauni Anna-Liisa, valmistustyöntekijä, Turku
               Saloranta, Lenita Adele, kiinteistösihteeri, Ilmarinen
               Salovaara, Heikki Veli, materiaaliohjaaja, Helsinki
               Sandqvist, Kaarlo Antero, maatalousyrittäjä, Ylitornio
               Sandström, Per-Erik Allan, bilmontör, Sipoo
               Savikko, Jarmo Kalevi, tuotantomestari, Oulu
               Seppälä, Seija Maija, lastenohjaaja, Seinäjoki
               Setula, Rauno Tapani, kojeistoasentaja, Vaasa
               Sevelius, Tuovi Tuulikki, familjedagvårdare, Saltvik
               Sihvo, Sirkku Katariina, ostaja, Hamina
               Sivurinne, Pirjo Anneli, toimistosihteeri, Vantaa
               Sjöblom, Leif Göran, paketoija, Kaskinen
               Sjöström, Stina Margareta, toimistosihteeri, Sipoo
               Sneck, Elsie Marita, tuotteen loppukokoonpanija, Vaasa
               Soivio, Hilja Johanna, laitoshuoltaja, Kemijärvi
               Stenström, Anne Margit, myyjä, Saarijärvi
               Suhonen, Jouko Tapani, maatalousyrittäjä, Joroinen
               Sundström, Arja Inkeri, tiedottaja, Helsinki
               Suojamo, Pirjo Kaarina, saumaaja, Tampere
               Suominen, Anne Tarja Kristiina, kerroshoitaja, Kouvola
               Suontakanen, Mirja Helena, karjanhoitaja, Kauhajoki
               Sutinen, Tapio Olavi, koneenasentaja, Loviisa
               Suula, Kari Eino Juhani, käyttömies, Eurajoki
               Suvanto, Hilkka Maria, kirjastovirkailija, Oulainen
               Taittonen, Martti Jaakko, kojeistoasentaja, Laihia
               Talonen, Mariitta Sisko, hoitaja, Tammela
               Tapani, Päivi Birgit, erityissosiaaliohjaaja, Imatra
               Taskinen, Jari, havaitsija, Kuopio
               Teppo, Pekka Juhani, teurastaja, Kauhajoki
               Tiainen, Paul Johan, kirvesmies, Lepsämä
               Tiainen-Broms, Aija Marita, tiedottaja, Vantaa
               Tiekoski, Riitta Hannele, toimistosihteeri, Kerava
               Toivonen, Lauri Ilmari, maanviljelijä, Kiuruvesi
               Toivonen, Leila Kaarina, tuotantotyöntekijä, Huittinen
               Toppinen, Aaro Nikolai, media- ja markkinointisihteeri, Kyyjärvi
               Tossavainen, Matti Antero, turvallisuusasiantuntija, Joensuu
               Tuomi, Sinikka Tuulikki, siivooja-vahtimestari, Turku
               Tuomikoski, Marja Elina, kirjastovirkailija, Vihti
               Tuominen, Mirja Kaarina, laitoshuoltaja, Tuusula
               Turkulainen, Pauli Markku, alueasentaja, Imatra
               Turunen, Juha Pekka, vahtimestari, Jyväskylä
               Turunen, Maarit Eva Kristiina, assistentti, Hyvinkää
               Turunen, Pirkko Helena, myyjä, Rantasalmi
               Turunen, Sisko Sinikka, valmistuksen ohjaaja, Joensuu
               Törmä, Antti Pekka, myyjä, Espoo
               Ursin-Saarikko, Pirjo Anneli, laitoshuoltaja, Tuusula
               Uski, Marja-Leena, pääkirjanpitäjä, Lemi
               Vainikka, Timo Kalevi, pituusleikkurin hoitaja, Lappeenranta
               Valliluoto, Ari Mauri, koneasentaja, Laitila
               Valtamo, Merja Riitta-Liisa, perhepäivähoitaja, Urjala
               Valtanen, Kaarlo Vihtori, sähköasentaja, Raahe
               Varamäki, Ritva Helena, kassatoimihenkilö, Kurikka
               Vartiainen, Mirja Helena, siivooja, Helsinki
               Vataja, Eija-Riitta, pesulanhoitaja, Kuhmoinen
               Vesalainen, Eila Kyllikki, ruokalan emäntä, Kokemäki
               Vesterinen, Reija Mirjam Hannele, toimistosihteeri, Heinola
               Veteläinen, Ritva-Liisa, myyjä, Helsinki
               Viitamäki, Vesa Matti Petteri, voimalaitosasentaja, Varpaisjärvi
               Viittanen, Risto Antero, haudankaivaja, Oulu
               Wikblom, Jarmo Tapani, meistinasettaja, Helsinki
               Vilhunen, Liisa Riitta Hannele, laskutusvastaava, Lahti
               Villberg, Veli Arvo Olavi, kiinteistönhoitaja, Rovaniemi
               Visala, Aarno Kullervo, museovalvoja, Helsinki
               Visuri, Voitto Valentin, virastomestari, Oulu
               Vuorinen, Sirpa Ulla Helena, palveluneuvoja, Juva
               Välinen, Timo Juhani, autonkuljettaja, Helsinki
               Väänänen, Anja Helena, toimistosihteeri, Joensuu
               Ylikoski, Aaro Samuli, yrittäjä, Kristiinankaupunki
               Ylä-Kojola, Seppo Heikki, kojeistoasentaja, Mustasaari
               Åstrand, Jaakko Olavi, staattorinvalmistaja, Kirkkonummi
               Äikäs, Raimo Matti, operaattori, Naantali
               Yhteensä: 334

Kunniamerkkejä yhteensä: 4019