RitarikunnatOrganisaatioKunniamerkitKantaminenKeskinäinen järjestysHakeminenMyöntäminen
Muut viralliset kunniamerkitMuut kunnia- ja ansiomerkitYhteystiedotPå svenskaEtusivu


LuetteloHaku

Tasavallan Presidentti, Suomen Valkoisen Ruusun ja Suomen Leijonan ritarikuntien suurmestari on päättänyt myöntää 6.12.2014 ansioituneille Suomen kansalaisille seuraavat kunniamerkit.

Suomen Leijonan suurristi / Storkorset av Finlands Lejons orden

               Herlin, Antti Juhani, hallituksen puheenjohtaja, Kirkkonummi
               Mäkinen, Kari Olavi, arkkipiispa, Turku
               Rehn, Olli Ilmari, EU:n talous- ja raha-asioista vastaava komissaari, Helsinki
               Yhteensä: 3

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan komentajamerkki / Kommendörstecknet av I klass av Finlands Vita Ros orden

               Kosonen, Pentti Eikka, ulkoasiainneuvos, Helsinki
               Stadigh, Kari Henrik, konsernijohtaja, Helsinki
               Tiitinen, Seppo Kalervo, eduskunnan pääsihteeri, Helsinki
               Wilhelmsson, Thomas Knut Johannes, kansler, Helsingfors
               Yhteensä: 4

Suomen Leijonan I luokan komentajamerkki / Kommendörstecknet av I klass av Finlands Lejons orden

               Esko, Klaus Timo Tapani, hovioikeuden presidentti, Turku
               Åkerholm, Bo Johnny, politices licentiat, Helsinki
               Yhteensä: 2

Suomen Valkoisen Ruusun komentajamerkki / Kommendörstecknet av Finlands Vita Ros orden

               Haglund, Carl Christoffer, puolustusministeri, Espoo
               Honkapohja, Seppo Mikko Sakari, Suomen Pankin johtokunnan jäsen, Helsinki
               Lundmark, Pekka Ilmari, toimitusjohtaja, Helsinki
               Niemi, Anne Elina, hallintoneuvos, Helsinki
               Nissinen, Matti Johannes, valtakunnansyyttäjä, Espoo
               Räsänen, Päivi Maria, sisäministeri, Riihimäki
               Sailas, Harri Matti, toimitusjohtaja, Espoo
               Teeri, Tuula Tellervo, rehtori, Espoo
               Viinanen, Jukka-Pekka, vuorineuvos, Lahti
               Väänänen, Heikki Kalervo, rehtori, Turku
               Yhteensä: 10

Suomen Leijonan komentajamerkki / Kommendörstecknet av Finlands Lejons orden

               Antila, Sinikka Aulikki, ulkoasiainneuvos, Dar es Salaam
               Berner, Anne, hallituksen puheenjohtaja, Espoo
               Grotenfelt, Karl Nils Anders, hallituksen jäsen, Joroinen
               Gustafsson, Jari Boris Antero, ulkoasiainneuvos, Helsinki
               Hari, Riitta Kyllikki, professori, Helsinki
               Hiltunen, Arto Kalevi, hallituksen puheenjohtaja, Helsinki
               Hiltunen-Toivio, Päivi Marjatta, ulkoasiainneuvos, Helsinki
               Jousi, Riitta Marjatta, hovioikeudenlaamanni, Turku
               Jukarainen, Heikki Elis, hallinto-oikeuden ylituomari, Hämeenlinna
               Konsén, Ville, laamanni, Nokia
               Koskenniemi, Martti Antero, kansainvälisen oikeuden professori, Helsinki
               Koskull von, Casper Wilhelm, Vice verkställande direktör, Stockholm
               Kostet, Aaro Juhani, pääjohtaja, Turku
               Laitinen, Jussi Tapio, toimitusjohtaja, Helsinki
               Laitinen, Timo Sakari, pääjohtaja, Helsinki
               Liljeblom, Eva Helena Maria, rektor, Helsingfors
               Liljenfeldt, Nils Robert, hovrättsråd, Mustasaari
               Lipsanen, Juho Petri, hallituksen puheenjohtaja, Helsinki
               Luoto, Jari Petteri, ulkoasiainneuvos, Helsinki
               Lyly, Lauri Matias, puheenjohtaja, Tampere
               Löyttyniemi, Timo Juhani, toimitusjohtaja, Espoo
               Marttila, Juha Matti, puheenjohtaja, Simo
               Moisio, Jukka Matias, toimitusjohtaja, Helsinki
               Mäenpää, Sirpa Päivi Maria, ulkoasiainneuvos, Helsinki
               Mäki-Reinikka, Harri Kaleva, ulkoasiainneuvos, Helsinki
               Neilimo, Kari, vuorineuvos, Kangasala
               Pihkala, Anssi Olavi, toimitusjohtaja, Helsinki
               Poutiainen, Matti Ilmari, tuomiorovasti, Helsinki
               Rihtniemi, Suvi Hannele, toimitusjohtaja, Helsinki
               Rönkkö, Tuomo Tapani, hallituksen puheenjohtaja, Espoo
               Takkunen, Eero Ilmari, laamanni, Helsinki
               Tanzi-Albi, Roberto Giovanni, ulkoasiainneuvos, Helsinki
               Vainio, Harri Uolevi, pääjohtaja, Helsinki
               Valkila, Erkka Ilpo Eerik, toimitusjohtaja, Helsinki
               Vaskunlahti, Nina Irmeli, ulkoasiainneuvos, Helsinki
               Yhteensä: 35

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan ritarimerkki / Riddartecknet av I klass av Finlands Vita Ros orden

               Aaltonen, Sirpa Marita, hallinto-oikeustuomari, Turku
               Adlercreutz, Eric, arkkitehti, Jorvas
               Aejmelaeus, Anneli Pirjo Marjukka, professori, Järvenpää
               Alanen, Oiva Juhani, kirkkoherra, Loimaa
               Alestalo, Kalevi Johan Edvard, finanssineuvos, Helsinki
               Alholm, Markus Ilmari Björn, maajohtaja/toimitusjohtaja, Helsinki
               Allén, Fred Daniel, laamanni, Pietarsaari
               Antila, Outi Kaarina, osastopäällikkö, Espoo
               Anttila, Maija Aulikki, arkkitehti, Kankaanpää
               Byskata, Bo Henry Johannes, kyrkoherde, Vasa
               Ehrstén, Leif Kristian, konsultativ tjänsteman, Sibbo
               Hakamies, Heikki Kaarlo Kalevi, kirkkoherra, Askola
               Hallamaa, Jaana Inkeri, professori, Helsinki
               Hallikainen, Martti Tapani, professori emeritus, Espoo
               Honkaniemi, Arto Olavi, finanssineuvos, Helsinki
               Huopalahti, Paavo Rainer, professori, Turku
               Hyttinen, Pentti Juhani, maakuntajohtaja, Liperi
               Ilmoniemi, Risto Juhani, akatemiaprofessori, Helsinki
               Jaakkola, Pekka Kaarlo, asiantuntijajohtaja, Järvenpää
               Jalonen, Jouko Rainer, professori, Turku
               Jarnila, Rauno Antero, opetustoimen johtaja, Espoo
               Juga, Jari Antero, professori, Oulu
               Julkunen-Tiitto, Riitta, professori, Joensuu
               Jylhä-Pyykönen, Annu Maaria, opetusneuvos, Helsinki
               Kallioniemi, Anne Helena, professori, Tampere
               Kalso, Eija Anneli, kipulääketieteen professori, Helsinki
               Kamppinen, Ilpo Tapio, hovioikeudenneuvos, Rovaniemi
               Kauppila, Riitta Mirjami, ylilääkäri, Helsinki
               Kauranen, Martti Olavi, professori, Tampere
               Keinälä, Juha Severi, teollisuusneuvos, Helsinki
               Koivukoski, Janne Teemu, valmiusjohtaja, Helsinki
               Korte, Martti Juhani, lääninrovasti, Karkkila
               Koski, Jussi Tapani, talousneuvos, Laihia
               Krokfors, Leena Marjatta, professori, Helsinki
               Kuivanen, Risto Olavi, liiketoiminnan kehityspäällikkö, Tampere
               Kuokkala, Veli-Tapani, professori, Tampere
               Kupari, Markku Matti, ylilääkäri, Kerava
               Kurki, Tuomo Juhani, hovioikeudenneuvos, Kouvola
               Laakso, Simo Valdemar, professori, Turku
               Lahti, Satu Mirja, professori, Tampere
               Lammintausta, Risto Arvo Sakari, toimitusjohtaja, Turku
               Lavanko, Ahti Juhani, lääninrovasti, Oulu
               Lehikoinen, Jouni, kirkkoherra, Paimio
               Lehtola, Veli-Pekka, professori, Oulu
               Leppänen, Sirpa Helena, professori, Jyväskylä
               Leskinen, Petri Risto Henrikki, hovioikeudenneuvos, Helsinki
               Lovio, Raimo Juhani Kullervo, professori, Vantaa
               Lunkka, Juha Pekka, professori, Oulu
               Luukkonen, Aino-Maija, kaupunginjohtaja, Pori
               Löfman, Bengt Markus, esittelijäneuvos, Espoo
               Meinander, Carl Henrik, professor, Helsingfors
               Murto, Eero Kalervo, budjettineuvos, Helsinki
               Müller, Kiti Meerit, tutkimusprofessori, Helsinki
               Mäkelä, Tomi Pekka, professori, Helsinki
               Mänty, Timo Jaakko, toimitusjohtaja, Helsinki
               Nenonen, Anne Johanna, esittelijäneuvos, Espoo
               Nieminen, Markku Ilmari, hovioikeudenneuvos, Turku
               Niskanen, Aino, arkkitehti, Helsinki
               Nummenmaa, Jyrki Tapio, professori, Tampere
               Oinonen, Kristina Pia Johanna, esittelijäneuvos, Kotka
               Ollikainen, Markku Olavi, professori, Helsinki
               Paavola, Heimo Juha, professori, Espoo
               Pasanen, Juha-Heikki, yli-insinööri, Vantaa
               Pentti, Ismo Mika Tapani, Vice President, Askola Wien Itävalta
               Piha, Jorma Kalevi, ylilääkäri, Turku
               Puttonen, Vesa Tapani, professori, Kauniainen
               Pyysiäinen, Markku Aaro Juhani, johtava rehtori, Kauniainen
               Raivo, Petri Juhani, rehtori, Joensuu
               Rantahalvari, Vesa Matti, johtava asiantuntija, Helsinki
               Rautjärvi, Jari Jukka, toimitusjohtaja, Jyväskylä
               Routa, Yrjö Tuomas, ylijohtaja, Espoo
               Ryynänen, Ilkka Veikko Oskari, laamanni, Lappeenranta
               Salo, Jarmo Antero, ylilääkäri, Helsinki
               Salomies, Olli Ilmari, professori, Helsinki
               Salonen, Paula Kyllikki, hovioikeudenneuvos, Helsinki
               Sandström, Jaana Marita, professori, Lappeenranta
               Sankari, Heli Kristiina, esittelijäneuvos, Järvenpää
               Sariola, Hannu Veikko, professori, Helsinki
               Sarvaranta, Leena Kerttu Kaarina, johtaja, Espoo
               Savolainen, Terttu Anneli, ylijohtaja, Oulu
               Selin, Ann Orvokki, PAM:n puheenjohtaja, Helsinki
               Siiskonen, Harri Olavi, dekaani, Joensuu
               Stenman, Ulf-Håkan Evald, professor emeritus, Grankulla
               Suomi, Kimmo Johannes Gabriel, liikuntasuunnittelun professori, Jyväskylä
               Tanila, Heikki Juhani, professori, Kuopio
               Tanninen, Veli Pekka, vanhempi asiantuntija, Espoo
               Tiitinen, Aila Elisabet, osastonylilääkäri, Helsinki
               Timonen, Jussi Tapio, professori, Jyväskylä
               Toiviainen, Petri Heikki, professori, Jyväskylä
               Tolvanen, Matti Juhani, professori, Joensuu
               Wahlström, Jari Haldor Mikael, professori, Jyväskylä
               Valkonen, Jari Pekka Tapani, professori, Ristiina
               Vallittu, Timo Olavi, TEAM:n puheenjohtaja, Hyvinkää
               Vapaavuori, Outi Maria Inkeri, professori, Helsinki
               Virta, Arja Hellevi, professori, Turku
               Vuori, Tomi Juhani, poliisijohtaja, Espoo
               Vuorinen, Matti Keijo Kustaa, matematiikan professori, Turku
               Väänänen, Jouko Antero, professori, Helsinki
               Yhteensä: 98

Suomen Leijonan Pro Finlandia -mitali / Pro Finlandia -medaljen av Finlands Lejons orden

               Anhava, Martti Henrikki, kirjailija, Helsinki
               Cavén, Kari Tapio, kuvanveistäjä, Helsinki
               Doukas, Kirsti, korumuotoilija, Espoo
               Hautala, Hannu Juhana, luonnonkuvaaja, Kuusamo
               Louhi, Ulla Kristiina, kuvittaja-lastenkirjailija, Järvenpää
               Pentikäinen, Eeva Anneli, taidekeraamikko, Posio
               Rikman, Aino Kristiina, kirjallisuuden suomentaja, Helsinki
               Savolainen, Veikko Sakari, sarjakuvataiteilija, Helsinki
               Suhola, Aino Kyllikki, sanataiteilija, Laukaa
               Sund, Lars, författare, Uppsala
               Yhteensä: 10

Suomen Leijonan I luokan ritarimerkki / Riddartecknet av I klass av Finlands Lejons orden

               Aaltonen, Christer Walfrid Johannes, överläkare, Mariehamn
               Achrén, Ulla Christina, förvaltningsdirektör, Åbo
               af Forselles, Cecilia, kirjastonjohtaja, Helsinki
               Ahlroth, Petri Paul Markus, johtaja, Helsinki
               Ahtiainen, Pentti Ilmari, kuntoutuksen ylilääkäri, Uusikaupunki
               Aikasalo, Reino Kalervo, kasvinjalostaja, Forssa
               Alanne, Esa-Tuomas, Suomen Tanskan kulttuuri-instituutin johtaja, Kööpenhamina
               Alaruikka, Simo Arvi, johtaja, Rovaniemi
               Alatalo, Päivi Iiris Johanna, lähetystöneuvos, Helsinki
               Anderzén, Eva-Maria Fredrika, käräjätuomari, Helsinki
               Andsten, Risto Sakari, Vice President, Inkoo
               Anttikoski, Mari, kehitysjohtaja, Lapua
               Eerola, Essi Helena, johtava ekonomisti, Helsinki
               Eskonpekka, Merja Elisa, asianajaja, Suomussalmi
               Forsberg, Markus Mikael, apulaisprofessori, Kuopio
               Gehör, Seppo Allan, päägeologi, Oulu
               Granholm, Heikki Eljas Olavi, metsäneuvos, Helsinki
               Grén, Tanja Marika, lähetystöneuvos, Helsinki
               Haapalainen, Martti Tapani, henkikirjoittaja, Tampere
               Haggrén, Riitta Marketta, hankejohtaja, Espoo
               Haikarainen, Jouni Pekka, maajohtaja, Vantaa
               Haukirauma, Heikki Seppo, kehitysjohtaja, Helsinki
               Heikkinen, Jouni Ari Matias, henkikirjoittaja, Oulu
               Heiskanen, Veli-Matti, kihlakunnansyyttäjä, Kuopio
               Hietanen, Maila Terttu Kaarina, tutkimusprofessori, Helsinki
               Hiiva, Esa Jouni Juhani, maatalousneuvos, Helsinki
               Hiltunen, Mirja Liisa, professori, Rovaniemi
               Hirvonen, Ritva Helena, kehityspäällikkö, Espoo
               Huttunen, Hannu Tapani, arkkitehti, Helsinki
               Hyppönen, Seppo, opetusneuvos, Helsinki
               Hyytiäinen, Teija Riikka Irene, asianajaja, Jyväskylä
               Hänninen, Juha Tapio, Terhokodin johtaja, Vantaa
               Ikonen, Kimmo Kullervo, varatuomari, Forssa
               Itkonen, Riitta Leena, hallitusneuvos, Helsinki
               Jaakkola, Nina Irmeli, toimitusjohtaja, Estado
               Jalkanen, Riitta, arkkitehti, Helsinki
               Jussila, Matti Ilmari, päätoimittaja, Uusikaupunki
               Juusela, Johanna, johtaja, Helsinki
               Kaivola, Veli-Pekka Ilmari, lähetystöneuvos, Hämeenlinna
               Kaivosoja, Matti Olavi, ylilääkäri, Kokkola
               Kangaskorte, Tarja Helena, lähetystöneuvos, Helsinki
               Kantanen, Ilkka Teppo, toimitusjohtaja, Tranby Lier
               Keistinen, Timo Veikko, lääkintöneuvos, Helsinki
               Koponen, Ari Eero Yrjänä, toimitusjohtaja, Helsinki
               Korhonen, Kari Tapani, erikoistutkija, Joensuu
               Korpeinen, Tapio, konsernin talous- ja rahoitusjohtaja, Evitskog
               Korpilahti, Kari Jukka, ylilääkäri, Vaasa
               Korpiluoma, Riitta Helena, johtaja, Helsinki
               Korpivaara, Aila Marita, rakennusneuvos, Helsinki
               Kotilainen, Mauri Petteri, lähetystöneuvos, Helsinki
               Koukkari, Pertti Sakari, tutkimusprofessori, Helsinki
               Kulju, Pekka Paavali, ylilääkäri, Rovaniemi
               Kullas, Veli-Matti, toimitusjohtaja, Espoo
               Kuusela, Kari Kalevi, varatoimitusjohtaja, Espoo
               Kylä-Tuomola, Kirsti, opetusneuvos, Helsinki
               Kärkkäinen, Jari Antero, tehtaanjohtaja, Joroinen
               Laakso, Elina Sirpa Katriina, osastodekaani, Joensuu
               Laaksonen, Ari Johannes, tutkimusprofessori, Helsinki
               Laaksonen, Maire, ylilääkäri, Jyväskylä
               Laitinen, Vesa Ossi Armas, johtaja, Jyväskylä
               Lampi, Marja Irmeli, hallinto-oikeustuomari, Vaasa
               Lappalainen, Anna, maanviljelijä, Siilinjärvi
               Letto-Vanamo, Pia Tellervo, tutkimusjohtaja, Helsinki
               Lindroos, Maarit Leila Elina, markkinaoikeustuomari, Järvenpää
               Långström, Tarja Pauliina, lähetystöneuvos, Helsinki
               Maja, Titta Johanna, lähetystöneuvos, Helsinki
               Manninen, Asta Margareta, johtaja, Porvoo
               Martikainen, Riitta Anitta, tasa-arvoneuvos, Helsinki
               Mettälä, Matti, johtaja, Helsinki
               Miettinen, Samuli, arkkitehti, Helsinki
               Mikkelä, Heli Leena Marjatta, tietopalvelujohtaja, Vantaa
               Mäenpää, Ismo Juhani, hallitusneuvos, Helsinki
               Mäki-Leppilampi, Marjo Annikki, lähetystöneuvos, Hamari
               Nieminen, Tapio Kullervo, hallituksen puheenjohtaja, Lahti
               Noponen, Jukka Matti, vanhempi neuvonantaja, Helsinki
               Nordberg, Ilkka Henrik, lähetystöneuvos, Helsinki
               Nurminen, Marja-Leena, ylilääkäri, Helsinki
               Nuutinen, David Eric, toimitusjohtaja, Lohja
               Nyrke, Timo Jukka, ylilääkäri, Hollola
               Oas, Ulla Hannele, henkilöstö- ja hallintojohtaja, Helsinki
               Oksanen, Anne Maria, henkikirjoittaja, Turku
               Olkkonen, Kaisa Maria, Vice President, Helsinki
               Paimio, Heikki Antero, käräjätuomari, Helsinki
               Palomäki, Juha Petteri, käräjätuomari, Kangasala
               Parviainen, Tapani Kari Ilmari, ylilääkäri, Tampere
               Paunio, Mikko Kalervo, lääkintöneuvos, Helsinki
               Pehrman, Katja Pauliina, ulkoasiainneuvos, Helsinki
               Pelkonen, Lauri Erkki, johtaja, Kauniainen
               Peltola, Aija Tiina Linnea, vakuutusoikeuden laamanni, Helsinki
               Peltonen, Irja Kaarina, tietojohtaja, Helsinki
               Pesola, Päivi Marjo Helena, talousjohtaja, Helsinki
               Pesonen, Liisa Maritta Inkeri, perhepalvelujen johtaja, Vantaa
               Pitkämäki, Satu Chantal Talvikki, hallituksen puheenjohtaja, Espoo
               Pitkänen, Maunu Aulis, osastonylifyysikko, Tampere
               Pääkkönen, Kari Antero, ylijohtaja, Sotkamo
               Raatikainen, Kari Pertti Tapio, johtava erikoistutkija, Vantaa
               Rahnasto, Oili Päivikki, hallitusneuvos, Helsinki
               Ranta, Raino Heikki, maajohtaja, Helsinki
               Rapeli, Iris Kristiina, käräjätuomari, Turku
               Rauhala, Auvo, johtajaylilääkäri, Vaasa
               Riikonen, Raija Aulikki, käräjätuomari, Joensuu
               Rosvall, Marja-Liisa, lähetystöneuvos, Vantaa
               Rouhe, Niina Annamari, henkikirjoittaja, Tampere
               Ruikka, Tuula Maija, työtuomioistuinneuvos, Helsinki
               Räbinä, Marja Marketta, käräjätuomari, Hyvinkää
               Rönn, Riitta Anneli, lainsäädäntöjohtaja, Helsinki
               Saarela, Kimmo Juhani, käräjätuomari, Kemi
               Saari, Heikki Kustaa, johtava tutkija, Espoo
               Saarinen, Jussi Jukka, professori, Helsinki
               Sallinen, Jukka Pekka, tutkimusjohtaja, Turku
               Salomaa, Hannu Kalervo, apulaisjohtaja, Tuusula
               Sandell, Merja Helena, hallitusneuvos, Vantaa
               Savolainen, Juha Ville Ilmari, lähetystöneuvos, Helsinki
               Savonlahti, Riitta Helena, konsernin henkilöstöjohtaja, Espoo
               Setälä, Markku Juhani, hallinto-oikeustuomari, Helsinki
               Takala, Vesa-Pekka, talousjohtaja, Espoo
               Tefke, Hanna-Leena, ylihammaslääkäri, Helsinki
               Tiilikainen, Timo Lauri, ylilääkäri, Mikkeli
               Toivonen, Marja Ireene, tutkimusprofessori, Helsinki
               Toivonen, Ritva Marketta, johtaja, Eura
               Tuisku, Marja-Riitta Tellervo, hallinto-oikeustuomari, Rovaniemi
               Tuomaala, Juha Veli Heikki, johtaja, Helsinki
               Turtiainen, Kari Mika Markus, käräjätuomari, Oulu
               Tuulos, Mikko Kaarlo Juhani, käräjätuomari, Mikkeli
               Uitti, Jukka Antti, ylilääkäri, Tampere
               Uitto, Tommi Juhani, Head of West Europe Finland Country Director, Espoo
               Vaarala, Auli Margaret, yksikönjohtaja, Helsinki
               Vannela, Yrjö Jaakonpoika, käräjätuomari, Helsinki
               Vatanen, Päivi Sylvia Margareta, ylihammaslääkäri, Kotka
               Vertanen, Antti Juhani, tietohallintojohtaja, Helsinki
               Viitasalo, Markku Tapio, tutkimusprofessori, Helsinki
               Viljanen, Anu-Eerika, lähetystöneuvos, Helsinki
               Viljanen, Tanja Tiina Marjukka, hallitusneuvos, Helsinki
               Wingström, Marjo Irmeli, henkikirjoittaja, Pori
               Virranta, Kari Vihtori, ylijohtaja, Lapinlahti
               Virtanen, Ari Juha Antero, tutkimusjohtaja, Jyväskylä
               Virtanen, Kari Kustaa Eerikki, johtava kihlakunnanvouti, Tampere
               Voutilainen, Päivi Irmeli, sosiaalineuvos, Helsinki
               Vuorio, Markku Eino Olavi, käräjätuomari, Asikkala
               Östergård, Per Anders, johtaja, Vaasa
               Yhteensä: 140

Suomen Valkoisen Ruusun ritarimerkki / Riddartecknet av Finlands Vita Ros orden

               Aaltonen, Merja Kaisu Kristiina, apteekkari, Helsinki
               Aho, Ari Johannes, rehtori, Keminmaa
               Ahonen, Marjo Helena, päällikkö, Hämeenlinna
               Alakangas, Eija Anneli, johtava tutkija, Jyväskylä
               Almark, Leif Gunnar Anders, myynti- ja markkinointijohtaja, Helsinki
               Aminoff-Lindblad, Anna-Liisa, verojohtaja, Helsinki
               Auranen, Jukka Pentti Tapio, liiketoimintayksikön johtaja, Vaasa
               Backman, Tom Ronald, johtaja, Helsinki
               Castrén, Varpu Päivi Annikki, henkilöstöjohtaja, Helsinki
               Cornu, Peter Mikael, apulaisylilääkäri, Säkylä
               Crichton-Turley, Dea Marianne, kehittämispäällikkö, Helsinki
               Eriksson, Elina Annikki, johtaja, Helsinki
               Eskeland, Tuula Kaarina, lehtori, Kööpenhamina
               Forsman, Maria Inkeri, johtava tietoasiantuntija, Helsinki
               Haapala, Minna Kaarina, Vice President, Espoo
               Hagrén, Eero, toimitusjohtaja, Kajaani
               Haikala, Veikko, apteekkari, Helsinki
               Hanhijoki, Ilpo Arimo, opetusneuvos, Vantaa
               Harjanne, Risto Erkki, toimitusjohtaja, Vantaa
               Hassinen, Teemu Samuli, johtaja, Tampere
               Haverinen, Merja Annikki, viestintäjohtaja, Helsinki
               Heikkinen, Eine Mirjami, ylitarkastaja, Rovaniemi
               Heikkinen, Hannu Antero, hallintojohtaja, Siikajoki
               Heinonen, Anita Irene, kehittämispäällikkö, Helsinki
               Heinonen, Jaani Johannes, industriråd, Espoo
               Heinonen, Jarmo Eino Ensio, Consul, Helsinki
               Helenius, Gunilla Barbara, LaK, Helsinki
               Henriksson, Helge Håkan, hallituksen puheenjohtaja, Helsinki
               Hiltunen, Merja Helena, kehitysjohtaja, Espoo
               Hirvelä-Koski, Varpu Sisko, erikoistutkija, Oulu
               Huomo, Ari Tapio, kehittämispäällikkö, Kauniainen
               Huovelin, Voitto Juhani, yliopistonlehtori, Sipoo
               Hurttila, Raimo, johtaja, Lahti
               Häppölä, Olli Pekka, kliininen opettaja, Helsinki
               Höijer, Laura Johanna, tutkimusjohtaja, Espoo
               Ihonen, Markku Ilari, opetuksen kehittämispäällikö, Nokia
               Ijäs, Jyrki Johannes, pääsihteeri, Helsinki
               Ikonen, Raisa Aune Irmeli, aluekehittämispäällikkö, Kangasala
               Isoksela, Laura Elina, neuvotteleva virkamies, Espoo
               Jahkola, Katariina, lainsäädäntöneuvos, Vantaa
               Johansson, Peter Reguel, räddningschef, Borgå
               Joutsjoki, Vesa Veli, erikoistutkija, Jokioinen
               Jurvelius, Hilkka Hannele, ylitarkastaja, Tampere
               Kallio, Taina Irene, johtaja, Järvenpää
               Karhu, Saila Tuulikki, erikoistutkija, Turku
               Karila, Irma Anneli, psykoterapeutti, Helsinki
               Karjalainen, Merja Hanna Kaari, kehittämispäällikkö, Jyväskylä
               Katajamäki, Esa Juhani, toimialueen päällikkö, Kouvola
               Kauhala, Aino Kaarina, erikoistutkija, Paimio
               Keinänen, Matti Tapio, psykiatri, Turku
               Kekomäki, Kalle Immanuel, neuvotteleva virkamies, Helsinki
               Kiesvaara, Juha Yrjänä, farmaseuttisen tutkimusprosessin vetäjä, Littoinen
               Kiiski, Esko Olavi, talousjohtaja, Helsinki
               Kinnunen, Markku Juha, neuvotteleva virkamies, Vantaa
               Kiviranta, Mirja Helena, neuvotteleva virkamies, Espoo
               Knaapi, Jukka Matias, tulliylitarkastaja, Turku
               Kohonen, Jarmo Juhani, kehitysjohtaja, Espoo
               Koivisto, Markku Tapani, kunnallistekniikan päällikkö, Kemijärvi
               Koivumäki, Ilkka Kalervo, asiantuntija, Helsinki
               Kojo, Ilkka Veikko, johtaja, Kirkkonummi
               Kokkonen, Pertti Kalevi, myyntipäällikkö, Valkeakoski
               Korpela, Terttu Helinä, ylitarkastaja, Helsinki
               Korpilo, Berit Anne Alice, neuvotteleva virkamies, Vantaa
               Korsi, Juha-Matti, osastonjohtaja, Vantaa
               Korte, Terttu Marjatta, kaupunginjohtaja, Kannus
               Koski, Perttu Johannes, erikoistutkija, Oulu
               Kosonen, Mikko Erkki Kalevi, johtaja, Rauma
               Kotikangas, Juha Petri, talousjohtaja, Helsinki
               Kukkonen, Petri Uolevi, tullipäällikkö, Lappeenranta
               Kuukka, Matti Tapio, rehtori, Lahti
               Laiho, Hannu-Pekka, viestintäjohtaja, Kerava
               Latukka, Arto Kalevi, laskentatoimen päällikkö, Kerava
               Laukkanen, Liisa Sinikka, yliopistonlehtori, Vaasa
               Laukkanen, Maria Pia, osastonlääkäri, Jyväskylä
               Launiainen, Anna-Liisa, rehtori emerita, Espoo
               Lauttamus-Kauppila, Anna Kristiina, viestintä- ja asiakaspalvelujohtaja, Helsinki
               Lebedeff, Paavo Aleksanteri, Senior Vice President, Helsinki
               Leskelä, Ari Jukka, tutkimuspäällikkö, Punkaharju
               Liikkanen, Mirja Anneli, tutkimuspäällikkö, Helsinki
               Lilja, Jussi Eino, lakimiesasessori, Lapua
               Liljestrand, Tom Börje Edvard, agrolog, Lovisa
               Lindberg, Jukka Otto Tapio, tilaajajohtaja, Hämeenlinna
               Lindgren, Olli Tapio, tuotepäällikkö, Helsinki
               Lipasti, Eeva, johtaja, Espoo
               Liukkonen, Mervi Sisko Helena, viestintäjohtaja, Helsinki
               Loponen, Kari Arvi Juhani, sivistystoimenjohtaja, Maaninka
               Luoma, Seppo Antero, ylilääkäri, Ähtäri
               Luukkonen, Jouko Arttu Ilmari, kaupunginjohtaja, Haapavesi
               Lyykorpi, Arto Kalevi, Venäjän puunhankinnan johtaja, Imatra
               Lyytikäinen, Matti Pekka, vanhus- ja vammaispalvelujen johtaja, Espoo
               Lötjönen, Vesa Olavi, kunnanjohtaja, Siilinjärvi
               Majanen, Tuija Riitta, rouva, Helsinki
               Manninen, Pekka Kalevi, diplomi-insinööri, Espoo
               Marjomäki, Ville Johannes, rehtori, Lahti
               Markkula-Heilamo, Leea Päivikki, yrityspalvelujohtaja, Vantaa
               Marttunen, Mika Juhani, ryhmäpäällikkö, Helsinki
               Merin, Marcus Ray Albert, yli-insinööri, Helsinki
               Meuronen, Ari-Pekka, turvallisuus- ja riskienhallintapäällikkö, Lappeenranta
               Muraja, Auvo Sulevi, kehitysjohtaja, Kuopio
               Mäkisara, Kai Veikko, erikoistutkija, Vantaa
               Männikkö, Tiina-Kaisa, neuvotteleva virkamies, Espoo
               Männistö, Jukka Tapani, lehtori, Tampere
               Männistö, Mari Johanna, hallintovouti, Haarajoki
               Narjus, Sarlotta, arkkitehti, Helsinki
               Niemeläinen, Oiva Tapani, erikoistutkija, Forssa
               Nikander, Maarit Kristiina, neuvotteleva virkamies, Lohja
               Nikkinen, Timo Kauko Olavi, ylitarkastaja, Helsinki
               Niskanen, Mervi Hannele, projektijohtaja, Espoo
               Nordström, Dan Christian Einar, klinisk lärare, Helsingfors
               Ohls, Gunilla Maria, strategidirektör, Helsingfors
               Oinonen, Seppo Kalervo, ohjelmakoordinaattori, Helsinki
               Ojaniemi, Yrjö Jaakko Matti, toiminnanjohtaja, Lapua
               Osmoviita, Maija Kaarina, ICT-palvelujohtaja, Helsinki
               Paavonen, Ilkka Tapani, dosentti, Turku
               Palmunoksa, Jaana, hallintopäällikkö, Kerava
               Parjanen, Juha Kaarlo, 1. kappalainen, Hamina
               Parsama, Marja-Terttu, ympäristöneuvos, Laitila
               Partanen, Pekka Tapani, apulaispoliisipäällikkö, Hausjärvi
               Parviainen, Mervi Jaana Helena, pelastusopiston rehtori, Liperi
               Pehu-Lehtonen, Kaija Anneli, Senior Vice President, Helsinki
               Peiponen, Arja Sinikka, palvelualueen johtaja, Helsinki
               Pekkarinen, Mauri Tapani, toimitusjohtaja, Helsinki
               Perälä, Marja Kristiina, työ- ja elinkeintoimiston johtaja, Rovaniemi
               Pesonen, Jouko Ilmari, teknologiapartneri, Kerava
               Petäjäniemi, Pekka Juhani, johtaja, Tampere
               Pimiä, Martti Lauri Juhani, vanhempi fyysikko, Geneve
               Rajala, Arto Emil, komisario, Muurame
               Rantalainen, Lauri Kalevi, erikoisasiantuntija, Vantaa
               Rautiainen, Aino Anneli, opetusneuvos, Helsinki
               Rautjärvi, Jarmo Uolevi, sosiaalijohtaja, Kuopio
               Remes, Marja-Leena Anne, perhe- ja sosiaalipalvelujen johtaja, Espoo
               Riihimäki, Helvi Kyllikki, työ- ja elinkeinotoimiston johtaja, Vaasa
               Rosenberg, Marja Riitta Hannele, johtava joukkoliikenneasiantuntija, Helsinki
               Rosenström, Ulla Henriette, johtava erityisasiantuntija, Kirkkonummi
               Rubanin, Kaisa Maaria, hallitusneuvos, Espoo
               Runsamo, Seppo, toimitusjohtaja, Riihimäki
               Ruohomäki, Olli-Pekka, kehityspolitiikan neuvonantaja, Helsinki
               Saarela, Sinikka Hannele, johtaja, Helsinki
               Saine, Antti Verneri, rehtori, Jämsä
               Salmi, Jussi Ville Hermanni, viestintäjohtaja, Helsinki
               Salo, Päivi Elina, hallitusneuvos, Helsinki
               Salokorpi, Väinö Olavi, rovasti, Hämeenlinna
               Sandholm, Pekka Juhani, neuvotteleva virkamies, Espoo
               Sartes, Minna Helena, toimialajohtaja, Turku
               Seppälä, Pekka Anttoni, erityisasiantuntija, Helsinki
               Siikanen, Heikki Antti Ilari, tutkimuspäällikkö, Vantaa
               Sillanpää, Päivi Helena, lukion rehtori, Helsinki
               Simola, Irja Anneli, tietohallintojohtaja, Helsinki
               Sipola, Lauri Johannes, johtava lääkäri, Keminmaa
               Sivula, Matti Petri, Senior Advisor, Pietarsaari
               Sorvoja, Anita Irmeli, asiantuntijalääkäri, Tampere
               Strömberg, Krister Mikael, toimitusjohtaja, Kotka
               Stålhammar, Hannu Rainer, ylitarkastaja, Helsinki
               Suhonen, Ulla Anniina, erityisasiantuntija, Helsinki
               Suikkanen, Aimo Kalevi, kunnallisneuvos, Koski Tl
               Suominen, Jarmo Erik Jalmari, hallituksen puheenjohtaja, Naantali
               Suutarinen, Juha, erikoistutkija, Vantaa
               Säily, Eero Kalevi, päällikkö, Kemi
               Säisä, Eeva Liisa, johtaja, Riihimäki
               Särkkä, Liisa Elina, erikoistutkija, Lieto
               Takala, Timo, arkkitehti, Oulu
               Teittinen, Arto Ilmari, aluejohtaja, Lappeenranta
               Terttunen, Jukka, yksikönpäällikkö, Vantaa
               Tiihonen, Jarmo Antero, osastonjohtaja, Espoo
               Tiitta, Marja Kaarina, pääasiantuntija, Porvoo
               Tiukkanen, Ari Tapani, SVP, Espoo
               Tsupari, Hannu Olavi, kaupunginjohtaja, Varkaus
               Tuomi, Arto Kalevi, insinööri, Tampere
               Tuomi, Pertti Aarne, metsienkäyttö- ja suunnittelujohtaja, Oulu
               Tuominen, Markku Emil, rikosylikomisario, Nurmijärvi
               Turtinen, Erkki Juhani, aluepäällikkö, Oulu
               Vainio, Kari Yrjö Olavi, Vice President, Espoo
               Valli, Pasi Juhani, neuvotteleva virkamies, Järvenpää
               Valo, Jari, 1. konserttimestari, Helsinki
               Venäläinen, Hannu Juhani, johtaja, Helsinki
               Veteläinen, Merja Kristiina, jalostusjohtaja, Jokioinen
               Vilska, Sirpa Maritta, gynekologi, Helsinki
               Virta, Harri Yrjö Kalervo, kaupunginjohtaja, Kaarina
               Väisänen, Tero Sakari, yksikönpäällikkö, Kempele
               Välikoski, Tuula-Riitta Anneli, yliopistonlehtori, Tampere
               Väänänen, Hannu Kristian, sisätautien ylilääkäri, Helsinki
               Östring, Lasse Ludvig, kouluttaja, Tampere
               Yhteensä: 182

Suomen Leijonan ritarimerkki / Riddartecknet av Finlands Lejons orden

               Aalto, Harri Ilmari, seurapalvelujohtaja, Nakkila
               Aalto, Heljä Maija Aulikki, laatu- ja ympäristöjohtaja, Helsinki
               Aalto, Pasi Kalervo, kartastoinsinööri, Kouvola
               Aalto-Setälä, Marjo Hannele, toimistopäällikkö, Helsinki
               Aho, Jorma Lauri, rehtori, Muhos
               Ahti, Aarno Kalervo, projektipäällikkö, Vantaa
               Aitoaho, Heikki, arkkitehti, Iskmo
               Aittoniemi, Pekka Sakari, rehtori, Tuusula
               Aksela, Reijo Tapani, Advisor, Espoo
               Alanen, Jari-Eerik, johtaja, Tampere
               Anttila, Juha Antero, ympäristöneuvos, Rovaniemi
               Anttila, Tero Jouko Juhana, osaston johtaja, Vantaa
               Aranne, Heikki Jussi, taidemuseon johtaja, Kajaani
               Asikainen, Pertti Johannes, insinööri, Mikkeli
               Astor, Jouko Arvi, toimitusjohtaja, Tampere
               Aukia, Antti Väinämö, Vice President, Espoo
               Baer, Peter Mattias, markkinointipäällikkö, Helsinki
               Beilinson, Leif Arje, liikenneneuvos, Espoo
               Björklöf, Rakel Katarina, erikoistutkija, Espoo
               Blomberg, Mauri Tapani, johtaja, Vaasa
               Britschgi, Ritva Kaisa Irene, ryhmäpäällikkö, Helsinki
               Bäck, Marja Elina, insinööri, Kuopio
               Clouberg, Iiro Sakarias, hallintojohtaja, Rauma
               Eklund, Pentti Tapio, projektivastaava, Riihimäki
               Engman-Andtbacka, Christel, miljöråd, Vasa
               Enqvist, Måns Erland, ylitarkastaja, Turku
               Entchev, Ilkka Wesselin, ylitarkastaja, Oulu
               Eskelinen, Eero Ilmari, toimitusjohtaja, Outokumpu
               Eskola-Buri, Eija-Riitta, päätoimittaja, Laitila
               Flinkman, Juha-Matti, kehittämispäällikkö, Espoo
               Freund, Hannu Otto, neuvottelupäällikkö, Helsinki
               Gröhn, Jari Ilkka Heikki, liikenneneuvos, Espoo
               Gustafsson, Juhani Erik Einar, neuvotteleva virkamies, Espoo
               Haapakoski, Jaason Johannes, erityisasiantuntija, Helsinki
               Haavisto, Kristiina Marjo, opetusneuvos, Espoo
               Haavisto, Marko Taisto, metsänhoitaja, Kuopio
               Haglund, Tom Mikael, ekonomidirektör, Helsingfors
               Hahlanterä, Hilkka Helena, henkilöstöjohtaja, Helsinki
               Harju, Ilpo Tapani, toimitusjohtaja, Pori
               Heikka, Alvi Kaleva, tulliylitarkastaja, Tornio
               Heikkilä, Jari Tapio, Oulun kaupungin kaupunginarkkitehti, Oulu
               Heikkinen, Jari Tapani, kehityspäällikkö, Helsinki
               Heikkinen, Pasi Jussi Anssi, johtaja, Vantaa
               Heilä, Heikki Ilmari, vakuutuspiirin johtaja, Raisio
               Heinonen, Tuukka Antero, varatoimitusjohtaja, Turku
               Heinäaro-Ehgartner, Päivi Anneli, päädiileri, Nummela
               Helakari, Raimo Juhani, Head of Release & SW Project Management, Oulu
               Herlin, Camilla Elisabeth, rektor, Helsingfors
               Hietaniemi, Jukka Tapani, insinööri, Lohja
               Hjelm, Markku Turo Juhani, projektinjohtaja, Kuhmoinen
               Homanen, Outi Maritta, aluepäällikkö, Espoo
               Honkanen, Tuula Anneli, johtaja, Kajaani
               Huovinen, Pekka Kaarlo Johan, luottopäällikkö, Oulu
               Hupanen, Jukka Pekka, johtaja, Porvoo
               Hurskainen, Pekka Tapio, johtaja, Lappeenranta
               Huttunen, Esa Tapani, osto- ja logistiikkajohtaja, Kerava
               Hyppönen, Anna Eriikka, tulosalueen johtaja, Tuusula
               Häkkälä, Marja Anna-Liisa, toimitusjohtaja, Lahti
               Hämäläinen, Jouko Juhani, työmarkkinalakimies, Helsinki
               Hämäläinen, Olli Esa Tapani, päällikkö, Espoo
               Hätinen, Esko Jalmari, pelastuspäällikkö, Kontiolahti
               Häyrinen, Jarkko Olavi, ylitarkastaja, Espoo
               Höytämö, Jukka Pentti, vesistöinsinööri, Kouvola
               Ihalainen, Jaana, kiinteistöpäällikkö, Espoo
               Ihme, Tuire Maaret Irmeli, lukion rehtori, Taivalkoski
               Ikonen, Ulla Kristiina, opetusneuvos, Helsinki
               Jaakkola, Simo Jaakko Juhani, varatoimitusjohtaja, Hausjärvi
               Jaakola, Hilkka Helinä, kaavoitusjohtaja, Seinäjoki
               Jalonen, Sauli Johannes, hätäkeskuksen apulaispäällikkö, Kuopio
               Janhunen, Heikki Einari, johtaja, Lahti
               Jetsonen, Sirkkaliisa, arkkitehti, Helsinki
               Jokela, Anne Tuulikki, kehittämispäällikkö, Kokkola
               Jokela, Markku Tapani, yksikön päällikkö, Pori
               Juhanoja, Sirkka Kaarina, vanhempi tutkija, Turku
               Juntti, Heikki Olavi, ryhmäpäällikkö, Ii
               Jylhä, Lea Kaarina, metsäasiantuntija, Helsinki
               Järvinen, Pekka Tapio, toimitusjohtaja, Helsinki
               Järvinen, Ritva Johanna, henkilöstön kehittämispäällikkö, Helsinki
               Kaario, Minna Arita, vanhempi hallitussihteeri, Helsinki
               Kaija, Juha Martti, erikoisasiantuntija, Espoo
               Kainulainen, Paavo Kalevi, johtaja, Kerava
               Kansanaho, Sirpa Hannele, johtaja, Oulu
               Kantola, Tuomo Tapani, toimitusjohtaja, Laukaa
               Karetie, Simo Matti Tapio, johtava asiantuntija, Helsinki
               Karjala, Ahti Juhani, asiantuntija, Oulu
               Karjalainen, Susanna Elisabeth, ylikielenkääntäjä, Espoo
               Karjanmaa, Jari-Matti, myyntipäällikkö, Pyhtää
               Karlsson, Kaj Mikael Wilhelm, hammaslääkäri, Helsinki
               Karvonen, Juha, kehittämispäällikkö, Helsinki
               Karvosenoja, Niko Ilari, ryhmäpäällikkö, Helsinki
               Kauppila, Jussi Nestori, erikoistutkija, Helsinki
               Kauppinen, Eija Irmeli, opetusneuvos, Espoo
               Kauppinen, Hannu Olavi, luokanopettaja, Kontiolahti
               Kejonen, Petri Tuomas, päällikkö, Helsinki
               Kela, Pentti Kullervo, kunnanarkkitehti, Oulu
               Kemppainen, Marja Leena, oikeussihteeri, Kirkkonummi
               Kerppola, Katriina, kuoron oopperalaulaja, Helsinki
               Keskitalo, Marja, päällikkö, Helsinki
               Keto, Ann-Mari Anita, ylikielenkääntäjä, Helsinki
               Ketola, Minna Katariina, rikostarkastaja, -
               Ketola, Terja Hannele, tietohallinnon erityisasiantuntija, Espoo
               Kiiski, Anne, työmarkkinalakimies, Helsinki
               Kitunen, Veikko Hannes, vanhempi tutkija, Helsinki
               Kivijärvi, Pirjo Riitta, vanhempi tutkija, Mikkeli
               Kohonen, Aki Carl Henrik, johtaja, Lappeenranta
               Koivisto, Raimo Juhani, päädramaturgi, Hattula
               Kontek, Anna Grazyna, lavastussuunnittelija, Helsinki
               Kontoniemi, Olavi Matias, geologi, Kokkola
               Kontulainen, Jarmo Juhani, johtava neuvonantaja, Helsinki
               Korhonen, Gustav Mikael, arkivchef, Helsingfors
               Koskela, Lasse Herbert, sisäinen tarkastaja, Helsinki
               Koskivirta, Ossi, ydinpolttoaineen hankintapäällikkö, Vantaa
               Kouvo, Juha Tapani, työ- ja elinkeinotoimiston johtaja, Lahti
               Kuja-Lipasti, Keijo Mikko, kaupunginjohtaja, Kauhajoki
               Kuusela, Matti Tapio, asiakkuuspäällikkö, Hamina
               Kuusinen, Iiris Anita, kirjasto- ja oppimisteknologiapalveluiden johtaja, Kerava
               Kuusisto, Juha Matti, kaupunginjohtaja, Orivesi
               Kyttälä, Tiina Liisa, palvelupäällikkö, Vantaa
               Kyyhkynen, Erkki Åke Juhani, konttorinjohtaja, Järvenpää
               Kåla, Tom Richard, talousjohtaja, Espoo
               Kähkönen, Jari Juhani, johtaja, Lappeenranta
               Laakso, Sirpa Maritta, rikostarkastaja, -
               Laaksonen, Juhani Olavi, merenmittausinsinööri, Helsinki
               Laari, Matti Juhani, maanmittausinsinööri, Kouvola
               Laide, Erkki Juhani, yritys- ja talousjohtamisen erityisasiantuntija, Kaustinen
               Laine, Timo Pertti Uolevi, poliisitarkastaja, Helsinki
               Lampi, Petri Allan, lentoaseman päällikkö, Seinäjoki
               Lemmetty-Kaukoranta, Anne Hillevi, vanhempi tutkija, Forssa
               Leppilahti, Antti Mikko, rikosylikomisario, Lohja
               Leppänen, Matti Tapio, erikoistutkija, Joensuu
               Liedes-Långbacka, Anna-Kaisa, lehtori, Helsinki
               Lievonen, Kirsi-Marja, henkilöstöjohtaja, Helsinki
               Lilja, Esa Jaakko, I kunnaneläinlääkäri, Kauhajoki
               Lindberg, Maija-Riitta Irene, kehityspäällikkö, Espoo
               Lindblom, Tea Annika, neuvotteleva virkamies, Espoo
               Lindgren, Marina Anneli, yksikön johtaja, Helsinki
               Linjos-Maunula, Hanna Katarina, meriliikennekeskuksen päällikkö, Turku
               Lipponen, Aija Marjatta, toimitusjohtaja, Tampere
               Lohikoski, Mikko Antero, yhteysjohtaja, Turku
               Lumijärvi, Tarja Anneli, kehittämisjohtaja, Helsinki
               Lumikero, Kari Matti Iivari, toimittaja, Tallinna
               Lähteenmäki, Hannu Tapani, kiinteistöjohtaja, Helsinki
               Lönnroth, Eija Marjatta, hankejohtaja, Helsinki
               Maijala, Juha-Pekka, yli-insinööri, Vantaa
               Majoinen, Mika-Veli, johtaja, Helsinki
               Malmström, Peter Jan Valdemar, asiantuntija, Karjaa
               Malve, Olli Ilmari, ryhmäpäällikkö, Porvoo
               Manninen, Marja-Terttu, ulkomaankirjeenvaihtaja, Lappeenranta
               Mattila, Juha Tapani, Country Manager in Cash Management Sales, Helsinki
               Maunula, Esa Kari Juhani, pääsuunnittelija, Espoo
               Meriläinen, Hannu Tapio, aluejohtaja, Espoo
               Meriläinen, Jaakko Einari, liiketoimintayksikön johtaja, Joensuu
               Mikkilä, Ari Juhani, metsänhoitaja, Imatra
               Mikkonen, Kalle Pekka Juhani, talouspäällikkö, Seinäjoki
               Moisio, Pasi Markus, johtaja, Espoo
               Mononen, Juhani Antero, tiimipäällikkö, Helsinki
               Mulari, Eeva Marjatta, psykologi, Espoo
               Mustakangas, Jorma Juhani, yksikönjohtaja, Jyväskylä
               Mustonen, Hannele Kristiina, rehtori, Turku
               Myyry, Pirjo Hannele, yhteyskeskuksen johtaja, Lieksa
               Mäkelä, Risto Juhani, työterveyslääkäri, Alavieska
               Mäkinen, Pasi Juhani, tarkastusjohtaja, Espoo
               Mäkäräinen, Matti Tapani, tulosalueen johtaja, Kuhmo
               Määttä, Ari Kalervo, rikostarkastaja, Järvenpää
               Mönkkönen, Ilkka Antti, metsäasiantuntija, Luumäki
               Narko, Riitta Elisabeth, aikuisopiston rehtori, Järvenpää
               Naumanen, Hannu Tapani, rehtori, Joensuu
               Niemelä, Ilkka Matias, johtava asiantuntija, Espoo
               Niemenmaa, Raili Kaarina, talousjohtaja, Järvenpää
               Nieminen, Pekka Antero, President, Tampere
               Nikama, Pasi Markus, aluelennonjohdon päällikkö, Hämeenlinna
               Normo, Pekka Väinö, ympäristöneuvos, Helsinki
               Nyman, Petteri, verkkotuottaja, Helsinki
               Ojala, Liisa Marketta, vakuutuspiirin johtaja, Seinäjoki
               Ojanperä-Kataja, Virva Katariina, erityisasiantuntija, Espoo
               Olin, Kaj Wilhelm, Senior Solution Manager, Helsinki
               Olkinuora, Ari Matti, General Manager, Tampere
               Pajari, Hilkka Mirjam, ylikamreeri, Espoo
               Pajunen, Hannu Pellervo, erikoistutkija, Suonenjoki
               Partanen, Jouko Olavi, toimitusjohtaja, Imatra
               Pentikäinen, Leena Helmi Johanna, neuvotteleva virkamies, Vantaa
               Perkiö, Seppo Juhani, tietotekniikkapäällikkö, Nurmijärvi
               Petäjä, Jouko Tapio, erikoistutkija, Espoo
               Pihlman, Sirkku Marjatta, tutkija, Turku
               Piippo, Pia Hannele, projektisalkun hoitaja, Turku
               Piironen, Juha Aarne, johtava asiantuntija, Helsinki
               Prusila, Marja Anita, lakimies, Espoo
               Purontakanen, Tapio Antero, pankinjohtaja, Jyväskylä
               Päivärinta, Terhi Anita, hallintojohtaja, Pietarsaari
               Pölönen, Matti Kalevi, linjajohtaja, Joensuu
               Rainio, Kaija Annikki, ylitarkastaja, Espoo
               Rajala, Jukka Aaro, erikoissuunnittelija, Mikkeli
               Rajamäki, Aira Kaarina, opetusneuvos, Helsinki
               Rantala, Tiina Katriina, logistiikkajohtaja, Turku
               Ranta-Puska, Kari Antero, jaospäällikkö, Espoo
               Rautalahti, Riitta Elina, ympäristöneuvos, Espoo
               Rautiainen, Mika Aarne Valter, johtaja, Tuusula
               Reijonen, Riitta Tuulikki, ympäristöylitarkastaja, Lahti
               Reimavuo, Seppo Kalervo, kilpailuasiainneuvos, Espoo
               Rinta-Filppula, Riitta Helena, asiantuntija, Geneve
               Rintala, Ari Olavi, johtaja, Vantaa
               Rintamäki, Tuomo Olavi, tietohallintojohtaja, Helsinki
               Roiha, Gun-Maj Alice, rektor för gymnasium, Esbo
               Roininen, Sakari, palvelupäällikkö, Haukipudas
               Ropo, Teuvo Kalevi, lukion rehtori, Kangasala
               Ruohoniemi, Jarkko Tapio, ryhmäpäällikkö, Helsinki
               Ruoko, Timo Unto Olavi, järjestöjohtaja, Kerava
               Ruusunen, Reino Herman, kansainvälinen kouluttaja, Falkirk
               Räisänen, Anu Elina, opetusneuvos, Helsinki
               Saarentola, Päivi Irmeli, markkinointipäällikkö, Helsinki
               Saarinen, Marja Orvokki, tarkastuseläinlääkäri, Loimaa
               Saarinen, Pertti Uolevi, konttorinjohtaja, Turku
               Saastamoinen, Paavo Yrjö Antero, toimitusjohtaja, Iisalmi
               Sainio, Veli Matti August, PMO Manager, Myrskylä
               Salin, Olli Juhani, sosiaali- ja kriisipäivystyksen päällikkö, Helsinki
               Salminen, Pekka Kalevi, eläinlääkäri, Pello
               Salonen, Jukka, johtaja, Pornainen
               Salonen, Mika Olavi, rikostarkastaja, Raisio
               Saltikoff, Elena, erikoistutkija, Helsinki
               Sarajärvi, Hannu Petteri, osastopäällikkö, Rovaniemi
               Savolainen, Kari Juhani, tutkija, Lahti
               Schildt, Jyri, metsänhoitopäällikkö, Valkeakoski
               Serlachius, Riitta-Liisa, yksityishammaslääkäri, Tampere
               Setälä, Outi Sirkka Soilikki, tutkija, Helsinki
               Silfverberg, Leena Onerva, lehtori, Helsinki
               Silfverberg, Petri Veikko, osto- ja kehityspäällikkö, Helsinki
               Siljander, Aarno, laskentapäällikkö, Helsinki
               Silvennoinen, Risto Matti Antero, liikuntakoordinaattori, Kouvola
               Sjöblom, Kenth Johan, överinspektör, Helsingfors
               Strandén, Leena Annikki, yliarkkitehti, Tampere
               Suihkonen, Tuomo Aapo Aleksi, eläinlääketieteen lisensiaatti, Leppävirta
               Sundberg, Satu-Maria, hallitusneuvos, Espoo
               Suortti, Mauri Tapani, toimitusjohtaja, Hamina
               Säynäjärvi, Mikko Klaus, tyoteryhmäpäällikkö, Lahti
               Tahvanainen, Veli Pekka, yksikön päällikkö, Joensuu
               Tapanila, Pekka Juhani, rahoituspäällikkö, Sysmä
               Tarkiainen, Mika Tapio, rikostarkastaja, Vantaa
               Tiainen, Pekka Antero, erityisasiantuntija, Kangasala
               Tiihonen, Minna Maarit, päällikkö, Tampere
               Tikkala, Kristiina Tarja, talousjohtaja, Espoo
               Tipuri, Marjo Hellevi, hammaslääkäri, Viiala
               Toijonen, Vesa Antero, tuottaja, Helsinki
               Toikka, Jarmo Kalervo, hankintajohtaja, Vantaa
               Toiva, Ari Antero Johannes, talous- ja hallintojohtaja, Helsinki
               Toivonen, Markku Juhani, toimialajohtaja, Turku
               Tuomela, Seppo Sakari, verotarkastaja, Mikkeli
               Tuomenvirta, Heikki Ilmari, ryhmäpäällikkö, Vantaa
               Tuominiemi, Seppo Olavi, myyntipäällikkö, Pirkkala
               Tuomisto, Kaija Elisabeth, tiedottaja, Helsinki
               Törmikoski, Taina Maria, arkkitehti, Oulu
               Uronen, Pirjo Sirkka Hannele, administrativ producent, Helsingfors
               Uusitalo, Markku-Juhani, tieinsinööri, Ylöjärvi
               Vaaraniemi, Kaarina, johtaja, Turku
               Wahlgrén, Asta Kristiina, yksikönjohtaja, Jyväskylä
               Vahtera, Eeva Hellin, hallitusneuvos, Helsinki
               Vartiainen, Matti Kalevi, ryhmäpäällikkö, Tampere
               Vastaranta, Tenho Juhani, IT-kehittämispäällikkö, Vantaa
               Vauhkonen, Arto Kalevi, konttorinjohtaja, Juva
               Vehmas, Keijo Kalevi, verohallinnon controller, Helsinki
               Wester, Merja Eija Anneli, osastopäällikkö, Turku
               Vestergren, Rolf Daniel, Director, Vasa
               Veteläinen, Markku Juhani, liikenneohjaaja, Oulainen
               Wikström, Leif Christer, toiminnanjohtaja, Kirkkonummi
               Viljanen, Kaarlo, arkkitehti, Tölby
               Virkkunen, Juha Matti, yrittäjä, Taivalkoski
               Virtanen, Tiina Helena, tiedottaja, Espoo
               Vuorenpää, Timo Jouko Johannes, yksikönpäällikkö, Laukaa
               Vuorimies, Timo Lauri, johtaja, Järvenpää
               Vuotila, Reko Pietari, ympäristöneuvos, Vaasa
               Väisänen, Tarja Elina Marjatta, HR-partneri, Helsinki
               Väyrynen, Erja Elisabet, yliarkkitehti, Helsinki
               Väyrynen, Kari Juhani, kunnanjohtaja, Salla
               Ylipelkonen, Jari Antero, rikosylikomisario, -
               Ylitalo, Esko Antero, tuotantopäällikkö, Lapinlahti
               Åström, Johan Gustaf William, asiantuntija, Helsinki
               Äikäs, Kalervo Tuomas, projektipäällikkö, Mäntyharju
               Yhteensä: 276

Suomen Valkoisen Ruusun ansioristi / Förtjänstkorset av Finlands Vita Ros orden

               Aalto-Setälä, Aila Irmeli, johtava tilintarkastaja, Helsinki
               Achrén, Björn Lars Mikael, tehtaanjohtaja, Vöyri
               Ahonen, Asko Kalevi, toimitusjohtaja, Kokkola
               Ahonen, Juhani Antero, aluepäällikkö, Oulu
               Airio, Ari Toivo Mikael, palotarkastaja, Raisio
               Aivio, Arvo Simo, järjestelmäpäällikkö, Laukaa
               Alatalo, Ahti Matti, konservatorion rehtori, Oulu
               Allén, Henry Tapio, konttorinjohtaja, Tammisaari
               Andersson, Maria Elisabet, chef för social- och familjeservice, Borgå
               Annala, Matti Juhani, kehityspäällikkö, Sipoo
               Anttila, Kyösti, maanviljelijä, Jalasjärvi
               Arkko, Vesa, Network Analyst, Vantaa
               Arminen, Heikki Matias, vakuutusmatemaatikko, Kirkkonummi
               Aro, Aki Juhani, yrittäjä, Laihia
               Arpalahti, Vesa Petteri, rahoituspäällikkö, Sauvo
               Artte, Ulla Kristiina, hallintopäällikkö, Helsinki
               Arvonen, Anne Kristiina, terveydenhuollon ylitarkastaja, Hämeenlinna
               Asunta, Juhani Jussi, esimies, Vantaa
               Auramo, Jaakko Tuomo Tapio, palopäällikkö, Maarianhamina
               Axell, Maj-Britt, miljööverinspektör, Vasa
               Bernards, Raisa Kristiina, ylitarkastaja, Espoo
               Björses, Frej Erik, kontorschef, Vasa
               Boström, Börje, lokalitetsdirektör, Borgå
               Bragge, Pauli Tapio, arkistopäällikkö, Helsinki
               Breilin, Jouko Tapani, maanmittausinsinööri, Kokkola
               Brännback, Anders Mikael, myyntipäällikkö, Mustasaari
               Degefu, Yeshitila, vanhempi tutkija, Helsinki
               Elomaa, Ritva Inkeri, rikosylikomisario, Espoo
               Ervasto, Erkki Olavi, hankepäällikkö, Espoo
               Flinkkilä, Riitta Helinä, projektipäällikkö, Mikkeli
               Fonselius, Jaakko Tapani, yliopettaja, Jyväskylä
               Gerbert, Natalie, Voimavarakeskus Monikan johtaja, Vantaa
               Granqvist, Johny Vilhelm, byggnadsinspektör, Korsnäs
               Gref, Karin Cecilia, överinspektör, Esbo
               Grönfors, Kari Juhani, yliaktuaari, Tampere
               Grönqvist, Stefan Christian, direktör, Sjundeå
               Gunnar, Ilpo Sakari, laatu- ja turvallisuuspäällikkö, Kotka
               Haapanen, Kimmo Tapio, viestintäpäällikkö, Kuopio
               Haapkylä, Timo Heino Juhana, yritysjohdon konsultti, Helsinki
               Hakulinen, Päivi Helena, peruspalvelujohtaja, Joutsa
               Hakulinen, Timo Olavi, projektipäällikkö, Hausjärvi
               Happonen, Esa Tapio, Senior Sales Manager, Tuusula
               Havukainen, Jukka Ilmari, ylitarkastaja, Helsinki
               Heikkilä, Pasi Juhani, logistiikkapäällikkö, Turku
               Heikkinen, Irma Kaarina, palvelujohtaja, Siikajoki
               Heikkinen, Tuulikki, asiantuntija, Espoo
               Helander, Tapio Juhani, kulttuurikeskuksen johtaja, Ylivieska
               Helenius, Aimo Kalevi, toimitusjohtaja, Somero
               Heliste, Raija Tuulikki, järjestelmäpäällikkö, Espoo
               Hellman, Sirkku Maria Katariina, johtaja, Veikkola
               Hellstrand, Kurt Gunnar, familjerådgivare, Jakobstad
               Helmiö, Juri Jussi, myymäläpäällikkö, Rusko
               Helske, Jyrki Martti, lakimies, Espoo
               Henriks-Eckerman, Maj-Len Kristina, erikoisasiantuntija, Turku
               Henttu, Lauri Juhani Evaldt, Sales Director, Helsinki
               Herranen, Asta Orvokki, Maaseutupäällikkö, Pihtipudas
               Hildén, Kalevi Johannes, logistiikkapäällikkö, Klaukkala
               Hiltunen, Rainer Aarno, toimistopäällikkö, Helsinki
               Hiltunen, Riitta Helena, asiakkuuspäällikkö, Helsinki
               Hippeläinen, Tuija Maarit, rahoitusasiantuntija, Hämeenlinna
               Hirvonen, Hannu Tapio, ylikomisario, Helsinki
               Hirvonen, Timo Heikki Olavi, ostopäällikkö, Lappenranta
               Hokkanen, Marja-Leena, ylitarkastaja, Riihimäki
               Holmström, Eija Hillevi, henkilöstöjohtaja, Kauniainen
               Hujala, Taisto Esko Olavi, lakimies, Espoo
               Hulkkonen, Keijo Ensio, rehtori, Kouvola
               Humalajoki, Jari Kalevi, toimitusjohtaja, Kalajoki
               Huolman, Ilpo Johannes, ylitarkastaja, Helsinki
               Husa, Tero Jukka, vanhempi tutkija, Kerava
               Hyvärinen, Kimmo Juhani, ylitarkastaja, Helsinki
               Hyvönen, Veijo Ville, uutispäällikkö, Raisio
               Hyötyniemi, Yrjö Jaakko Juhani, tuottaja, Helsinki
               Häggman, Erik Ingvar, sivistystoimentarkastaja, Pori
               Häkkinen, Kari Kalervo, Head of Occupational Safety, Vantaa
               Hämäläinen, Tapio Aatos Artturi, terveyskeskuslääkäri, Rääkkylä
               Härkönen, Asta Johanna, sisäinen tarkastaja, Kajaani
               Härmälä-Heiskanen, Liisa Inkeri, toimittaja, Helsinki
               Ilvestie, Ritva Anneli, suunnittelija, Vantaa
               Jakola-Laakso, Marja Sisko, Area Director, Espoo
               Jalonen, Tiina Johanna, johtaja, Pori
               Jokela, Olavi Martti, toimitusjohtaja, Nakkila
               Jokinen, Tuija Kaarina, työsuhdepäällikkö, Helsinki
               Jukkola, Veli Kaarlo Päiviö, perintäpäällikkö, Rovaniemi
               Juslin, Tom Mikael, vientipäällikkö, Kaarina
               Jutila, Markku Sakari, yliaktuaari, Helsinki
               Juutinen, Mika Ensio, työmarkkinatutkija, Helsinki
               Järvenpää, Kristiina Maria Elisabet, kunnanjohtaja, Rantasalmi
               Jääskeläinen, Kari Juhani, kalustoinsinööri, Kuopio
               Kaasinen, Pirkko Annikki, toimistonjohtaja, Helsinki
               Kainulainen, Erkki Olavi, apulaisjohtaja, Tammela
               Kakkonen, Mauri Kalevi, projekti-insinööri, Vantaa
               Kalijärvi, Kari Johannes, Controller, Espoo
               Kallio, Jorma Erkki, palomestari, Haapavesi
               Kamula, Riitta-Liisa, opetuskoordinaattori, Oulu
               Kangas, Heikki Kalevi, Department Manager, Oulu
               Kantola, Olli Erik, markkinointijohtaja, Espoo
               Karhio, Irmeli Hellin, yksikön päällikkö, Helsinki
               Karjalainen, Riitta Kaarina, vanhuskeskuksen johtaja, Turku
               Karppinen, Sirpa Maria, aktuaari, Helsinki
               Kaukola, Eero August, toimitusjohtaja, Janakkala
               Kauppila, Jaakko Kalervo, yliopettaja, Nokia
               Kauppinen, Seija Päivikki, viestintäpäällikkö, Espoo
               Kauppinen, Tuija Marjut, opetuspäällikkö, Savonlinna
               Kekäläinen, Riitta Kyllikki, ylitarkastaja, Järvenpää
               Kelottijärvi, Tuula Anneli, palvelupäällikkö, Rovaniemi
               Kemppainen, Sirpa Irene, varhaiskasvatuksen tulosalueen johtaja, Kajaani
               Kesäniemi, Jari Tapio, kunnanjohtaja, Kaarina
               Ketola, Jyrki, johtaja, Helsinki
               Kinnunen, Timo Petteri, hydrogeologi, Nurmijärvi
               Kirjonen, Merja, toimitusjohtaja, Turku
               Kivelä, Juha Markku Tapani, erityisasiantuntija, Vantaa
               Knuuttila, Juha, yksikön johtaja, Vaasa
               Knuuttila, Marja Liisa, vanhempi tutkija, Mikkeli
               Koivisto, Anna-Liisa, johtava lääkäri, Lieto
               Koivisto, Matti Juhani, tilanhoitaja, Kangasala
               Koljonen, Minna Marita, ylitarkastaja, Kuopio
               Kontio, Panu Jaakko, vanhempi tutkija, Sipoo
               Konttinen, Hannu, kuvittaja, Helsinki
               Koponen, Antti Juha, kehityspäällikkö, Mikkeli
               Korhonen, Annamaija, toimistonjohtaja, Kajaani
               Korhonen, Eero Pekka, yksikönpäällikkö, Mikkeli
               Korhonen, Osmo Einari, geotekninen asiantuntija, Helsinki
               Korjus, Jari Jaakko, hankintainsinööri, Loviisa
               Koskentalo, Tarja Helena, yksikön päällikkö, Nurmijärvi
               Koski, Marja Elisabet, hankekoordinaattori, Helsinki
               Kostamo, Raija Hannele, toimistonjohtaja, Espoo
               Kuivila, Helena Elisabet, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Helsinki
               Kukkohovi-Colpaert, Riitta Maarit, talouspäällikkö, Muhos
               Kukkonen, Tuomo Emil, palotarkastusinsinööri, Oulu
               Kuokkanen, Pekka Tapio, projektipäällikkö, Lappeenranta
               Kuortti, Aarre Hannu Juhani, ylitarkastaja, Helsinki
               Kurki, Leila Kyllikki, rehtori, Muonio
               Kähkönen, Heikki Pekka, suunnittelupäällikkö, Espoo
               Laasanen, Kaarle Juhani, kunnanjohtaja, Lappajärvi
               Lahtinen, Inka-Leena, yksikön päällikkö, Nummela
               Lahtinen, Matti Kalervo, erityisasiantuntija, Vaasa
               Laine, Anna-Mari Katriina, kielten opettaja, Hattula
               Laine, Markku Juhani, Technical QA Manager, Espoo
               Laine, Mirja Anneli, johtava puheterapeutti, Turku
               Lappalainen, Vappu Elina, tietopalvelusuunnittelija, Espoo
               Laukkanen, Jouni Pekka Tapani, ylitarkastaja, Mikkeli
               Laurén, Mikko, kappalainen, Turku
               Lehervo, Salli Orvokki, yksikön päällikkö, Nummela
               Lehikoinen, Mirja Liisa, viestintäasiantuntija, Mäntsälä
               Lehtoruusu, Auli Helena, ylitarkastaja, Järvenpää
               Leino, Jorma Kalevi, tarkastuspäällikkö, Raisio
               Leppäkoski, Jyri Juhani, pelastuspäällikkö, Pori
               Leppänen, Marja-Leena, talouspäällikkö, Kerava
               Leskinen, Arvo Heikki, peruskoulun rehtori, Rautalampi
               Leskinen, Juha-Matti, tuotekehitysasiantuntija, Turku
               Likitalo, Heikki Antero, lehtori, Kuopio
               Lindroos, Juhani Antero, maksatuspäällikkö, Tampere
               Lindström, Anna Natalia, ylitarkastaja, Espoo
               Lindström, Kai Lars Erik, konttorinjohtaja, Laitila
               Lindström, Torbjörn Henry Wilhelm, kehittämispäällikkö, Parainen
               Lintula, Eliisa Katariina, sosiaalijohtaja, Rovaniemi
               Litja, Hannu Rainer, psykologi, Kuopio
               Liukonen, Hannu Tapio, tarkastuspäällikkö, Pori
               Loikkanen, Heikki Juhani, työsuojelupäällikkö, Joensuu
               Loukasmäki, Pasi Matti, rahoituspäällikkö, Sotkamo
               Lundström, Lena Agneta Elisabet, toimitilapäällikkö, Helsinki
               Lyytinen, Maarit Hannele, perintäpäällikkö, Kuopio
               Malin, Tuomo Teuvo Oswald, riskiasiantuntija, Hesinki
               Malmström, Mårten Olof, jordbrukare, Esbo
               Manni-Lindqvist, Tiina, tutkija, Hyvinkää
               Manninen, Tuomo Erkki Tapani, geologi, Rovaniemi
               Martikainen, Matti Markku, alueluotsivanhin, Kotka
               Mattas, Glenn Tore, General Manager, Vasa
               Matturi, Vesa Pekka, insinööri, Oulu
               Mettala, Pia Kaarina, linjajohtaja, Vantaa
               Miettinen, Hannu Antero, tekninen johtaja, Jämsä
               Miinalainen-Umae, Lea-Raija Orvokki, lähetystyöntekijä, Pori
               Muotka, Anja Irene, suunnittelija, Helsinki
               Muroke, Veijo Elmer, toiminnanjohtaja-rehtori, Helsinki
               Musta, Yrjö Oskari, rehtori, Inari
               Mustonen, Esko Ilmari, vanhempi tutkijainsinööri, Espoo
               Myllymaa, Tapio Juhani, lehtori, Harjavalta
               Mäkelä, Ari Päiviö, insinööri, Jyväskylä
               Mäkelä, Pauli Juhani, ylikomisario, Tampere
               Mäki, Maarit Helena, vanhempi tutkija, Forssa
               Mäkinen, Hannu Juhani, aluepäällikkö, Espoo
               Mäkinen, Ilkka Johannes, apulaisrehtori, Tuusula
               Mäkinen, Seppo Ilmari, johtaja, Helsinki
               Mäki-Säntti, Merja Kyllikki, Development Manager, Pori
               Mäläskä, Anja Leena, korkeakoulusihteeri, Liminka
               Männikkö, Anna-Liisa, johtaja, Helsinki
               Männikkö, Pentti Juhani, tuotantoasiantuntija, Vantaa
               Männistö, Vesa Jaakko, tienpidon asiantuntija, Vihti
               Määttä, Ari Rainer, tuotantopäällikkö, Muonio
               Määttä, Pirkko Sisko, toiminnanjohtaja, Kuusamo
               Mölsä, Martti Kullervo, rakennusmestari, Punkalaidun
               Niemelä, Maija Kaarina, arkkitehti, Tyrnävä
               Niemi, Aino Anneli, johtava tilintarkastaja, Kerava
               Niemi, Rauni Anneli, tutkija, Helsinki
               Nieminen, Jukka Veli, työsuojelupäällikkö, Lohja
               Nieminen, Outi Kaarina, asiakkuusjohtaja, Riihimäki
               Niemitz, Pirjo Margit, työterveyslääkäri, Siilinjärvi
               Nirkko, Juha Tapio, arkistotutkija, Helsinki
               Noopila, Taina Maria, vientipäällikkö, Riihimäki
               Nord, Paul Hans Alfred, rahoituspäällikkö, Mustasaari
               Nordström, Pirkko, Business Controller, Vaasa
               Nyberg, Annette Christine, byråchef, Borgå
               Nygren, Helena Päivi Iris, hallintoylijohtaja, Pori
               Nygård-Taxell, Rachel Margareta, ekonomichef, Åbo
               Nykänen, Matti Tapio, toimistopäällikkö, Hämeenlinna
               Nyqvist-Mannsén, Marianne, ämneslärare i engelska och finska, Närpes
               Ohvo, Martti Petteri, kehittämispäällikkö, Espoo
               Oksanen, Niina Marja Elina, henkilöstöpäällikkö, Hämeenlinna
               Orivuori, Matti Juhani, hankecontroller, Helsinki
               Outila, Pauli Kalevi, taloussuunnittelupäällikkö, Helsinki
               Paananen, Leena Kyllikki, konttorinjohtaja, Espoo
               Paasalo, Satu Raina, toimistopäällikkö, Helsinki
               Palenius, Ari Juhani, johtaja, Helsinki
               Papinaho, Jorma Kari Uolevi, kuljetusyrittäjä, Keuruu
               Parviainen, Ismo Olavi, erityisasiantuntija, Klaukkala
               Pasma, Elsa Matilda, pitkäaikaishoidon päällikkö, Hyvinkää
               Pasto, Seppo Olavi, LBU Marketing and Sales Manager, Vaasa
               Patomeri, Topi Kalle, käyttöpäällikkö, Porvoo
               Paunonen, Silva Hillevi, Vice-President, Tampere
               Pekkarinen, Pekka Tapani, johtaja, Espoo
               Peltonen, Pekka Seppo Tapani, yrityssuunnittelupäällikkö, Pori
               Peltonen, Taina Helena, sivistysjohtaja, Mänttä-Vilppula
               Pessa, Anitta Pirkko Marketta, toimistonjohtaja, Kuusankoski
               Piirainen, Antti Juhani, rakennusmestari, Lempäälä
               Piiroinen, Juha Timo Tapani, rikoskomisario, Tampere
               Pikkarainen, Maarit Johanna, ylikomisario, Vantaa
               Pitkäranta, Inkeri Sirkka Aulikki, suunnittelija, Helsinki
               Pohja-Nylander, Paula Tuulikki, kemisti, Helsinki
               Posio, Pirkko Hannele, ympäristölakimies, Rovaniemi
               Pousi, Jouni Sakari, ylitarkastaja, Helsinki
               Pulli, Jouko Juhani, tuotealuepäällikkö, Mäntsälä
               Purhonen, Hilpi Marjaana, terveyspalvelupäällikkö, Juva
               Pyykkönen, Ritva Irmeli, yliopettaja, Hankasalmi
               Pöyry, Mika Pentti, ylikomisario, Helsinki
               Ranta, Pauli Jari Edvard, konttorinjohtaja, Hyvinkää
               Rantala, Aino Kyllikki, varatoimitusjohtaja, Hyvinkää
               Rantala, Kalevi Antero, tulosyksikön päällikkö, Tornio
               Rantti, Pekka Ilmari, sertifiointipäällikkö, Vantaa
               Rautava, Antti Sakari, luotsi, Hanko
               Rautio, Kari Johannes, yliaktuaari, Helsinki
               Rautio, Markus Jarkko, palopäällikkö, Salo
               Rihtamo, Jukka Tapani, Business Manager, Helsinki
               Rimpiläinen, Hanne Katriina, ylitarkastaja, Sotkamo
               Rinne, Simo Sakari, Senior Expert, Nurmijärvi
               Rintala, Ismo Mauno Kalevi, maaseutupäällikkö, Seinäjoki
               Rintala, Jari Pekka, vanhempi tutkija, Helsinki
               Rintamäki, Marja Tuulikki, toimistopäällikkö, Hausjärvi
               Rintanen, Pekka Antero, suunnittelupäällikkö, Hämeenlinna
               Risberg, Kari Juhani, toimitusjohtaja, Vaasa
               Rita, Heli Marjatta, tieteellinen neuvonantaja, Helsinki
               Ritari, Merja Elisabet, rehtori, Kouvola
               Romppanen, Eeva Hannele, rikoskemisti, Helsinki
               Roos, Pertti Armas, talousjohtaja, Espoo
               Rothovius, Hannu Tuomas Rainer, yliaktuaari, Vantaa
               Ruhanen, Kerttu Kaarina, sivistysjohtaja, Helsinki
               Räisänen, Vesa Matti Tapio, liiketoimintajohtaja, Lappeenranta
               Räsänen, Eero Pauli Tapio, Business Controller, Oulu
               Röyskö, Leena Emilia, kirjanpitopäällikkö, Ilmajoki
               Saarela, Sirkku Maarit, erikoistutkija, Helsinki
               Saari-Halonen, Päivi Elina, vastuuvalvoja, Kauniainen
               Saastamoinen, Arttu Kalervo, yrittäjä, Pielavesi
               Saikku, Anna-Maija, pedagoginen rehtori, Vesanto
               Sainio, Esa Aatos, pankinjohtaja, Rauma
               Salmio, Leena Sinikka, Director, Veikkola
               Salomaa, Eila Maija, yliaktuaari, Helsinki
               Salomaa, Jari Kalervo, etuuspäällikkö, Helsinki
               Saloranta, Jukka Pekka, johtaja, Espoo
               Sandberg, Ari Johannes, parturimestari, Nokia
               Sandelin, Eeva Helena, kotihoitopäällikkö, Espoo
               Saros, Pekka Martti Ilmari, rehtori, Hämeenlinna
               Saukkonen, Pertti Antero, tehdaspalvelun päällikkö, Juankoski
               Seitakari, Riitta Liisa, vanhempi farmaseuttinen asiantuntija, Vantaa
               Seppälä, Harri Matti, linjajohtaja, Kokkola
               Seppänen, Kari Juha Sakari, radiotarkastusasiantuntija, Jokioinen
               Sihvo, Brita Anneli, tutkintosihteeri, Helsinki
               Siili, Jukka Kasper, toimitusjohtaja, Tuusula
               Silpola, Heikki Kaarlo Juhani, talousarviopäällikkö, Turku
               Sipola, Olli-Pekka, projekti-insinööri, Hyvinkää
               Siponen, Raija Anitta, pankinjohtaja, Iisalmi
               Siren, Hilkka Marjatta, sisäinen tarkastaja, Helsinki
               Soikkeli, Paavo Matti, asiakkuuspäällikkö, Nurmes
               Soininen, Riitta Katariina, johtava veroasiantuntija, Kuopio
               Solin, Peter Arnold Henrik, Senior Advisor, Parainen
               Somersalo, Antti Juhani, IT-arkkitehti, Espoo
               Suokas, Kari Juhani, liiketoimintajohtaja, Hämeenlinna
               Suomela, Aini-Sisko Tuulikki, tietopalvelupäällikkö, Helsinki
               Suominen, Marja-Leena, palvelujohtaja, Hattula
               Säkkinen, Heimo Ensio, tarkastuspäällikkö, Hyvinkää
               Säntti-Ahomäki, Pirjo Hannele, amanuenssi, Jyväskylä
               Tammi, Sirpa Anneli, täytäntöönpanopäällikkö, Kuopio
               Taponen, Tero Tapani, yksikön päällikkö, Vantaa
               Tarkkanen, Satu-Maarit Aulikki, tietopalvelupäällikkö, Helsinki
               Teikko, Yrjö Ensio, rehtori, Hyvinkää
               Teistelä, Ari Tapio, erityisasiantuntija, Mikkeli
               Tigerstedt, Leon Christoffer, erikoistutkija, Helsinki
               Tikanmäki, Veijo Uolevi, sivistysjohtaja, Haapajärvi
               Tikka, Leena Marjukka, ekonomi, Mikkeli
               Tikkanen, Kari Ilkka Samuli, tekninen johtaja, Savonlinna
               Tikkanen, Outi Sallamaria, intendentti, Helsinki
               Toivanen, Mikko Topias, yliopettaja, Kuopio
               Tuomisto, Timo Asser, laatupäällikkö, Vaasa
               Turku, Leena Anneli, ylitarkastaja, Helsinki
               Turpeinen, Seija Aliisa, hallintojohtaja, Pudasjärvi
               Tuuri, Heikki Jaakko, pääkirjoitustoimittaja, Ylistaro
               Ukkonen, Hannu Kalevi, turvallisuuspäällikkö, Riihimäki
               Ulvi, Veikko Antero, erikoistutkija, Akaa
               Uosukainen, Leena Marjatta, tutkijayliopettaja, Rantasalmi
               Urpilainen, Eikka Kari, johtaja, Joensuu
               Usmi, Hannu Tapio, markkinointipäällikkö, Helsinki
               Utunen, Eero Juhani, palvelujohtaja, Espoo
               Walldén, Laila Anneli, johtava ylihoitaja, Helsinki
               Valle, Jukka Olavi, järjestelmäasiantuntija, Helsinki
               Valtonen, Arja Inkeri, kulttuurijohtaja, Sastamala
               Varkila, Jorma Olavi, Johtava asiantuntija, Hämeenlinna
               Vehviläinen, Ari Tapio, Vice President, Mänttä
               Veijalainen, Jyrke Olavi, järjestelmäpäällikkö, Espoo
               Wennman, Kaj, asiantuntija, Helsinki
               Westerholm, Anders, Sales Director, ulkomaat
               Vettenranta, Jari Terho, diplomi-insinööri, Askola
               Vettenranta, Sirpa Liisa, terveyskeskushammaslääkäri, Askola
               Viitala, Reima Kristian, luokanopettaja, Multia
               Viitanen, Jari Heikki Antero, ylitarkastaja, Kangasala
               Vikberg, Gun Anne-Maj, planeringschef, Helsingfors
               Wikholm, Henry Osvald, jordbrukare, Helsingfors
               Vik-Hästbacka, Carita Birgitta, enhetschef, Pedersöre
               Vilhonen, Esa Olavi, asiantuntijapäällikkö, Helsinki
               Virola, Timo Henrik, vesihuoltoasiantuntija, Hämeenlinna
               Virrankoski, Ville Kustaa, maatalousyrittäjä, Kauhava
               Virtanen, Teemu Sakari, ylitarkastaja, Tampere
               Voutilainen, Ari Olavi, Director, Siilinjärvi
               Vuorio, Pentti Mikael, asiantuntija, Lempäälä
               Vähäkainu, Kyösti Johannes, Director, Kuopio
               Värtinen, Lea Sinikka, projektipäällikkö, Espoo
               Väänänen, Maria, ympäristöinsinööri, Hämeenlinna
               Yli-Kyyny, Kari Antero, korkeakoulusihteeri, Lieto
               Ylisuvanto, Tapio Kalevi, liikennöitsijä, Kemi
               Ylitalo, Eero Juhani, kunnanjohtaja, Pello
               Öhman, Leila Sinikka, ylitarkastaja, Vihti
               Österroos, Leif Ivar, General Manager, Maalahti
               Yhteensä: 339

Suomen Leijonan ansioristi / Förtjänstkorset av Finlands Lejons orden

               Aakko, Maija-Liisa, tarkastaja, Helsinki
               Aaltonen, Hannu Tapani, kauppias, Turku
               Aartolahti, Anja Marja Tuulikki, asiantuntija, Kuopio
               Ahlqvist, Jari Erik, taksiyrittäjä, Espoo
               Aho, Tarja Kristiina, kielten opettaja, Veteli
               Ahola, Arja Helmi Maria, kehityspäällikkö, Helsinki
               Ahola, Pirkko-Liisa, asiantuntija, Vantaa
               Ahti, Olli Tapani, joukkoliikennesuunnittelija, Kerava
               Ahtonen, Martti Juhani, myymäläpäällikkö, Parikkala
               Airaksinen, Jarmo Tapio, tulosyksikön päällikkö, Kajaani
               Airaksinen, Sissi Sisko Helena, tiedottaja, Vantaa
               Aitonurmi, Jouko Hannu Kalevi, pääluottamusmies, Rauma
               Akonniemi, Ulla Anneli, nuoriso- ja kulttuuritoimenjohtaja, Ähtäri
               Alahäivälä, Juha Tapio, paloesimies, Ylivieska
               Ala-Nikkola, Timo Jaakko Mikael, myyntipäällikkö, Jyväskylä
               Alanko, Ulla-Maija, erityissuunnittelija, Helsinki
               Ala-Pöntiö, Kaisu Marjatta, erityisopettaja, Kalajoki
               Alho, Sirkka Susanna, yliopistonopettaja, Kalajoki
               Ali-Hokka, Seppo Tapani, OPEX Manager, Porvoo
               Anttila, Esa Jarmo Juhani, rehtori, Pori
               Arkkila, Jussi, koulunjohtaja, Keuruu
               Arola, Harri Väinö, huoltopäällikkö, Luopioinen
               Arponen, Aki Voitto, konservaattori, Mäntsälä
               Arvonen, Jari Olavi, resurssipäällikkö, Nokia
               Asikainen, Aila Sisko Marjatta, luomuasiantuntija, Pieksämäki
               Asikainen, Esa Ilari, projektipäällikkö, Oulu
               Asp, Jouni, erikoissuunnittelija, Helsinki
               Bastman, Matti Voitto, kiinteistönvälittäjä, Paimio
               Bergman, Dan Gunnar, luotsi, Åbo
               Blomqvist, Birgitta Caroline, barnomsorgsledare, Korsnäs
               Brunholm, Ulla Marjatta, laboratorioinsinööri, Espoo
               Camique, Teija Tuulikki, arkistopäällikkö, Helsinki
               Cleveland, Ray Martin, 340/330 kapteeni, Helsinki
               Collan, Riitta Anneli, kansainvälisten asioiden suunnittelija, Espoo
               Eklund, Johan Bertil, ämneslärare, Närpes
               Ekola, Sirkka Helena, osastoryhmän päällikkö, Helsinki
               Elo, Ari, ylikamreeri, Helsinki
               Elomaa, Anja Kaarina, rehtori, Ylöjärvi
               Enqvist, Reijo Juhani, rikoskomisario, Helsinki
               Erdogan, Pirjo, konsulivirkailija, Kööpenhamina
               Eronen, Ulla Maija, lehtori, Orivesi
               Ervasti, Matti Ali Ylermi, kaupunginvaltuutettu, Kuusamo
               Eskeli, Aulis Ensio, ostopäällikkö, Akaa
               Eskola, Erkki Pekka Pellervo, tiiminvetäjä, Kirkkonummi
               Eskonmaa, Pirjo Helena, osastonhoitaja, Raisio
               Finnilä, Juha Paavo, liikenteenharjoittaja, Seinäjoki
               Forslund, John Gustav, kriminalkommissarie, Korsholm
               Forster, Terese Ann, Language Adviser, Helsinki
               Glumerus, Pasi Juha Ilmari, tulosyksikön päällikkö, Lohja
               Griep, Joseph Bernardus, byråarkitekt, Jakobstad
               Gröndahl, Kari Taisto, johtava rakennuttaja, Helsinki
               Gull, Jan Olle, förvaltningsdirektör, Vasa
               Haakana, Yrjö Ensio, taksiyrittäjä, Orimattila
               Haapakoski, Hannu Ilkka, yhdyskuntainsinööri, Alavieska
               Haapanen, Riitta Annikki, Project Manager, Loimaa
               Haapaniemi, Harri Ilmari, tuotantojohtaja, Keuruu
               Haaparanta, Helena Esteri, farmaseutti, Kauhajoki
               Haarala, Erkki Juhani, toiminnanjohtaja, Helsinki
               Hahtala, Mia, hoitotyön lehtori, Leppävirta
               Hakala, Tuula Sinikka, johtava hoitaja, Joutsa
               Hakkarainen, Anitta Hellevi, rehtori, Kinnula
               Hallenberg, Terttu Helena, palveluesimies, Hattula
               Halme, Kimmo Pekka, rikoskomisario, Jyväskylä
               Hanhimäki, Marianne, emäntä, Kauhava
               Hanka, Toni-Pekka Erkki, verotarkastaja, Oulu
               Hannuksela, Merja-Liisa, maankäyttöpäällikkö, Sastamala
               Hannula, Tapio, paloinsinööri, Pori
               Hansen, Eva Johanna, T&K koordinaattori, Rauma
               Hartikainen, Aaro Vilho Ilmari, rikosylikonstaapeli, Siilinjärvi
               Hartikainen, Matti Juhani, koneyrittäjä, Siilinjärvi
               Hautala, Ritva Anna-Liisa, lehtori, Lohja
               Havu, Paula Tuulikki, henkilöstöpäällikkö, Tampere
               Heiermann, Dieter Hermann, lehtori, Kokkola
               Heimonen, Sirpa Hannele, konttorinjohtaja, Nurmijärvi
               Heinonen, Heidi, sovellusasiantuntija, Vantaa
               Heiskanen, Teija Maija, henkilöstöasiantuntija, Kouvola
               Hekkala, Ilmari, opettaja koulunjohtaja, Suomussalmi
               Helenius, Jaakko Eerik, kehityspäällikkö, Pirkkala
               Herlin, Kirsti Hannele, esimies, Helsinki
               Herranen, Mervi Kaarina, suunnittelija, Helsinki
               Hettula, Jaakko Tapani, Lipeälinjan ja Voimalaitoksen päällikkö, Oulu
               Hiedanniemi, Arto Tapio, varaosamyyntipäällikkö, Tampere
               Hietala, Jukka Antero, rakennusmies, Mäntsälä
               Hietanen, Riitta Maria, koulunjohtaja, Hämeenlinna
               Hietaniemi, Antti Jaakko, Service Delivery Manager, Askainen
               Hihnala, Telma Kyllikki, osastonhoitaja, Tornio
               Hilkamo, Päivi Pauliina, tuotepäällikkö, Helsinki
               Hiltunen, Anne Helena, notaari, Turku
               Hiltunen, Liisa Orvokki, insinööri, Outokumpu
               Himanen, Aarne Veikko Olavi, palomestari, Mikkeli
               Himanen, Marjo-Riitta, ylihoitaja, Vaasa
               Hirvi, Sanna Suvi Päivikki, tarkastusesimies, Helsinki
               Hirvonen, Kalervo Pekka Antero, ylitarkastaja, Tampere
               Holm, Sixten Karl-Erik, Global Solutions Manager, Vaasa
               Holmberg, Anneli Helena, kamreeri, Porvoo
               Holopainen, Christina Elisabet, konseptipäällikkö, Helsinki
               Holster, Ritva Inkeri, sivistystoimen toimialajohtaja, Pihtipudas
               Holtinkoski, Reijo, koneyrittäjä, Oulu
               Holttinen, Tarja Helena, päivähoidon johtaja, Lempäälä
               Honkonen, Reijo Tapani, lehtori, Mikkeli
               Hosio, Pekka Sakari, toimitusjohtaja, Nivala
               Huhanantti, Leena Kaarina, toiminnanjohtaja, Oulu
               Huhtala, Jarmo Veikko, asiakasvastuullinen johtaja, Tampere
               Huotari, Seija Katri Marita, asiakasvastuullinen johtaja, Kuhmo
               Huttunen, Ilkka Juhani, työmaapäällikkö, Turku
               Huttunen, Pauli Antero, koulutoimenjohtaja, Kuhmo
               Hypén, Soili Mirjami, erityisasiantuntija, Kajaani
               Hyttinen, Sari Marjaana, kansainvälisten asioiden koordinaattori, Tampere
               Hyvärinen, Helena Kerttu, tutkija, Jokioinen
               Hyvärinta, Risto Olavi, rakennusmestari, Helsinki
               Hägglund, Mona Gunilla, asumispalvelupäällikkö, Espoo
               Häkkilä, Eija Irmeli, veroasiantuntija, Nivala
               Häkli, Erkki Ensio, vapaa-aikajohtaja, Akaa
               Hämäläinen, Mirja Anneli, verotarkastaja, Järvelä
               Häyhä, Jaakko, ICT-sovelluspalvelutoiminnan päällikkö, Helsinki
               Högnabba, Stefan Valfrid, verkställande direktör, Kronoby
               Ihamäki, Asko Kaleva, kehittämispäällikkö, Virrat
               Ijäs, Marko Tapio, rikoskomisario, Savonlinna
               Immonen, Jari Veli Martti, kuljetusyrittäjä, Mäntyharju
               Immonen, Tuija Päivikki, järjestelmäasiantuntija, Joensuu
               Ingman, Kjell Åke, Design Manager, Sipoo
               Jaakkola, Markku Juhani, energiajohtaja, Tampere
               Jaakkonen, Tuija Maarit, suunnittelija, Kuopio
               Jansson, Hans Uno Harald, Vice President, Tampere
               Joenniemi, Sirpa, kuvataideintendentti, Tampere
               Joki, Leena, tutkija, Vantaa
               Jokinen, Tuula Tellervo, sivistystoimen johtaja, Virrat
               Joru, Martti Olavi, tekninen isännöitsijä, Tuusula
               Joukainen, Erkki, liikenteen ohjaaja, Vantaa
               Juhola, Olavi Juho Eerik, pankinjohtaja, Eura
               Julku, Tiina Marjatta, luokanopettaja, Alavus
               Junttila, Veikko Antero, toimitusjohtaja, Vaasa
               Jussila, Asko Antero, maaseutusihteeri, Jämsä
               Juujärvi, Ulla Annikki, insinööri, Rovaniemi
               Juvonen, Ulla Marjatta, osastosihteeri, Espoo
               Jyrkinen, Eija Kaarina, palvelupäällikkö, Kirkkonummi
               Jämsén, Eino Olavi, kiinteistöpäällikkö, Äänekoski
               Jämsä, Hannu Eelis, rikoskomisario, Helsinki
               Jäntti, Jarmo Kalevi, laboratoriopäällikkö, Kouvola
               Järvinen, Timo Ilmari, osastopäällikkö, Helsinki
               Jääskeläinen, Lauri Olavi, asiakaspalvelujohtaja, Joensuu
               Kaakkomäki, Hannu Tapio, kehittämispäällikkö, Virrat
               Kaartinen, Klaus Juhana, tietopalvelupäällikkö, Vantaa
               Kaasinen, Arja Katariina, suunnittelija, Kuopio
               Kaila, Aino-Maija, näyttelyamanuenssi, Helsinki
               Kaipio, Marja-Liisa, kliininen neuropsykologi, Helsinki
               Kallio, Heikki Juhani, komisario, Helsinki
               Kallunki, Erkki Johannes, työpäällikkö, Jyväskylä
               Kangas, Soile Mirjami, tarkastaja, Rovaniemi
               Kankaanpää, Esa Jussi, Key Account Manager, Espoo
               Kanniainen, Aino, psykoterapeutti, Leppävirta
               Kantola, Kari Martti, director, Espoo
               Karhula, Sirkka Helena, vastuualuejohtaja, Jyväskylä
               Karhumaa, Jukka Anselmi, maatalousyrittäjä, Siikajoki
               Kari-Granfors, Outi Kaarina, kaupunginsihteeri, Turku
               Karppinen, Rauno Johannes, apulaisrehtori, Kerava
               Karttunen, Marja Tuulikki, johtava asiantuntija, Helsinki
               Karttunen, Seija, toiminnanjohtaja, Polvijärvi
               Kaulamo, Leena, hallintopäällikkö, Leppävirta
               Kauppila, Juha Heikki, myyntiesimies, Raahe
               Kauppila, Ulla Kristiina, palveluesimies, Kemi
               Kauppinen, Tuija Birgitta Elisabeth, 4H-toiminnanjohtaja, Vieremä
               Kautto, Vuokko Anneli, sosiaalityöntekijä, Lahti
               Kavén, Harri Kalevi, toimittaja, Turku
               Kemppainen, Jussi Tuomo, kartoittaja, Kajaani
               Kemppi, Kimmo Veli, valvontapäällikkö, Espoo
               Kentala, Kimmo Johannes, kiinteistöinsinööri, Halsua
               Kenttälä, Reijo Olavi, poromies, Pudasjärvi
               Kerko, Hannu Olavi, toimitusjohtaja, Marttila
               Kerko-Ervasto, Tuula Tellervo, järjestöassistentti, Lohja
               Kerman, Armi Inkeri, henkilöstökoordinaattori, Helsinki
               Kervinen, Birgitta Kristina, yhteyspäällikkö, Helsinki
               Keränen, Vuokko Helena, asiantuntija, Raahe
               Keskitalo, Sari Helena, yrittäjä, Enontekiö
               Kettunen, Sanna-Marjatta, tiimipäällikkö, Helsinki
               Kilpelä, Reijo Johannes, seurakuntamestari, Savukoski
               Kilpeläinen, Marja-Leena, maatalousinsinööri, Pieksämäki
               Kinnunen, Timo Mikael, myymäläpäällikkö, Lappeenranta
               Kirsilä, Hannu Sakari, lehtori, Evijärvi
               Kirves, Matti Antero, rakennuttajapäällikkö, Hirvensalmi
               Kiviniemi, Juha Antti Iisakki, manviljelijä, Jalasjärvi
               Kiviniemi, Tuomo Kalervo, paikkatietoteknikko, Rovaniemi
               Kivistö, Jarmo Tapani, kuljetusyrittäjä, Tampere
               Kohtala, Pertti Juhani, toimialarehtori, Parkano
               Koistinen, Kaija Helena, liikennepalveluesimies, Järvenpää
               Koivu, Jouni Kalevi, työpäällikkö, Turku
               Koivumaa, Juha Kalevi, rakennusmestari, Rovaniemi
               Koivupuro-Niva, Teija Birgitta, kauppapaikkapäällikkö, Helsinki
               Koivusalo, Auli Marketta, Head of Sales Process Development, Vaasa
               Kokkonen, Juha Pekka, Manager, Helsinki
               Kontio, Kari Juhani, projektipäällikkö, Turku
               Korhonen, Ari-Pekka, johtava kaupunginsihteeri, Turku
               Korhonen, Saara Johanna, farmaseutti, Helsinki
               Korhonen, Salme Kaarina, lehtori, Ruovesi
               Korio, Kimmo Pekka, palomestari, Savonlinna
               Korolainen, Hannu Kalervo, laskenta-asiantuntija, Helsinki
               Korpisaari, Jari Kalevi Juhani, turvallisuuspäällikkö, Kankaanpää
               Koskela, Liisa Heli Kaarina, asiantuntija, Toholampi
               Koskela, Päivi Pirjo, viestimestari, Espoo
               Koskelainen, Jaana Katariina, yksityispankkiiri, Helsinki
               Koskenniemi, Juha Kullervo, lehtori, Sipoo
               Koski, Sanni Ellen, verotarkastaja, Kempele
               Koskimäki, Markku Elias, komisario, Vantaa
               Koskinen, Satu Hannele, maatalousyrittäjä, Karstula
               Kosonen, Juha Tapani, voimalaitoksen päällikkö, Ruokolahti
               Kosonen, Tuija Paula Hannele, myyntipäällikkö, Vaasa
               Kostiainen, Sisko Hannele, esimies, Kiuruvesi
               Kouri, Ann-Sofi May Birgitta, farmaceut, Kronoby
               Kropsu, Yrjö Kalervo, komisario, Simo
               Kuhanen, Jukka Taavetti, suunnittelija, Kotka
               Kuikka, Marketta, kotihoidon johtaja, Liperi
               Kuivalainen, Hannu Juhani, Director, Vantaa
               Kuivalainen, Marko Juhani, turvallisuuspäällikkö, Jyväskylä
               Kujala, Terttu Marketta, ylitarkastaja, Seinäjoki
               Kujanpää, Hilja Liisa Anneli, erityisasiantuntija, Kuopio
               Kujanpää, Markku Juhani, taksiyrittäjä, Tampere
               Kummunmäki, Kirsi Susanna, Chief Specialist, Helsinki
               Kumpulainen, Jouni Antero, agrologi, Vieremä
               Kuoppala, Niilo Juhani, myyntijohtaja, Seinäjoki
               Kuosmanen, Jukka Ilmari, aluemyyntipäällikkö, Turku
               Kuparinen, Timo Ilmari, VM Concept Manager, Helsinki
               Kurikka, Anne Maarit, nuorisotoimenjohtaja, Valkeakoski
               Kurkela, Tapio Pauli Kullervo, opettaja, Tampere
               Kuronen, Ulla Maija, asiantuntija, Joensuu
               Kurvinen, Outi Kristiina, taloushallintoasiantuntija, Helsinki
               Kuukkala, Juhani Valto Olavi, maanviljelijä, Tarvasjoki
               Kuusinen, Markku Erkki, rakennusinsinööri, Vantaa
               Kuutsa, Mauri Kalevi, IT- ja logistiikkajohtaja, Mäntsälä
               Kuutvuori, Eeva Marjut, pääsuunnittelija, Helsinki
               Kuvala, Petri Kalevi, konttoripäällikkö, Tampere
               Kyrö, Mika Juhani, rakennusmestari, Jämsä
               Kytölä, Mirja Tuulikki, apulaistoimistopäällikkö, Tampere
               Känsäkoski, Erja Anneli, myymäläpäällikkö, Kokkola
               Kärki, Jari Juhani, kuljetusyrittäjä, Kuopio
               Kärkkäinen, Timo Juhani, tarkastusesimies, Riihimäki
               Körkkö, Seppo Juhani, nuorisosihteeri, Inari
               Laakso, Paula Tuulikki, päiväkodin johtaja, Tammela
               Laaksola, Kimmo Olavi, pääluottamusmies, Masku
               Laherto, Jari Pekka, järjestelymestari, Kouvola
               Lainas, Veli-Pekka, konttorinjohtaja, Jyväskylä
               Laine, Hilkka Anneli, toiminnanjohtaja, Rovaniemi
               Laine, Matti Olavi, yliopettaja, Mäntsälä
               Laine, Tuija Kaarina, ylitarkastaja, Helsinki
               Laitinen, Markku, maanviljelijä, Kangasniemi
               Lallukka, Jari Matti, kunnossapitopäällikkö, Tampere
               Lampinen, Samuli Johannes, asiantuntija, Alavus
               Lankinen, Jukka Tuomo, ostojohtaja, Lahti
               Lankinen, Sari Sisko, erityisluokanopettaja, Kouvola
               Lappi, Pekka Juhani, äänisuunnittelija, Helsinki
               Larvamo, Katriina Satu Anneli, henkilöstöpäällikkö, Kirkkonummi
               Latvanen, Pauli Simo Olavi, rikoskomisario, Ähtäri
               Laukkanen, Leila Mirjami, koulutusasiantuntija, Joensuu
               Laulainen, Arja Kristiina, historian ja yhteiskuntaopin lehtori, Pori
               Lauttaanaho, Jaana Erja Marjatta, toiminnanjohtaja, Pieksämäki
               Lehtikangas, Matti Henrik, kehityspäällikkö, Helsinki
               Lehtinen, Matti Ilmari, Senior Project Engineer, Pirkkala
               Lehto, Vesa Matti, sijoitusjohtaja, Helsinki
               Lehtola, Vuokko Anita, asiakkuuspäällikkö, Kärsämäki
               Lehtonen, Jorma Kalevi, opettaja, Tampere
               Lehtonen, Matti Olavi, kauppapaikkaneuvottelija, Pirkkala
               Lehtonen, Pirjo Anneli, ylitarkastaja, Jyväskylä
               Leinonen, Olli Matti, myymäläpäällikkö, Ulvila
               Lemola, Hilkka-Liisa, konttorinjohtaja, Espoo
               Leppänen, Arja Helena, hankeasiantuntija, Mikkeli
               Leppänen, Paavo Juhani, diplomi-insinööri, Pielavesi
               Leskinen, Mervi Hannele, laboratoriomestari, Vantaa
               Lettojärvi, Jouko Juhani, komisario, Orimattila
               Levola-Hesso, Päivi Helinä, talouspäällikkö, Pori
               Liimatainen, Ari Rainer, ympäristöylitarkastaja, Mikkeli
               Lind, Taisto Kalevi, Sales Manager, Vantaa
               Lindberg, Erna Linnea, kielenkääntäjä, Helsinki
               Lindberg, Keijo Gunnar, ympäristöylitarkastaja, Mikkeli
               Lindblom, Ralf Paul, lantmäteritekniker, Mariehamn
               Lindeman, Eeva-Liisa, osastopäällikkö, Porvoo
               Lindman, Mikael Johannes, överinspektör, Mariehamn
               Lindroos, Pertti Juhani, lehtori, Kouvola
               Lintuluoto, Liisa Johanna, komisario, Vantaa
               Louhenperä, Aino Anneli Elisabet, suunnittelija, Espoo
               Lumela, Meri Johanna, perusopetuksen rehtori, Jyväskylä
               Lundelin, Terttu Irma Kyllikki, yrittäjä, Uusikaupunki
               Lunnevuori, Esa Juhani, rahoitusjohtaja, Pori
               Luokkala, Jouko Antero, konseptisuunnittelija, Lappeenranta
               Luoma, Pekka Toni Rafael, erityiskoulun rehtori, Lohja
               Luotonen, Marko Atso, komisario, Vanhalinna
               Lähde, Matti, laatupäällikkö, Porvoo
               Länsisalmi, Tuula, tuottaja, Helsinki
               Löfqvist, Håkan Hans Johan, projektchef, Jakobstad
               Mahla, Hannu Kalervo, ylitarkastaja, Vaasa
               Makkonen, Hannu Johannes, rehtori, Lohja
               Maksimainen, Aila Orvokki, psykologi, Joensuu
               Malin, Eero Kalevi, ylityönjohtaja, Joensuu
               Malinen, Teija Sinikka, ostopalvelupäällikkö, Lappeenranta
               Mara, Juha Tapani, taksiyrittäjä, Ristijärvi
               Marjamäki, Antti Olavi, kuluttajaoikeusneuvoja, Sastamala
               Marttinen, Heikki Juhani, ryhmäesimies, Kotka
               Marttinen, Pertti, tiemestari, Muhos
               Marttinen, Rauno Kaleva, assistenttiohjaaja, Hämeenlinna
               Matero, Vuokko Raija Anneli, osastonhoitaja, Kajaani
               Matilainen, Markku Juhani, rehtori, Lapinlahti
               Matinlauri, Ismo Henrik, Director, Raisio
               Mattinen, Markku Juhani, maankäyttöinsinööri, Pudasjärvi
               Matula, Terttu Anneli, Financial Accountant, Espoo
               Matveinen, Markku Petri Henrikki, rehtori, Kokkola
               Maunu, Ari Tapani, myyntijohtaja, Oulu
               Mehlem, Clas-Johan, Manager, Espoo
               Mehtonen, Terttu Kanerva, sovittelun esimies, Vantaa
               Meisalmi, Tapio Juhani, suunnitteluinsinööri, Tampere
               Melama, Virve Liisa, kehityspäällikkö, Vantaa
               Merihaara, Tauno Olavi, komisario, Askola
               Mero, Jaana Margit, ylempi rekisteröintipäällikkö, Raisio
               Mertanen, Tuire Marianne, rakennusmestari, Kerava
               Metsola, Timo Kalervo, pankinjohtaja, Hämeenlinna
               Metsäranta, Juha Antero, tehdaspalvelupäällikkö, Kotka
               Metsävirta, Sauli Alpo Juhani, myyntiesimies, Oulu
               Mettälä, Aarto Ari Pentti, kunnossapitopäällikkö, Yläne
               Mikkilä, Hannu Valtteri, kuljetusyrittäjä, Nurmes
               Mikkola, Allan Ensio, kehittämisjohtaja, Kemi
               Mikkonen, Pertti Oskari, pankinjohtaja, Kajaani
               Milev, Emil Krastev, musiikkiopiston rehtori, Kajaani
               Moilanen, Heikki Johannes, maanviljelijä, Suomussalmi
               Mononen, Erkki Tapani, yleinen edunvalvoja, Outokumpu
               Mulari, Matti Olavi, talousjohtaja, Suomussalmi
               Munsterhjelm, Nils Gustav, miljöchef, Raseborg
               Myllymäki, Pentti Markku, ratapäällikkö, Helsinki
               Mäkelä, Tuija Helena, laatu- ja kehityspäällikkö, Helsinki
               Mäki, Erkki Kalevi, kartoittaja, Tervo
               Märsylä, Pekka, maatilayrittäjä, Kalajoki
               Määttä, Risto Olavi, komisario, Posio
               Möykky, Matti Olavi, AB34 kapteeni, Hyvinkää
               Naasko, Päivi Anneli, hallintopäällikkö, Rovaniemi
               Nauha, Timo Antero, rehtori, Raahe
               Nevala, Sisko Anneli, varhaiskasvatuksen aluejohtaja, Nokia
               Nevalainen, Maritta Hannele, palvelupäällikkö, Espoo
               Niemelä, Aarno Kalervo, valtuutettu, Juupajoki
               Niemelä, Merja Maritta, sosiaalityön johtaja, Kotka
               Niemelä, Paula Maritta, johtava työterveyshoitaja, Vantaa
               Niemi, Mauri Esko Antero, suunnittelupäällikkö, Tampere
               Niemi, Riitta Marita, terapiapsykologi, Helsinki
               Nieminen, Rauno Heikki, metsätarkastaja, Padasjoki
               Niilivaara, Jukka, asiantuntija, Pyhäjärvi
               Niiranen, Juha Herman, luokanopettaja, Toholampi
               Niittymäki, Timo Juhani, aluepäällikkö, Turku
               Nikkilä, Kaija-Liisa, yrittäjä, Laihia
               Nikkola, Eero Valdemar, rakennusmestari, Kouvola
               Niskala, Jorma Antero, maanviljelijä, Karvia
               Niskala, Pirkko Sinikka, palveluesimies, Kuopio
               Nivala, Juha Antti, palvelupäällikkö, Kalajoki
               Noko, Seppo Juhani, käyttöinsinööri, Naantali
               Noroaho, Kari Tapani, kuljetusyrittäjä, Lappeenranta
               Norrgård, Leif Johan Gustav, maa-ainespäällikkö, Närpes
               Nurminen, Matti Juhani, taksiyrittäjä, Heinola
               Nuutinen, Hanna-Leena Inkeri, erityissuunnittelija, Helsinki
               Nyrhinen, Matti Olavi, projektipäällikkö, Orimattila
               Nätkynmäki, Kari Juhani, toimitusjohtaja, Turku
               Ohtonen, Helena Eliisabet, apulaisosastonhoitaja, Kajaani
               Oinas, Tapani Armas, metsätalousinsinööri, Rovaniemi
               Oinonen, Pentti Juhani, urakointipäällikkö, Joensuu
               Ojala, Marja-Leena, osastonhoitaja, Kalajoki
               Olenius, Kjell, valikoimajohtaja, Hyvinkää
               Ollinen, Mauri Topias, Senior IT Expert, Tampere
               Ontero, Ossi Ilmari, myyntipäällikkö, Oulu
               Orjala, Jari Kullervo, lehtori, Kannus
               Otava, Antti Kustaa, toimitusjohtaja, Karvia
               Paajanen, Ari Kalevi, aluepäällikkö, Hämeenlinna
               Paija, Tapio Heikki Ilmari, maanviljelijä-yrittäjä, Urjala
               Paila, Jouko Juhani, aluemyyntipäällikkö, Kouvola
               Pajuluoma, Jorma Antero, palvelupäällikkö, Turku
               Palin, Marjukka Kirsi Kaarina, controller, Luvia
               Palokallio, Jarmo Pekka Kalervo, toimittaja, Helsinki
               Parkkonen, Timo Antero, ketjujohtaja, Vantaa
               Partio, Timo Kaleva, pääsuunnittelija, Espoo
               Pasterstein, Dennis, komisario, Helsinki
               Pehkonen, Pirkko Kaarina, luonnontieteiden kandidaatti, Siikalatva
               Pekkala, Pekka Juhani, yksityispankkiiri, Espoo
               Peltola, Anssi Pentti Erik, myyntijohtaja, Vierumäki
               Peltola, Osmo Tapio, tarkastaja, Alajärvi
               Peltomäki, Hilkka Sisko, kuluttajaoikeusneuvoja, Tampere
               Peltonen, Isto Päiviö, arkistonhoitaja, Espoo
               Peltonen, Riikka Elina, pääsuunnittelija, Helsinki
               Peltonen-Sirén, Sisko Irene, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Espoo
               Penkki, Marja-Liisa, osastopäällikkö, Tampere
               Perttala, Seppo Juhani, Development Manager, Tampere
               Perttunen, Varvara, ylitarkastaja, Kuhmo
               Pesonen, Jari Kalevi, vesihuoltoinsinööri, Kajaani
               Petäjä, Saija Inkeri, rederitjänsteman, Jomala
               Petäjäjärvi, Ari, operaattori, Keminmaa
               Piekkari, Hannu-Jukka, alueohjaaja, Järvenpää
               Piiroinen, Jarmo Kalevi, Kodin Terrojen johtaja, Hämeenlinna
               Pikkuaho, Teuvo Aukusti, maatalousyrittäjä, Muhos
               Pikkuhookana, Liisa Tellervo, suunnittelija, Oulu
               Pirkola-Mercier, Piia Susanna, ylitarkastaja, Helsinki
               Pisteri, Kari Pekka, verotarkastaja, Hollola
               Pitkonen, Pertti Juha, toimittaja, Pori
               Pitkälä, Helena Airi Anneli, emäntä, Haapavesi
               Pitkänen, Kalle Pekka, taksiyrittäjä, Leppävirta
               Pohjoismäki, Maija Riitta, konttorinjohtaja, Akaa
               Pohjolainen, Eero Juhani, yksikön päällikkö, Järvenpää
               Pohjolainen, Terttu Kyllikki, toiminnanjohtaja, Lahti
               Pulkki, Kimmo Veli, tuotantopäällikkö, Vantaa
               Puumala, Kari Veikko Valtteri, tarkastaja, Kerava
               Puurunen, Yrjö Allan, rajavartija, Suomussalmi
               Puustinen, Ari Jouko Kalevi, ryhmävastaava, Mäntsälä
               Pylvänen, Päivi Tuulikki, hallinnollinen avustaja, Hyvinkää
               Pyykkönen, Ritva Kyllikki, hallituksen puheenjohtaja, Suomussalmi
               Pyötsiä, Kari Juhani, ympäristöinsinööri, Lempäälä
               Päivärinta, Mari Tiia Esteri, komisario, Riihimäki
               Pätsi, Esa Veli, toimitusjohtaja, Nivala
               Pöntinen, Päivi Hellevi, palveluesimies, Jyväskylä
               Raatikainen, Tarmo Tapani, kaupunginvaltuutettu, Kuusamo
               Rahko, Leo Johannes, kanttori, Oulu
               Rahkonen, Päivi Marketta, opintoasiainsuunnittelija, Turku
               Rainio, Marita Anneli, koulutussuunnittelija, Helsinki
               Rajala, Risto Rikhard, aluepalopäällikkö, Kankaanpää
               Rajamäki, Sirpa Helena, farmaseutti, Kauhajoki
               Ramstedt, Pertti Johannes, toimitusjohtaja, Pori
               Rannanpää, Eija Sisko Helena, pääluottamusmies, Vimpeli
               Rannikko, Teemu Johannes, järjestelmäpäällikkö, Helsinki
               Ranta, Leena Kristiina, erikoissuunnittelija, Tampere
               Ranta, Tuula Anneli, eläkepäällikkö, Helsinki
               Rantala, Klaus Jarmo, myyntipäällikkö, Karkkila
               Rantalainen, Tuija Marjatta, jäsensihteeri, Nastola
               Rantalankila, Saara Sinikka, vapaa-aikajohtaja, Vaala
               Rantanen, Heikki Tapio, aluepalomestari, Ulvila
               Rantanen, Pasi Tapio, Manager, Pirkkala
               Rantanen, Raine Kalevi, UPM Kymin talteenottolinjan ylimestari, Kouvola
               Rantanen, Tuire, sijoitusjohtaja, Rauma
               Rauhala, Esko Urho Tapani, työmaapäällikkö, Ivalo
               Rauta, Esko Juhani, tietoturvallisuusasiantuntija, Ulvila
               Rautiainen, Timo Mauri Tapio, teknisen palvelun päällikkö, Lappeenranta
               Riihelä, Eino Juhani, erikoistutkija, Helsinki
               Riihelä, Pertti Tapio, toiminnanjohtaja, Mäntsälä
               Riihimäki, Matti August, luottokontrolleri, Vantaa
               Riippi, Sari Kristiina, ympäristöpäällikkö, Tampere
               Rinne, Jarmo Tapani, taksiyrittäjä, Imatra
               Rissanen, Timo Tapio, atk-suunnittelija, Siilinjärvi
               Riste, Esko Juhani, erikoissuunnittelija, Helsinki
               Ritala, Seija Annikki, johtava hoitaja, Tampere
               Rokka-Ekebom, Johanna, erityisasiantuntija, Espoo
               Romppainen, Erkki Olavi, kirjastotoimenjohtaja, Kajaani
               Ronkanen, Veikko Matti, veroasiantuntija, Kuopio
               Roos, Jouni Uolevi, palotarkastaja, Pori
               Rosenberg, Harri Yrjö Tapani, alkutuotantojohtaja, Seinäjoki
               Rosenblad, Kirsi Maarit, apulaistalousjohtaja, Sipoo
               Rosendahl, Anna Maria, lehtori, Hyvinkää
               Rossi, Eine Sisko Marjatta, tiedottaja, Lohja
               Rostén, Marita Tuulikki, kirjanpitopäällikkö, Pori
               Ruohonen, Juhani Tapani, myyntijohtaja, Turku
               Ruohonen, Markku Juhani, kuormitusvastaava, Turku
               Ruuskanen, Terho Jari Tapio, sijoituspäällikkö, Kuopio
               Räisänen, Pauli Anselm, toimitusjohtaja, Joroinen
               Saarela, Marjo Riikka, Head of Safety and Service Training, Helsinki
               Saharanta, Anna-Maija, erikoissuunnittelija, Aura
               Sahlstedt, Jorma Johan, Sales Director, Helsinki
               Salakka, Markku Aatos, tietohallintojohtaja, Valkeakoski
               Salmela, Markku Elias, metsäasiantuntija, Jämsä
               Salmi, Ritva Sisko Kaarina, kehittämispäällikkö, Vantaa
               Salminen, Olli Tapani, varttunut tutkija, Kirkkonummi
               Salmivaara, Veikko Antero, ostoinsinööri, Helsinki
               Salo, Kirsi Helena, Chief Network Specialist, Helsinki
               Salo, Liisa Satu Marita, hallintojohtaja, Kauhava
               Salonen, Rauli Keijo Kalevi, rikoskomisario, Sammatti
               Salonen, Risto Matti Ilmari, laskentapäällikkö, Tuusula
               Salonen, Timo Kalevi, kehitysinsinööri, Tampere
               Sanila, Toini Tellervo, rehtori, Inari
               Sanmark, Jan Olof, kartoittaja, Helsinki
               Santakivi, Tapio Kalevi, liiketoiminnan kehityspäällikkö, Lahti
               Sarmela, Matti Petri Sakari, johtava suunnittelija, Vantaa
               Savin, Riitta Helena, erikoissuunnittelija, Helsinki
               Savolainen, Arja Helena, henkilöstöpäällikkö, Helsinki
               Savolainen, Tuure Johannes, tekninen johtaja, Rautalampi
               Schmidt-Marttila, Kaija, hammaslääkäri, Mainz
               Seppälä, Marko Tapio, rehtori, Hämeenlinna
               Seppänen, Leila Kristiina, asiakaspalvelusihteeri, Sipoo
               Sihvonen, Pekka Tapani, liikuntajohtaja, Jyväskylä
               Siivonen, Vesa Risto, yliopettaja, Kuopio
               Siltanen, Riitta Hannele, rehtori, Nastola
               Simonaho, Ulla-Maria, tietohallinnon asiantuntija, Rovaniemi
               Simpura, Juha Sakari, taksiyrittäjä, Lappeenranta
               Sipola, Katri Elina, pääsuunnittelija, Helsinki
               Sjöberg, Majvor Angela, lektor, Finström
               Sjöblom, Seija Kaarina, vanhuspalvelujohtaja, Kaarina
               Sjövall, Heikki Juhani, asiantuntija, Pori
               Skutnabb, Kai Olavi, eläinlääkäri, Vihti
               Sormunen, Kimmo Uolevi, automaatiopäällikkö, Sipoo
               Sorvoja, Voitto Johannes, rehtori, Oulainen
               Stenman, Magnus Edgar, bankdirektör, Karis
               Stenvall, Asta Gunhild Elisabeth, verksamhetsledare, Borgå
               Stolzmann, Leena, rehtori, Porvoo
               Stormbom, Kaija Helena, viestinnän suunnittelija, Vantaa
               Stylman-Anttila, Kirsti Maria, toimistopalvelupäällikkö, Iitti
               Suikkanen, Päivi Irmeli, talousjohtaja, Kouvola
               Sundqvist, Rolf Kristian, utbildningsdirektör, Pedersöre
               Suni, Heikki Veli-Pekka, maanviljelijä, Köyliö
               Suokas, Ilpo Veijo Kullervo, suunnittelupäällikkö, Jyväskylä
               Suokas, Päivi Johanna, rikoskomisario, Nastola
               Suomalainen, Keijo Tapio, sähköverkkoasentaja, Joutsa
               Suomalainen, Seppo Antero, erikoissuunnittelija, Helsinki
               Suomela, Esko Antero, palomestari, Raahe
               Suomi, Timo Vilhelm, veroasiantuntija, Turku
               Suomio, Veli Pekka Antero, alueellinen underwriter, Oulu
               Suonpää, Juha Eerik, aluepalopäällikkö, Rauma
               Särkkä, Reijo Päiviö, asiakkuusjohtaja, Mikkeli
               Taavila, Veijo Antero, Program Manager, Tampere
               Tahvanainen, Jaana Kristiina, lukion lehtori, Jalasjärvi
               Takala, Paula Katariina, toimittaja, Kauhava
               Talja, Anitta Irmeli, hallinnollinen ulkoasiainsihteeri, Klaukkala
               Talonpoika, Timo Tapani, turpiinilaitosinsinööri, Rauma
               Tanttu, Helena Orvokki, laboratoriomestari, Helsinki
               Taskinen, Anna Maria, vanhuspalvelujen vastuuhenkilö, Savonlinna
               Tenhunen, Ahti Kaleva, kiinteistöpäällikkö, Kuopio
               Tersa, Timo Juha Tapani, kauppias, Lappeenranta
               Teuho, Sirpa Annikki, hallinto-osaston talouspäällikkö, Parkano
               Tiihonen, Jukka Tapio, rehtori, Kuopio
               Tikkamäki, Tuula Anneli, korvausasiantuntija, Vantaa
               Toivanen, Elmer Tapio, johtaja, Jyväskylä
               Toivanen, Tauno Antero, palopäällikkö, Oulu
               Toiviainen, Pekka Juhani, insinööri, Oulainen
               Toivio, Heidi Päivikki, komisario, Helsinki
               Toivonen, Merja Sinikka, opinto-ohjaaja, Hämeenlinna
               Tolvanen, Jyry Asko Sampo, riskienhallintajohtaja, Joensuu
               Tommila, Timo, toiminnansuunnittelija, Naantali
               Torikka, Jussi Taneli, käyttöpäällikkö, Pori
               Torrkulla, Jens Tage Runar, teknisk chef, Kronoby
               Tukeva, Erkki Mikko, aluejohtaja, Jalasjärvi
               Tuomisto, Mauri Tapio, luotsi, Lappeenranta
               Turtinen, Kauko Olavi, tarjouslaskija, Oulu
               Tuuppa, Tauno Kalevi, matsäasiantuntija, Pöytyä
               Törmikoski, Vilho Matti, huoltopäällikkö, Rovaniemi
               Uitto, Hannu Seppo Johannes, maanviljelijä ja tilitoimistoyrittäjä, Laihia
               Ukkonen, Päivi Johanna, palvelupäällikkö, Espoo
               Upola, Ulla-Maija, aluearkkitehti, Pornainen
               Uusimäki, Mikko Simo Sakari, rikoskomisario, Vaasa
               Uusitalo, Tapio Antero, yrittäjä, Nivala
               Vaha, Reijo Juhani, maanviljelijä, Somero
               Wahlman, Esa Juhani, toiminnanjohtaja, Pori
               Vahtokari, Tiina Marita, viestintäpäällikkö, Hämeenlinna
               Vainio, Hannu Johannes, tarkastaja, Tampere
               Vainio, Liisa Marketta, palveluesimies, Hattula
               Vainio, Markku Olavi, luokanopettaja, Helsinki
               Vaittinen, Auvo Risto Juhani, Portfolio Manager, Porvoo
               Valanne, Heli Maarit, kehitysjohtaja, Vantaa
               Valindas, Merja, sosiaali- ja terveysjohtaja, Paimio
               Valkeeniemi, Hannele Ritva Maria, tuottaja, Sahalahti
               Valkonen, Pirjo Helinä, palvelusuhdepäällikkö, Espoo
               Valle, Teppo Johannes, kunnossapitopäällikkö, Tuusula
               Walli, Jarmo, koulutusalajohtaja, Lapinlahti
               Wallin, Alpo Olavi, myymäläpäällikkö, Laitila
               Vallius, Esa Tapio, valmistuspäällikkö, Tampere
               Valtoaho, Jukka Timo Johannes, palopäällikkö, Imatra
               Valtonen, Minna Liisa, taloussuunnittelija, Tampere
               Vanonen, Juha Tapio, erikoisasiantuntija, Espoo
               Varis, Eira Marjatta, aluekehityspäällikkö, Joensuu
               Vauhkonen, Timo Erik, myyntipäällikkö, Espoo
               Veijola, Olli, toiminnanjohtaja, Oulu
               Veijula, Terhi Tuulia, toimittaja, Lieto
               Vepsäläinen, Aune Marketta, suunnittelija, Raisio
               Westerlund, Anne Marjukka, Divisional Merchandise Manager, Nurmijärvi
               Westermark, Karl Håkan, VD, Närpes
               Wikström, Märta Valborg, dagvårdschef, Raseborg
               Vilppula, Kari Juhani, myyntipäällikkö, Helsinki
               Virkki, Juha Antero, yrittäjä, Pornainen
               Virolainen, Jarmo Aarne Tapani, myymäläpäällikkö, Riihimäki
               Vironmäki, Arja Helena, toimistopäällikkö, Hämeenlinna
               Virta, Reijo Richard, telematikexpert, Vasa
               Virtanen, Jaana Katriina, hankintaryhmäpäällikkö, Rauma
               Virtanen, Jari Juhani, suojausinsinööri, Kerava
               Viteli, Petri Johannes, taksiyrittäjä, Tampere
               Volanen, Hannu Erkki, logistiikkapäällikkö, Lempäälä
               Vuopala, Merja Kristiina, yhteyspäällikkö, Rovaniemi
               Vuorenmaa, Jorma Tapani, konttorinjohtaja, Nokia
               Vuorila, Pekka Aleksanteri, rakennusmestari, Piikkiö
               Vähä-Hakula, Olli Matias, yrittäjä, Loimaa
               Väisänen, Juha Jaakko, paikkatietoasiantuntija, Puolanka
               Vänskä, Matti Ensio, hydrogeologi, Ylöjärvi
               Vääräniemi, Alli Anita, erityisluokanopettaja, Kuusamo
               Ylikulju, Jari Henrik, rehtori-sivistystoimenjohtaja, Merijärvi
               Ylikylä, Tero Tapani, toiminnanjohtaja, Pori
               Ylitie, Kari Einari, hankintajohtaja, Nurmijärvi
               Yhteensä: 578

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan mitali kultaristein / Medalj av I klass med guldkors av Finlands Vita Ros orden

               Aalto, Esa Hannu Juhani, projektipäällikkö, Riihimäki
               Aalto, Reino Antero, asiakasvastuullinen johtaja, Tampere
               Aaltonen, Aarni Juhani, ylivartija, Pori
               Aaltonen, Auli Hannele, työsuojeluvaltuutettu/lastenhoitaja, Nokia
               Aaltonen, Laila Maria, avdelningsskötare, Mariehamn
               Aarni, Jouko Olavi, marketpäällikkö, Sotkamo
               Aarnio, Alisa Elisabet, osastonsihteeri, Espoo
               Abdoune, Pirjo-Leena, aluemyyntipäällikkö, Vaasa
               Ahlstedt, Marjut Virpi Hannele, assistentti, Tuusula
               Ahlvik, Harry Juhani, luokanopettaja, Ikaalinen
               Ahola, Raimo Untamo, tuotepäällikkö, Helsinki
               Ahola, Tarja Hannele, palkkapalvelusihteeri, Joensuu
               Aho-Laitinen, Sirkka Marjatta, henkilöstösihteeri, Jyväskylä
               Ahonen, Ari Rikhard, Sourcing Manager, Helsinki
               Ahonen, Kalle Antero, suunnittelija, Ranua
               Ahonen, Markku Olavi, kuljetusesimies, Heinola
               Ahonen, Vesa Aulis, lihavalmistetyöntekijä, Mikkeli
               Ahrelma, Hanna Helena, kirjanpitäjä, Raisio
               Ahtola, Erja Hannele, erikoislaborantti, Helsinki
               Ainikkamäki, Arto Johannes, opinto-ohjaaja, Kauhajoki
               Airisniemi, Marko Allan, rikosylikonstaapeli, Kuusamo
               Ala-Korpi, Ulla Johanna, alkionsiirtoseminologi, Halsua
               Alanen, Auli Marjatta, ESB-tarkastaja, Tampere
               Alanko, Eila Tellervo, apulaiskanslisti, Seinäjoki
               Alardt, Markku Tapio, veturinkuljettaja, Ii
               Alavaikko, Veijo Sulevi, ylikonstaapeli, Oulainen
               Alavakeri, Maija Kristiina, Executive Assistant, Vantaa
               Alho, Jarmo August, yrittäjä, Säkylä
               Alhonen, Tuomo Tapani, suunnittelija, Tampere
               Andersson, Åsa Erica, företagshälsovårdare, Mariehamn
               Andlin, Bernt, tullitarkastaja, Kristiinankaupunki
               Anttila, Hannu Timo, ylikonstaapeli, Rauma
               Anttila, Tuula Kaarina, myyntiesimies, Oulu
               Anttonen, Keijo Tapani, Project Manager, Toijala
               Aouni, Tarja Sinikka, henkilöstösuunnittelija, Kerava
               Arell, Maj Katarina, avdelningskötare, Raseborg
               Arhosalo, Lea Iiris Irene, kirjaston johtaja, Iitti
               Arjaranta, Marja-Liisa Hannele, rahahuoltopäällikkö, Tuusula
               Aro, Pekka, maanviljelijä, Paimio
               Arola, Merja Tuulikki, metsätalousinsinööri, Rovaniemi
               Arponen, Mikko, vanhempi asiantuntija, Järvenpää
               Arslantürk, Eila Anneli, myyjä, Valkeakoski
               Arvidsson, Margareth Kristiina, tullitarkastaja, Turku
               Astikainen, Maija Helena, toimistopäällikkö, Imatra
               Augustin, Pia Maria Katriina, notaari, Espoo
               Auri, Pirjo Kyllikki, tullitarkastaja, Lahti
               Autio, Seija Riitta, kotieläinagrologi, Kauhava
               Avela, Kirsi Marjatta, lehtori, Oulainen
               Backman, Meta Märtha Viola, Security Advisor, Helsinki
               Backman, Tuula Sinikka, vapaaehtoistyöntekijä, Helsinki
               Bergström, Torsten Karl, tuotepäällikkö, Inkoo
               Bister, Taru Pirkko Irmeli, opintosihteeri, Espoo
               Björk, Sonja Elisabeth, ansvarig hälsovårdare, Jakobstad
               Björklund, Tore Roy Bjarne, kommunstyrelsens ledamot, Vörå
               Blomberg, Juha Matti Antero, toimittaja, Helsinki
               Blomqvist, Lea Marjatta, lapsi- ja perhetyön työalajohtaja, Lempäälä
               Bonde, Ralf Anders, kundchef, Nykarleby
               Brännas, Marit Else Helen, Sales Agent, Vaasa
               Buddas, Harri Erik Juhani, autotalon johtaja, Sipoo
               Bäcklund-Rongain, Monika Elisabet, controller, Helsingfors
               Bäckman, Mona Margareta, skogsrådgivare, Borgå
               Bäckström-Lindroos, Rita Marianne, johtaja, Espoo
               Cajan, Anna-Leena, apulaiskassanhoitaja, Kempele
               Cederberg, Sonja Geraldine, rektor, Pedersöre
               Dahlstedt, Arja Eliisa, yksikön sihteeri, Espoo
               Ehrlund, Kari Olavi, Technical Specialist, Turku
               Eilittä, Tuula Marja, atk-asiantuntija, Keminmaa
               Einistö, Esa Kalervo, ylikonstaapeli, Karkkila
               Eirala, Pekka Antero, veturinkuljettaja, Oulu
               Ekroth, Marja Liisa Helena, henkilöstöasiantuntija, Helsinki
               Elo, Tapio Martti, varastoesimies, Nousiainen
               Eloranta, Birgitta Hannele, palvelumyyjä, Oulu
               Eloranta, Kimmo Erik Antero, kaupunginvaltuutettu, Loviisa
               Enbäck, Tuomo Tapani, kunnossapitoteknikko, Porvoo
               England, Pirkko-Liisa, avainasiakasjohtaja, Helsinki
               Engman, Barbro, sjukskötare, Gottby
               Eno, Kaarlo Antero, lehtori, Teuva
               Eriksson, Brita, hallinnollinen avustaja, Helsinki
               Eriksson, Inger, socialarbetare, Jomala
               Erkkilä, Jouko Tapio, veturinkuljettaja, Kokkola
               Erlands, Arne Vilhelm, tuotesuunnittelun esimies, Kristiinankaupunki
               Eskelinen, Arto Juhani, rikosseuraamusesimies, Iisalmi
               Eskola-Wilkman, Ulla Margit Katariina, yhteyssihteeri, Espoo
               Felin, Anna-Liisa, osastonhoitaja, Helsinki
               Fennander, Jarmo Juhani, tullitarkastaja, Taipalsaari
               Finskas, Nanna-Lisa Birgitta, klasslärare, Nykarleby
               Fors, Riitta-Liisa, terveystarkastaja, Kalajoki
               Forsström, Outi Kaija Helena, kihlakunnanulosottomies, Kuopio
               Forsström, Ulf Jan-Håkan, IKT-Chef, Pedersöre
               Franzén, Hasse Kent Erik, landsbygdssekreterare, Närpes
               Granroth, Crista Helena, rikosylikonstaapeli, -
               Granö, Pirkko Annikki, kirjastonhoitaja, Pori
               Grip, Sinikka Maria, luokanopettaja, Valkeakoski
               Grönlund, Ulla Helena, työterveyshoitaja, Vihti
               Grönstrand, Kalevi Juhani, kuljetusesimies, Muhos
               Haanpää, Keijo Samuel, matkailukohteen esimies, Jalasjärvi
               Haataja, Anneli, liikennesihteeri, Turku
               Hakala, Kaija Liisa, ruokapalvelupäällikkö, Karstula
               Hakanen, Ari Juhani, ylikonstaapeli, Jyväskylä
               Hakulinen, Veijo Arvi Juhani, veturinkuljettaja, Pieksämäki
               Halme, Liisa Helena, päätoiminen pääluottamusmies, Helsinki
               Halmela, Jouko Antero, tarkastuspäällikkö, Kerava
               Halme-Leskinen, Tiina Tuulia, tilastoaktuaari, Helsinki
               Halonen, Ester, asiakasohjaaja, Sonkajärvi
               Halonen, Hannu Juhani, yrittäjä, Kiuruvesi
               Halonen, Jouko Sulo, ratamestari, Vantaa
               Halsvaha, Terttu Hanna-Liisa, suunnittelija, Vantaa
               Hanhirova, Kirsi Marja Helena, peruskoulun lehtori, Pello
               Hannula, Sirpa Hannele, palvelussuhdepäällikkö, Kokkola
               Hannula, Tiina Annukka, johdon assistentti, Vaasa
               Harjapää, Leena, sihteeri, Helsinki
               Harju, Aulikki Elisabet, osastonsihteeri, Pori
               Harjula, Jukka Erkki Tapani, sähköteknikko, Keuruu
               Harjunpää, Arja Hannele, erikoissairaanhoitaja, Karijoki
               Harkonmaa, Sinikka Orvokki, aluejohtaja, Outokumpu
               Harlin, Nina Carita, liiketoimintajohtaja, Espoo
               Hartikainen, Ari Tapani, tuotepäällikkö, Vantaa
               Hartikainen, Eeva Kristiina, kirjanpitäjä, Kitee
               Haukka, Mika Ilmari, yrittäjä, Vehmaa
               Hautakangas, Matti Johannes, liikenneohjaaja, Hämeenlinna
               Hautala, Markus Mikael, ylikonstaapeli, Noormarkku
               Hautala, Pentti Kalevi, toimittaja, Alavus
               Hautala, Vesa Sulevi Alfred, maanrakennusmies, Kannus
               Hautalaakso, Eija Marjatta, notaari, Vaasa
               Hautaniemi-Lehtisalo, Pirkko Anne-Maria, lehtori, Simo
               Hedvall, Guy Greger, kundchef, Hirvlax
               Heikari, Ilkka Olavi, tietotekniikka-asiantuntija, Helsinki
               Heikkilä, Eero Olavi, ylietsivä, Sipoo
               Heikkilä, Kari Juhani, rehtori, Muurame
               Heikkilä, Merja Hannele, erityisavustaja, Orimattila
               Heikkilä, Samuli Johannes, Senior Principal Engineer, Helsinki
               Heikkilä, Terhi Alma Elina, osastonhoitaja, Laukaa
               Heikkilä-Luiro, Mirja Sisko, lehtori, Iisalmi
               Heinilä, Pirkko Tuulikki, toimistonhoitaja, Pori
               Heininen, Eva Linnea, ledningens sekreterare, Helsingfors
               Heino, Aarne Emil, kauppias, Pälkäne
               Heinola, Arto Juhani, sähköurakoitsija, Teuva
               Heinola, Inkeri Tuulikki, apulaisosastonhoitaja, Järvenpää
               Heinonen, Kalle Juhani, kulttuurisihteeri, Loimaa
               Heinonen, Kirsti Päivikki, tuotetietovastaava, Orivesi
               Heinonen, Malla Marja-Liisa, lastentarhanopettaja, Juupajoki
               Heinonen, Timo Juhani, rehtori, Sauvo
               Heinäjoki, Aila Marjatta, toiminnanjohtaja, Padasjoki
               Heiskanen, Sari Hannele, ylietsivä, Tuusula
               Hekkala, Hannes Einari, kiinteistönhoitaja, Ii
               Helajas, Pirjo Marjaana, osastosihteeri, Helsinki
               Helin, Ulla-Maija, metsäneuvoja, Rovaniemi
               Helle, Markku Paavali, energiatietoasiantuntija, Saarijärvi
               Hellstén, Ari Tapani, kuivaamonhoitaja, Pöytyä
               Helminen, Anne Helena, osastonhoitaja, Turku
               Helsing, Åke Vilhelm, tekniker, Vörå
               Helve, Hanna Henrika Wilhelmina, osastosihteeri, Naantali
               Henriksson, Monica Maria, musikpedagog, Raseborg
               Hentilä, Juha Kalervo, tulliylitarkastaja, Turku
               Hernesniemi, Jari Aulis, maanviljelijä, Lappajärvi
               Hero, Terhi Hanneli, tuotantokoordinaattori, Kerava
               Herrala, Risto Olavi, metsäpalveluesimies, Kalajoki
               Hiekka, Kauko Aulis Armas, tuotevalmistaja, Haapavesi
               Hiekkasalmi, Vesa Olavi, kihlakunnanulosottomies, Espoo
               Hietanen, Antti Pekka, yksikönpäällikkö, Helsinki
               Hietikko, Jyrki Olavi, veturinkuljettaja, Hyvinkää
               Hiironmäki, Marja-Leena, järjestelmäasiantuntija, Lempäälä
               Hildén, Sinikka Marjatta, liikenneohjaaja, Haapajärvi
               Himmi, Jukka Veli-Matti, vastaava tiemestari, Lappeenranta
               Hirvikorpi, Terhi Elina, notaari, Turku
               Hirvonen, Eija Sisko, tuntiopettaja, Rääkkylä
               Hirvonen, Hilkka Marjatta, osastonhoitaja, Lappeenranta
               Hirvonen, Kalevi Urpo Ilmari, vakuutussihteeri, Helsinki
               Hirvonen, Kauko Jaakko Olavi, Senior Engineering Manager, Tampere
               Hirvonen, Sanna Maria, veroasiantuntija, Helsinki
               Hirvonen, Seija Maria Kristiina, ylikonstaapeli, Kuopio
               Hjon, Pekka Mikael, tutkimusinsinööri, Tampere
               Hokka, Henrik Martti Kaarle, tutkimusmestari, Jyväskylä
               Hokkanen, Kari Tapio, marketpäällikkö, Jyväskylä
               Holkeri, Tuula Anneli, kirjanpitäjä, Liperi
               Holopainen, Timo Tapani, autoilija, Tuusniemi
               Hongell, Maarit Kristiina, talousasiantuntija, Kokkola
               Honkakoski, Hannu Matias, Field Service Manager, Vaasa
               Honkanen, Tuula Mariitta, hallintosihteeri, Joensuu
               Honkavaara, Riitta Inkeri, kihlakunnanulosottomies, Tampere
               Huhtala, Veikko Johannes, kirvesmies, Seinäjoki
               Huhtanen, Raimo Johannes, ylikonstaapeli, Kiiminki
               Huhtaniska, Kaisa Mirjami, ravitsemistyöntekijä, Rovaniemi
               Hukka, Arto Kari Tapio, myyntipäällikkö, Puhos
               Huotari, Arto Juhani, tiimiesimies, Kuhmo
               Huovinen, Matti Sakari, suunnittelija, Lapinlahti
               Hurme, Keijo Tapani, veturinkuljettaja, Mänttä-Vilppula
               Huttunen, Petri Juha-Matti, maanviljelijä, Jalasjärvi
               Huusko, Raimo Antero, kunnonhallinnan asiantuntija, Helsinki
               Hyppänen, Tauno Antero, sähköasentaja, Kouvola
               Hyttilä, Outi Kristiina, rikosylikonstaapeli, Mynämäki
               Hytönen, Tuija Irmeli, laboratorioinsinööri, Vantaa
               Hyvönen, Esa Antero, lehtori, Karstula
               Hyvönen, Irja Anneli, vakuutussihteeri, Hankasalmi
               Hyvönen, Timo Olavi, rakennusmestari, Leppävesi
               Häkkinen, Matti Kalevi, työnjohtaja, Kotka
               Häkkä, Eira Lahja, maatalon emäntä, Padasjoki
               Häll, Tarja Marjaana, bokförare, Pedersöre
               Hällback, Kai, ryhmäpäällikkö, Nurmijärvi
               Hämäläinen, Markku Paavali, veturinkuljettaja, Rovaniemi
               Hämäläinen, Ritva Orvokki, palkanlaskija, Helsinki
               Hänninen, Jarmo Sakari, rikosylikonstaapeli, Jyväskylä
               Härkönen, Reijo Tapani, ryhmäpäällikkö, Kajaani
               Härkönen, Ritva Liisa Helena, laskenta-asiantuntija, Helsinki
               Hätinen, Ari Tapani, tulliylitarkastaja, Lappeenranta
               Ihatsu, Jukka Aaro Tapio, atk-suunnittelija, Helsinki
               Ikonen, Suvi Marja, osastosihteeri, Helsinki
               Inberg, Anne, toimitusjohtajan assistentti, Tuusula
               Inkeroinen, Marja-Liisa, ylikonstaapeli, Helsinki
               Isokangas, Merja Anneli, verosihteeri, Kokkola
               Isomaa, Jarmo Tapani, vastaava työnjohtaja, Espoo
               Iso-Sipilä, Reijo Kalevi, historian ja yhteiskuntaopin lehtori, Hämeenlinna
               Isotalo, Heikki Tapani, IT Development Manager, Valkeakoski
               Issakainen, Pekka Juhani, tietohallintoasiantuntija, Joensuu
               Jaakkola, Anne Kaarina, Specialist F&A, Kokemäki
               Jaakkola, Helena Annikki, rikosseuraamustyöntekijä, Vaasa
               Jaatinen, Mikko Johannes, ylikonstaapeli, Joensuu
               Jalander, Heli Anneli, ylikonstaapeli, Kangasala
               Jalkanen, Martti Kalevi, metsäneuvoja, Suonenjoki
               Jalo, Henrik Uolevi, suojelupäällikkö, Kaarina
               Jalonen, Tero Kalevi, luotsikutterinhoitaja, Lieto
               Jansson, Jorma Juhani, palveluesimies, Oulu
               Jarva, Anne-Marie, korvausratkaisija, Helsinki
               Jaspa, Jarkko Johannes, suunnittelija, Säkylä
               Jauhiainen, Arja Orvokki, tarkastaja, Helsinki
               Jerkku, Paavo Ilmari, Senior Manager, Jyväskylä
               Joensuu, Kirsti Johanna, erityisluokanopettaja, Alajärvi
               Joensuu, Olli Samuli, kaupunginhallituksen jäsen, Kannus
               Joffel, Oivi Hannele, toimistosihteeri, Hamina
               Johanson, Harriet, chefssekreterare, Helsingfors
               Johansson, Anne Maria, asiantuntija, Lavia
               Johansson, Kaj Ossian, kehityspäällikkö, Parainen
               Johansson, Lasse Mikael, Production Information Systems Manager, Parainen
               Jokela, Ari Sakari, käytönsuunnittelija, Kotka
               Jokela, Paula Merja Helena, luokanopettaja, Lestijärvi
               Jokinen, Reijo Kare Antero, luokanopettaja, Kuusamo
               Jossas, Osmo Tapio, laborantti, Porvoo
               Joukas-Niemi, Kirsi-Maarit Hannele, metsäneuvoja, Loimaa
               Judin, Kai Mikael, käyttöinsinööri, Alaviirre
               Juntunen, Heikki Juhani, tiimiesimies, Suomussalmi
               Juntura, Hannu Tapio, osastonhoitaja, Tornio
               Juselius, Georg Elof, pääluottamusmies, Porvoo
               Jussila, Tuomo Tapani, palveluesimies, Orimattila
               Juurioksa, Tapio Olavi, Sales Manager, Vantaa
               Juustila, Liisa Kaarina, aluekoordinaattori, Vantaa
               Juvonen, Arto Olavi, System Specialist, Loviisa
               Järvelä, Maija Helena, työterveyshoitaja, Kokkola
               Järvelä, Tiina Tuulia, aluetiedottaja, Espoo
               Järveläinen, Marja Sinikka, sovelluspäällikkö, Siilinjärvi
               Järveläinen, Matti Juhana, arkistopäällikkö, Lappeenranta
               Järvinen, Arja Tuulikki, henkilöstöpäällikkö, Pirkkala
               Järvinen, Sauli Juhani, rakennustarkastaja, Lohja
               Jääskeläinen, Arja Orvokki, korvausratkaisija, Helsinki
               Jääskeläinen, Hannu Sakari, tullitarkastaja, Lappeenranta
               Jääskeläinen, Tarja Tuulikki, liikenneturvallisuusasiantuntija, Utajärvi
               Kaakinen, Sari Marjaana, perhetyöntekijä, Tammela
               Kaalikoski, Sirpa Auni Maritta, kauppias, Kärkölä
               Kaarila, Niilo Aleksander, maanviljelijä, Rusko
               Kaarninen, Kauko Johannes, rakennusmestari, Rovaniemi
               Kahelin, Risto Tapani, talouspäällikkö, Kerava
               Kaila, Timo Kalervo, luokanopettaja, Vehmaa
               Kajava, Janne Petteri, ryhmäpäällikkö, Kuusamo
               Kallio, Leena Irmeli, tulliylitarkastaja, Kokkola
               Kalliokoski, Asko Johannes, ylikonstaapeli, Raahe
               Kalm, Harri Seppo Ilmari, vanhempi tarjousinsinööri, Lieto
               Kalske, Outi Johanna, materiaalipäällikkö, Kaarina
               Kanamäki, Elli Hannele, palveluesimies, Pirkkala
               Kananen, Jussi Lauri Pellervo, yrittäjä, Viitasaari
               Kangas, Paula Anneli, sijoituspäällikkö, Helsinki
               Kankaanpää, Juha Petri, ylikonstaapeli, Vaasa
               Kankaanpää, Keijo Mikael, Key Account Manager, Pori
               Kankaansyrjä, Mika Petri Kullervo, yrittäjä, Kauhava
               Kanninen, Raija Annikki, kihlakunnanulosottomies, Suonenjoki
               Kansanen, Jaakko Tapio, kunnossapitoinsinööri, Varkaus
               Kansikas, Mika Jukka Kalevi, E-Commerce Manager, Espoo
               Kantanen, Kari Juhani, metsäasiantuntija, Viitasaari
               Kantanen, Sinikka Tuulikki, hallintopäällikkö, Kemi
               Kantola, Marja-Liisa Kaarina, lähetysihteeri, Haapajärvi
               Karas, Juha Matti, tulliylitarkastaja, Vantaa
               Karhu, Terhi Inkeri, osastonhoitaja, Luumäki
               Karjalainen, Eetu Ensio, sahatyöntekijä, Nurmes
               Karjalainen, Jarkko Tapani, ylikonstaapeli, Vantaa
               Karlsson, Kenneth Johan, lektor, Raseborg
               Karra, Reijo Olavi, vakuutussihteeri, Pori
               Karttunen, Sauli Armas, kuljetusyrittäjä, Helsinki
               Karttunen-Selin, Leila Anneli, viestintäsuunnittelija, Espoo
               Katajisto, Vesa Juhani, veturinkuljettaja, Pori
               Kaukonen, Olli Tapani, kappalainen, Rauma
               Kaukonen, Ritva Anitta, johdon assistentti, Helsinki
               Kaukoranta, Kirsi Marita, tutkimusavustaja, Espoo
               Kaunismäki, Mika Petteri, rikosylikonstaapeli, Kerava
               Kauppinen, Jukka Toivo Sakari, maanviljelijä, Hankasalmi
               Keinänen, Armi Marjatta, myymäläpäällikkö, Lumijoki
               Keinänen, Merja Hannele, kihlakunnanulosottomies, Kuopio
               Kellokoski, Matti Oskari, toimitusjohtaja, Perho
               Kemppainen, Anne, yksikönpäällikkö, Hyvinkää
               Kemppainen, Eeva Kaarina, emäntä, Ristijärvi
               Kemppainen, Juha Pekka, maanviljelijä, Pyhäntä
               Kemppainen, Pirkko Marjatta, palvelupäällikkö, Sotkamo
               Kemppainen, Seppo Olavi, rakennuttajapäällikkö, Vantaa
               Keränen, Leena Irmeli, ateria- ja puhtaanapitopäällikkö, Kajaani
               Keski-Panula, Paul Väinämö, lehtori, Raahe
               Ketola, Kaarina Ulla Marjatta, agrologi, Järvenpää
               Kettunen, Irma Annikki, tulliylitarkastaja, Tampere
               Kettunen, Paula Helena, käräjäsihteeri, Mikkeli
               Kettunen, Usko Tapio, maanmittausteknikko, Karkkila
               Kiili-Kaitila, Sari Johanna, käräjäsihteeri, Tuusula
               Kiiski, Pekka Matti Antero, toiminnanohjaaja, Siilinjärvi
               Kilpelä, Marita Annikki, sairaanhoitaja, Helsinki
               Kilpinen, Timo Juhani, tuotekehitysneuvoja, Helsinki
               Kinnanen, Hilma Riitta, tutkimusmestari, Kaarina
               Kinnunen, Kaisa Liisa, vakuutussihteeri, Jyväskylä
               Kinnunen, Tarja Maritta, lastentarhanopettaja, Utajärvi
               Kiuru, Kari Ilmari, tullitarkastaja, Lappeenranta
               Kiuru, Tuula Anneli, controller, Kerava
               Kivensalo, Leila Sinikka, henkilökohtainen pankkineuvoja, Hämeenlinna
               Kivijakola, Anja Iida Marketta, lehtori, Sievi
               Kiviluoma, Esko Johannes, vanhempi konstaapeli, Pirkkala
               Kivinen, Pentti Kalevi, erikoislaboratoriomestari, Tampere
               Klemelä, Päivi Merja Anita, vapaa-aikasihteeri, Jokioinen
               Klemets, Sigbritt Benita, sjukskötare, Mariehamn
               Klemettilä, Jari Johannes, ylikonstaapeli, Kuusamo
               Kohonen, Jorma Heikki Olavi, ylikonstaapeli, Savonlinna
               Koivistoinen, Ilmi Liisa, hankintasihteeri, Helsinki
               Koivistoinen, Pirjo Helena, metsäneuvoja, Leppävirta
               Koivula, Valto Toivo Juhani, toimitusjohtaja, Ylöjärvi
               Koivuniemi, Juha Paavali, jälkimarkkinointipäällikkö, Hollola
               Kokko, Petri Juhana, hankepäällikkö, Outokumpu
               Kokko, Ritva Irene, tarkastaja, Rovaniemi
               Komppa, Elna Eila Helena, ryhmäpäällikkö, Mäntsälä
               Komulainen, Eija Tuulikki, maatalousyrittäjä, Kuhmo
               Kontio, Arto Kari Tapani, kiinteistöpäällikkö, Tuusula
               Kontiola, Raija Helena, apulaisosastonjohtaja, Seinäjoki
               Kontra, Jukka Sakari, lähihoitaja, Padasjoki
               Konttinen, Timo Veikko, tilannekuvapäivystäjä, Espoo
               Kontturi, Eeva Liisa Mirjami, verosihteeri, Hämeenlinna
               Konu, Liisa Tellervo, arkistosihteeri, Alavieska
               Korhonen, Anna Marjatta, osastosihteeri, Vantaa
               Korhonen, Ari Oskari, veturinkuljettaja, Pieksämäki
               Korhonen, Arja Anneli, opintokoordinaattori, Helsinki
               Korhonen, Ilkka Antero, kunnossapitoteknikko, Kuopio
               Korhonen, Jari Olavi, keittiöpäällikkö, Kuopio
               Korhonen, Kaisa, opettaja, Leppävirta
               Korhonen, Kari Tapio, ylikonstaapeli, Kajaani
               Korpi, Sirkka-Liisa, aluepäällikkö, Virrat
               Korpi, Tapani Armas, Area Sales Manager, Mustasaari
               Korpimäki, Jukka-Pekka Tapani, veturinkuljettaja, Raasepori
               Korvela, Helena Anna Hannele, vakuutussihteeri, Kokkola
               Korvensola, Ilkka Tapio, kiinteistönhoitaja, Helsinki
               Korvuo, Markku Sakari, maanviljelijä, Suomussalmi
               Koskenmäki, Hilkka Susanna, veroasiantuntija, Vaasa
               Koski, Kirsi Helena, avustaja, Helsinki
               Koski, Marja Leena, diabeteshoitaja, Seinäjoki
               Kosonen, Jorma Johannes, pääluottamusmies, Helsinki
               Kosonen, Timo Olavi, maanviljelijä, Keuruu
               Kotilainen, Otto Eljas, naudanlihatuotannon asiantuntija, Iisalmi
               Kotiranta, Mika Tapani, yrittäjä, Ylöjärvi
               Koutonen, Tarja Helena, luokanopettaja, Ylivieska
               Kovanen, Jouni Antero, tiemestari, Sodankylä
               Kovanen, Pirkko-Liisa, osastosihteeri, Turku
               Kovanen, Raija Kaarina, puheterapeutti, Inari
               Kovasiipi, Piia Johanna, ylikonstaapeli, Järvenpää
               Krans, Sirkka Liisa Katariina, laboratorionhoitaja, Pello
               Krivetz, Riitta Helena, suunnitteluinsinööri, Helsinki
               Kuhlström, Erkki Aleksi, työnjohtaja, Hämeenlinna
               Kuisma, Marja Helena Johanna, erityisdiakonian viranhaltija, Kangasala
               Kuittinen, Markku Heikki Tapio, palvelupäällikkö, Joensuu
               Kuivalainen, Jyrki Elias, verosihteeri, Keminmaa
               Kuivisto, Kimmo Jyrki Olavi, ylikonstaapeli, Juva
               Kujanpää, Merita Mairi, suunnittelija, Helsinki
               Kujanpää, Ossi Erkki Samuel, tarkastaja, Ilmajoki
               Kukko, Tarmo Kalevi, työnjohtaja, Riihimäki
               Kukkola, Pertti Päiviö, tietojärjestelmäasiantuntija, Orivesi
               Kukkonen, Arto Tapio, konduktööri, Vantaa
               Kukkonen, Merja Hannele, apulaisosastonhoitaja, Helsinki
               Kukkonen, Timo Tapani, rikosylikonstaapeli, Lappeenranta
               Kulju, Ossi Tapani, suunnittelurakennusmestari, Alavus
               Kulla, Ritva Elisa, rektor, Pedersöre
               Kulonen, Ari Kalervo, veturinkuljettaja, Ylivieska
               Kumpula, Päivi, osastonhoitaja, Seinäjoki
               Kunnari, Anneli, työsuojeluvaltuutettu, Rovaniemi
               Kuoppala, Jarmo Antero, luokanopettaja, Ilmajoki
               Kurikka, Jorma Kalevi, vuorotyönjohtaja, Valkeakoski
               Kurki, Seppo Antero, myyntipäällikkö, Kouvola
               Kurkinen, Leila Sisko Anita, henkilöstönkäytönsuunnittelija, Oulu
               Kuronen, Aino Eliina, pääemäntä, Hyvinkää
               Kuronen, Auli Kyllikki, tietopalvelusihteeri, Joensuu
               Kurvinen, Riitta Marjatta, kirjastotoimen johtaja, Ilomantsi
               Kuukasjärvi, Jukka Pekka, ylikonstaapeli, Kauniainen
               Kuula, Tuula Margareeta, aktuaari, Helsinki
               Kuusela, Jaana Hannele, suunnittelija, Vantaa
               Kuusela, Pirjo Leena, pääkirjanpitäjä, Helsinki
               Kuusinen, Kimmo Juha-Matti, Key Account Manager, Kouvola
               Kuusisaari, Seija Irmeli, marketpäällikkö, Espoo
               Kuusisto, Kai, työnjohtaja, Tuusula
               Kuusisto, Markus Juha-Petteri, ylivartija, Tampere
               Kuusmaa, Kaija Inkeri, talousmestari, Turku
               Kylliäinen, Arja Inkeri, suunnittelija, Kaarina
               Käki, Pia Katariina, rikosylikonstaapeli, Hämeenlinna
               Kämäräinen, Airi Anneli Elisabet, terveydenhoitaja, Kuusamo
               Kärjä, Tuovi, testaussuunnittelija, Helsinki
               Kärki, Pirjo Hannele, pääluottamusmies, Kerava
               Kärkkäinen, Asko Juhani, maanviljelijä, Kiuruvesi
               Kärkkäinen, Tuula Marketta, sairaanhoitaja, Rantasalmi
               Kääriäinen, Heikki Antero, veturinkuljettaja, Pieksämäki
               Laajavuori, Kimmo Juhani, rikosylikonstaapeli, Turku
               Laakkonen, Pekka Johannes, kihlakunnanulosottomies, Kuopio
               Laakso, Marja-Leena, puhdistuspalveluesimies, Vimpeli
               Laakso, Mirja Hannele, vakuutussihteeri, Tuusula
               Laamanen, Sirkka Lilja, Senior Design Engineer, Helsinki
               Laatikainen, Mervi Aulikki, kihlakunnanulosottomies, Liperi
               Lagerroos, Irma Anneli, osastonhoitaja, Lohja
               Lahtela, Veli Markku, projekti-insinööri, Oulu
               Lahtinen, Kaija Anneli, hallinnollinen avustaja, Helsinki
               Lahtinen, Leila Sinikka, rahoitustarkastaja, Kerava
               Lahtonen, Virpi Helena, tutkimusmestari, Laukaa
               Laine, Arto Henrik, maatilariskipäällikkö, Kristiinankaupunki
               Laine, Hannu Kimmo Rainer, haastemiesten esimies, Kerava
               Laine, Miika Johannes, ylikonstaapeli, Hyvinkää
               Laine, Pekka Juhani, asiantuntija, Helsinki
               Laitila, Veli Juho Lennart, marketpäällikkö, Tampere
               Laitinen, Aila Irene, terveydenhoitaja, Kaarina
               Laitinen, Antti Heikki, metsäpalveluesimies, Salo
               Laitinen, Esa Johannes, käytönohjaaja, Kouvola
               Lakotieva, Ilkka Tapani, lehtori, Sodankylä
               Lamminen, Aarre Uolevi, veroasiantuntija, Uusikaupunki
               Lamminmäki, Kari Kristian, tuotepäällikkö, Jyväskylä
               Lamminpelto, Pirjo Helena, lastentarhanopettaja, Lohja
               Lampinen, Ismo Kalevi, vuoromestari, Imatra
               Lampinen, Tauno Johannes, jäteasemanhoitaja, Kuortane
               Lankinen, Rauno Antero, vanhempi tarjousinsinööri, Jyväskylä
               Lappalainen, Krista Eliisa, notaari, Helsinki
               Lappi, Pasi Kristian, ylikonstaapeli, Espoo
               Lappikari, Tuula Anneli, tarkastaja, Helsinki
               Larinaho, Tapani Matti Mikael, työnjohtaja, Tuusula
               Laukkanen, Lasse Tapani, ylikonstaapeli, Vantaa
               Laukkanen, Pekka Juhani, veturinkuljettaja, Valkeakoski
               Launonen, Markku Juhani, tutkimusinsinööri, Vaasa
               Laurén, Peter John-Gunnar, Process Technology Manager, Parainen
               Laurila, Eeva Kristine, paikallispalveluesimies, Muhos
               Laurila, Helena Maarit, henkilökohtainen pankkineuvoja, Kerava
               Lautamäki, Jukka Tapani, rikosseuraamusesimies, Turku
               Lehikoinen, Anne Irmeli, osastonhoitaja, Espoo
               Lehtelä, Martti Mikael, maanviljelijä, Punkalaidun
               Lehtelä, Riitta Helena, taloussihteeri, Tampere
               Lehtikunnas, Seija Marketta, vakuutussihteeri, Vantaa
               Lehtinen, Jyrki Olavi, metsäneuvoja, Savonlinna
               Lehtinen, Merja Anneli, taloussihteeri, Kerava
               Lehtinen, Teuvo Sampo, äänisuunnittelija, Lempäälä
               Lehtinen, Veijo Tapio, metsäasiantuntija, Eura
               Lehto, Maija Elina, verkkoasiantuntija, Paimio
               Lehto, Sami Olavi, tekninen tutkija, -
               Lehtonen, Arto Johannes, Product Manager, Vantaa
               Lehtonen, Päivi Helena, päiväkodin johtaja, Kustavi
               Lehtovuo-Uusvaara, Anita Inkeri, ilmoituspäällikkö, Helsinki
               Leino, Iiro Sven Erik, rehtori, Mynämäki
               Leinonen, Arja Irene, kotihoidon esimies, Iisalmi
               Leiwo, Hannele Charlotta, osastosihteeri, Helsinki
               Lemminkäinen, Ari Akseli, tarkastaja, Vihti
               Leponiemi, Päivi Kyllikki, osastonhoitaja, Turku
               Leppälahti, Mikko Tapani, yrittäjä, Tampere
               Leppänen, Ari Juhani, projektipäällikkö, Jyväskylä
               Leppänen, Kari Tapio, laivaussuunnittelija, Merikarvia
               Leppänen, Pirkko Anneli, osastonhoitaja, Espoo
               Leppänen, Ulla Kirsti Hannele, musiikkiopiston rehtori, Tampere
               Leskelä, Antti Eemeli, tarkastaja, Kokkola
               Leväniemi, Pirjo Anneli, äidinkielen ja kirjallisuuden lehtori, Vihti
               Liikaoja, Aino Sinikka, toimistonhoitaja, Jalasjärvi
               Liljeblad, Inger Monica, lektor, Jomala
               Lilla, Jarmo Henrik, byggnadsinspektör, Närpes
               Lindholm, Raila Helena, osastonhoitaja, Kärkölä
               Lindlöf, Veikko Jalmari, tekninen kiinteistönhoitaja, Viitasaari
               Lindström, Pirjo Anneli, notaari, Riihimäki
               Linnikko, Otto Johannes, luokanopettaja, Sastamala
               Lipponen, Kari Juhani, valmistuslinjapäällikkö, Espoo
               Lipponen, Tuija Hannele, käräjäsihteeri, Turku
               Liukkonen, Arja Kirsi Marjaana, palkkapalvelupäällikkö, Tampere
               Loimula, Eija Tuulikki, HR-asiantuntija, Mikkeli
               Luhtamaa, Jari Juhani, operaatioesimies, Jämsä
               Lujanen-Lampi, Tuija Aulikki, erityisluokanopettaja, Helsinki
               Lukanniemi, Olli Pekka, luonnonhoidon asiantuntija, Hämeenlinna
               Lukkarinen, Kaj Ensio, simulaattoriteknikko, Vihti
               Lundbom, Paula Orvokki, sosiaalityöntekijä, Rovaniemi
               Lunden, Marcus Juhani, HR Partner, Helsinki
               Luttinen, Erkki Juhani, teollisuuspalomestari, Raahe
               Lämsä, Marita Lyyli Helinä, alkionsiirtoseminologi, Kuusamo
               Lätti, Timo Arvi Sakari, Commissioning & Service Engineer, Hyvinkää
               Löfroth, Lars Göran Viktor, lektor, Sund
               Löppönen, Arto Olavi, kuljetusyrittäjä, Sulkava
               Maja, Minna Ursula, talouspäällikkö, Helsinki
               Majava, Mirja Anneli, valvonta-assistentti, Helsinki
               Makkonen, Aila Hellevi, lastenhoitaja, Savonlinna
               Makkonen, Raili Marjatta, emäntä, Rääkkylä
               Malkamäki, Erkki Kalevi, Specialist, Lieto
               Malmström, Armi Helena, erikoissairaanhoitaja, Espoo
               Mandelin, Liisa Marjatta, luokanopettaja, Juupajoki
               Mangs, Anja Irene, lähihoitaja, Kaskinen
               Mangström, Iris Helena, sjukskötare, Mariehamn
               Manninen, Timo Matti Juha, veturinkuljettaja, Pieksämäki
               Marjamäki, Tarja Merike, osastosihteeri, Helsinki
               Markkanen, Timo Juhani, piiripäällikkö, Oulu
               Markkanen, Ulla Kristiina, sairaanhoitaja, Helsinki
               Martikainen, Esa Lauri, ylikonstaapeli, Vantaa
               Marttala, Jussi Tapio, seminologi, Seinäjoki
               Mastosalo, Saila Marjatta, apulaismeteorologi, Tampere
               Matikainen, Riitta Johanna, lehtori, Joroinen
               Matilainen, Urpo Tapio, verkostomestari, Kangasniemi
               Matinolli, Helmi Kyllikki, opettaja, Tyrnävä
               Mattila, Marita Anna-Maija, toimittaja, Kauhava
               Mauno, Kari Heikki Juha, työnsuunnittelija, Kuusankoski
               Melanen, Hilkka Anitta, osastonhoitaja, Tuusula
               Melanen, Tuija Kirsi, henkilöstöasiantuntija, Hattula
               Melkko, Anu Satu Maarit, palvelukodin johtaja, Rääkkylä
               Meriläinen-Ruokolainen, Eija, maidon- ja kasvintuotannon asiantuntija, Nurmes
               Merivirta, Leena Sisko Kristiina, assistentti, Helsinki
               Mertanen, Marko Jalmari, rikosylikonstaapeli, Helsinki
               Metsäranta, Marja-Leena, vastaava emäntä, Kaskinen
               Miettinen, Pertti Antti Juhani, paloesimies, Pieksämäki
               Mikkola, Risto Olavi, luokanopettaja, Kaarina
               Mikkola, Tuomo Päiviö, myyntimies, Mynämäki
               Minkkinen, Vesa Matti, ylikonstaapeli, Järvenpää
               Mitts, Ralf Åke, Sales Manager, Vaasa
               Moisio, Pirkko Tuulikki, peruskoulunopettaja, Seinäjoki
               Molander, Erik Mikael, Product Manager, Vaasa
               Montonen, Jaana Elina, tiiminvetäjä, Espoo
               Muikku, Timo Olavi, virastomestari, Helsinki
               Mukka, Helinä Orvokki, maitotila-asiantuntija, Karvia
               Muotka, Mirja Anneli, peruskoulun lehtori, Pello
               Myllykoski, Rauno Tapani, työnjohtaja, Oulu
               Myllykylä, Paula Irmeli, sovellusasiantuntija, Hämeenlinna
               Myllylahti, Timo Antero, veturinkuljettaja, Kemi
               Myllymäki, Kari Antero, vastaava työnjohtaja, Pieksämäki
               Myrskyranta, Simo Ensio, työnjohtaja, Sastamala
               Myyry, Anne Marjut, kihlakunnanulosottomies, Joensuu
               Mårtens, Siv Harriet, ekonomiplanerare, Lovisa
               Mäkelä, Kari Pekka Antero, ylikonstaapeli, Mikkeli
               Mäkelä, Pekka Tapio, ylikonstaapeli, Loimaa
               Mäkelä, Timo Väinö, ylikonstaapeli, Salo
               Mäki, Raimo Tapani, Development Manager, Turku
               Mäkinen, Anne Eeva-Liisa, edunvalvontasihteeri, Pori
               Mäkinen, Antti, myyntiesimies, Kajaani
               Mäkinen, Harri Pentti, myynti- ja markkinointipäällikkö, Hyvinkää
               Mäkinen, Matti Henrik, aluejohtaja, Tampere
               Mäkinen, Paula Kaarina, terveydenhoitaja, Ulvila
               Mäkinen, Raimo Kalevi, vakuutussihteeri, Helsinki
               Mäkinen, Riitta, Procure-to-Pay Specialist, Mäntsälä
               Mäkinen, Riitta Kaarina, valtiotieteen maisteri, Lempäälä
               Mäkinen, Seppo Olavi, työnjohtaja, Kerava
               Mäkinen, Tarja Kristiina, yrittäjä, Virrat
               Mäkinen, Timo Juhani, tarkastaja, Haapavesi
               Mäkisalo, Aila Marja, sairaanhoitaja, Siikajoki
               Mäkitalo, Ari Antero, käyttötalousteknikko, Eurajoki
               Mäkitalo, Arja Aila, apulaisverosihteeri, Sodankylä
               Mäki-Turja-Grönroos, Riitta Katriina, luottamushenkilö, Masku
               Mäkiö, Jari Kalevi, rikosseuraamusesimies, Vantaa
               Mällinen, Terho Juhani, projektipäällikkö, Vaasa
               Männistö, Kari Jaakko, kiinteistöpäällikkö, Kauhajoki
               Mäntynen, Jaana Irmeli, päiväkodinjohtaja, Jämsä
               Määttälä, Risto Olavi, myyntiesimies, Oulu
               Määttänen, Pirkko Maritta, toimitusjohtajan assistentti, Helsinki
               Nakari, Birgitta Eeva Elisabet, liikenneinsinööri, Lappeenranta
               Nenonen, Pekka Juhani, prosessinhoitaja, Kouvola
               Nevala, Paavo Henrik, myymäläpäällikkö, Kurikka
               Niemi, Ilkka Kullervo, metsäpalveluesimies, Haapajärvi
               Niemi, Keijo Niilo Henrik, vuoropäällikkö, Eurajoki
               Niemi, Pirjo Anneli, Export Coordinator, Vantaa
               Niemi, Tiina Tuulikki, työnjohtaja ja tuotannonsuunnittelija, Helsinki
               Nieminen, Harri, Project Manager, Masku
               Nieminen, Timo Petri, konsernin tietohallintopäällikkö, Tuusula
               Niittonen-Laine, Leeni Annele, työhyvinvoinnin asiantuntija, Kaarina
               Nikkanen, Marja-Liisa Sinikka, vuodeosaston osastonhoitaja, Utsjoki
               Nikkinen, Marjo Helena, laboratorio- ja laatupäällikkö, Äänekoski
               Nikula, Pekka Olavi, maaseutuasiamies, Ylivieska
               Nikulainen, Lauri Juhani, rikosylikonstaapeli, Helsinki
               Nirkko, Tiina Susanna, palveluesimies, Hämeenlinna
               Niskanen, Marja Sisko Anita, yritysasiantuntija, Iisalmi
               Niskanen, Riitta Annikki, projektipäällikkö, Helsinki
               Nissi, Pirkko Anneli, rehtori, Muhos
               Nissinen, Leena Kaarina, erityisopettaja, Pyhäntä
               Nissinen, Merja Hanne Inkeri, veroasiantuntija, Kuopio
               Nokelainen, Pekka Ensio, projektipäällikkö, Imatra
               Nordberg, Ulla Kristiina, veroasiantuntija, Rauma
               Nordlund, Marjo Elina, taloussihteeri, Pori
               Nordström, Kirsi Hannele, markkinointipäällikkö, Helsinki
               Norrén, Frank Mikael, företagsanalytiker, Korsholm
               Norrgård, Leif Johan, Sales Manager, Vaasa
               Nowak, Jurgen Kari Tapani, korvausratkaisija, Helsinki
               Nummela, Matti Alpo Alarik, ostaja, Helsinki
               Numminen, Paula Pauliina, lehtori, Pertunmaa
               Numminen, Petri Juhani, levikki- ja jakelujohtaja, Vantaa
               Nurmela, Kari Simo, huolintapäällikkö, Helsinki
               Nurminen, Raija Marjatta, terveydenhoitaja, Nokia
               Nuutinen, Pertti Antero, tuotantomestari, Joensuu
               Nuutinen, Pertti Ensio, logistiikkaopettaja, Urjala
               Nyberg, Pirjo Alice, tulliylitarkastaja, Turku
               Ohlis, Karita, laboratorieskötare, Vörå
               Ohvo, Merja Terttu, lähihoitaja, Kuopio
               Ojajärvi, Anne Marketta, viittomakielen tulkki, Jalasjärvi
               Oksanen, Merja Hannele, asiantuntija, Hyvinkää
               Oksanen, Vesa Kalevi, myyntipäällikkö, Tuusula
               Oksman, Merja Aulikki, päiväkodinjohtaja, Siilinjärvi
               Olifirenko, Kaarina, vientiassistentti, Helsinki
               Ollikainen, Pirjo Sinikka Birgitta, henkilöstöhallinnon asiantuntija, Janakkala
               Ollila, Ari Oiva, kehitysteknikko, Kouvola
               Ollitervo, Meeri Helena, tullitarkastaja, Tornio
               Ossi, Pirkko Armi Inkeri, kehityspäällikkö, Helsinki
               Ovaska, Tommi Petteri, ylikonstaapeli, Lohja
               Ovaskainen, Aili Eliina, talousmestari, Iisalmi
               Ovaskainen, Vesa Marko, ylikonstaapeli, Helsinki
               Paanala, Hannu Mikael, projektipäällikkö, Jyväskylä
               Paananen, Tarja Kristiina, erikoissuunnittelija, Kouvola
               Paasio, Arja Sisko Hannele, työterveysassistentti, Vantaa
               Paavola, Merja Birgitta, tarkastaja, Raahe
               Paavola, Tiina Marja, elintarviketarkastaja, Vantaa
               Pakarinen, Ritva Tuulikki, johdon assistentti, Helsinki
               Pakarinen, Timo Olavi, tutkimussihteeri, Joensuu
               Pakkanen, Maila Annikki, asiantuntija, Lappeenranta
               Paldanius, Pirjo Anneli, opintosihteeri, Kuopio
               Paldanius, Riitta Margit, notaari, Helsinki
               Palin, Nina Susanna, viestintäsuunnittelija, Kerava
               Pallari, Paula Irmeli, taloussuunnittelija, Rovaniemi
               Palo, Irma Helena, ruokapalvelutyönjohtaja, Vihti
               Palomäki, Antero Henry Juhani, hitsaaja, Naantali
               Palonen, Olavi Antero, maanviljelijä, Multia
               Pantsar, Tarmo Antero, virastomestari, Rovaniemi
               Parkkari, Veli Pekka Antero, työnjohtaja, Mäntyharju
               Partanen, Ilpo Seppo Antero, maanviljelijä, Sonkajärvi
               Partanen, Jaakko Ari, luokanopettaja, Oulu
               Partanen, Kari Juhani, osastopäällikkö, Kuopio
               Partanen, Raija Elina, myyntiesimies, Iisalmi
               Pastila, Viljo Nestor, maa- ja metsätalousyrittäjä, Padasjoki
               Peippo, Jorma Juhani, yhteyspäällikkö, Sauvo
               Pekkarinen, Auvo Marko Tapani, luokanopettaja, Kinnula
               Pellikka, Jyrki Tapani, tulliylitarkastaja, Hangonkylä
               Pellikka, Lauri Juhani, tullitarkastaja, Kolari
               Peltokangas, Tapio Allan, maanviljelijä, Perho
               Peltola, Lauri Matias, apulaistutkija, Seinäjoki
               Peltonen, Arto Kalervo, työnjohtaja, Järvenpää
               Peltonen, Marja-Leena, controller, Loviisa
               Pennanen, Leena Kaarina, Chief Operating Officerin assistentti, Helsinki
               Pentikäinen, Esa Tapio, veturinkuljettaja, Seinäjoki
               Penttala, Raimo Tapani, veturinkuljettaja, Seinäjoki
               Penttilä, Paula Eeva Heleena, puutarhaopettaja, Lappeenranta
               Pere, Aila Maria, toimistotyöntekijä, Kokemäki
               Perho, Paula Tuulikki, pankkitoimihenkilö, Helsinki
               Perälä, Arja Helinä, projektikoordinaattori, Meksiko
               Pesonen, Marja Riitta, työterveyshoitaja, Espoo
               Pesonen, Markku Jalmari, yrittäjä, Juva
               Pesonen, Timo Pekka, metsäasiantuntija, Kuusamo
               Pietilä, Jouni Tapio, lehtori, Kemijärvi
               Pietiäinen, Lasse Tapani, rikosylikonstaapeli, Lahti
               Piilola, Timo Juhani, tuoteasiantuntija, Forssa
               Piippo, Sirpa Marjatta, myymäläkassanhoitaja, Kiuruvesi
               Piispanen, Irja Kerttu Kaarina, kehitysvammateologi, Nastola
               Pirinen, Altti Hermanni, ylikonstaapeli, Hämeenlinna
               Pirinen, Petteri Arto, Planning Specialist, Helsinki
               Pirttilä, Sirpa Irmeli, toimitusjohtaja, Nivala
               Pitkälä, Heikki Aarne, asiamies, Haapavesi
               Pitkänen, Irma Marjatta, tilastonlaatija, Helsinki
               Pitkänen, Lea Päivikki, asiantuntija, Pieksämäki
               Pitkäranta, Timo Oskari, maanviljelijä, Merikarvia
               Pohjola, Saara Marjatta, toimistosihteeri, Tammela
               Polvinen, Heino Erkki, aikuisopettaja, Kuhmo
               Poutanen, Hilkka Helinä, osastonhoitaja, Seinäjoki
               Puha, Satu Sinikka, osastosihteeri, Karstula
               Puhakainen, Markku Juhani, yliasentaja, Riihimäki
               Puhakka, Anssi Tapani, ylikonstaapeli, Helsinki
               Puhakka, Pekka Ilmari, oppilaanohjauksen lehtori, Hämeenlinna
               Puhakka, Tarja Helena, osastosihteeri, Mikkeli
               Puhakka, Terttu Irma, tapahtumatuottaja, Helsinki
               Puheloinen, Ritva Marita, laborantti, Riihimäki
               Pulkkanen, Elsa Anneli, sairaanhoitaja, Taivalkoski
               Pulkki, Kimmo Juhani, rikosseuraamusesimies, Sulkava
               Pulkkinen, Hannu Juhani, palotarkastaja, Lappeenranta
               Pulli, Matti Terho Ilmari, tuotekehittäjä, Renko
               Pulliainen, Minna Maarit, ylikonstaapeli, Tuusula
               Pullinen, Juhani Martti Erik, työnjohtaja, Riihimäki
               Punkkinen, Esa Antero, lehtori, Virolahti
               Puno, Tapio Johannes, tullitarkastaja, Hanko
               Puolamaa, Kaisa Elina, rakennusmestari, Rovaniemi
               Puputti, Vesa Valo, työnjohtaja, Haapajärvi
               Puro, Raili Matilda, lomituspalvelupäällikkö, Sastamala
               Purola-Saastamoinen, Päivi Elina, sairaanhoitaja, Haapavesi
               Pursiainen, Seija Eeva-Liisa, päiväkodinjohtaja, Outokumpu
               Puszkarzewicz, Andrzej, balettioppilaitoksen säestäjä, Helsinki
               Puumalainen, Kirsi Anneli, koordinaattori, Mikkeli
               Pylkkänen, Arto Teuvo Juhani, aluejohtaja, Kuopio
               Pyyhtiä, Mika Erik, ylikonstaapeli, Lahti
               Päivinen, Jouko Tapani, taksiautoilija, Rääkkylä
               Päivinen, Marketta Hannele, verosihteeri, Helsinki
               Pärnänen, Kai Markus, pääluottamusmies, Varkaus
               Pölkki, Erja Annikki, maksatustarkastaja, Hämeenlinna
               Rahko, Helena Terhi Maija, englanninkielen lehtori, Rautalampi
               Rahkola, Liisa Eliina, vapaaehtoistoiminnan koordinaattori, Oulu
               Rajala, Satu Helena, Controller, Kankaanpää
               Rajamäki, Ari Kalevi, työsuojeluvaltuutettu, Raisio
               Rajamäki, Leena Hilja Kaarina, työterveyshoitaja, Helsinki
               Rakemaa, Helena Orvokki, erityisdiakonian viranhaltija, Helsinki
               Ranta, Jouko Juhani, raudoittaja, Laihia
               Rantakoski, Pertti Juhani, yrittäjä, Kaskinen
               Rantala, Jukka Janne Artturi, ylikonstaapeli, Janakkala
               Rantala, Sirpa Tellervo, luokanopettaja, Nurmijärvi
               Rantanen, Eija Marjatta, uimahallin esimies, Muurame
               Rantanen, Matti Juhani, rakennusmestari, Eurajoki
               Rantanen, Tarja Hannele, HR-kehittämispäällikkö, Hämeenlinna
               Rantanen, Tuovi Marjatta, vakuutussihteeri, Jyväskylä
               Rasehorn, Jyrki Olavi, työnjohtaja, Riihimäki
               Rasi, Jaakko Matias, rakennustarkastaja, Karstula
               Ratilainen, Jouni Ilkka Matti, tekninen johtaja-rakennustarkastaja, Pertunmaa
               Rauhala, Markku Juhani, rakennusmestari-rakennustarkastaja, Honkajoki
               Rauhala, Risto Heikki, veroasiantuntija, Kempele
               Rautiainen, Jaana Irmeli, asiantuntija, Imatra
               Rautiainen, Taavi Jouni Juhani, veturinkuljettaja, Suonenjoki
               Rautiainen, Tuula Hannele, yksikköassistentti, Hyvinkää
               Ravantti, Seppo Veli Tapio, tekninen asiantuntija, Kouvola
               Reko, Sirkku Helinä, yrittäjä, Säkylä
               Repo, Briitta Hannele, vastaava ohjaaja, Muhos
               Reponen, Jarmo Tauno Juhani, laborantti, Porvoo
               Riihinen, Juha, ylikonstaapeli, Mäntsälä
               Riikonen, Teija Tuulikki, luokanopettaja, Liminka
               Riittinen, Sirpa Kaarina, osastosihteeri, Mikkeli
               Rimpinen, Seija Tuulikki, osastonhoitaja, Rovaniemi
               Rinkinen, Sirkku Hellevi, verosihteeri, Kouvola
               Rintakomsi, Matti Antero, maanviljelijä, Teuva
               Rintala, Piia Inkeri, rikosylikonstaapeli, Lieto
               Rinta-Uppa, Simo Johannnes, edustaja, Teuva
               Ripattila, Jukka Antero, ketjupäällikkö, Kouvola
               Rissanen, Harri Juhani, käyttöinsinööri, Parikkala
               Rissanen, Kari Juhani, kiinteistöpäällikkö, Oulu
               Risti, Antero Johannes, liikennepäivystäjä, Turku
               Ristiluoma, Mika Tapani, vanhempi konstaapeli, Seinäjoki
               Riukka, Lea Marja Tuulikki, sihteeri, Järvenpää
               Rokkila, Tuula Anneli, taloussuunnittelija, Hämeenlinna
               Romppanen, Riitta Marja-Liisa, opinto-ohjaaja, Oulu
               Ronkainen, Rauni Marketta, ravitsemispäällikkö, Taivalkoski
               Ronkainen, Tuula Anitta, rikosseuraamusesimies, Sonkajärvi
               Roslöf, Jari Juhani, pääluottamusmies, Nokia
               Rosten, Erik Mikael, ylikonstaapeli, Turku
               Ruokolainen, Martti Kalevi, tiedottaja, Kuopio
               Ruotsalainen, Kari Tapio, projektivastaava, Joensuu
               Ruotsalainen, Paula Maria Annikki, osastonhoitaja, Simo
               Ruottinen, Tapio, tietotekniikkasuunnittelija, Rauma
               Rusila, Maarit Elina, palvelupäällikkö, Espoo
               Ruskonmäki, Matti Sakari, ylirajavartija, Lappeenranta
               Ruuhonen, Thomas Henry, rikosylikonstaapeli, Espoo
               Ruuskanen, Arto Kalevi, ulkoalueiden esimies, Lapinlahti
               Ruuskanen, Veli Pekka Sylvester, asiakaskoulutuspäällikkö, Helsinki
               Rytkönen, Jari Pekka, rikosylikonstaapeli, Kiuruvesi
               Rytkönen, Kalevi Ilmari, ylikonstaapeli, Kätkäsuvanto
               Rådmans, Doris Lilian Birgitta, ansvarig hälsovårdare, Pedesöre
               Räihä, Erkki Juhani, Design Engineer, Helsinki
               Räikkönen, Martti Kalevi, kehityspäällikkö, Kangasala
               Räsänen, Airi Marjut, palvelupäällikkö, Vieremä
               Rösgren, Stefan Carl-Henrik, Manager, Tölby
               Saarela, Esko Kalevi, vanhempi mittauskonsultti, Helsinki
               Saari, Hilkka Marja Tellervo, henkilöstöassistentti, Vantaa
               Saari, Sirkka Anneli, perushoitaja, Ulvila
               Saari, Taisto Arviidi, tiedottaja, Kemi
               Saari-Haapanen, Riitta Leena, vakuutussihteeri, Helsinki
               Saarimäki, Erkki Juhani, kaupunginvaltuuston 2. varapuheenjohtaja, Imatra
               Saarinen, Aimo Antero, toimitila-asiantuntija, Helsinki
               Saarinen, Eero Matti Johannes, Product Manager, Helsinki
               Saarinen, Mervi Anneli, osastonhoitaja, Masku
               Saarinen, Reijo Kalevi, ylikonstaapeli, Hämeenlinna
               Saarinen, Tuula Helena, palvelupäällikkö, Pori
               Saario, Pekka Johannes, metsäasiantuntija, Keminmaa
               Saikkonen, Markku Olavi, tuotepäällikkö, Vantaa
               Sailas, Matti Tapani, paloesimies, Lohja
               Sakki, Raimo Antero, tuotepäällikkö, Espoo
               Sallinen, Eila Orvokki, lehtori, Karstula
               Salmela, Satu Tellervo, käräjäsihteeri, Tornio
               Salmi, Leila Tuulikki, veroasiantuntija, Rovaniemi
               Salmi, Pirkko Anneli, päiväkodinjohtaja, Loppi
               Salminen, Risto Veli-Matti, palveluesimies, Vantaa
               Salminen, Toivo Tapani, veturinkuljettaja, Muurame
               Salminen, Veli Heikki, luokanopettaja, Pyhäjoki
               Salo, Juha Pekka, Duty Manager, Helsinki
               Salo, Kirsi Johanna, controller, Helsinki
               Salo, Martti Jaakko Kalevi, huoltopäällikkö, Naantali
               Salo, Varpu Johanna, päätyösuojeluvaltuutettu, Kangasala
               Salokangas, Jari Juhani, rikosylikonstaapeli, Siilinjärvi
               Salonen, Jouko Markku Kristian, työpajan esimies, Ikaalinen
               Salonkari, Jukka Henrik, Pricing Manager, Jyväskylä
               Salpakari, Jari Sakari, ylikonstaapeli, Suonenjoki
               Sandström, Bengt Göran, fastighetsingenjör, Malax
               Santala, Tomi Tapio, rikosylikonstaapeli, Pukkila
               Santtila, Ritva Sinikka, rikosylikonstaapeli, Kerava
               Saramäki, Aapo Ilmari, maatalousyrittäjä, Multia
               Saukkonen, Rauno Antero, ylikonstaapeli, Lappeenranta
               Sauvola, Lyyli Katariina, osastonhoitaja, Kemi
               Savolainen, Seija Kyllikki, asiakirjahallinnon suunnittelija, Vantaa
               Schultz, Tiina Tuulia, suunnittelija, Tampere
               Schwartz, Anne Kaarina, arkistoamanuenssi, Kerava
               Seger, Peter Mikael, ylikonstaapeli, Porvoo
               Seppälä, Meri Mervi Johanna, tullitarkastaja, Hangonkylä
               Serpola, Eija Liisa, henkilöstöasiantuntija, Espoo
               Sihvo, Matti Juhani, ylikonstaapeli, Yläne
               Siltala, Matti Yrjönpoika, maanviljelijä, Pukkila
               Siltanen, Aija Kristiina, päiväkodin opettaja, Pirkkala
               Simula, Jouni Olavi, palvelupäällikkö, Hämeenlinna
               Sipari, Reino Kalevi, peruskoulunopettaja, Ranua
               Sipola, Eija Helena, controller, Ii
               Sippel, Tor Mika, kihlakunnanulosottomies, Helsinki
               Sironen, Matti Antero, maanviljelijä, Evijärvi
               Sjöberg, Björn Chlaus, tullinspektör, Mariehamn
               Sjölund, Christina, barnomsorgsledare, Lemland
               Sjölund, Jack Sebastian, äldre konstapel, Jomala
               Sjöström, Esa Kalevi, ylikonstaapeli, Kerava
               Skog, Veijo Seppo, projektipäällikkö, Lohja
               Slotte, Kerstin Carita, lektor, Jakobstad
               Sonkamuotka, Leena Maarit Tellervo, tullitarkastaja, Muonio
               Sormunen, Mirva Emma Anne, Team Leader, Konnevesi
               Steininger, Leena Orvokki, talouskoordinaattori, Helsinki
               Suhonen, Irma Anneli, tutkimusmestari, Laukaa
               Sundqvist, Juha Albert, hotellipäällikkö, Tuusula
               Sundström, Kai Kristian, luokanopettaja, Honkajoki
               Suni, Marja Anneli, henkilöstösihteeri, Helsinki
               Suomalainen, Aimo Tapani, metsäasiantuntija, Virolahti
               Suomalainen, Arja, kehityspäällikkö, Helsinki
               Suominen, Margit Irmeli, palveluesimies, Kokkola
               Suonperä, Sirpa Maria Tellervo, henkilöstövastaava, Vaasa
               Suoranta, Kirsti Helena, erityisluokanopettaja, Hämeenlinna
               Suvisalmi, Tommi Ahti Arvo, henkilöstöpäällikkö, Seinäjoki
               Svanfeldt-Winter, Tarja Tuulikki, kehityspäällikkö, Lohja
               Säkkinen, Arja Hannele, terveydenhoitaja, Kuusamo
               Särkelä, Anna-Kaisa, terveydenhoitaja, Ylitornio
               Sääski, Olli Henrik, vastaanottovirkailija, Lappeenranta
               Sääskilahti, Arto Pekka Iisakki, metsäasiantuntija, Kittilä
               Söderling, Sari Orvokki, tulliylitarkastaja, Hanko
               Söderström, Rolf Martin, luotsi, Hangö
               Taipaleenmäki, Marja-Liisa, pääkirjanpitäjä, Siikalatva
               Takala, Esko Seppo Juhani, ylikonduktööri, Miehikkälä
               Takala, Hannu Frans Emil, lehtori, Vimpeli
               Takala, Paavo Juhani, maanviljelijä, Hollola
               Tamminen, Eila Maritta, tiiminvetäjä, Riihimäki
               Tamminen, Raimo Juhani, maanviljelijä, Kyyjärvi
               Tanhua, Heidi Kristiina, hankepäällikkö, Virrat
               Tanhuanpää, Reijo Tapio, Training Manager, Lempäälä
               Tapani, Pentti Johannes, maalari, Isojoki
               Tapola, Anne Maarit, atk-suunnittelija, Forssa
               Tauluvuori, Ulla Maija Kris, kihlakunnanulosottomies, Rauma
               Tauriainen, Kauno Sulevi, käyttöinsinööri, Rovaniemi
               Teerikangas, Juha Kalervo, vuoromestari, Kokkola
               Tegel, Sirkka-Liisa, vakuutussihteeri, Marttila
               Tenhunen, Eija Anneli, äidinkielen lehtori, Maaninka
               Tenhunen, Riitta Anneli, henkilöstöasiantuntija, Jyväskylä
               Tiainen, Eeva Kristiina, erityisopettaja, Oulu
               Tiitinen, Leena Annukka, luokanopettaja, Outokumpu
               Timonen, Ritva Anneli, pääluottamusmies, Järvenpää
               Toivanen, Arja Marjut, myynti- ja johdonsihteeri, Jyväskylä
               Toivanen, Veli Jukka, lehtori, Sonkajärvi
               Toivola, Raimo Juhani, rakennusasiantuntija, Saarijärvi
               Toivonen, Marja-Leena Anneli, terveydenhoitaja, Kangasniemi
               Tokeensuu, Osmo, maanviljelijä, Janakkala
               Tolonen, Hannu Pekka, kaupunginpuutarhuri, Lappeenranta
               Tolonen, Helka Marjatta, marketpäällikkö, Ristijärvi
               Tolvanen, Onni Juhani, ylikonstaapeli, Kotka
               Torkkola, Ahti Väinö Kalervo, liikenteenharjoittaja, Askola
               Torpo, Hannele Kirsti Kaarina, laboratorionhoitaja, Helsinki
               Tossavainen, Leo Heikki Juhani, rahoitusasiantuntija, Mikkeli
               Tossavainen, Seppo Juhani, kaupunginvaltuutettu, Lieksa
               Tuhkanen, Sari Tuulevi, tulliylitarkastaja, Helsinki
               Tuomela, Sami Oskari, ylikonstaapeli, Seinäjoki
               Tuomi, Terttu Maria, osastosihteeri, Helsinki
               Tuominen, Ari Jukka Antero, rakennusmestari, Tampere
               Tuomola, Juhana Sakari, tiedottaja, Turku
               Turpeinen, Jarmo Pauli Tapani, maanviljelijä, Valtimo
               Turunen, Juha Tapio, hallituksen puheenjohtaja, Tampere
               Turunen, Päivi Katrine, controller, Espoo
               Tuure, Hilkka Inkeri, osastonhoitaja, Imatra
               Tuurinkoski, Simo Matti, tuotepäällikkö, Seinäjoki
               Tähti, Rauni Irmeli, luokanopettaja, Nivala
               Tähtivuori, Elina Kastehelmi, yrittäjä, Eurajoki
               Törmikoski, Marja Maarit, osastonhoitaja, Rovaniemi
               Törmä, Tuomas Tapio, Purchasing Manager, Tampere
               Törmälä, Samuli Aatos, paikkatietoinsinööri, Ylivieska
               Törmänen, Annikki, terveydenhoitaja, Liminka
               Törrönen, Petri Kalevi, metsäpalveluesimies, Kempele
               Uotila, Pirjo Marita, projektipäällikkö, Espoo
               Uurtamo, Kaisu Johanna, laskentasihteeri, Rovaniemi
               Uusikartano, Arja Annikki, lähihoitaja, Ylöjärvi
               Vainio, Matti Aulis, vakuutussihteeri, Lahti
               Vakkala, Lauri Vilhelmi, erityisopettaja, Simo
               Valtonen, Helvi Helena, maaseutuyrittäjä, Puumala
               Vanhala-Taimisto, Anu Susanna, asumispalvelujen suunnittelija, Kouvola
               Vanhatalo, Ritva-Leena, kotihoidon aluevastaava, Espoo
               Vanninen, Esa Antero, metsäasiantuntija, Kouvola
               Varila, Olli-Pekka Johannes, logistiikka-asiantuntija, Järvenpää
               Varis, Eino Olavi, metsäasiantuntija, Pihtipudas
               Vaskelainen, Asta Maria, kirjaaja, Kuopio
               Vatilo, Ilkka Matti Juhani, projektipäällikkö, Tampere
               Weckman, Jari Petteri, ylikonstaapeli, Vantaa
               Vehmas, Olli-Jussi, osastotyönjohtaja, Kouvola
               Vehmas, Timo Tapio, Brand Manager, Kirkkonummi
               Vehviläinen, Ulla Birgitta, vastaava terveydenhoitaja, Imatra
               Veijalainen, Jari Juhani, rikosylikonstaapeli, Merimasku
               Veijalainen, Kirsti Liisa, osastosihteeri, Hausjärvi
               Welling, Mia Maria, suunnittelija, Helsinki
               Venäläinen, Esa Tuomas, controller, Tampere
               Venäläinen, Ismo Petteri, rikosylikonstaapeli, Mikkeli
               Venäläinen, Raija Esteri, osastonhoitaja, Rääkkylä
               Venäläinen, Timo Olavi, veturinkuljettaja, Kemijärvi
               Werner, Seija Sinikka, sihteeri, Gdansk
               Vertanen, Kari Antero, työsuojelupäällikkö, Riihimäki
               Vesikko, Soili Sinikka, assistentti, Lahti
               Vestergren, Lilian Benita, ledande skötare, Malax
               Vesterinen, Eija Päivi Hannele, aikuisopettaja, Iisalmi
               Veteläinen, Anne Maria, suunnittelija, Vantaa
               Vettenranta, Mirja Kaarina, sijoitusasiantuntija, Tuusula
               Widenius, Torolf Arles, överkonstapel, Kyrkslätt
               Viitala, Eija Katariina, henkilökohtainen pankkineuvoja, Kauhava
               Viitala, Petri Juhani, ylikonstaapeli, Rauma
               Viitanen, Jari Markus, ylikonstaapeli, Hämeenlinna
               Viitanen, Marja-Riitta, kihlakunnanulosottomies, Luvia
               Viitanen, Pertti Olavi, aluevastaava, Porvoo
               Wikberg, Gunilla Sigrid Elisabeth, arbetsvägledare, Lohja
               Viklund, Alf Göran, Vägmästare, Närpes
               Wikman, Anne Marjatta, osastosihteeri, Lohja
               Vilen, Petri Ilari, ylikonstaapeli, Salo
               Viljakainen, Pekka Antero, maanviljelijä, Joroinen
               Viljala, Marjukka, taksiautoilija, Rääkkylä
               Viljanen, Pasi Antero, vastaava mestari, Tampere
               Willberg, Jim Vilhelm, Development Project Manager, Parainen
               Vilpa, Raila Kaarina, osastosihteeri, Riihimäki
               Vilppula, Keijo Kristian, maatalousyrittäjä, Porvoo
               Virkkala, Sointu Hellevi, metsätalousinsinööri, Vantaa
               Virkkilä, Virpi Magdalena, osastonhoitaja, Pori
               Wirman, Kerttu Marketta, luokanopettaja, Jyväskylä
               Virpi, Jukka Pekka Ensio, veturinkuljettaja, Martinniemi
               Virri-Hanhijärvi, Leena Marja, sairaanhoidon opettaja, Sastamala
               Virta, Jari Pentti, tulliylitarkastaja, Hanko
               Virta, Pirjo Anneli, myyntijohtaja, Riihimäki
               Virta, Virpi Viola Tuulikki, osastosihteeri, Oulu
               Virtanen, Jorma, käyttöpäällikkö, Rauma
               Virtanen, Kalevi Tapani, kehitysinsinööri, Tampere
               Virtanen, Leila Marketta, kamreeri, Helsinki
               Virtanen, Rauni Kyllikki, lehtori, Karvia
               Virtanen, Sari Lilja, yksikönpäällikkö, Riihimäki
               Wirzenius, Anna-Liisa, palvelupäällikkö, Vaasa
               Visser, Tiina Mari, johdon assistentti, Kirkkonummi
               Wistbacka, Birthe Maria, disponent, Larsmo
               Vith, Anne Elisabet, mekaniikkasuunnittelija, Vaasa
               Voutilainen, Jukka Otto Antero, työsuojeluvaltuutettu, Varkaus
               Vuento, Marja Helena, rikosylikonstaapeli, Kerava
               Vuorela, Anja Helena, tarkastaja, Kotka
               Vuorinen, Pasi Tapani, teollisuuspalomestari, Raahe
               Väisänen, Harri Sakari, työsuhdepäällikkö, Oulu
               Väisänen, Lasse Antero, koulunjohtaja, Kerava
               Väisänen, Mauno Tuomas, polttoaineteknikko, Eurajoki
               Välilä, Jaakko Tapani, vientipäällikkö, Helsinki
               Vänttinen, Jukka Olavi, ylikonstaapeli, Helsinki
               Väyrynen, Jukka Arvo Antero, maanviljelijä, Tyrnävä
               Väyrynen, Kari Veikko Tapani, käytönohjaaja, Oulu
               Väyrynen, Niilo Martti, asiantuntija, Tuusula
               Väänänen, Heikki Ilmari, veturinkuljettaja, Jyväskylä
               Vääräniemi, Juhani, maaseutuasiamies, Muhos
               Väätäinen, Liisa Elina, osastonhoitaja, Helsinki
               Väätäinen, Pertti Kalevi, vastaava työnjohtaja, Vantaa
               Yli-Halla, Leena Linnea, kirjastotoimenjohtaja, Riihimäki
               Yli-Hukkala, Seija Maarit, asiantuntija, Alavus
               Ylinen, Ari Jaakko, rikosseuraamusesimies, Helsinki
               Ylipelkonen, Niko Erkki Mikael, ylikonstaapeli, Seinäjoki
               Ylitalo, Matti-Pekka, maanviljelijä, Alajärvi
               Zabiega, Marja Kaarina, toimistovirkailija, Lontoo
               Zanasi, Massimo, osastosihteeri, Espoo
               Åberg, Ismo Johannes, päätoiminen tuntiopettaja, Hämeenlinna
               Åström, Jari Pekka, palveluesimies, Jyväskylä
               Äijälä, Markku Eero Juhani, vastaava tarkastaja, Nousiainen
               Äijö, Unto Juhani, suunnittelurakennusmestari, Lappeenranta
               Yhteensä: 969

Suomen Valkoisen Ruusun I luokan mitali / Medalj av I klass av Finlands Vita Ros orden

               Aalto, Leila Irene Marianne, kirjanpitäjä, Espoo
               Aaltonen, Birgitta, palkanlaskija, Akaa
               Aaltonen, Tiina Marjatta, toimialasihteeri, Riihimäki
               Aaltosalmi, Alli Elina, verosihteeri, Leppävirta
               Aapro, Sanna Maria, vastaava viittomakielen tulkki, Kouvola
               Aarrevaara, Jouni Antti, tutkimusassistentti, Rovaniemi
               Aho, Aila Mirja Anneli, asiakassihteeri, Seinäjoki
               Aho, Anna-Maija, värjäri, Helsinki
               Ahola, Arvo Ilmari, vartija, Vaasa
               Ahola, Sanna-Liisa Marketta, kiinteistöassistentti, Vaasa
               Ahonen, Janne Armas Vihtori, vanhempi konstaapeli, Siilinjärvi
               Ahonen, Maria Rosa Kristiina, hallinnon sihteeri, Virrat
               Ahosola, Tuula Helena, talousasiantuntija, Kontiolahti
               Ahvenkoski, Sirkka Helena, yrittäjä, Vimpeli
               Aikio, Lea Anne, sosiaalityöntekijä, Sodankylä
               Ainasaari, Seija Helena, toimistosihteeri, Haapajärvi
               Airaksinen, Heljä Hannele, erityisasiantuntija, Espoo
               Aitamäki, Harri Kristian, vanhempi konstaapeli, Nousiainen
               Ajanki, Aulis Aki Eelis, vanhempi konstaapeli, Lahti
               Alakiikonen, Matti Ossi Sakari, myyntiedustaja, Pori
               Ala-Mantila, Pirjo Kaisu Inkeri, verosihteeri, Ilmajoki
               Alanen, Jaana Johanna, osastosihteeri, -
               Alavuotunki, Vuokko Hannele, toimistosihteeri, Kuusamo
               Alho, Jarmo Kalervo, myyntiedustaja, Seinäjoki
               Ambrosin, Irina, osastosihteeri, Espoo
               Ananin, Ritva Lisbeth, myyntisihteeri, Espoo
               Andersson, Tea Birgitta, biblioteksfunktionär, Lappträsk
               Annala, Pirjo Anneli, perintäsihteeri, Oulu
               Antikainen, Eija Kaarina, osastosihteeri, Kuopio
               Antikainen, Raija Helena, esikoulun opettaja, Kiuruvesi
               Anttila, Anne Maria, perintäsihteeri, Kauhajoki
               Anttila, Merja Helena, johtava maatalouslomittaja, Pihtipudas
               Aransalo, Markku Juhani, vanhempi konstaapeli, Espoo
               Aremo-Suhonen, Ulla-Maria, Executive Assistant, Espoo
               Armanto, Teija Hannele, tiedottaja, Helsinki
               Arnberg, Ilkka Juhani, ylivartija, Porvoo
               Aro, Ritva Hannele, asiakasinsinööri, Pirkkala
               Arola, Anneli, asiantuntija, Oulu
               Arponen, Tuula Marjatta, perhepäivähoitaja, Oulainen
               Asikainen, Jari Aatos, vanhempi konstaapeli, Helsinki
               Aspegren, Soili Tellervo, ravintolapäällikkö, Oulu
               Aspola, Pirjo Eeva-Liisa, virastosihteeri, Helsinki
               Auranen, Pirkko Irene, kirjanpitopäällikkö, Valkeakoski
               Autio, Rauno Ilmari, maanviljelijä, Kiuruvesi
               Autto, Toini Annikki, verosihteeri, Pello
               Auvinen, Seija Satu Hannele, tuotantolaborantti, Vantaa
               Back, Barbro Elisabeth, sekreterare, Vasa
               Back, Heli Johanna, ryhmäpäällikkö, Seinäjoki
               Backman, Mika Kristian, ohjaaja, Liminka
               Berg, Matti Olavi, vartija, Kiiminki
               Bergman-Laine, Heli Annika, hallinnollinen avustaja, Espoo
               Bergqvist, Helena Maria, byråsekreterare, Pedersöre
               Berlin, Ruben Erik, hätäkeskuspäivystäjä, Kerava
               Blom, Hans Helge, Technical Specialist, Porvoo
               Blom, Minna Kristiina, henkilöstöassistentti, Helsinki
               Blomqvist, Bjarne Dan Stefan, hätäkeskuspäivystäjä, Vaasa
               Boman-Mattsson, Anne-Maj Maria, primärskötare, Hammarland
               Branér, Barbro, högskolesekreterare, Mariehamn
               Breilin-Lehti, Jaana Tuulikki, johdon assistentti, Salo
               Chorin, Pirjo Liisa, vientiassistentti, Järvenpää
               Damen-Koikkalainen, Gunveig Elin, Fenix-pääkäyttäjä, Inkoo
               Eichhorn, Kristiina, käräjäsihteeri, Lahti
               Einola, Tapio Valtteri, myyntipäällikkö, Pori
               Ekholm, Irja Helena, luottosihteeri, Helsinki
               Eklund, Ralf Torvald, prosessi-insinööri, Parainen
               Eklund, Ulla Marianne, huvudbokförare, Nykarleby
               Eklund-Back, Eivor Elisabet, medieassistent, Närpes
               Ekman, Ritva Anneli, käräjäsihteeri, Oulu
               Elasvuo, Sari Birgitta, vanhempi konstaapeli, Hollola
               Enqvist, Jan Rudolf, skattesekreterare, Mariehamn
               Enqvist, Vesa Tapio, hydraaja, Kotka
               Eronen, Eeva-Liisa, asiakaspalvelusihteeri, Savonlinna
               Eskola, Ari Juhani, tutkimusmestari, Jokioinen
               Fellman, Albert Kurt Åke, byggnadsarbetare, Föglö
               Fincke, Ulla Kristiina, sosiaalityöntekijä, Aura
               Flinck, Sirpa-Sarita, kulturinstruktör, Lovisa
               Forsman, Tuula Orvokki, toiminnanohjaaja, Karttula
               Forssell, Simo Raul Antero, sähköasentaja, Orimattila
               Frantz, Gunilla, Mela-asiamies, Vaasa
               Friimäki, Sinikka Hellevi, tuotantotyöntekijä, Kangasala
               Frilund, Iris Lena Elisabet, klasslärare, Nykarleby
               Galle, Merja Maarit, toimistosihteeri, Helsinki
               Geddala, Anki, hankinta-asiantuntija, Joensuu
               Grünn, Säde Marjatta, servicerådgivare, Esbo
               Gråsten, Aila, laskentasihteeri, Leppävirta
               Grönlund, Jukka Aarne Einar, vanhempi konstaapeli, Helsinki
               Grönqvist, Patrik Leif Mikael, palomies, Porvoo
               Göös, Heljä Selma Kristina, toimistosihteeri, Jyväskylä
               Haapaniemi, Anitta Kristiina, tutkimusavustaja, Savonlinna
               Haapaniemi, Eija Kaarina, taloussihteeri, Lempäälä
               Haapasalo, Harri Olavi, vartija, Hämeenlinna
               Haataja, Marja Kaarina, kirjastovirkailija, Pyhäjoki
               Haavisto, Päivi Marita Helena, kirjanpitäjä, Kurikka
               Hagman, Lea Maritta, asiantuntija, Uusikaupunki
               Hahtokari, Seija Marja Eliisa, toimistosihteeri, Alajärvi
               Haikarainen, Jaana Susanna, asiantuntija, Kangasniemi
               Haikkola, Barbro Synnöve, försäljningsassistent, Borgå
               Hakala, Arto Samuel, vastaava liikuntapaikkamestari, Kauhajoki
               Hakala, Hilkka Kaarina, maksatustarkastaja, Jalasjärvi
               Hakala, Timo Kalevi, vanhempi konstaapeli, Akaa
               Hakkarainen, Juha Petri, virastomestari, Espoo
               Hakkarainen, Maire Tuulikki, verosihteeri, Lohja
               Hakovirta, Mika Juhani, vanhempi konstaapeli, Lahti
               Halkola, Arja Helena, kirjanpitäjä, Helsinki
               Halm, Ari Juhani, mekaanikko, Helsinki
               Halme, Merja Liisa, palkkasihteeri, Hartola
               Halme, Reima Juhani, työsuojeluvaltuutettu, Kemi
               Halttunen, Pirjo Marita, Sales Operations Manager, Espoo
               Halvari, Anne Maarit, käräjäsihteeri, Sodankylä
               Hanhela, Seppo Aukusti, säkityskoneenhoitaja, Kotka
               Hannula, Heikki Jarmo Antero, varahenkilö, Heinola
               Happo, Jukka Veikko Tapani, vaihtotyönjohtaja, Hyvinkää
               Happonen, Eero Tapani, hätäkeskuspäivystäjä, Kuopio
               Happonen, Mirja Anita, Specialist, Kuopio
               Happonen, Sari Hannele, verosihteeri, Kouvola
               Harju, Aila Margit, yksikönpäällikkö, Rovaniemi
               Harjuhahto, Sirpa Anneli, asiantuntija, Haukipudas
               Harolin-Taipale, Arja Helena, vuoropäällikkö, Jyväskylä
               Hartikainen, Jukka Antero, erityisammattimies, Polvijärvi
               Hassel, Ritva Helena, HR-koordinoija, Porvoo
               Hassinen, Kaija Sinikka, palkkasihteeri, Tuusniemi
               Hast-Uusitalo, Sirpa Annikki, hallintosihteeri, Rovaniemi
               Hautala, Heikki Matti, mittaustyönjohtaja, Raahe
               Havulinna, Merja Riitta, palveluassistentti, Kotka
               Heijari, Merja Elisabet, suunnittelun tekninen tuki, Riihimäki
               Heikkilä, Timo Antero, sähköasentaja, Pöytyä
               Heikkinen, Anna-Liisa, matkacontroller, Espoo
               Heikkinen, Marja Helena, projektisihteeri, Joensuu
               Heikkinen, Päivi Marjaana, perintäsihteeri, Kuopio
               Heikkinen, Terttu Anneli, peruskoulun luokanopettaja, Pyhäntä
               Heikura, Pentti Kalevi, kiinteistönhoitaja, Ristijärvi
               Heinonen, Mariita Irmeli, palkkasihteeri, Jokioinen
               Heinonen, Merja Helinä, yhteyssihteeri, Kangasala
               Heinonen, Ulla-Maija, työfysioterapeutti, Vantaa
               Helenelund, Gunilla Ingeborg, församlingssekreterare, Korsholm
               Helin, Mika Hannu Juhani, putkiasentaja, Loimaa
               Hellman, Christian Peter, vanhempi konstaapeli, Helsinki
               Helminen, Birgitta Hannele, Team Leader, Tampere
               Henriksson, Kerstin Anne-Mari, lärare, Pedersöre
               Henriksson, Riitta-Liisa, laboratoriomestari, Jokioinen
               Hentilä, Merja Kristiina, henkilöstösihteeri, Vantaa
               Hienola, Kari Jorma, taloussuunnittelija, Espoo
               Hietala, Birgit Marita Elise, klasslärare, Lovisa
               Hietala, Teija, lainkäyttösihteeri, Oulu
               Hietanen, Eija Kaarina, Export Sales Specialist, Espoo
               Hietanen-Maarva, Eija Inkeri, lähihoitaja, Hollola
               Hietikko-Kaukola, Ulla-Maija, toimistosihteeri, Kurikka
               Hiidenhovi, Aija Ulla Aulikki, palkka-asiantuntija, Porvoo
               Hiltunen, Arto Juhani, konduktööri, Oulu
               Hiltunen, Satu Marianne, koulutussihteeri, Helsinki
               Hiltunen, Sauli Olavi, asiantuntija, Lieksa
               Hiltunen, Sirpa Tuulikki, johtava nuorisotyönohjaaja, Turku
               Hirvinen, Pertti Olavi, työsuojeluvaltuutettu, Äänekoski
               Hoffrén, Päivi Inkeri, myyjä, Kuhmo
               Hokka, Päivi Kaarin Kristiina, palvelumyyjä, Varkaus
               Hokkanen, Heikki Tapio, vanhempi konstaapeli, Pieksämäki
               Holm, Pirjo Kaarina, kääntäjä, Espoo
               Holma, Satu Marja Kristiina, kirjakauppias, Ikaalinen
               Holmström, Marja-Leena, neuvoja, Turku
               Holopainen, Ritva Anneli, myyjä, Vihti
               Honkakunnas, Jaana Anneli, osastosihteeri, Söderkulla
               Honkanen, Aulikki, tilastosihteeri, Helsinki
               Honkanen, Kirsi Tuulikki, toimistosihteeri, Lappeenranta
               Hosike, Liisa Tuulikki, emäntä, Huittinen
               Hotakainen, Terho Tapio, myymäläpäällikkö, Ylivieska
               Hottinen, Maija Mirjami, ruokapalvelutyöntekijä, Outokumpu
               Huhtiainen, Hannu Juhani, koneyrittäjä, Lahti
               Hukkanen, Ritva Elina, vuoropäällikkö, Iisalmi
               Hulkki, Riitta Marja, opintoasiainsihteeri, Vaasa
               Hurri, Päivi Marianne, johdon assistentti, Lahti
               Hurtig, Tuula Annikki, sijoitusasiantuntija, Rovaniemi
               Husari, Juha Pekka, vanhempi konstaapeli, Tampere
               Husu, Jesse Santeri, vanhempi rikoskonstaapeli, Espoo
               Huttunen, Maija-Liisa, palveluneuvoja, Mikkeli
               Huttunen, Panu Mikael, vartija, Vantaa
               Hynynen, Mirja Katariina, koulusihteeri, Sonkajärvi
               Hynynen, Sari Helena, virastosihteeri, Sonkajärvi
               Hyttinen, Marja-Leena, ruokapalvelutyöntekijä, Outokumpu
               Hyvönen, Marko Johannes, vanhempi konstaapeli, Pirkkala
               Häggblom, Kjell Sture Johannes, fastighetsskötare, Hammarland
               Häkkinen, Eila Marketta, aluepäällikkö, Siilinjärvi
               Häkkinen, Jarmo Jukka Olavi, vaunuasentaja, Pieksämäki
               Häkkinen, Jouni Kalervo, palomies, Lappeenranta
               Häkkinen, Marja Kaarina, erikoissuunnittelija, Helsinki
               Häkli, Tuula Heljä Anneli, sairaanhoitaja, Kotka
               Hämäläinen, Erja Mervi Julia, osastosihteeri, Riihimäki
               Hämäläinen, Sirpa Ellen, avopalveluohjaaja, Viitasaari
               Härkönen, Heli Marjatta, osastosihteeri, Helsinki
               Hölttä, Veli-Matti, vanhempi rikoskonstaapeli, Oulu
               Ihalainen, Aimo Antero, Specialist, Helsinki
               Ilomäki, Paula Riitta, lypsykarjatilan emäntä, Jämsä
               Ilves, Mirva Irene, lähihoitaja, Pyhäntä
               Ingström, Leif Rolf R., liikenteenharjoittaja, Kärkölä
               Inkeroinen, Marjo Riitta, ravintolapäällikkö, Helsinki
               Inkiläinen, Sirpa Riitta, toimistosihteeri, Vaasa
               Into, Tuula Anneli, verosihteeri, Salo
               Isojärvi, Raija Liisa Maria, vanhempi rikoskonstaapeli, Porvoo
               Isolauri, Jari Rainer, palvelumyyjä, Turku
               Isomursu, Vesa Pekka, vanhempi konstaapeli, Pudasjärvi
               Jaara, Aune, lainkäyttösihteeri, Oulu
               Jaatinen, Marjo Kaarina, käräjäsihteeri, Oulu
               Jakobsson, Karita Margareta, byråsekreterare, Karperö
               Janhunen, Juha Petri Kaarlo, marketpäällikkö, Alahärmä
               Jansson, Arja Kaarina, toimistosihteeri, Espoo
               Jansson, Siv Kerstin Margareta, skattesekreterare, Finström
               Jaskari, Erja Aulikki, perintäsihteeri, Köyliö
               Johansson, Inger Anna, kock, Lemland
               Johansson, Tore Petter, luotsikutterinhoitaja, Nauvo
               Jokela, Eric Olavi, palomiesoperaattori, Naantali
               Jokela, Sirpa-Liisa, toimistosihteeri, Kannus
               Joki, Raili Sinikka, verosihteeri, Suonenjoki
               Joki, Sauli Antero, opettaja, Veteli
               Jokinen, Arto Tapani, vartija, Mänttä-Vilppula
               Jokinen, Tuula Anneli, henkilöstösihteeri, Lahti
               Jolla, Leena Marketta, käräjäsihteeri, Tornio
               Jormalainen, Harri Aulis, verosihteeri, Oulu
               Jormanainen, Marju Hannele, asiakassihteeri, Helsinki
               Jortikka, Ari Juhani, asetinlaitemies, Tampere
               Jousea, Erja Sisko Anneli, asiakasneuvoja, Ylöjärvi
               Jouttijärvi, Satu Hannele, myyntiassistentti, Kerava
               Junttila, Heikki Topias, kaupunginvaltuutettu, Nivala
               Junttila, Terttu Marjatta, taidemuseon hoitaja, Kittilä
               Juntunen, Anne Helena, laskentasihteeri, Oulu
               Juntunen, Ritva Hellevi, toimistosihteeri, Lohja
               Jussila, Mirja-Liisa, toimistosihteeri, Orivesi
               Jussinheimo, Leila Kaarina, perintäsihteeri, Helsinki
               Jusslin, Kaija Anneli, kirjanpitäjä, Hausjärvi
               Juvani, Riitta-Helena, asiantuntija, Kuopio
               Juvonen, Päivi Marja, vuoropäällikkö, Lahti
               Jäppinen, Heli Maarit, toimistosihteeri, Siilinjärvi
               Järnefelt, Jaana Christina, osastosihteeri, Helsinki
               Järvelin, Minna Satu Päivikki, toimistosihteeri, Tampere
               Järvelä, Paavo Armas Antero, palomies, Juva
               Järvinen, Pirkko Hellevi, kanslisti, Karvia
               Järvinen, Tarja Anneli, tutkintasihteeri, Muurame
               Jääskeläinen, Marja-Liisa, käräjäsihteeri, Kauhajoki
               Jääskeläinen, Tea Toini Kristiina, palveluasiantuntija, Oulu
               Jääskä, Sirpa Hannele, henkilöstösihteeri, Seinäjoki
               Kaartinen, Helena Marjatta, lentoemäntä, Helsinki
               Kaartio, Merja Maarit, Specialist, Helsinki
               Kabanow, Tarja Anitta, rahoitussihteeri, Helsinki
               Kaikkonen, Anna-Maija Kyllikki, hallinnollinen avustaja, Helsinki
               Kaikkonen, Seija Sisko, verosihteeri, Kemijärvi
               Kajanus, Eeva Riitta, opettaja, Iisalmi
               Kalho, Anna-Maija, yritysneuvoja, Jyväskylä
               Kalinainen, Teija Kaarina, pääkirjanpitäjä, Imatra
               Kallio, Hannu Johannes, etumies, Pori
               Kalliokoski, Kirsti Helena, toimistosihteeri, Vihti
               Kalliokoski, Pirkko Liisa, toimistosihteeri, Lapua
               Kallonen, Ritva Tuulikki, varastonhoitaja, Helsinki
               Kalmukoski, Anneli Helena, ruoka- ja siivouspalveluesimies, Veteli
               Kanervo, Jorma Artturi, NCC Crew Supervisor, Helsinki
               Kangas, Vuokko Anneli, tutkintasihteeri, Oulu
               Kankaanpää, Irja Anna-Liisa, yrittäjä, Sievi
               Kankaisto, Antti Artturi, vanhempi rikoskonstaapeli, Sauvo
               Kannisto, Heini Maritta, päivähoidon ohjaaja, Akaa
               Kantele-Koljonen, Eila Sisko, osastoassistentti, Kirkkonummi
               Karevaara, Hannu Tapio, vartija, Hämeenlinna
               Karhula, Jarmo Kalevi, maidon-ja kasvintuotannan asiantuntija, Kokkola
               Karhumaa, Martti Ilmari, instrumenttiasentaja, Raahe
               Karinen, Marja-Leena Orvokki, asiakassihteeri, Lahti
               Karjalainen, Arto Jouni Olavi, vanhempi rikoskonstaapeli, Oulu
               Karjalainen, Esko Antero, kunnossapitoasentaja, Oulu
               Karjalainen, Kirsi Päivi Anita, sihteeri, Hyvinkää
               Karjalainen, Marjatta Anne Maria, myyjä, Savonlinna
               Karjalainen, Reima Ahti, Manufacturing Planner, Jyväskylä
               Karppinen, Ritva Irmeli, toimistosihteeri, Kuhmo
               Karttunen, Pirjo Marjatta, sihteeri, Jyväskylä
               Karvinen, Pirjo Riitta Sinikka, perunkirjoitussihteeri, Porvoo
               Karvonen, Pirjo Leena Tellervo, osastosihteeri, Lappeenranta
               Kaskinen, Sisko-Sinikka, sihteeri, Vantaa
               Kastikainen, Jukka Mikael, vanhempi rikoskonstaapeli, -
               Kataja, Sirpa Hannele, taloussuunnittelija, Vantaa
               Kattelus, Timo Antero, graafinen suunnittelija, Turku
               Kaukonen, Pirkko Helena, kirjastosihteeri, Sodankylä
               Kauppinen, Eija Anneli, palveluneuvoja, Virrat
               Kauppinen, Markku Tapio, laboratoriotekninen toimihenkilö, Kivijärvi
               Kautto, Riitta Helena, ostaja, Äänekoski
               Kedonperä, Mauno Juhani, työnjohtaja, Siuntio
               Keisala, Tarja Marjatta, verosihteeri, Karstula
               Keisalo, Arto Tapani, haastemies, Vantaa
               Kelander, Sakari Juha Antero, vartija, Akaa
               Kemppi-Räty, Jaana Katriina, Planning Specialist, Tampere
               Kentta, Eija Anneli, taloussihteeri, Pori
               Kero, Tiina Marja Helena, henkilöstösihteeri, Vaasa
               Keränen, Matti Pekka, palomies, Raahe
               Keski-Panula, Helena Annikki, erityisopettaja, Raahe
               Keskisaari, Kirsti Maritta, tutkimusavustaja, Espoo
               Keskitalo, Elina Raakel, kodinhoitaja, Enontekiö
               Kettunen, Paula Anneli, luonnonsuojelun assistentti, Kuopio
               Kiiskinen, Sari Katri-Helena, osastosihteeri, Kuopio
               Kilpeläinen, Jukka Tapio, konduktööri, Lahti
               Kilpinen, Jussi Tuomas, tuotantoprosessinhoitaja, Kangasala
               Kinnunen, Harri Tapio, vapaa-aikaohjaaja, Kinnula
               Kinnunen, Pirjo Helena, palvelusihteeri, Kemi
               Kirsi, Jan Juhani, kiinteistönhoitaja, Sauvo
               Kirvesmäki, Armi, toimistosihteeri, Perho
               Kivelä, Kirsi Marja, markkinointiassistentti, Jyväskylä
               Kivelä, Sinikka Marita, hallintosihteeri, Forssa
               Kivi, Kaija Tuulikki, palvelusihteeri, Espoo
               Kivijärvi, Eero Johannes, myymäläpäällikkö, Evijärvi
               Kivimaa, Anna-Maija, fysioterapeutti, Espoo
               Kivimäki, Seppo Matias, levyseppä, Pori
               Kivimäki, Timo Matias, ammattimies, Alajärvi
               Kivioja, Risto Lauri, työnjohtaja, Vaasa
               Kiviranta, Rauno Samuli, automyyjä, Lappeenranta
               Kivistö, Matti, tuotepäällikkö, Vantaa
               Kivistö, Rainer Esa Tapani, myyntiedustaja, Nastola
               Kniivilä, Raimo Aleksi, asiantuntija, Kuopio
               Knuutinen, Raija Helinä, pääkirjanpitäjä, Pyhäntä
               Knuuttila, Mirja Hellevi, perintäsihteeri, Seinäjoki
               Koiranen, Liisa Marjaana, maitotila-asiantuntija, Huittinen
               Koistinen, Rauno Juhani, työnjohtaja, Siikalatva
               Koistinen, Sirpa-Liisa Marjatta, verosihteeri, Helsinki
               Koivisto, Merja Kaarina, arkistonhoitaja, Kittilä
               Koivisto, Pekka Juhani, vartija, Akaa
               Koivu, Asko Juhani, maatalousyrittäjä, Tammela
               Koivunen, Irmeli Marianne, taloussihteeri, Helsinki
               Koivuniemi, Arvo Henrikki, maanviljelijä, Laihia
               Kokki, Pirjo Ilona, verovalmistelija, Mikkeli
               Kokkola, Oili Maija Orvokki, puutarhuri, Pälkäne
               Kokkonen, Anja Helena, henkilökohtainen pankkineuvoja, Karkkila
               Kokkonen, Anja Kaarina, henkilöstötietosihteeri, Helsinki
               Kolari, Merja Helena, perintäsihteeri, Kuopio
               Koljonen-Kostjala, Leena Sinikka, palvelupäällikkö, Nurmes
               Kolkkala, Sami Pekka Ilari, vanhempi konstaapeli, Pori
               Konka, Päivi Sirpa Orvokki, konesihteeri, Kouvola
               Kontio, Katri-Helena, osastosihteeri, Rovaniemi
               Koppanen, Matti Otto, maanviljelijä, Orivesi
               Koppanen, Veli-Matti Kalervo, vanhempi rikoskonstaapeli, Lempäälä
               Korhola, Seija Sirkka Helena, verosihteeri, Lappeenranta
               Korhonen, Helena Johanna, lähihoitaja, Sodankylä
               Korhonen, Tuomo Kalevi, vuoromestari, Porvoo
               Korja, Juha Kuisma, kuorma-autonkuljettaja, Kouvola
               Korkiakoski, Vesa August, kunnossapitoasentaja, Mikkeli
               Korkiamäki, Jaana Sinikka, työnjohtaja, Turku
               Korpela, Päivi Helena Katriina, tiedottaja, Tampere
               Korpela, Tarja Hannele, toimistosihteeri, Loimaa
               Korpinen, Sirpa Hannele, luotonvalvoja, Vinkkilä
               Koskela, Kirsi Kristiina, tutkintasihteeri, Helsinki
               Koskela, Oili Esteri, toimistosihteeri, Hämeenlinna
               Koskela, Riitta Maarit, arkistosihteeri, Kuusamo
               Koskenoja, Ritva Anneli, johdon avustaja, Jokioinen
               Koski, Marika Elisabeth, Executive Assistant, Espoo
               Koskinen, Heidi Irmeli, assistentti, Helsinki
               Koskinen, Kari Juhani, vanhempi konstaapeli, Paattinen
               Koskinen, Marja Leena Anneli, luokanopettaja, Jämsä
               Kotakorva, Anne Maija, toimipaikkasihteeri, Muonio
               Kotikangas, Sisko Hannele, henkilöstösihteeri, Helsinki
               Kråknäs, Niklas Mats Gunnar, vanhempi konstaapeli, Helsinki
               Kuitunen, Sari Inkeri, tutkintasihteeri, Jyväskylä
               Kuivasmäki, Asko Eljas, teknisk producent, Vasa
               Kujansivu, Marju Sinikka, vanhempi rikoskonstaapeli, Pori
               Kulkula, Pertti Raimo Kalevi, varastonhoitaja, Nurmo
               Kullas, Aila Irene, taloussihteeri, Oulu
               Kulmala, Birgit Virve Hannele, korvausratkaisija, Helsinki
               Kulmala, Harri Veli-Pekka, kirvesmies, Hämeenlinna
               Kulpakko, Pirkko Helena, tekninen avustaja, Turku
               Kultanen, Merja Aulikki, taloussihteeri, Jokioinen
               Kumpulainen, Pentti Markus, ratatyökoneenkuljettaja, Äänekoski
               Kuokka, Tuija Anneli, vastaava sairaanhoitaja, Virolahti
               Kuolimo, Ari Kalervo, vastaava yliopistomestari, Lappeenranta
               Kuopio, Leila Sinikka, verosihteeri, Pöytyä
               Kuoppala, Helena Kaarina, myyjä, Kauhava
               Kuparinen, Mikko Tapio, vanhempi konstaapeli, Helsinki
               Kuronen, Antti Juho, maanviljelijä, Tuusniemi
               Kuusinen, Christina Marie, kirjanpitäjä, Vaasa
               Kykkänen, Eeva Maritta, koulutussihteeri, Joensuu
               Kymäläinen, Jyrki Johannes, vapaa-aikasihteeri, Joensuu
               Kytöharju, Heli Sisko Katariina, tutkintasihteeri, Seinäjoki
               Kåhlman, Mauri Antero, prosessinhoitaja, Kemi
               Käkelä, Jouko Lasse, maatalousyrittäjä, Kuusamo
               Källi, Anna-Maija Marita, palveluneuvoja, Espoo
               Källi, Katariina, asiakasneuvottelija, Seinäjoki
               Kämppi, Irma Kaarina, maksatustarkastaja, Lahti
               Käppi, Päivi Maria, sairaanhoitaja, Köyliö
               Kärkkäinen, Tuula Hannele, tekninen tutkija, Vantaa
               Köttö, Terttu Hillevi, palveluasiantuntija, Kajaani
               Laakso, Merja Tellervo, tutkimussihteeri, Espoo
               Laaksonen, Heikki Juhani, vanhempi konstaapeli, Turku
               Laasonen, Markku Juhani, maanviljelijä, Rääkkylä
               Lahdelma, Jaakko Juhani, toimistosihteeri, Salo
               Lahikainen, Paula, sisäinen valmentaja, Lahti
               Lahti, Anne, sijoitusneuvoja, Saarijärvi
               Lahtinen, Eila Helvi Marjatta, palvelusihteeri, Jämsä
               Lahtinen, Kari Olavi, vanhempi konstaapeli, Vantaa
               Lahtinen, Kirsti Anneli, toimistosihteeri, Vantaa
               Lahtinen, Pirjo Irmeli, toimistosihteeri, Pälkäne
               Laihinen, Petri Tapani, vanhempi rikoskonstaapeli, Kaarina
               Laine, Erja Anelma, päiväkodin opettaja, Pirkkala
               Laine, Ritva Tuulikki, myymäläpäällikkö, Hanko
               Laitila, Paula Helena Tuulikki, osastopäällikkö, Riihimäki
               Laitinen, Hannele Merja Ilona, myyjä, Vantaa
               Laitinen, Ismo Kalervo, vanhempi rikoskonstaapeli, Kajaani
               Laitinen, Marjo Helena, asiakaspalvelusihteeri, Mikkeli
               Laitinen, Paavo Mikael, etumies, Kokkola
               Laitinen, Päivi Mirjami, luokanopettaja, Pornainen
               Laitinen, Riitta Helena, asiantuntija, Kärsämäki
               Lakkapää, Maria Riitta, toimistosihteeri, Pello
               Lammi, Maija Anneli, palveluneuvoja, Helsinki
               Lampinen, Riina Tuulikki, ohjaaja, Oulu
               Lampinen, Timo Heikki Kalevi, verosihteeri, Simpele
               Lamppi, Sirke Sinikka, Accounting Assistant, Uusikaupunki
               Lappalainen, Kari Sakari, yrittäjä, Rantasalmi
               Lassila, Ritva Marjatta, yrittäjä, Tyrnävä
               Lattu, Tuula Helena, toimistosihteeri, Palokka
               Laukka, Eeva Sofia, tarkastaja, Mellilä
               Laukkanen, Aili Inkeri, päivähoitaja, Parikkala
               Laukkanen, Kari Veijo Juhani, kunnossapitomies, Savonlinna
               Laukkanen, Sirkku Helena, johtava lapsityönohjaaja, Hämeenlinna
               Laulainen, Satu Marjut Helena, vanhempi konstaapeli, Jyväskylä
               Lehtimäki, Marja Tiina Katariina, järjestelmätukihenkilö, Forssa
               Lehtinen, Teija Annette, sosiaaliterapeutti, Paimio
               Lehtinen, Tuula Anneli, asiakassihteeri, Helsinki
               Lehtiniemi, Sari Taina Johanna, postityöntekijä, Kemijärvi
               Lehtiranta, Jouni Tapani, kulttuuriasioidenhoitaja, Paimio
               Lehto, Tuija Irmeli, lastenhoitaja, Hausjärvi
               Lehtola, Merja Helinä, rahoitusasiantuntija, Haapavesi
               Lehtonen, Esko Juhani, luottamushenkilö, Mynämäki
               Lehtonen, Heidi Soilikki, liikematka-asiantuntija, Kirkkonummi
               Lehtonen, Irja Hillevi, talousvastaava, Parainen
               Lehtonen, Maritta Hannele, tutkimusassistentti, Turku
               Lehtonen, Minna Susanna, johdon assistentti, Tampere
               Lehtopelto, Ulla-Maija Kristiina, hätäkeskuspäivystäjä, Inkoo
               Leikas, Riitta Unelma, apulaistarkastaja, Vantaa
               Leino, Seija Irmeli, vanhempi konstaapeli, Tampere
               Leino, Seija Tuulikki, pääkassanhoitaja, Helsinki
               Leinonen, Risto Aulis, varaosamyyjä, Nousiainen
               Leiviskä, Satu Karita, ostaja, Helsinki
               Leivo, Paula Lea Raakel, perintäneuvottelija, Vantaa
               Lekkerimäki, Susanne Mirjam, vanhempi rikoskonstaapeli, Kokkola
               Lepistö, Kari Juhani, kartoittaja, Orivesi
               Lepistö, Satu Anneli, toimistosihteeri, Hyvinkää
               Leppäaho, Voitto Johannes, maanviljelijä, Alajärvi
               Leppänen, Marjo-Riitta, maksuliikesuunnittelija, Hyvinkää
               Leppänen, Pertti Tapani, paperimies, Jämsänkoski
               Leppänen, Ulla-Anneli, assistentti, Mänttä
               Liedes, Merja Tuulikki, myyjä, Vantaa
               Lievonen, Ari Pekka, isännöitsijä, Kaavi
               Liimatainen, Paula Päivikki, kirjastosihteeri, Vesanto
               Lill-Smeds, Ritva Kyllikki, yrittäjä, Lapinjärvi
               Lindberg, Terho Tapani, työpäällikkö, Kokkola
               Lindblom, Marja-Riitta Helena, notariatsekreterare, Pargas
               Lindroos, Kai Tapio, prosessinhoitaja, Mänttä
               Lindroos, Pirkko Annikki, virastomestari, Helsinki
               Lindroos, Ulla-Maija, tuoteryhmäassistentti, Kangasala
               Linna, Tea Paula Annika, tuotannonsuunnittelija, Valkeakoski
               Linnasalo, Pirjo Sisko, rekisterisihteeri, Kouvola
               Liuttunen, Teuvo Olavi, vanhempi konstaapeli, Nokia
               Loikkanen, Kirsi, palvelukoordinaattori, Savonlinna
               Louhio, Antti Erkki Tapani, erikoislaboratoriomestari, Helsinki
               Luhtasaari, Osmo Tapio, postityöntekijä, Helsinki
               Lukala, Leena Kaarina, vanhempi rikoskonstaapeli, Pyhäranta
               Lukkari, Riitta Sinikka, siivouspäällikkö, Sotkamo
               Lukkarinen, Tuula Anneli, verosihteeri, Mikkeli
               Lumme, Harri Antero, kiinteistöpäällikkö, Lappeenranta
               Lumme, Päivi Kristiina, sihteeri, Lappeenranta
               Luoma, Riitta Marjatta, kuntoutusohjaaja, Kotka
               Luukkonen, Pauli Antero, vartija, Hyvinkää
               Lähdesmäki, Tuula Annikki, johdon assistentti, Kouvola
               Lämsä, Erkki Ilmari, vanhempi konstaapeli, Helsinki
               Löppönen, Vesa Tapani, myyjä, Savonlinna
               Madison, Eyvor Diana, löneföreståndare, Mariehamn
               Mahlamäki, Esa Jukka, vartija, Ilmajoki
               Makara, Eija Satu Helena, syyttäjänsihteeri, Forssa
               Makkonen, Harri Tapani, tekninen assistentti, Kauhava
               Makkonen, Tuomo Yrjö Antero, vanhempi rikoskonstaapeli, Heinola
               Malinen, Mikko Juhani, sähkö- ja automaatioasiantuntija, Kirkkonummi
               Malinen, Pirjo Hannele, johdon assistentti, Kangasala
               Mannila-Ronkainen, Ulla Marita, assistentti, Ylöjärvi
               Manninen, Harry Erik, kunnossapitovastaava, Vantaa
               Martikainen, Pirjo Liisa Katriina, sihteeri, Vantaa
               Martikainen, Tuija Annikki, laboratoriotekninen toimihenkilö, Porvoo
               Matikainen, Paula Anneli, laboratoriomestari, Kesälahti
               Mattila, Rauni Hannele, kirjanpitäjä, Kokkola
               Meriläinen, Mervi Elise, henkilöstösihteeri, Oulu
               Meriläinen, Tiina Marjatta, tiimiesimies, Helsinki
               Metso, Päivi Tellervo, myyntipäällikkö, Luumäki
               Metsola, Sirpa Tellervo, laboratoriohoitaja, Raasepori
               Mettälä, Timo-Juhani, vanhempi konstaapeli, Vantaa
               Miettinen, Kimmo Antero, vartija, Helsinki
               Miettinen, Tarja Hannele, asiakasvastaava, Helsinki
               Miettinen, Terho Veli, projektipäällikkö, Maaninka
               Mikander, Eila Marketta, laborantti, Leppävirta
               Mikkola, Helena Marjatta, henkilökohtainen pankkineuvoja, Hattula
               Millner, Dan Elieser, Senior Design Engineer, Espoo
               Mitros, Outi Kirsti Kaarina, kokki-taloudenhoitaja, Ateena
               Moilanen, Esko Paavali, asiantuntija, Kontiolahti
               Moisio, Helena Alviina, verosihteeri, Joutseno
               Muinonen, Marianne Susan, apulaistutkija, Helsinki
               Munkki, Veli-Olli, vanhempi konstaapeli, Pori
               Mustonen, Antti Olavi, vanhempi rikoskonstaapeli, Helsinki
               Mutikainen, Petri Tapio, vanhempi konstaapeli, Turku
               Myller, Riitta Helena, myyntipäällikkö, Kouvola
               Mylly, Tarja Inkeri, ostoreskontranhoitaja, Valkeakoski
               Myllymäki, Hilkka Hannele, yhteisen seurakuntatyön sihteeri, Espoo
               Myllymäki, Tuulikki Tuulia Orvokki, kirjanpitäjä, Pomarkku
               Myllyviita, Ritva Hilja Terttu, henkilökohtainen pankkineuvoja, Järvenpää
               Mylläri, Kimmo Mikael, markkinointipäällikkö, Seinäjoki
               Mäenpää, Hilkka-Maija, johtoryhmän assistentti, Helsinki
               Mäenpää, Kari Juhani, Supplier Quality Assurance Manager, Ulvila
               Mäenpää, Marja, suurtalousesimies, Paimio
               Mäenpää, Rainer Torolf, lärare, Larsmo
               Mäkelä, Niina Katariina, taloussihteeri, Säkylä
               Mäkelä, Saija Anitta, työsuojeluasiantuntija, Ikaalinen
               Mäkeläinen, Terhi Marjatta, toimistosihteeri, Järvenpää
               Mäki, Jarmo Tapani, laboratoriohoitaja, Helsinki
               Mäkilä, Minna-Liisa Kaarina, asianhallintasihteeri, Tammela
               Mäkinen, Jyri Tapio, vanhempi konstaapeli, Tampere
               Mäkinen, Martti Juhani, agrimarketpäällikkö, Ähtäri
               Mäkinen, Päivi Hannele, ravintolapäällikkö, Tampere
               Mäkinen, Vesa Olavi, projektinhoitaja, Pyhäjärvi
               Mäkipää, Marianne Isabella, näyttelyaikainen pääkassa, Kerava
               Mäki-Tulokas, Hannele Marja Kyllikki, toimistosihteeri, Tammela
               Mäki-Turja, Kaija Tuulikki, laskutuksen esimies, Seinäjoki
               Mäklin, Pekka Juhani, kiinteistönhoitaja, Vesanto
               Männistö, Jukka Olavi, työnjohtaja, Kankaanpää
               Männistö, Tuulikki Maria Markareetta, työnjohtaja, Jalasjärvi
               Mätäsaho, Rami Johannes, vanhempi konstaapeli, Kuusamo
               Naukkarinen, Annikki Helena, tiedotussihteeri, Kerava
               Nevalainen, Marketta Anneli, asiakassihteeri, Lieksa
               Nevanperä, Ahti Antero, myyntiedustaja, Taivalkoski
               Nielsén-Erkkilä, Kaisa Maria, talousassistentti, Rovaniemi
               Niemelä, Jouko Juhani, vanhempi konstaapeli, Jyväskylä
               Niemelä, Juha Ilmari, tullivartija, Kalajoki
               Niemelä, Teuvo Kalevi, asentaja, Pyhtää
               Niemi, Antti Tapani, vanhempi rikoskonstaapeli, Helsinki
               Niemi, Heimo Asko Matias, tavaran vastaanottaja, Vaasa
               Niemi, Jarmo Tapani, päivämestari, Tampere
               Niemi, Kimmo Kalevi, vanhempi konstaapeli, Helsinki
               Niemi, Seppo Juhani, vanhempi konstaapeli, Asikkala
               Niemi, Tarja Tuulikki, hätäkeskuspäivystäjä, Helsinki
               Niemi, Vesa Olavi, työnjohtaja, Kouvola
               Nieminen, Esko, työnjohtaja, Kontiolahti
               Nieminen, Juha Tapani, vanhempi konstaapeli, Mikkeli
               Nieminen, Riitta Sinikka, laborantti, Harjavalta
               Niemonen, Ritva Birgitta, asiantuntija, Kannus
               Niinikoski, Terhi Helena, emäntä, Pornainen
               Niinikoski-Tikkanen, Kristiina, luokittelusihteeri, Espoo
               Niiranen, Terttu Tellervo, rahoitusneuvoja, Sonkajärvi
               Niiva, Kari Jukka, vanhempi konstaapeli, Luumäki
               Nikkonen, Teija Ulla Marjatta, verosihteeri, Savonlinna
               Nikula, Marja-Leena, taloudenhoitaja, Rooma
               Nilivaara, Markku Tapani, vanhempi konstaapeli, Porvoo
               Niska, Anne Maaria, tuottaja, Helsinki
               Niskanen, Arja Leena, asiantuntija, Kiuruvesi
               Niskanen, Eeva Elina, osastosihteeri, Kajaani
               Nissinen, Markku Veli Tapani, vanhempi konstaapeli, Kotka
               Nokka, Markku Tapani, kenttämestari, Virolahti
               Nordman, Yrjö Tapio, projekti-insinööri, Heinola
               Norja, Antti Veli, nuorisotyönohjaaja, Seinäjoki
               Nousiainen, Ritva Hannele, laborantti, Joensuu
               Nummelin, Brita Margareta, placeringschef, Esbo
               Nummi, Anna Elina, projektipäällikkö, Helsinki
               Nummi, Anne Carina, personalsekreterare, Vasa
               Numminen, Tapio Antero, luokanopettaja, Pertunmaa
               Nurmi, Seija Tuulikki, henkilöstösihteeri, Turku
               Nurmikoski, Stina Marianne, virastoavustaja, Helsinki
               Nurminen, Timo Benjam, vanhempi rikoskonstaapeli, Turku
               Nuuttila, Iiro Hannu, kirjastoautonhoitaja, Padasjoki
               Nyberg, Jarno Mikael, vanhempi konstaapeli, Janakkala
               Nygård, Paula Kyllikki, johdon sihteeri, Kokkola
               Nykänen, Risto Juhani, operaattori, Porvoo
               Nyman, Airi Sisko, kundansvarig, Vasa
               Nyman, Mirja Sinikka, arkistonhoitaja, Helsinki
               Nyman, Sami Kristian, käyttömies, Siikajoki
               Nyrhinen, Sari Päivi Marjut, verosihteeri, Vaasa
               Nyström, Margita Barbara, byråföreståndare, Askola
               Nyyssölä, Jarmo Ossi Matias, projektipäällikkö, Lappajärvi
               Närvä, Heli Kaarina, markkinointisuunnittelija, Vantaa
               Ohtonen, Anne Kristiina, maksatustarkastaja, Rovaniemi
               Ohtonen, Heikki Samuli, tuotevalmistaja, Kontiolahti
               Oinonen, Leena Anneli, sihteeri-piirtäjä, Muurame
               Ojala, Helinä Mirjami, palveluneuvoja, Alajärvi
               Ojala, Marko Tapani, vanhempi konstaapeli, Lempäälä
               Ojanen, Timo Jorma Ensio, sähköasentaja, Kouvola
               Ojutkangas, Katja Marika, toimistosihteeri, Lapua
               Okkonen, Pertti Juhani, vartija, Sotkamo
               Oksala, Mirja Leena, sairaanhoitaja, Lempäälä
               Olkanen, Tuula Helena, esiluokanopettaja, Pornainen
               Ollakka, Erkki Taisto Juhani, työnjohtaja, Karkkila
               Ollikainen, Ebba Birgitta, kundrådgivare, Kyrkslätt
               Ollila-Väänänen, Sirkka-Kaarina, asiantuntija, Vantaa
               Oravisjärvi, Pasi Erik, laborantti, Vantaa
               Otonkorpi, Sanna Mari, vanhempi rikoskonstaapeli, Nokia
               Otronen, Päivikki, maanviljelijä, Liperi
               Outila, Ritva Helena, palvelumyyjä, Raahe
               Paajanen, Raija Anneli, myyjä, Kerimäki
               Paakkari, Leila Irmeli, osastosihteeri, Raahe
               Paanala, Raimo Oskari, kaivinkoneen kuljettaja, Uurainen
               Paasonen, Reijo Olavi, konduktööri, Mikkeli
               Paavilainen, Maritta Anneli, palveluassistentti, Harjavalta
               Pajamo, Kari Tapio, vuoromestari, Heinola
               Pajari, Asta Hannele, markkinointisihteeri, Helsinki
               Pakarinen, Tenho Kalervo, osastomestari, Varkaus
               Palander, Seija Marjatta, myyntipäällikkö, Pyhtää
               Palin, Helena Marja, perintäasiantuntija, Espoo
               Palm, Raija Sinikka, taloussihteeri, Helsinki
               Palme, Raija Anneli, assistentti, Helsinki
               Palmroos, Antti Valtteri, vanhempi konstaapeli, Taivassalo
               Palmu, Heli Kristiina, toimistosihteeri, Masku
               Palomäki, Airi Kirsi Anneli, verosihteeri, Kauhajoki
               Palomäki, Eija Inkeri, toimistosihteeri, Helsinki
               Palonen, Tarja Sinikka, laborantti, Riihimäki
               Palviainen, Airi Sisko Marita, verosihteeri, Kotka
               Papinsaari, Olli Pentti, metsäasiantuntija, Mänttä-Vilppula
               Parkkisenniemi, Satu Outi Anita, liiketoiminnan sihteeri, Espoo
               Partanen, Marja-Leena, suuhygienisti, Helsinki
               Pasanen, Aila Tuulikki, laborantti, Helsinki
               Passila, Sari Hannele, vanhempi konstaapeli, Kerava
               Patoluoto, Niina Maria, vanhempi rikoskonstaapeli, Vantaa
               Patteri, Heikki Ensio, projektipäällikkö, Espoo
               Peippo, Juhani Kalervo, elementtiasentaja, Turku
               Peitsi, Eila Martta Anneli, koulutussihteeri, Helsinki
               Pekkanen, Mikko Tapani, vanhempi rikoskonstaapeli, Hämeenlinna
               Pellikka, Pertti Juhani, osastopäällikkö, Kuusamo
               Peltola, Esa Kalevi, ostaja, Lappeenranta
               Peltonen, Heli Anne-Maria, palvelumyyjä, Turku
               Peltonen, Pasi Albert, vanhempi konstaapeli, Saarijärvi
               Peltonen, Susanne Marie, hätäkeskuspäivystäjä, Kokkola
               Peltoniemi, Asta, projektipäällikkö, Klaukkala
               Peltoranta, Martta Kristiina, fysioterapeutti, Vantaa
               Penttilä, Pirjo Aulikki, käräjäsihteeri, Oulu
               Penttilä, Tarja Kaarina, työnjohtaja, Kangasala
               Penttinen, Hilja Alina, Specialist, Kuopio
               Penttinen, Marjo Suvi Katriina, osastosihteeri, Helsinki
               Perkiö, Simo Erkki Matias, koneasentaja, Isokyrö
               Peuronen, Sari Kaarina, verosihteeri, Ilmajoki
               Pietikäinen, Hannu Wilhelm, turbiinihoitaja, Loviisa
               Pietikäinen, Pirjo Riitta, palveluohjaaja, Espoo
               Pihlajaviita, Terttu Annikki, emäntä, Karijoki
               Piispa, Timo Juhani, isännöitsijä, Paimio
               Piispa, Vesa Seppo, tietoturva-asiantuntija, Helsinki
               Piispanen, Marko Juhani, asiantuntija, Pihtipudas
               Piittisjärvi, Päivi Sinikka, johdon sihteeri, Järvenpää
               Pirinen, Kari Juhani, systeemipäällikkö, Espoo
               Pirinen, Marjo Hannele, verosihteeri, Nurmijärvi
               Pirneskoski, Anne Maritta, asiantuntija, Oulainen
               Pitkäkangas, Pauli Kustaa, liikkeenharjoittaja, Alajärvi
               Pitkänen, Tuulikki Tellervo, tarkastussihteeri, Tampere
               Plihtari, Tomi Juhani, vanhempi konstaapeli, Salo
               Pohjantähti, Kari Antero, marketpäällikkö, Taivassalo
               Polvi, Anja Marjatta, hallintopalvelusihteeri, Oripää
               Porokara, Valdemar Vladimir, myyjä, Kotka
               Puhakka, Pirkko Liisa, vanhempi konstaapeli, Kontiolahti
               Puikko, Raija Kaarina, sijoitusneuvoja, Kemijärvi
               Pukki, Liisa Orvokki, sairaanhoitaja, Luumäki
               Pulkkinen, Anna-Leena, koulunkäynninohjaaja, Juva
               Pulkkinen, Jouko Antero, laatuteknikko, Jyväskylä
               Pulkkinen, Seija Liisa, kirjaaja, Vantaa
               Punakivi, Seppo Juhani, prosessinhoitaja, Kouvola
               Puonti, Carola Anita, laskentasuunnittelija, Porvoo
               Puosi, Mervi Inkeri, toimistotyöntekijä, Tammela
               Puranen, Sirpa Solveig, Country Manager and HR Assistant, Äänekoski
               Putkonen, Mikko, palvelumyyjä, Oulu
               Pykälä-aho, Kari Johannes, taloussihteeri, Hyvinkää
               Pylväläinen, Anne Marja Hannele, ruokapalvelutyöntekijä, Luumäki
               Pynnönen, Juha Tapani, ammatillinen kouluttaja, Porvoo
               Pynssi, Ari Kristian, vanhempi konstaapeli, Kokkola
               Pyy, Aila Helena, virastosihteeri, Sonkajärvi
               Pääkkönen, Riitta Anneli, lastentarhanopettaja, Vesanto
               Pölkki, Eeva Anna Pauliina, esiluokanopettaja, Kyyjärvi
               Pöntinen, Tuija Mervi Hannele, tuotantoassistentti, Lappeenranta
               Raita, Leena Tellervo, henkilökohtainen pankkineuvoja, Helsinki
               Raitanen, Pasi Juhani, työnjohtaja, Järvenpää
               Rajamäki, Jukka Sakari, HR-konsultti, Loviisa
               Rajaviita, Kari Juhani, työnjohtaja, Vaasa
               Rantala, Jorma Antero, maanviljelijä, Isojoki
               Rantanen, Sami Seppo, vanhempi konstaapeli, Espoo
               Rantasalmi, Päivi Kristiina, sihteeri, Riihimäki
               Rauma, Lea Irmeli, asiantuntija, Kaustinen
               Raunioniemi, Markku Antero, monistaja-huoltaja, Virrat
               Rautio, Merja Inkeri, ostosihteeri, Janakkala
               Remes, Seija Linnea, keittiömestari, Joensuu
               Reunamäki, Terttu Maria, perintäsihteeri, Tampere
               Reväsmäki, Sinikka Marjatta, tilitystoimihenkilö, Turku
               Rintamäenpää, Tuija Johanna, Customer Support Specialist, Vaasa
               Risikko, Jorma Antero, koneenhoitaja, Kortesjärvi
               Rissanen, Jussi Olli, vanhempi konstaapeli, Vesilahti
               Ritola, Teija Synnöve, projektipäällikkö, Vantaa
               Roine, Juha Tapani, vanhempi konstaapeli, Parainen
               Romppainen, Jaakko Kalervo, vientiassistentti, Helsinki
               Ronkanen, Tuula Anitta, hotellipäällikkö, Juva
               Roos, Tuula Katriina, kuvaohjelmasihteeri, Porvoo
               Roppola, Anne Maija Tellervo, yksikön assistentti, Helsinki
               Ropponen, Pertti Kalevi, optinen mittaaja, Jyväskylä
               Rosilainen, Kari Juhani, Senior Mechanical Engineer, Siilinjärvi
               Rosten, Esa Tapio, vanhempi konstaapeli, Livonsaari
               Ruhala, Aila Anneli, perhepäivähoitaja, Lempäälä
               Ruhanen, Seija-Liisa, sairaanhoitaja, Mikkeli
               Ruhkanen, Pekka Juhani, vanhempi konstaapeli, Helsinki
               Ruohonen, Eila Anneli, kanslisti, Jämijärvi
               Ruokoja, Mikko Pentti, asiantuntijamyyjä, Kokkola
               Ruokonen, Erkki Juhani, yliasentaja, Helsinki
               Ruotsalainen, Antti Jussi, vartija, Iisalmi
               Ruotsalainen, Mirja Kyllikki, sairaanhoitaja, Pihtipudas
               Ruotsalainen, Sisko Tuulikki, asiantuntija, Kiuruvesi
               Rusanen, Sari Susanna, perintäsihteeri, Heinola
               Ruuskanen, Saila Marjatta, assistentti, Lappeenranta
               Rytkönen, Eeva Liisa, perintäsihteeri, Iisalmi
               Ryytty, Kikka Susanna, julkaisusihteeri, Helsinki
               Räikkönen, Tuula Marjatta, toimistosihteeri, Helsinki
               Räisänen, Jussi Pekka, vanhempi rikoskonstaapeli, Rantasalmi
               Räsänen, Erkki Aulis, taiteilija, Kaavi
               Rönkkömäki, Eero Markku Sakari, työnjohtaja, Raahe
               Rönnqvist, Jeanette Gun Mikaela, äldre konstapel, Turku
               Rötsä, Pentti Antero, ylivirastomestari, Kuopio
               Saarenketo, Jukka Ilmari, vanhempi konstaapeli, Helsinki
               Saari, Kristina Elisabeth, freelancer, Jakobstad
               Saari, Pentti Henrik, koneyrittäjä, Oulainen
               Saari, Seija Kaarina, ruokapalveluesimies, Espoo
               Saariaho, Jarmo Tapio, vartija, Vaasa
               Saarikoski, Maire Irene, sijoitusneuvoja, Alajärvi
               Saarilahti, Paula Sisko, teknisen asiakaspalvelun assistentti, Hämeenkyrö
               Saarnisuo, Pirjo Hannele, osastosihteeri, Helsinki
               Saastamoinen, Juha Seppo, turvallisuusasiantuntija, Lapinlahti
               Saharinen, Toivo Juhani, maanviljelijä, Orimattila
               Sahlman, Anu Irja Elisabeth, vanhempi konstaapeli, Mäntsälä
               Saikkonen, Maija-Liisa, vuoropäällikkö, Järvenpää
               Sajamo, Eija Päivikki, asiakaspalvelukoordinaattori, Turku
               Saksman-Jansson, Pirkko Kristiina, ansvarig närvårdare, Mariehamn
               Sallila-Tähtinen, Helena, viriketyönohjaaja, Vantaa
               Sallinen, Kimmo Tapio, kalkinpolttaja, Savonlinna
               Salmela, Reijo Antero, konduktööri, Helsinki
               Salminen, Jari Pekka, tiiminvetäjä, Espoo
               Salminen, Jussi Sakari, työnjohtaja, Helsinki
               Salo, Joni Tapani, henkilökohtainen pankkineuvoja, Tampere
               Salo, Pekka Olavi, yhdyskuntateknikko, Paimio
               Salo, Raimo Antero, nuohooja, Säkylä
               Salonen, Raija Irmeli, sihteeri, Vantaa
               Saloranta, Risto Olavi, ylivirastomestari, Helsinki
               Samelin, Birgitta Cecilia, asiakasneuvoja, Vaasa
               Sannisto, Paula Kyllikki, palkkasihteeri, Keminmaa
               Santa-Nokki, Asko Tapani, rakennuttaja, Vanha-Ulvila
               Sarin, Jarkko Kalevi, talonrakennusmestari, Ulvila
               Sarkkinen, Eeva, virastosihteeri, Iitti
               Sarlin, Mirja Orvokki, julkaisusihteeri, Lieto
               Satomaa, Riitta Helena, erityisasiantuntija, Helsinki
               Saukkonen, Sini Marja Sinikka, Senior Design Engineer, Helsinki
               Saunio, Arja Leena, suunnittelija, Helsinki
               Savola, Keijo Tapani, laitosmies, Lappajärvi
               Savola, Pekka Tapani, postityöntekijä, Kerava
               Savolainen, Leena Anita, toimistosihteeri, Siilinjärvi
               Schnabel, Elke Jaana Sinikka, talouskoordinaattori, Helsinki
               Seila, Eila Annikki, taloussihteeri, Vihti
               Seilonen, Aini Hannele, apulaistarkastaja, Kuhmo
               Seiterä, Anita Annikki, Executive Assistant, Helsinki
               Selin, Jorma Henrikki, varastonhoitaja, Harjavalta
               Selin, Taina Kaarina, myyntineuvottelija, Eura
               Selkämaa, Birgit Mirjami, opistosihteeri, Alavus
               Seppänen, Anna-Liisa Irene, perintäsihteeri, Savonlinna
               Seppänen, Teuvo Johannes, maatalousyrittäjä, Kuhmo
               Sevon, Johan Valdemar, tuotepäällikkö, Parainen
               Sevón, Kirsi-Marja Johanna, kirjaaja, Lohja
               Siekkinen, Timo Antero, puuseppä, Helsinki
               Sihvonen, Helinä Kerttuli, palveluneuvoja, Helsinki
               Siikala, Harri Jaakko, myyntipäällikkö, Seinäjoki
               Silander, Raija Tuulikki, kirjanpitäjä, Helsinki
               Silvennoinen, Eija Maarit Hannele, assistentti, Helsinki
               Silvennoinen, Marja-Liisa, verosihteeri, Kerimäki
               Simola, Pirjo Helena, apulaistarkastaja, Vantaa
               Simonen, Hannu Ari, verosihteeri, Kaavi
               Simonen, Lea Anneli, Management Assistant, Nilsiä
               Simonen, Nina Susanna, hankintakoordinaattori, Vantaa
               Simppala, Anna-Mari, tilitoimistoyrittäjä, Seinäjoki
               Simukka, Erkki Juhani, puheenjohtaja, Kannus
               Sinervä, Mika Toivo, hallinnollinen avustaja, Helsinki
               Sipilä, Tuomo Untamo, suunnittelun esimies, Kangasala
               Sirenius, Anja Helena, asiakassihteeri, Helsinki
               Sissonen, Marko Juhani, vanhempi konstaapeli, Sipoo
               Sjöblom, Paula Orvokki, työnjohtaja, Turku
               Skants, Kari Tapio, vanhempi konstaapeli, Turku
               Skoas, Anne Helena, koulunkäyntiavustaja, Pyhtää
               Sloan, Päivi Marja-Maija, lähihoitaja, Helsinki
               Smeds, Hilkka Päivi Anneli, hallintosihteeri, Kuopio
               Soini, Katri Maria, tietopalvelusihteeri, Vantaa
               Soininen, Veli-Pekka, IT Consultant, Vantaa
               Solja, Eija Inkeri, apulaistarkastaja, Vantaa
               Soppela, Reijo Kalervo, ravintolapäällikkö, Rovaniemi
               Sormunen, Virpi Johanna, osastosihteeri, Washington
               Sorri, Kirsi Maarit, assistentti, Helsinki
               Ström, John Christer, dokumenterare, Jakobstad
               Sundqvist, Kristiina Helena, järjestelmävastaava, Turku
               Sundström, Margaretha Yvonne-Maria, palkkakirjanpitäjä, Porvoo
               Suomaa, Arja Liisa, hätäkeskuspäivystäjä, Varkaus
               Susimaa, Liisa Marjatta, perintäsihteeri, Mikkeli
               Suutari, Eeva, lupasihteeri, Oulu
               Suutari, Lassi Antero, koneyrittäjä, Kajaani
               Suvanto, Pasi Juhani, käytönvalvoja, Hämeenlinna
               Syväsalo, Ritva Liisa, yrittäjä, Pertunmaa
               Taipola, Sami Kalevi, kehitysinsinööri, Helsinki
               Takkinen, Rauno Kalevi, vartija, Pieksämäki
               Tallqvist, Hannele, vakuutusasiantuntija, Vantaa
               Talvi, Marja Anneli, suuhygienisti, Oulainen
               Tammenoja, Anita Lea Marita, assistentti, Laukaa
               Tammenoja, Esko Matti Juhani, ilmastointipeltiseppä, Laukaa
               Tamminen, Ari Kalevi, elintarviketyöntekijä, Mynämäki
               Tanhuanpää, Krista Marjut Hannele, assistentti, Hyvinkää
               Tanskanen, Timo Kalevi, myyjä, Helsinki
               Tapanainen, Katariina Marianne, palkkasihteeri, Kurikka
               Tapanainen, Matti Juhani, opettaja, Lemi
               Tapio, Petri Mikael, vanhempi konstaapeli, Tuusula
               Taponen, Tuula Orvokki, talousyhdyshenkilö, Liperi
               Tarvainen, Reijo Tapio, liikuntapaikkamestari, Joroinen
               Tarvonen, Timo Kaarle, vanhempi konstaapeli, Kouvola
               Tauru, Kimmo Sakari, prosessinhoitaja, Riihimäki
               Tenhula, Sauli Olavi, linja-autonkuljettaja, Oulainen
               Therman, Erja Ursula, perintäsihteeri, Helsinki
               Thorn, Susanne, tilastohaastattelija, Parainen
               Tielinen, Jyrki Juhani, vanhempi konstaapeli, Muurla
               Tienhaara, Raimo Eero Antero, asiantuntija, Seinäjoki
               Tiilikainen, Hilkka, lähihoitaja, Kaavi
               Tiilikainen, Kaija Annikki, toimistosihteeri, Iisalmi
               Tiilikainen, Pekka Kalervo, kuljetusesimies, Kouvola
               Tiittula, Ilpo Untamo, taloussuunnittelija, Helsinki
               Tikkala, Pertti Antero, asiantuntija, Kemi
               Tikkanen, Jaana Katariina, syyttäjänsihteeri, Oulu
               Tikkanen, Paula Marita, asiantuntija, Lahti
               Timonen, Veikko Johannes, maanviljelijä, Vimpeli
               Toimela, Pentti Pellervo, konduktööri, Hyvinkää
               Toivanen, Kaisa Ilona, lainkäyttösihteeri, Hämeenlinna
               Tolvanen, Juha Vilho Sulevi, metsäluonnon hoitaja, Rantasalmi
               Tompuri, Anna-Liisa, pankkitoimihenkilö, Kotka
               Torvi, Jari Tapani, palomies, Lappeenranta
               Touhonen, Pertti Emil Juhani, postityöntekijä, Helsinki
               Touronen, Marja Hannele, myyntiassistentti, Tampere
               Tuikka, Anna Hillevi, tuotevalmistaja, Toholampi
               Tuominen, Anna Marjukka, taloussihteeri, Kaarina
               Tuominen, Terhi Aulikki, talouspäällikkö, Salo
               Tuominiemi, Susanna Helena, toimistosihteeri, Pori
               Tuomisto, Jaana Hannele, toimistosihteeri, Ikaalinen
               Tuorila, Anne-Maria Helena, apulaistarkastaja, Kokkola
               Turpeinen, Matti Adolf, tuotantovastaava, Joensuu
               Turula, Juha Erkki Tapani, vanhempi konstaapeli, Vantaa
               Turunen, Erkki Kalervo, asiakasneuvoja, Kuopio
               Turunen, Liisa Anneli, palveluneuvoja, Mikkeli
               Tuurinmäki, Ari Juhani, yrittäjä, Lapua
               Tuutijärvi, Merja Helena, palkkasihteeri, Savukoski
               Tyni, Kyösti Antero, etumies, Vantaa
               Tyykilä, Minna Kristiina, assistentti, Eurajoki
               Tähkäpää, Paula Aulikki, laboratoriohoitaja, Turku
               Tölkki, Pasi Kalevi, vartija, Nousiainen
               Törnblom, Rita Gunilla, tillståndssekreterare, Lovisa
               Törnroos, Ann-Maj Susann, sakkunnig, Vasa
               Ukkonen, Ritva Anita, toimistosihteeri, Mikkeli
               Ulkuniemi, Paavo Juhani, sähkömestari, Naantali
               Uotila, Kari Juhani, ratapihatyönohjaaja, Riihimäki
               Uotinen, Leena Kristiina, henkilökohtainen pankkineuvoja, Lieto
               Upola, Tarja Anneli, asiakassihteeri, Asikkala
               Uschanov, Aino Helena, virastomestari, Hämeenlinna
               Utriainen, Juha Martti, vaunuasentaja, Pieksämäki
               Uusikartano, Sanja Saija Maritta, kirjanpitäjä, Enontekiö
               Uusitalo, Päivi Maarit, palvelumyyjä, Rusko
               Uusitalo, Tuija Hannele, toimistosihteeri, Vehmaa
               Vaara, Eila Annikki, hammashoitaja, Keminmaa
               Vaara, Tuomo Juhani, hienomekaanikko, Helsinki
               Vacklin, Sinikka Tarja Ella, toimistosihteeri, Espoo
               Vahaniitty, Raija Marja-Leena, järjestelmävastaava, Forssa
               Vahteristo, Tarja Tuulikki, pääkirjanpitäjä, Hyvinkää
               Vainikainen, Raija Anneli, käräjäsihteeri, Tampere
               Vainionpää, Anne-Marjut Kaarina, opintoasiainsihteeri, Oulu
               Vainionpää, Irja Kaarina, kanslisti, Perho
               Walden, Kai Peter, henkilöstöasiantuntija, Helsinki
               Vallinkoski, Senja Irmeli, taloussihteeri, Vihti
               Wallius, Sirkka-Liisa, asiantuntija, Vantaa
               Wasenius, Minna Katriina, suunnittelija, Helsinki
               Vehman, Inna, tarkastaja, Helsinki
               Veikkolainen, Arja Helena, tarkastussihteeri, Seinäjoki
               Weinreich, Pirjo Hellevi, assistentti, Lahti
               Wenho, Hannu Kalervo, laboratoriomestari, Turku
               Vesterinen, Hilkka Helena, laboratoriohoitaja, Helsinki
               Veteläinen, Mauri Allan, yritysmyyjä, Helsinki
               Viander, Kirsi-Marja Hannele, asiakassihteeri, Pihtipudas
               Widercrantz, Marja Kaisu, asiantuntija, Lohja
               Vierimaa, Auli Hannele, hätäkeskuspäivystäjä, Ylivieska
               Vierola, Maija-Liisa, asiantuntija, Raahe
               Vierto, Laura Kaija Katariina, tutkintasihteeri, Järvenpää
               Vieru, Eija Ulla Mirjami, kirjaamosihteeri, Turku
               Vihersaari, Riitta Helena, toimistosihteeri, Lohja
               Viikki, Antero Olavi, konduktööri, Helsinki
               Viikki, Tuomo Kullervo, vartija, Hämeenlinna
               Viiri, Reijo Jussi Kalevi, putkiasentaja, Pöytyä
               Viitala, Pekka-Jussi, vanhempi konstaapeli, Koisjärvi
               Viita-Simpanen, Kirsi-Maarit, vanhempi rikoskonstaapeli, Turku
               Viljanen, Markku Antero, tavararyhmäasiantuntija, Säkylä
               Vilkkula, Aila Marjatta, osastosihteeri, Pietari
               Villman, Taisto Sakari, alkionsiirtoseminologi, Joensuu
               Viman, Ari-Pekka Juhani, vanhempi konstaapeli, Salo
               Virkkunen, Marjut Helena Kristiina, vastaava tekninen avustaja, Järvenpää
               Virlander, Jesse Ville Mikael, vanhempi konstaapeli, Nastola
               Virolainen, Heini Kaarina, perintäsihteeri, Lahti
               Virolainen, Kirsti Mirjam, esikoulun opettaja, Lumijoki
               Virtala, Aili Kaarina, kodinhoitaja, Kemi
               Virtanen, Kimmo Tapani, asiantuntijamyyjä, Pori
               Virtanen, Norma Leea, verosihteeri, Hämeenlinna
               Viskari, Marja-Liisa, laskentasihteeri, Köyliö
               Viuhkonen, Jari Vesa Kalevi, vartija, Mikkeli
               Voutilainen, Marja-Liisa, asiakassihteeri, Akaa
               Vuorenoja, Anne Maarit, perintäsihteeri, Pori
               Vuorenranta, Kaija Inkeri, käräjäsihteeri, Lahti
               Vuoti, Leena Else-Maj, henkilöstösihteeri, Lumijoki
               Vähälä, Anu Irene, kanslisti, Lappajärvi
               Väinölä, Minna Maarit, osastosihteeri, Helsinki
               Väisänen, Merja Jaana Kaarina, yksikönpäällikkö, Valkeakoski
               Väisänen, Päivi Anne Irene, asiantuntija, Taivalkoski
               Välimäki, Timo Antero, vanhempi konstaapeli, Turku
               Väänänen, Katri Hannele, karjatalousteknikko, Kuopio
               Väätäinen, Erkki Mikael, vanhempi konstaapeli, Kuopio
               Yli-Honkola, Arja Eliisa, asuntosihteeri, Kuortane
               Ylitalo, Eeva Anne Maria, tutkimussihteeri, Tammela
               Ylitalo-Moilanen, Marita Hannele, Executive Assistant, Pirkkala
               Ylösmäki, Tuula Kaija Annikki, yrittäjä, Punkalaidun
               Åkerblom, Carola Birgitta, laboratorieskötare, Lemland
               Åstrand, Ulla Helena, toimistosihteeri, Tammisaari
               Äikäs, Seija Helena, vanhempi rikoskonstaapeli, Viitasaari
               Österholm, Bjarne Mikael, företagare, Lappträsk
               Yhteensä: 916

Suomen Valkoisen Ruusun mitali / Medalj av Finlands Vita Ros orden

               Aalto, Auli Anitta, monipalvelutyöntekijä, Lempäälä
               Aalto, Sirpa Anneli, myyjä, Kouvola
               Aavajoki, Minna Tuulia, vahtimestari-siivooja, Lempäälä
               Aho, Liisa Kaarina, HR-assistentti, Helsinki
               Aho, Seppo Antero, kuorma-autonkuljettaja, Kannus
               Ahola, Timo Sakari, kunnossapitoasentaja, Kouvola
               Ahonen, Mikko Edvard, kiinteistönhoitaja, Savonlinna
               Ahponen, Heli Marianne, tutkintasihteeri, Kuopio
               Airanne, Liisa Anneli, kokki, Lempäälä
               Airomies, Johanna Kristiina, toimistosihteeri, Helsinki
               Alakoski, Jukka Kalevi, kunnossapitoasentaja, Lieto
               Alaniemi, Jukka, havaitsija, Pello
               Alapirtti, Eero, havaitsija, Taivalkoski
               Alho, Reijo Juhani, jauhekaarihitsaaja, Kankaanpää
               Andersson, Riitta Anja Irmeli, kahvilan emäntä, Turku
               Antikainen, Riitta, siivooja, Iisalmi
               Antila, Helka Tuulikki, logistiikkatyöntekijä, Seinäjoki
               Anttila, Jari Juhani, sähkökoneenasentaja, Helsinki
               Aunala, Pirjo Kaarina, palveluneuvoja, Jyväskylä
               Auvinen, Eija, havaitsija, Sulkava
               Ellonen, Jaana Merja Anneli, siivooja, Lemi
               Eriksson, Lasse Charles, massanvalmistaja, Kaarina
               Eskonniemi, Tenho Kalevi, kuorma-autonkuljettaja, Ylivieska
               Grannas, Sanfrid August Evert, företagare, Kristinestad
               Gustafsson, Päivi Hannele, assistant, Helsinki
               Hakala, Maarit Hannele, laborantti, Tammela
               Hakala, Taisto Uolevi, tuotantotyöntekijä, Kangasala
               Hallikainen, Laila Kyllikki, tuotepakkaaja, Riihimäki
               Hamilo, Merja Sinikka, puhelinvaihteenhoitaja, Espoo
               Hannula, Kari Kauko Rainer, levyseppä, Vaasa
               Hanski, Ksenia, tuotantotyöntekijä, Kerava
               Harju, Rauno Kalervo, prosessinhoitaja, Kouvola
               Harkonmäki, Katarina Helena, staattorinvalmistaja, Vantaa
               Hartikainen, Maire, havaitsija, Multia
               Hautala, Liisa Marita, ostolaskujen käsittelijä, Mustasaari
               Hautamäki, Seija Päivikki, tekstinkäsittelijä, Paimio
               Hautanen, Aimo Kari Antero, käämin kalustaja, Vaasa
               Heino, Pirjo-Riitta, sijoitusneuvoja, Espoo
               Heinänen, Ritva Sinikka, laitosapulainen, Ähtäri
               Helin, Georg Eugen Runar, koneasentaja, Rauma
               Henttonen, Tuula Hannele, projektisihteeri, Helsinki
               Hermaala, Teija Sinikka, varastotyöntekijä, Pieksämäki
               Hiltunen, Kai Väinö, terämies, Varkaus
               Hiltunen, Sirpa Anneli, myyjä, Pyhtää
               Hintta, Martti Juhani, tuotevalmistaja, Haapavesi
               Holmberg, Terttu Aira Anne, perhepäivähoitaja, Lohja
               Honkala, Antti Tapani, valvoja, Liminka
               Honkola, Taisto Elias, vahtimestari, Espoo
               Huuska, Sirkka Anneli, kuntohoitaja, Lempäälä
               Hyttinen, Tuovi Anneli, siivooja, Helsinki
               Hyötyläinen, Helena Katriina, tutkimusavustaja, Vantaa
               Häkkinen, Anne Kristiina, kirjanpitäjä, Turku
               Hämäläinen, Pertti Tapani, sähköverkkoasentaja, Sulkava
               Härkönen, Maarit Kristiina, toimistosihteeri, Helsinki
               Ijäs, Kirsti Tuulikki, siivooja, Parikkala
               Ikonen, Heimo Kalevi, hitsaaja, Pieksämäki
               Immonen, Suoma Inkeri, tilausten esivalmistelija, Joensuu
               Ingberg, Sven Olof, logistiikkatyöntekijä, Espoo
               Isomoisio, Anne Sinikka, ostolaskujen käsittelijä, Kaarina
               Joffel, Marjo Liisa Johanna, myyjä, Hamina
               Jokinen, Kaija Kristiina, palkkasihteeri, Turku
               Jokiniemi, Riitta Anneli, beltin tekijä, Tampere
               Joukanen, Pauli Ensio, asentaja, Tampere
               Joutjärvi, Teija Irma Kaarina, toimistosihteeri, Kouvola
               Julkunen, Esko Tapio, kojeistoasentaja, Vaasa
               Jylhä, Pentti Juhani, huoltoasentaja, Rauma
               Jylhä, Pirjo Riitta, mittaustyöntekijä, Kangasala
               Jäntti, Tiina Marketta, toimistosihteeri, Kuopio
               Järveläinen, Kimmo, myyjä, Sipoo
               Järvenpää, Olli-Pekka, vartija, Hämeenkyrö
               Järvinen, Ritva Annikki, myyjä, Tampere
               Kahelin, Esko Kari Juhani, kojeistoasentaja, Vantaa
               Kaijala, Heikki Juhani, palveluvastaava, Launonen
               Kakko, Maija Kaarina, yhdyskuntarakentaja, Padasjoki
               Kallio, Esa Teuvo, huoltomies, Lahti
               Kalliomäki, Markku Juhani, tavaran vastaanottaja, Vaasa
               Kalliomäki, Virpi Anneli, kouluemäntä, Ikaalinen
               Kangas, Juhani Veli Kaarlo, varastotyöntekijä, Porvoo
               Kantonen, Kari Armas, kunnossapitäjä, Riihimäki
               Karalahti, Merja Tuulikki, henkilöstösihteeri, Helsinki
               Karen, Keijo Ensio, tyhjökyllästäjä, Helsinki
               Karlsson, Marie, ansvarig kock, Lemland
               Karukka, Petri Antero, vartija, Tampere
               Kauppinen, Leila Kyllikki, operaattori, Kerava
               Keronen, Timo Juhani, varastotyöntekijä, Lieto
               Ketola, Jouni Salomon, kiinteistönhoitaja, Kurikka
               Ketola, Tuula, myyjä, Vaasa
               Kettunen, Pirjo Sinikka, pakkaaja, Helsinki
               Kiiskinen, Merja Tellervo, kokki, Mikkeli
               Kinnari, Jarmo Antero, elementtiasentaja, Kaarina
               Kipponen, Päivi Eva Anneli, myyjä, Kouvola
               Kirsikka-aho, Eini Liisa Hellevi, laitoshuoltaja, Kuopio
               Kiuru, Merja Marianne, dieettikokki, Ylöjärvi
               Kiuru, Tapio Tauno Antero, voimalaitosasentaja, Juankoski
               Kiviharju, Marjatta Inkeri, lähihoitaja, Vantaa
               Kivimäki, Aarne Matti, laitoksenhoitaja, Vaasa
               Koivu, Tapio Eemeli, talonmies, Haapavesi
               Koivuniemi, Pia-Elina, laitoshuoltaja, Kustavi
               Kojo, Päivi Elina, laitoshuoltaja, Helsinki
               Kokkila, Pirkko Irmeli, tuotteen loppukokoonpanija, Vaasa
               Kokljuschkin, Mikael, virastomestari, Helsinki
               Kontturi, Tarja Liisa, emäntä, Seinäjoki
               Koponen, Leena Kaarina, asumispalvelutyöntekijä, Lahti
               Korhonen, Juhani Allan Heino, pituusleikkurin hoitaja, Lappeenranta
               Korjus, Sirpa Irene, reskontranhoitaja, Mikkeli
               Korva, Paula Marjatta, perushoitaja, Muhos
               Koskinen, Kirsi Maria, lastenohjaaja, Raisio
               Kosonen, Pia Marita, taimitarhatyöntekijä, Pälkäne
               Kuismin, Arja Marjatta, etuuskäsittelijä, Helsinki
               Kujanpää, Ritva Anneli, palkanlaskija, Seinäjoki
               Kulmala, Sini Orvokki, asiakaspalvelusihteeri, Turku
               Kulonen, Eeva-Liisa, kotiavustaja, Lempäälä
               Kumpumäki, Sirpa Helena, kuntohoitaja, Vantaa
               Kunelius, Markku Juhani, logistiikkatyöntekijä, Mäntsälä
               Kurittu, Jaana Elise, siivooja, Kouvola
               Kuronen, Eero Olavi, toimistosihteeri, Espoo
               Kurula, Tuula Anneli, kouluemäntä, Ikaalinen
               Kuutschin, Hilkka Kirsimarja, turvallisuusvalvoja, Helsinki
               Kytölä, Marja-Leena, perhepäivähoitaja, Jalasjärvi
               Kärnä, Lilja Marketta, myyjä, Iisalmi
               Kääriäinen, Anssi Tapio, varastotyöntekijä, Mikkeli
               Laakso, Ari Juhani, vartija, Kokkola
               Laakso, Esa Olavi, kiinteistönhoitaja, Lahti
               Laaksonen, Pentti Veijo, koneasentaja, Askainen
               Laaksonen, Ville Olavi, tuotevalmistaja, Toholampi
               Lahtikoski, Seija Tellervo, kojeasentaja, Vantaa
               Lahtinen, Jorma Aimo Juhani, varahenkilö, Helsinki
               Laihanen, Pentti Olavi, kunnossapitoasentaja, Harjavalta
               Laine, Jari Juhani, lämmittäjä, Lappeenranta
               Laitila, Mika Sakari, virastomestari, Helsinki
               Laitinen, Kalle Pentti, talonmies, Pertunmaa
               Lammi, Iro Irma Anneli, myyntisihteeri, Tampere
               Lamppi, Jari Tapani, varastomies, Uusikaupunki
               Lankinen, Mika Esko, hälytyskeskuspäivystäjä, Hyvinkää
               Latva-Korpela, Keijo Tapani, maanrakennusammattimies, Jalasjärvi
               Lehonmaa, Aarne Daniel, operaattori, Loviisa
               Lehonmaa, Aulis Juhani, operaattori, Porvoo
               Lehti, Pirjo Kaarina, vahtimestari, Merimasku
               Lehtisaari, Taru Kirsi Marjaana, tutkintasihteeri, Raisio
               Lehto, Kari Urho, koneistaja, Porvoo
               Lehto-Juntunen, Kaisa Hellevi, tutkintasihteeri, Salo
               Lehtonen, Kari Valtteri, lihavalmistetyöntekijä, Hämeenlinna
               Lehtoviita, Kaija Helena, toimistosihteeri, Mikkeli
               Leino, Terttu Orvokki, taimitarhatyöntekijä, Valkeakoski
               Leiviskä, Irma Tellervo, lähihoitaja, Pyhäntä
               Leonsaari, Erja Hannele Kristiina, lastenhoitaja, Kustavi
               Leppämäki, Aino Tellervo, laitosapulainen, Ähtäri
               Leppänen, Harri Olavi, koestaja, Helsinki
               Liimatainen, Markku Juhani, massanvalmistaja, Vantaa
               Lindfors, Riitta Kristiina, vahtimestari, Helsinki
               Lindström, Olli-Tapio, kiinteistötyöntekijä, Helsinki
               Luhtio, Hannu Erkki, etumies, Kokkola
               Luomala, Iiris Tuulikki, tuotteen loppukokoonpanija, Vaasa
               Lähde, Jarmo Juhani, koulutuskoordinaattori, Espoo
               Lääveri, Raija Helena, siistijä, Jokioinen
               Maatela, Maria, henkilöstösihteeri, Helsinki
               Malpakka, Kari Juhani, sähköasentaja, Tampere
               Mansner, Nina Elisabeth, perintäsihteeri, Porvoo
               Mattinen, Heimo Kalervo, materiaalioperaattori, Levanto
               Mattsson, Camilla Marianne, primärskötare, Lemland
               Mattsson, Marjut Hellevi, toimistosihteeri, Helsinki
               Merikanto, Vilho Matias, työnjohtaja, Raahe
               Metsäsalo, Kauko Juhani, laitosmies, Valkeakoski
               Muhli, Jaana Inkeri, virastosihteeri, Lieto
               Muilu, Irma Kaarina, vahtimestari, Seinäjoki
               Mulari, Aili Marjatta, perhepäivähoitaja, Sonkajärvi
               Mussalo, Markku Uolevi, kiinteistönhoitaja, Kotka
               Mäki, Armi Tuulikki, lastenhoitaja, Lohja
               Mäkilä, Pirjo Kaisa, perushoitaja, Turku
               Mäkinen, Eeva Kaarina, laboratoriotyöntekijä, Tampere
               Mäkinen, Jorma Olavi, mekatroniikka-asentaja, Tampere
               Mäkinen, Tapio Vilho, laminoitsija, Kangasala
               Männikkö, Jari Aki, levyseppä, Vaasa
               Männistö, Tuija Liisa, hallinnon sihteeri, Hämeenlinna
               Mäntyniemi, Erja Liisa, perushoitaja, Rovaniemi
               Natri, Kaisa Kyllikki, keittäjä, Ähtäri
               Neuvonen, Raimo Tapani, tekninen asiantuntija, Tampere
               Neva-Keturi, Anna-Kaisa, ravitsemistyöntekijä, Kauhajoki
               Nevalainen, Pirjo Margit, myyjä, Nurmes
               Nieminen, Seppo Juha, koneistaja, Lohja
               Niittynen, Jorma Kalevi, puhdistamonhoitaja, Lohja
               Nikula, Markku Juhani, ahtaaja, Kotka
               Numminen, Sirkka-Liisa, pakkauskoneen hoitaja, Valkeakoski
               Nuora, Erkki Tapio, hitsaaja, Pieksämäki
               Nuorela, Marja-Leena, postituksen hoitaja, Valkeakoski
               Nurmi, Markku Ilari, turvahenkilö, Pori
               Nurmi, Markku Juhani, massaosaston hoitaja, Heinola
               Nuuttinen, Arto Kalevi, asemoija, Tampere
               Nygårds, Kent Arne, företagare, Närpes
               Oikari, Vesa-Pekka, maatalouslomittaja, Karstula
               Ojala, Leena Marjatta, perhepäivähoitaja, Kuhmoinen
               Ojava, Tuula Marjaana, konttorityöntekijä, Hollola
               Oksanen, Pirjo Orvokki, pakkauslinjanhoitaja, Turku
               Orava, Tuire Kristiina, myyjä, Kaarina
               Paattakainen, Pertti Olavi, prosessinhoitaja, Äänekoski
               Pahajoki, Sirpa Iiris, käräjäsihteeri, Rovaniemi
               Paju, Pentti Antero, prosessimies, Oulu
               Pajuluoma, Seppo Juhani Samuel, valaja, Vaasa
               Pakarinen, Timo Pekka, vahtimestari, Jyväskylä
               Palin, Timo Pekka, autonkuljettaja, Vantaa
               Paloneva, Esko Aaro, asentaja, Tampere
               Parkkila, Juha-Pekka Matias, kouluavustaja, Liminka
               Parttimaa, Mirja Anneli, notariaattisihteeri, Kalajoki
               Pehkonen, Tarja Heidi Maarit, palveluassistentti, Espoo
               Pekkanen, Esko Jaakko Olavi, koneenhoitaja, Valkeakoski
               Peltoniemi, Sakari Ilmari, operatiivinen ostaja, Mustasaari
               Penna-Tikkanen, Terhi Maarit, toimistosihteeri, Siilinjärvi
               Perälä, Jari Jukka, varastonhoitaja, Vantaa
               Piilinen, Paavo Rikhard, kuljetusvastaava, Turku
               Pitkämäki, Jorma Tapio, kouluisäntä, Juupajoki
               Pohja, Meimi Annikki, pakkaaja, Kangasala
               Pommelin, Kirsi Tarja Annikki, tuoteryhmänhoitaja, Pori
               Punttila, Juha Martti, prosessinhoitaja, Kouvola
               Putkonen, Eino Tapani, hitsaaja, Pieksämäki
               Pyhälä, Maija, havaitsija, Merijärvi
               Rajakallio, Kalevi Ensio, levyseppä, Kankaanpää
               Rajala, Pertti Johannes, saumaaja, Tampere
               Rajamäki, Erkki Juhani, autonkuljettaja, Helsinki
               Raninen, Ariana Patricia, Specialist, Sipoo
               Rantamäki, Mikko Kalevi, lihanleikkaaja, Kauhajoki
               Reiman, Kari Antero, laitosmies, Säkylä
               Reinikka, Terho Kalervo, virastomestari, Kempele
               Rentola, Mirja Anneli, siivooja, Lestijärvi
               Repo, Riitta Marjatta, ruokapalvelutyöntekijä, Kuopio
               Reponen, Sirkka Tellervo, ravitsemistyöntekijä, Parikkala
               Rinkinen, Hilkka Anneli, toimistosihteeri, Jyväskylä
               Rintala, Arto Jorma Johannes, kunnossapitäjä, Seinäjoki
               Rintala, Mervi Riitta Hillevi, ostolaskujen käsittelijä, Vaasa
               Roivainen, Jouni Kalevi, jakelusuunnittelija, Kerava
               Rosendahl, Tapio Juhani, suodattamon operaattori, Kerava
               Rostedt, Timo Juhani, myyntiedustaja, Pori
               Ruotsalainen, Eija Helena, myyjä, Pori
               Rusila, Jari Veikko, vartija, Helsinki
               Ruth, Sirkka Anneli, myyjä, Kangasniemi
               Rytky, Olavi Aabraham, kunnossapitoasentaja, Haapavesi
               Räsänen, Ulla Hillevi, myyjä, Juuka
               Rönnmark, Peter Valdemar, turvallisuusvalvoja, Espoo
               Saadetdin, Faile, palvelutoimihenkilö, Tampere
               Saarenpää, Sisko Anneli, lähihoitaja, Pirkkala
               Saarinen, Pirjo Hannele, dieettikokki, Lempäälä
               Salmenperä, Eija Kyllikki, laitoshuoltaja, Taivassalo
               Salmilampi, Ritva Kyllikki, palveluneuvoja, Espoo
               Salo, Pirjo Marja-Liisa, tuotteen loppukokoonpanija, Vaasa
               Salonen, Minna Johanna, turvallisuusvalvoja, Vantaa
               Sandbäck-Pajunoja, Eva Elisabet, myyjä, Tampere
               Santalähde, Irmeli Tuulikki, palveluneuvoja, Pori
               Savolainen, Matti Olavi, laitosmies, Helsinki
               Savolainen, Sirpa Aulikki, suunnitteluavustaja, Joensuu
               Seitaniemi, Raino Sakari, verkostoasentaja, Sodankylä
               Sihtola, Markit Mirjam, Administration Assistant, Vaasa
               Siirasto, Timo Antero, vuoroautomaatiolaitosmies, Lappeenranta
               Siirilä, Jaakko Antero, maitojauhekoneen käyttäjä, Toholampi
               Siljander, Ismo Kalervo, levyseppä, Loviisa
               Silvennoinen, Ismo Pentti, näyttelyrakentaja, Vantaa
               Simonen, Jukka Tapani, lihanleikkaaja, Seinäjoki
               Sinjaga, Sirkka-Liisa, myyjä, Jyväskylä
               Siponen, Sirkka Helena, myyjä, Heinävesi
               Solanakis, Mihail, harjoitusmestari, Helsinki
               Soppela, Sirpa Orvokki, myyjä, Kokkola
               Sormunen, Jorma Tapio, maalari, Nokia
               Sotala, Risto Olavi, koneenhoitaja, Pornainen
               Suhonen, Jorma Artturi, varastotyöntekijä, Mikkeli
               Suokas, Tiina Johanna, toimistosihteeri, Mänttä-Vilppula
               Suominen, Kari Juhani, juomalaiteasentaja, Vantaa
               Suutari, Kirsi-Marja, palveluneuvoja, Tuusula
               Taipale, Jorma Asko Tapio, operaattori, Porvoo
               Taipale, Veikko Antero, vaakamies, Jyväskylä
               Takala, Tapani Sakari, korjausmies, Lapua
               Tammela, Jari Tapio, säteilyvalvoja, Rauma
               Tauru, Harry Veikko Abraham, tutkimusavustaja, Hattula
               Tikka, Reijo Tapio, virastomestari, Helsinki
               Tilus, Jari Pekka, valvoja, Liminka
               Tissari, Seppo Johannes, kirvesmies, Sonkajärvi
               Toivanen, Alli Anneli, välinehuoltaja, Nurmijärvi
               Toivo, Seppo Juhani, maalari, Tampere
               Tornikoski, Kaija-Liisa Marjukka, konttorityöntekijä, Kokkola
               Träskelin, Hans Mikael, underhållsarbetare, Lovisa
               Tuomaala, Marja Helena, myyjä, Hämeenlinna
               Tuovinen, Tarja Anneli, tietopalvelusihteeri, Helsinki
               Turunen, Matti Antero, koneistaja, Nokia
               Turunen, Minna Kaarina, virastosihteeri, Helsinki
               Törnroos, Ari Erkki Kalevi, varastotyöntekijä, Riihimäki
               Töyrylä, Oiva Kari Tapani, korjausmies, Pieksämäki
               Uusimäki, Irma Annikki, kojeasentaja, Vantaa
               Uusitupa, Merja Hannele, laborantti, Somero
               Vaahto, Seija Helena, kaapelinnäyttäjä, Seinäjoki
               Wahlroos, Reijo Armas, töiden järjestelijä, Seinäjoki
               Valkeapää, Tuija Johanna, myyjä, Helsinki
               Valli, Markku Juhani, emäntä-siivooja, Hamina
               Valonen, Kalevi Anton, käytön hoitaja, Eurajoki
               Valta, Eija Irmeli, assistentti, Kuopio
               Valtonen, Olli Leo, palomies, Naantali
               Valtonen, Sirkka Kaarina, lastenohjaaja, Seinäjoki
               Vehmanen, Sinikka Kaarina, koneenhoitaja, Raisio
               Veijonen, Jarmo Olavi, paperikoneen päivämies, Valkeakoski
               Venäläinen, Keijo Olavi, virastomestari, Nurmijärvi
               Venäläinen, Merja Orvokki, lihavalmistetyöntekijä, Hietanen
               Viita-aho, Sari Elise, yhteyssihteeri, Kangasala
               Viitala, Jouni Tapio, kojeistoasentaja, Vaasa
               Wikström, Charles Johannes, vaktmästare, Eckerö
               Vilhunen, Heikki Juhani, hitsaaja, Pieksämäki
               Viren, Heli Tuulia, vientiyhteyshenkilö, Hamina
               Virolainen, Terttu Eija Orvokki, koneenhoitaja, Helsinki
               Virta, Maija-Liisa, edustustilanhoitaja, Masku
               Virtanen, Rauno Rainer, varastotyöntekijä, Riihimäki
               Virtanen, Sirpa Anneli, perhepäivähoitaja, Urjala
               Vuorinen, Vesa Johan, vartija, Vantaa
               Vähäsantanen, Salme Kaarina, laitosapulainen, Kankaanpää
               Väisänen, Raija Anneli, hoitaja, Vesanto
               Yli-Heikkilä, Maija-Liisa, toimistosihteeri, Kauhajoki
               Ylätalo, Inkeri, laborantti, Vantaa
               Åberg, Mirva Riitta, myyjä, Espoo
               Yhteensä: 312

Kunniamerkkejä yhteensä: 3874